TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 397114 Teme od strane 25032 Članovi Poslednji član: Aleksandar-Saša

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Septembar 21, 2024, 07:34:42 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 23 24 [25] 26 27 ... 56 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Nabaciti mišiće i skinuti salo  (Pročitano 275848 puta)
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #468 poslato: Maj 03, 2011, 08:16:14 pre podne »

Кад је најбоље узимати витамин Ц и у којој количини ?

Колико грама угљених хидрата би треба узимати у оном оброку сат-два после тренинга ? Отприлике нека цифра.

Ne postoji cifra koja je univerzalna ni za jedno ni za drugo. Sve zavisi od toga koliko vitamina C dobijaš iz ishrane. Tako da ako jedeš dosta citrusnog voća ni ne treba ti vitamin C...

Što se UH tiče tek to je priča za sebe. Pitanje je da li hoćeš da gubiš salo, da li pokušavaš da dobiješ mišićnu masu, kakav je trening bio i još gomila drugih faktora. To sve je bitno ako si baš u nekim silnim kalkulacijama, ali ako si malo pametniji nećeš se opterećivati takvim glupostima.

Moj savet je da se fokusiraš na unos mesa, povrća i voća i da jedeš kvalitetne UH tipa krompir, ovsene, pirinač i slično, a onda da povećaš ili smanjiš količinu prema ciljevima koje pokušavaš da ostvariš. Zanemari merenje količina nego jedi koliko te zasiti, pa ako nema rezultata ti dodaj ili oduzmi, a sve ostalo je nepotrebno opterećivanje.
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6121


« Odgovor #467 poslato: April 29, 2011, 09:06:06 posle podne »

Vitamin C je dovoljno da uzimaš jednom dnevno 500mg. Posle doručka najbolje.
Inače sa oporavak posle treninga najbolje je da uzmeš glutamin kao antioksidant
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13582


« Odgovor #466 poslato: April 28, 2011, 11:21:10 posle podne »

u 1. satu PW oko 1g UH po kg TM  ;)
Sačuvana
milos888
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 73

« Odgovor #465 poslato: April 28, 2011, 03:28:45 posle podne »

Кад је најбоље узимати витамин Ц и у којој количини ?

Колико грама угљених хидрата би треба узимати у оном оброку сат-два после тренинга ? Отприлике нека цифра.
« Poslednja izmena: April 28, 2011, 03:51:34 posle podne od strane milos888 » Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11481


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #464 poslato: April 26, 2011, 09:11:50 pre podne »

Пре сам тренирао увече, сад тренирам негде око 2, 3 после подне. Увече једем пилеће бело,  а пре спавања ела сир. За ручак једем и месо и сложене хидрате, а колико сам схватио увече не би требао, јел тако ?



uveče je metabolizam najsporiji i više nismo toliko aktivni kao u toku dana i veća je verovatnoća mnogo da ti ugljeni hidrati koje uneseš uveče budu taloženi kao masnoća u telu :)
Sačuvana
Stefan L.
Gost
« Odgovor #463 poslato: April 25, 2011, 03:25:58 pre podne »

Негде сам чуо да су неки сагоревачи опасни по срце, немам појма. Мада има доста оних са неким природним састојцима, не знам који би то био опасан.

Svi su oni sa prirodnim sastojcima, ali zamisli samo koliko neke biljke mogu biti stimulativne pa ako se pretera sa dozama može da se javi  drhtavica, aritmija, znojenja, mučnina i sl.

I kofein je prirodni sastojak kafe, pa preteraj sa kafom i vidi šta će se dešavati. :)
Bas tako,pa pojedi recimo odjednom vise od 300 g Gljive Shitake i velike su sanse da ti ne bude dobro,a ona je jedna od najhranljivijih Gljiva i namirnica uopste,mozda i najkompletnija namirnica,veoma zdrava,ali ako pojedes previse moze da ti napravi problemcic. ;)
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20555


Pansport
« Odgovor #462 poslato: April 24, 2011, 09:08:58 posle podne »

Негде сам чуо да су неки сагоревачи опасни по срце, немам појма. Мада има доста оних са неким природним састојцима, не знам који би то био опасан.

Svi su oni sa prirodnim sastojcima, ali zamisli samo koliko neke biljke mogu biti stimulativne pa ako se pretera sa dozama može da se javi  drhtavica, aritmija, znojenja, mučnina i sl.

I kofein je prirodni sastojak kafe, pa preteraj sa kafom i vidi šta će se dešavati. :)
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6121


« Odgovor #461 poslato: April 24, 2011, 08:46:19 posle podne »

Pa sad da su opasni za srce.. da ako preteruješ sa dozama i ideš preko preporučenih ili već imaš neko oštećenje.
Ali drži se za početak ovih umerenih radiće posao ne brini samo pazi na ishranu.
I da, uveče ne idu hidrati
Sačuvana
milos888
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 73

« Odgovor #460 poslato: April 24, 2011, 02:55:50 posle podne »

Пре сам тренирао увече, сад тренирам негде око 2, 3 после подне. Увече једем пилеће бело,  а пре спавања ела сир. За ручак једем и месо и сложене хидрате, а колико сам схватио увече не би требао, јел тако ?

