TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395144 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 26, 2024, 06:03:14 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   |  (Urednik: Zoltan Kozma)  | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] 3 4 5 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Trening za popunjavanje rukava  (Pročitano 39022 puta)
galac
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 108


« Odgovor #59 poslato: Oktobar 20, 2011, 06:04:31 posle podne »

boga mi pogodi me lepo za pocetak nakon par serija zagrevanja
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #58 poslato: Oktobar 20, 2011, 04:50:09 posle podne »

a sto se tice ponavljnja za masu kod bencha? da se zadrzim na kekih u proseku 8,izmedju 6 do 10?

Ukoliko ti bench kao vežba već pomaže da ti grudi rastu onda je to ok raspon ponavljanja.
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
quaresma
Fakultet za sport i turizam tims. assistant
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2212


« Odgovor #57 poslato: Oktobar 20, 2011, 01:29:54 posle podne »

a sto se tice ponavljnja za masu kod bencha? da se zadrzim na kekih u proseku 8,izmedju 6 do 10?
da
Sačuvana
MSc Sport Scientist
Faculty of sport and tourism - Assistant
Center of Health, Exercise and Sport Science CHESS
http://chess.edu.rs/

sasa.semeredi@gmail.com   feel free to contact me

Practice will not make you perfect, perfect practice will make you perfect.
galac
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 108


« Odgovor #56 poslato: Oktobar 20, 2011, 11:57:03 pre podne »

a sto se tice ponavljnja za masu kod bencha? da se zadrzim na kekih u proseku 8,izmedju 6 do 10?
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #55 poslato: Oktobar 20, 2011, 11:07:07 pre podne »

Ne radim bench press uopšte već skoro dve godine...možda ponekad doĂ°e do toga da ga uradim.

Rekao sam da sam nekad radio tako, ali sve što sam dobio je snaga što je logično, a razvoj grudi je sasvim izostao.

Čak i u slučaju kada se radi snaga ne bih danas išao svaki trening maks kilaže ili ti kečeve, tako da ne vidim neku veliku logiku iza toga pogotovo za BB...

Isto tako ne mislim da je potrebno toliko vežbi, jer i te što si nabrojao da radiš su većma dupli pokreti, tačnije ponavljaš jedan te isti pokret. Možda ti treba velik broj serija, ali nikako ti ne treba velik broj vežbi.
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
galac
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 108


« Odgovor #54 poslato: Oktobar 20, 2011, 09:16:53 pre podne »

alene,znam da nije ovde tema za to ali tema o treningu grudi je neaktivna pa da te pitam ovde.
vidim da u bench presu idez do maximalnih kilaza piramidalno,zanima me da li je dobro da to radim dok sam na masi? ja radim trening grudi sa nekih recimo 5 vezbi 2 su bench pres pa onda razvlacenja i na kraju sajla sklekovi propadanja ili pek dek ,uvek menjam.na benzhu radim otprilike sa 12-8 ponavljnja ponekad idem i na 6,a razvlacenje i tamo poslednje vezbe radim sa 10-15 ili 20 ponavljanja.zaima me dakle,da li je dobro da na benchu tj osnovnim vezbma potisaka radim ispod 6 ponavljanja ako radim masu,ima lisvrhe? licno radim ponekad trenig 3 2 1 1 1 1 ali ponekad ! i ako se spustim sa tim kilazama na ravnom benchu onda akasnije gotovo da nemam snage za kosi ili kontrakosi,kako da ukombinujem ponavljnanja za prve dve vezbe bencha kosi i ravni?
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #53 poslato: Oktobar 18, 2011, 08:27:07 pre podne »

Po meni nema, jer koja je logika raditi povećanje kilaže na svakoj seriji kad je cilj treninga aktivirati što više mišićnih vlakana da bi izazvao neku stimulaciju i potero mišić na rast.

OK je kad to radiš u svrhu zagrevanja mišića ili neke pripreme za maks serije ali da ti radne serije budu takve je čist gubitak vremena ako mene pitaš, ja u tom principu nisam nikad video neku logiku kad je hipertrofija u pitanju.

Recimo powerlifteri rade ovaj sistem kada idu ka maks seriji al i oni sve prethodne serije smatraju zagrevanjem ili kako kažu da osete kilažu u rukama jer fakat ne možeš da radiš ne znam ti ja kakve skokove sa kilažama iz serije u seriju.

Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
djoleeeee
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 313


Trazi nacin a ne izgovor!

« Odgovor #52 poslato: Oktobar 17, 2011, 09:46:35 posle podne »

E da pitam ovde posto ste se dotakli te teme, da li ima smisla to sto svaku seriju povecavam kilazu... To radim za sve misicne grupe... Ili da radim sa istom kilazom sve serije iste vezbe?
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #51 poslato: Oktobar 17, 2011, 05:40:27 posle podne »

Nije bitno koliko traje negativno bitno je da ga usporiš koliko god možeš, jer nije logično očekivati da ćeš sa 60% od max i sa 90% od maks kilaže uspeti da radiš istu brzinu negativnog, bitno je da ga kočiš koliko god možeš.

