TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 397190 Teme od strane 25045 Članovi Poslednji član: IanVhk502

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Septembar 28, 2024, 03:19:02 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 8 9 [10] 11 12 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Trening program - masa za visoke i žgoljave ;)  (Pročitano 59511 puta)
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #40 poslato: Januar 31, 2011, 08:00:35 pre podne »

U suštini tako sam postavio vežbe da se u poslednjem delu programa povećavaju kilaže i intenzitet na potiscima i vučenjima. Na taj način se dovoljno opterećuju i biceps i triceps. Sa druge strane vežbač ima više vremena da se fokusira na bitne pokrete kao što su potisci iznad glave. vučenja u pretklonu i slično, a da ne mora dodatno opterećivati sistem sa vežbama za sitne mišićne particije. isto tako u programu nema vežbi za podlakticu, ili odvojene vežbe za neke druge male mišićne particije, ali i dalje je ovo dobar program da se radi celo telo i pri tom te manje mišićne grupe napreduju dovoljno kao i ostale. Čak verujem da se još dodatno ubace vežbe za biceps i triceps da bi ruke slabije napredovale.
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
loco lobo
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 126

« Odgovor #39 poslato: Januar 30, 2011, 07:48:06 posle podne »

Alene,zasto u poslednja 3 meseca nema ni jedne vezbe  koja pogadja konkretno biceps ili triceps
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #38 poslato: Januar 30, 2011, 07:30:33 pre podne »

Alene,u ponedeljak pocinjem sa poslednjom fazom treninga(poslednja 3 meseca) tako da imam par pitanja:
-1.deo treninga obelezen sa donji 1/gornji 1 je podeljen vezbama A,B,C,D,E sa po 3 serije svaka,da li se radi prvo A sve tri serije pa onda B sve tri itd,i kolika je pauza izmedju serija?
-2.radi se 7-8 ponavljanja,da li to znaci da uzimamo kilazu koju podizemo max 7-8 ponavlajnja ili onako kako si objasnio da nadjemo kilazu koju podizemo max 4-5 ponavljanja pa onda par puta udahnemo i odradimo jos ta 2-3 ponavljana do 8
-3.u delu treninga donji 2/gornji 2 se rade serije sa po 4-5 ponavljanja,isto pitaje u vezi odredjivanja kilaze,da li se uzima max koju mozemo da podignemo toliko ponavljanja ili nesto drugo
POZDRAV

01. Radiš sve serije A vežbe pa tek onda ideš na B pa na C itd. Pauze gledaš da budu što kraće, kao i uvek. Fora je u tome što neki ljudi veruju da su potrebne velike pauze izmeĂ°u serija kada se radi "masa", a to baš i nije tačno. Ovo je bodybuilding i fora je da se izgradi mišić, a u powerliftingu gde je cilj povećati snagu veće pauze imaju smisla da bi se CNS oporavio dovoljno da se maksimalno odradi sledeća serija. Tako da gledaj da ti pauze ne prelaze preko 60 - 90 sec

02. Odlično pitanje i moram priznati da sam pogrešio što nisam pojasnio šta znači kada napišem neki odreĂ°eni broj ponavljanja.

Kad kažem da radiš sa kilažom od 7 - 8 ponavljanja ili kad kažem 3 - 4 ili bilo koji raspon ponavljanja da dam, nikad ne mislim na to da se koriste kilaže gde se ide do otkaza. Tačnije, mislim na kilaže koje mogu da se urade jedno ili dva ponavljanja više od zadatog. Dakle ako kažem da se uradi 7 - 8 ponavljanja onda mislim da se radi sa kilažom koja može da se uradi max 10 ponavljanja. Ovo zahteva od vežbača da traži gde se nalazi sa kilažom. Dakle moraš da pratiš i zapisuješ kilaže koje si radio na treninzima da znaš koliko možeš na nekoj vežbi da podigneš kila i onda se vodiš prema tome.

