TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 397190 Teme od strane 25045 Članovi Poslednji član: IanVhk502

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Septembar 27, 2024, 11:19:24 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 12 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Trening program - masa za visoke i žgoljave ;)  (Pročitano 59497 puta)
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #85 poslato: Avgust 26, 2011, 12:50:50 posle podne »

@BohanLeet
Ne znam sta je pisac hteo da kaze... :D

@Alen
Pa u sustini ja sam zadovoljan svojom definicijom, a ono sto mene najvise muci jeste to sto ne dobijam na kilazi (misicima), a sa svojih 80kg jaci sam od dosta likova koji su 20+kg tezi od mene, pa kapiram da ipak napredujem... Sve u svemu poslusacu tvoj savet, guracu ovako, pojacacu malo unos proteina, jer od viska glava ne boli :P

Hvala na odgovoru :)


Snaga nema nikakve veze sa masom, to fakat...a i ti likovi što su 20kg teži od tebe su verovatno samod ebeli, tako da to što si jači verovatno ne može da se uzme kao neki uspeh...

Ukoliko ne dobijaš na masi onda jednostavno jedeš premalo hrane, kao što si rekao povećaj unos proteina, ali nemoj ništa drastično da radiš, samo dodaj jednu porciju dnevno i čekaj da ti organizam odreaguje.
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
BojanLeet
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1267


BRO-SLAYER

« Odgovor #84 poslato: Avgust 26, 2011, 11:36:00 pre podne »

Nemoj popravljati ono sto nije pokvareno. Onda samo nastavi tako ;)
Sačuvana
You know how dumb the average person is, right? Well by mathematical definition, half of everybody is even dumber than that.
freakystyley
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 16


« Odgovor #83 poslato: Avgust 26, 2011, 11:20:11 pre podne »

@BohanLeet
Ne znam sta je pisac hteo da kaze... :D

@Alen
Pa u sustini ja sam zadovoljan svojom definicijom, a ono sto mene najvise muci jeste to sto ne dobijam na kilazi (misicima), a sa svojih 80kg jaci sam od dosta likova koji su 20+kg tezi od mene, pa kapiram da ipak napredujem... Sve u svemu poslusacu tvoj savet, guracu ovako, pojacacu malo unos proteina, jer od viska glava ne boli :P

Hvala na odgovoru :)
Sačuvana
Get big or die trying!
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #82 poslato: Avgust 26, 2011, 08:40:28 pre podne »

Nisam siguran, ali mislim da spadam u ovu grupu. Visok sam 191cm, tezak oko 80kg (79-81) a raspon ruku 197cm, u teretanu idem aktivno 8meseci. Treniram 4x nedeljno, izradio sam solidnu definiciju, skinuo dosta sala, a kako nisam izgubio na kilogramima samim tim racunam da sam dobio nesto misica, ali to je zanemarljivo na moju visinu. Na donjem delu stomaku imam malo sala (1/2kg po mojoj proceni pa se ne vide trbusnjaci). Zanima da li moj nacin treniranja nesto valja ili da ga menjam ovim treningom koji je opisan na pocetku teme...

Vezbam: ponedeljkom, utorkom, cetvrtkom i petkom (trbusnjake radim 4x nedeljno)

ponedeljak: grudi (zagrevanje 2 serije po 12-16ponavljaja sa 40kg na ravnoj klupi, zatim radim bucicama (jer mi je desni grudni misic slabije razvijen tj. manje izdefinisan kako god) jos 10serija do 12ponavljaja i obavezno 3serija propadanja do otkaza )
utorak: ruke (12 serija triceps, 9serija biceps)
cetvrtak: ledja + listovi (12-15serija nikad vise od 12 ponavljaja, uglavnom su u pitanju 4vezbe+ ledjna extenzija koju radim na kraju)
petak: ramena + noge (12-15 serija za ramena military press i potisak bucicama iznad glave svaki put, a ostale vezbe menjam, noge: 4serije cucnja, 4 serije presa, nekad izbacim presu, a radim extenziju, planiram da povecam na 10-12serija)

Hranim se uglavnom 3-5x dnevno. Ne jedem slatkise (eventualno 1 snickers nedeljno), pijem multivitamin, voce obozavam i jedem ga kad god imam priliku, povrce takodje. Ne jedem masnu hranu.

Danas recimo (da vam dam mali uvid u moju dnevnu ishranu) sam pojeo za dorucak oko 150g ovcjeg sira, 200g becarca (paprike, 2jaja, paradajz) i 50g piletine, 2 parceta razenog hleba, posle sat ipo vremena otisao da vezbam, vratio se pojeo kikiriki pikant usput 75g ( ta kesica sadrzi oko 21g proteina, kontam da je biljni, ali opet...), za rucak sam pojeo parce razenog hleba, 200g piletine, 50-ak grama pirinca, vocni jogurt, 10-ak plavih sljiva, za veceru jos 200g piletine, uz papriku, paradajz ili tako nesto... ponekad zamenim kad nema mesa sa 3 cela kuvana jaja + neki sir i tako to...

Generalno: Da li valja ovaj trening koji sada primenjujem? Da li je ovo dovoljno hrane ili trebam jos da povecavam i koliko, i da li uopste valja ovakva ishrana?

Ako moze da vam pomogne mogu da stavim neku sliku.... :)

Postoji samo jedno pravuilo kojeg treba da se pridržavaš u tvom slučaju, a to je ako ti daje rezultate nemojd a menjaš.

Najveću grešku prave ljudi koji misle da "mogu bolje" i idu to "nešto" da promene, a ni sami ne znaju šta je to nešto.