To sa piramidalnim forama je opet nešto nepotrebno. Po meni je ta piramida dobra za zagrevanje, ali ta Weider piramida gde krećeš sa 20 ponavljanja je nepotrebna.

Zagrej se sa par serija u istom opsegu ponavljanja kao i na radnim kilažama samo sa naravno manjim kilažama i slobodno kreni sa lakom kilažom i povećavaj svaku seriju, a kad doĂ°eš do radnih serija onda zakucaj kilažu i peglaj te dve, tri ili 4 serije koliko god da radiš i drži istu kilažu dok ti snaga ne opane za nekih 20% ili ti 2 ponavljanja, dakle ako si namerio da odradiš 10 ponavljanja onda kada više ne možeš ni 8 kraj vežbe, tako i možeš da odreĂ°uješ kilažu, a da ne računaš tačne procente...

istot ako, to zagrevanje ti treba samo na prvoj vežbi, ostale vežbe ideš odma na radne serije tu ti zagrevanje više ne treba.
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
galac
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 108


« Odgovor #50 poslato: Oktobar 17, 2011, 02:24:14 posle podne »

sorry jos nesto,koliko otprilike treba da traje negativna kontrakcija ? i da li je dobro da kod treninga za biceps raditi piramidalno,odnosno da od prve vezbe krenem sa manjim kilazama i vise ponavljanja da da polako povecavam kilaze,da bi do poslednje vezbe opet stigao nazad do veceg broja ponavljanja,ili da se drzim na 3-4 vezbe u svakoj po recimo 3 seta sa 8-12 ponavlj?
Sačuvana
galac
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 108


« Odgovor #49 poslato: Oktobar 17, 2011, 01:18:03 posle podne »

hvala na savetima.nastojacu da izmenim trening pa da vidimo kako napreduje:)
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #48 poslato: Oktobar 17, 2011, 12:21:53 posle podne »

To što ti pričaš za negativna je za negativna ponavljanja koja se rade sa nadmaksimalnom kilažom i to je nešto sasvimd rugo, a spora negativna se uvek mogu raditi, to nema veze sa malopre navedenim negativnim ponavljanjima jer je u pitanju samo vreme pod tenzijom, a ne kilaža koja se radi tako da CNS ne trpi kao kod preopterećenja...

superserije nebitno...pogotovo za masu...produžene super serije sasvim druga priča ali to je više pitanje ekonomičnosti u teretani ili kako kraće trenirati...

Hammer pregib kao i svaka druga vežba ima brdo varijacija, a ja sam pričao o onoj gde u pregibu bućice budu spojene na grudima
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
galac
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 108


« Odgovor #47 poslato: Oktobar 17, 2011, 11:47:55 pre podne »

spora negativna radim samo ponekad jer sam cuo da ne treba cesto da se rade,kao ni super serije jer je biceps mali misic da ga supersetovima ne bi sagoreo,e sad sta ti kazes,da li da negativna radim cesce i koliko cesce,.inace,obicno ih radim bucicom na skotu sa kilazom malo vecom od one koje mogu jednom da podignem i odradim nekih 8-10 puta
a sta se tice hamer pregiba da li mislis na to da gornji deo bucice ide ka unutra,ako sam razumeo/.?
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #46 poslato: Oktobar 17, 2011, 08:04:41 pre podne »

Pa ne radiš ni jedan obrnuti pregib i ni jednu vežbu u neutralnom hvatu, a sve ove što si naveo su isti pokreti nikakve razlike nema izmeĂ°u njih, praktično radiš jednu vežbu iznova i iznova.

Moj svate je da kreneš da radiš prvu vežbu hammer pregib i to sa bućicama ka unutra, a ne spolja, ako me kontaš šta pričam? Posle toga radi šta hoćeš i zapamti da biceps ne vredi raditi sa manje od 8 ponavljanja, kao i leĂ°a nije mišić koji reaguje na eksplozivnost i snagaške pokrete. To je mišić koji napravljen da privuče i drži.

I još jedna stvar, ako negde ima smisla raditi spora negativna onda je to biceps, tako da spora negativna, 8 ponavljanja minimum i što veće kilaže.
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
galac
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 108


« Odgovor #45 poslato: Oktobar 15, 2011, 11:38:54 pre podne »

slabo napreduje biceps,svaki trening radim drugacije,ali rutina otprilike ovako

stojeci pregib,nekad ravna sipka nekad ZE,uvek hvat sirine ramena 2 serije zagrevanja 20 pon,pa 3 radne 15,12,8-10(max)
stojeci pregib bucicom sa uvrtanjem lakta 3x10-12 ili hamer stojeci
skot,i to uvek menjam,nekad radim ZE sipkom,nekad bucicom 3x10-12
pa onda finishiram koncentracionim pregibom 2x15-20 do otkaza

sta da menjam?
Sačuvana
Stranice: 1 [2] 3 4 5 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.09 sekundi sa 19 upita.