Негде сам чуо да су неки сагоревачи опасни по срце, немам појма. Мада има доста оних са неким природним састојцима, не знам који би то био опасан.
« Poslednja izmena: April 24, 2011, 02:59:47 posle podne od strane milos888 » Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6121


« Odgovor #459 poslato: April 22, 2011, 09:11:37 posle podne »

Нисам пре користио сагореваче масти, па се питам који да узмем ? Знам да то зависи од доста фактора, али који би био добар за почетак ?

Zavisi od dosta faktora ;)
ali meni je ok DymaBurn ili Super Cuts npr
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13582


« Odgovor #458 poslato: April 21, 2011, 04:10:37 posle podne »

Dan mi nije potpun ako ne odem u teretanu pa makar to bio samo kardio trening.Zelim da dobijem misicnu masu - imam izrazene misice nogu(pogotovo listove) i zadnjicu, mada u posljednje vrijeme sam primjetila zbog veceg unosa hrane da imam veci stomak-nije strasno, ali najmanje radim na njemu-to bih promijenila ali ne znam koje vjezbe bi bile adekvatne.Ince moj trening se sastoji 40-50 min.kardio(trcanje,bicikl), zatim kombinacija cucnjeva, iskoraka sa sipkom, leg.press, hiperextenzije, vjezbi sa tegicima i vjezbe za zadnjicu..ako imate neki intenzivniji trening pomoglo bi mi .Hvala VAM ;)

...već je dosta rečeno. 2-3 puta nedeljno kardio (1sat), izbaciš leg pres i iskorak sa šipkom, iskorak radi sa bučicama, ubaci vežbice za gornji deo tela (može po tipu kružnog treninga). ishrana izbaci proste uh, više proteina u ishrani (najbolje ubaci whey ako možeš). uh neka budu vlaknasti, dosta vode i voća i povrća - pospešiće probavu i smanjiti stomačić  ;)
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13582


« Odgovor #457 poslato: April 21, 2011, 04:03:00 posle podne »

Нисам пре користио сагореваче масти, па се питам који да узмем ? Знам да то зависи од доста фактора, али који би био добар за почетак ?

ima ih mnogo, možeš početim sa l-karniton-om  ;)
Sačuvana
milos888
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 73

« Odgovor #456 poslato: April 21, 2011, 03:47:58 posle podne »

Нисам пре користио сагореваче масти, па се питам који да узмем ? Знам да то зависи од доста фактора, али који би био добар за почетак ?
Sačuvana
Biochemo
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2338


« Odgovor #455 poslato: April 19, 2011, 08:32:08 posle podne »

Danijela i Zoltan su već rekli, ja se samo nadovezujem. Moraš tu malo tegova da ubaciš i za ostatak tela.

Dosta ti je da jednu mišićnu partiju radiš jednom nedeljno. Napravi neki split mišićnih grupa po kome ćeš raditi. Ako već moraš da ideš svaki dan u teretanu, onda po redu radiš po jednu-dve mišićne grupe. Npr. dan1- noge, dan2- grudi/leĂ°a, dan3-ruke, dan4-rame/stomak. Pauze pravi kad osetiš da ti trebaju. Stomak možeš da ubaciš i ostalim danima.

Da bi dobila na masi - kreni da klopaš i kreni da treniraš (ali SA pauzama! i celo telo, ne više od jednog puta istu grupu u nedelji) i biće rezultata. ;)

Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6121


« Odgovor #454 poslato: April 19, 2011, 01:53:49 posle podne »

Dan mi nije potpun ako ne odem u teretanu pa makar to bio samo kardio trening.Zelim da dobijem misicnu masu - imam izrazene misice nogu(pogotovo listove) i zadnjicu, mada u posljednje vrijeme sam primjetila zbog veceg unosa hrane da imam veci stomak-nije strasno, ali najmanje radim na njemu-to bih promijenila ali ne znam koje vjezbe bi bile adekvatne.Ince moj trening se sastoji 40-50 min.kardio(trcanje,bicikl), zatim kombinacija cucnjeva, iskoraka sa sipkom, leg.press, hiperextenzije, vjezbi sa tegicima i vjezbe za zadnjicu..ako imate neki intenzivniji trening pomoglo bi mi .Hvala VAM ;)

Nije ni čudo što imaš izražene mišiće nogu jad ti je trening uglavnom za tu grupu mišića.
Kontrolisan unos ugljenih hidrata, a povećan unos proteina će ti obezbediti da smanjiš stomačić a da dobiješ mišićnu masu.
takoĂ°e moraš da paziš i na tajming - uveče manje UH, a u svakom obroku izvor proteina - bar toliko
Sačuvana
Stranice: 1 ... 23 24 [25] 26 27 ... 56 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.145 sekundi sa 18 upita.