Kapiš ;)
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
loco lobo
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 126

« Odgovor #37 poslato: Januar 29, 2011, 07:39:28 posle podne »

Alene,u ponedeljak pocinjem sa poslednjom fazom treninga(poslednja 3 meseca) tako da imam par pitanja:
-1.deo treninga obelezen sa donji 1/gornji 1 je podeljen vezbama A,B,C,D,E sa po 3 serije svaka,da li se radi prvo A sve tri serije pa onda B sve tri itd,i kolika je pauza izmedju serija?
-2.radi se 7-8 ponavljanja,da li to znaci da uzimamo kilazu koju podizemo max 7-8 ponavlajnja ili onako kako si objasnio da nadjemo kilazu koju podizemo max 4-5 ponavljanja pa onda par puta udahnemo i odradimo jos ta 2-3 ponavljana do 8
-3.u delu treninga donji 2/gornji 2 se rade serije sa po 4-5 ponavljanja,isto pitaje u vezi odredjivanja kilaze,da li se uzima max koju mozemo da podignemo toliko ponavljanja ili nesto drugo
POZDRAV
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #36 poslato: Januar 29, 2011, 09:50:25 pre podne »

Pa da varijacija je bitna u bodybuilding-u. Gledaš da menjaš pokrete kako bi davao mišiću malo izazova svaki put ;) Inače u programu sam mislio na uski paralelni hvat
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
loco lobo
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 126

« Odgovor #35 poslato: Januar 28, 2011, 11:45:00 posle podne »

ovo pitam zato sto u tvom programu stoji da se jedan dan radi paralelni hvat a drugi dan prave ruke
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #34 poslato: Januar 28, 2011, 11:05:09 posle podne »

Generalno paralelni hvat znači da će tvoja ramena biti u prirodnijem položaju - paralelni hvat se još zove i neutralni hvat.

Dok kad šake u pronaciji ramena mogu da trpe i naravno dodatno će se aktivirati biceps. Tako da gledišta efikasnosti po tvoja leĂ°a neće biti bitne razlike, ali ti može očuvati zdravlje ramena.

E sad ako pitaš za paralelni uski hvat, onda je to malo drugačija priča. uski hvat znači da će se donji deo latisimusa više aktivrati (verujem da je to moguće, jer iako se retko kad može aktivari deo mišića, ali kod ovako velikih mišića gde se nalazi velika razlika izmeĂ°u pripeća se to može izvesti). U svakom slučaju katovi idu usko pored tela i mnogo više unazad nego kod širokog hvata, tako da se i sam latisimus drugačije aktivira.

Rekao bih da treba kombinovati široke i uske hvatove da bi se u potpunosti iscrpla leĂ°a na treningu.
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
loco lobo
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 126

« Odgovor #33 poslato: Januar 28, 2011, 07:52:01 posle podne »

koja je vezba i razlika u vezbama vucenje na lat masini paralelni hvat i vucenje na lat masini sa pravim rukama,
Sačuvana
Biochemo
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2338


« Odgovor #32 poslato: Januar 06, 2011, 02:36:42 posle podne »

ahahah - BUSTED! ;D
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #31 poslato: Januar 06, 2011, 08:20:04 pre podne »

Model je moja devojka i da član je foruma ;)
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
mrki.vuk
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 56


« Odgovor #30 poslato: Januar 06, 2011, 01:59:57 pre podne »

jel moze jos malo detalja ili jos bolje fotka o pravilnom izvodjenju rumunskog  mrtvog! i da li je model sa fotki gde se prikazuju vezbe clanica naseg foruma!? :)
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #29 poslato: Decembar 21, 2010, 08:21:54 pre podne »

http://lmgtfy.com/?q=goblet+squat

Nice dude, genijalna aplikacija LOL
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Beli93
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 43


« Odgovor #28 poslato: Decembar 20, 2010, 10:22:45 posle podne »

hahha...hvala...nego nisam mogao da se setim kako e kaze na engleskom cucajn    :D
Sačuvana
BojanLeet
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1267


BRO-SLAYER

« Odgovor #27 poslato: Decembar 20, 2010, 10:12:13 posle podne »

http://lmgtfy.com/?q=goblet+squat
Sačuvana
You know how dumb the average person is, right? Well by mathematical definition, half of everybody is even dumber than that.
Beli93
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 43


« Odgovor #26 poslato: Decembar 20, 2010, 09:10:30 posle podne »

evo mene posle dve nedelje...odradio sam prve dve nedelje i sad idem na druge dve.E sad imam jedno pitanje-kakav je to goblet cucanj?
Sačuvana
Stranice: 1 ... 8 9 [10] 11 12 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.093 sekundi sa 18 upita.