TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 397114 Teme od strane 25032 Članovi Poslednji član: Aleksandar-Saša

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Septembar 21, 2024, 07:50:49 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 19 20 [21] 22 23 ... 56 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Nabaciti mišiće i skinuti salo  (Pročitano 275851 puta)
Biochemo
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2338


« Odgovor #528 poslato: Oktobar 17, 2011, 11:46:06 pre podne »

Ne moraš da jedeš proteine odmah posle treninga to je ionako samo napumpana priča...

facepalm
Sačuvana
Biochemo
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2338


« Odgovor #527 poslato: Oktobar 17, 2011, 11:45:16 pre podne »

da li pivski kvas...

Čekaj ustvari ti misliš na piće kvas, ili na kvasac kao saccharomyces cerevisiae?
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #526 poslato: Oktobar 17, 2011, 07:59:30 pre podne »

da li pivski kvas mogu koristiti kao alternativu za post workout meal, cisto ne dok ne stignem do kuce gde mogu da jedem proteine iz tvrde hrane? procitao sam da ima i do 45% proteina (aminokiseline lizin i leucin)

Ne moraš da jedeš proteine odmah posle treninga to je ionako samo napumpana priča, a kvas zanemari...
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Biochemo
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2338


« Odgovor #525 poslato: Oktobar 17, 2011, 12:00:27 pre podne »

da li pivski kvas mogu koristiti kao alternativu za post workout meal, cisto ne dok ne stignem do kuce gde mogu da jedem proteine iz tvrde hrane? procitao sam da ima i do 45% proteina (aminokiseline lizin i leucin)

bože ne
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6121


« Odgovor #524 poslato: Oktobar 16, 2011, 07:49:44 posle podne »

Da li si ti ikada probao pivksi kvasac..
i nije samo stvar u sastavu nego i u absorpciji.. što se mene tiče bolje uzmi čokoladno mleko...
Sačuvana
galac
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 108


« Odgovor #523 poslato: Oktobar 15, 2011, 04:22:28 posle podne »

da li pivski kvas mogu koristiti kao alternativu za post workout meal, cisto ne dok ne stignem do kuce gde mogu da jedem proteine iz tvrde hrane? procitao sam da ima i do 45% proteina (aminokiseline lizin i leucin)
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6121


« Odgovor #522 poslato: Oktobar 15, 2011, 01:44:03 posle podne »

od navedenih namirnica jedem sve,moj problem su definitivno slatkisi,a i hleb unosim u vecim kolicinama,jednostavno se ne osecam sitim ako ne pojedem gomilu hleba.do pre nekih par godina nisam imao proiblema sa stomakom ali od kako intenzivnije vezbam sa tegovima vise i jedem naravno. sto se tice testenina i ovsenih ,da li i o njima treba strogo voditi racuna?

Sve je u glavi što se tiče tog "problme" sa hlebaom.. jedi više salate i imaćeš osećaj punog stomaka i bez hleba
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11481


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #521 poslato: Oktobar 14, 2011, 10:09:20 pre podne »

od navedenih namirnica jedem sve,moj problem su definitivno slatkisi,a i hleb unosim u vecim kolicinama,jednostavno se ne osecam sitim ako ne pojedem gomilu hleba.do pre nekih par godina nisam imao proiblema sa stomakom ali od kako intenzivnije vezbam sa tegovima vise i jedem naravno. sto se tice testenina i ovsenih ,da li i o njima treba strogo voditi racuna?

izbaci slatkiše
izbaci hleb
izbaci testenine

...hidrate svedi na žitarice (ovas, ječam, raž), pirinač (najbolje integralni), krompir i povrće
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20555


Pansport
« Odgovor #520 poslato: Oktobar 13, 2011, 04:46:10 posle podne »

Testenine i ovsene su ugljeni hidrati, tako da se mora paziti na njihov unos. Naročito ako si postao sklon gojenju, tj. ako je došlo do usporavanja metabolizma.
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12911


Never give up!

« Odgovor #519 poslato: Oktobar 13, 2011, 04:24:00 posle podne »

od navedenih namirnica jedem sve,moj problem su definitivno slatkisi,a i hleb unosim u vecim kolicinama,jednostavno se ne osecam sitim ako ne pojedem gomilu hleba.do pre nekih par godina nisam imao proiblema sa stomakom ali od kako intenzivnije vezbam sa tegovima vise i jedem naravno. sto se tice testenina i ovsenih ,da li i o njima treba strogo voditi racuna?

Naravno da treba voditi racuna i kontrolisati njihov unos.
Sačuvana
galac
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 108


« Odgovor #518 poslato: Oktobar 13, 2011, 04:06:20 posle podne »

od navedenih namirnica jedem sve,moj problem su definitivno slatkisi,a i hleb unosim u vecim kolicinama,jednostavno se ne osecam sitim ako ne pojedem gomilu hleba.do pre nekih par godina nisam imao proiblema sa stomakom ali od kako intenzivnije vezbam sa tegovima vise i jedem naravno. sto se tice testenina i ovsenih ,da li i o njima treba strogo voditi racuna?
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11481


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #517 poslato: Oktobar 13, 2011, 10:27:45 pre podne »

posle nekih 6-7 meseci treninga sa tegovima dobio sam nekoliko kilograma telesne mase,ali je problem sto sam dobio i u predelu struka i stomaka.da li je pametno da sada smanjim unos hidrata(jer ih konzumiram u velikim kolicinama,kao podrsku izgradnji misica) s obzirom da dolazi zima,zbog pada imuniteta i slicnod a ne nabrajam,a kada dodje ponovo leto da taj unos pojacam ?

zavisi i kakva ti je genetika, neko može da unosi jako puno hidrata a ništa da se ne desi po pitanju masti :)

najbitnije, i kad unosiš hidrate gledaj da bude kvalitetan izvor - pirinač, krompir, žitarice, povrće...
nikako testenine, hleb, keksići, itd...

moraćeš da iskontrolišeš unos jer se telo neće prebaciti na sagorevanje masti ako ima dovoljno hidrata na raspolaganju, oni su ipak primarni izvor energije za naše telo
Sačuvana
galac
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 108


« Odgovor #516 poslato: Oktobar 13, 2011, 09:15:36 pre podne »

hvala
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #515 poslato: Oktobar 13, 2011, 06:58:32 pre podne »

Ili ti, nema jedno i drugo...
« Poslednja izmena: Oktobar 13, 2011, 07:01:22 pre podne od strane Alen Radošević » Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12911


Never give up!

« Odgovor #514 poslato: Oktobar 12, 2011, 08:56:12 posle podne »

Sam si u svom postu dao odgovor tvog problema a to je visok unos hidrata.Da bi doslo do napretka u smeru koji ti zelis moras raditi varijacije sa hidratima i odnos uskladiti prema sebi.
Sačuvana
Stranice: 1 ... 19 20 [21] 22 23 ... 56 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.152 sekundi sa 19 upita.