Ukoliko se desi da mesec dana nisi napredovao onda treba nešto da menjaš, a te promene ne treba da budu drastične nego više suptilne, jer nećeš ti naterati tvoje telo ni na šta, samo možeš da ga pratiš po njegovom ritmu, jer fakat ti si tvoje telo, ume je sastavni deo...OK prestajem sa apstrakcijama ;)

Meni sve to što si napisao deluje sasvim OK i samo tako nastavi dok god imaš rezultata, sve ostalo je zanemarljivo. Ono što treba da radiš je da koristiš što veće kilaže koje ti recimo dozvoljavaju izmeĂ°u 6 i 8 ponavljanja i to je idealni za napredak i u snazi i u mišićnoj masi. Tamo kada se napuni par godina treninga možeš da se igraš sa specijalnim taktikama, ali konstantna progresija sa kilažama je osnova bodybuildinga...
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
BojanLeet
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1267


BRO-SLAYER

« Odgovor #81 poslato: Avgust 25, 2011, 08:44:18 posle podne »

Ja bih isao sve 2x nedeljno (gornji x2 donji x2) ili na svakih 5dana. Neko mozda i uspe nesto da uradi na tom kao tvom programu ali njih ~95% fejluje, to  jedna grupa jedan trening (1x nedeljno svaki misic) je vise za pro bildere (citaj drug user-e)
Sačuvana
You know how dumb the average person is, right? Well by mathematical definition, half of everybody is even dumber than that.
freakystyley
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 16


« Odgovor #80 poslato: Avgust 25, 2011, 06:58:56 posle podne »

Nisam siguran, ali mislim da spadam u ovu grupu. Visok sam 191cm, tezak oko 80kg (79-81) a raspon ruku 197cm, u teretanu idem aktivno 8meseci. Treniram 4x nedeljno, izradio sam solidnu definiciju, skinuo dosta sala, a kako nisam izgubio na kilogramima samim tim racunam da sam dobio nesto misica, ali to je zanemarljivo na moju visinu. Na donjem delu stomaku imam malo sala (1/2kg po mojoj proceni pa se ne vide trbusnjaci). Zanima da li moj nacin treniranja nesto valja ili da ga menjam ovim treningom koji je opisan na pocetku teme...

Vezbam: ponedeljkom, utorkom, cetvrtkom i petkom (trbusnjake radim 4x nedeljno)

ponedeljak: grudi (zagrevanje 2 serije po 12-16ponavljaja sa 40kg na ravnoj klupi, zatim radim bucicama (jer mi je desni grudni misic slabije razvijen tj. manje izdefinisan kako god) jos 10serija do 12ponavljaja i obavezno 3serija propadanja do otkaza )
utorak: ruke (12 serija triceps, 9serija biceps)
cetvrtak: ledja + listovi (12-15serija nikad vise od 12 ponavljaja, uglavnom su u pitanju 4vezbe+ ledjna extenzija koju radim na kraju)
petak: ramena + noge (12-15 serija za ramena military press i potisak bucicama iznad glave svaki put, a ostale vezbe menjam, noge: 4serije cucnja, 4 serije presa, nekad izbacim presu, a radim extenziju, planiram da povecam na 10-12serija)

Hranim se uglavnom 3-5x dnevno. Ne jedem slatkise (eventualno 1 snickers nedeljno), pijem multivitamin, voce obozavam i jedem ga kad god imam priliku, povrce takodje. Ne jedem masnu hranu.

Danas recimo (da vam dam mali uvid u moju dnevnu ishranu) sam pojeo za dorucak oko 150g ovcjeg sira, 200g becarca (paprike, 2jaja, paradajz) i 50g piletine, 2 parceta razenog hleba, posle sat ipo vremena otisao da vezbam, vratio se pojeo kikiriki pikant usput 75g ( ta kesica sadrzi oko 21g proteina, kontam da je biljni, ali opet...), za rucak sam pojeo parce razenog hleba, 200g piletine, 50-ak grama pirinca, vocni jogurt, 10-ak plavih sljiva, za veceru jos 200g piletine, uz papriku, paradajz ili tako nesto... ponekad zamenim kad nema mesa sa 3 cela kuvana jaja + neki sir i tako to...

Generalno: Da li valja ovaj trening koji sada primenjujem? Da li je ovo dovoljno hrane ili trebam jos da povecavam i koliko, i da li uopste valja ovakva ishrana?

Ako moze da vam pomogne mogu da stavim neku sliku.... :)
« Poslednja izmena: Avgust 25, 2011, 07:02:07 posle podne od strane freakystyley » Sačuvana
Get big or die trying!
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6121


« Odgovor #79 poslato: Jul 12, 2011, 03:24:42 posle podne »

Slažem se... ipak napredujemo u nekim okvirima svoje konstitucije.. to ne znači da žgoljavi i visoki ne mogu biti nabildovani ali znači da nikad ne mogu biti nabildovani koliko ostali tipovi graĂ°e
Sačuvana
Arlovski
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 313


« Odgovor #78 poslato: Jul 12, 2011, 12:39:06 pre podne »

@ Sasha93

Kako mislis nema nista od odbojke:)? Zavisi sta si ocekivao.

Najbitnije je da sebi postavis realne ciljeve, znaci 0.5-1.5 kg mesecno - ova poslednja cifra je uz ludu srecu i neverovatne napore, ali to je cista misicna masa koju bi mozda mogao da stvoris vrednim radom. Ja sam isto ektomorf, ne jedem mnogo, nemam neki specijalni apetit, ali se hranim prilicno zdravo, i uspevam da "zaradim" u proseku 0.5kg svakog meseca. Ako bolje jedes, sigurno ces imati i bolji rezultat, ipak nije sve samo u hrani naravno jer ti je bitno gde ce ti ta "kilaza" otici. Namucices se, ali rezultati nece izostati 101%, govorim ti iz licnog iskustva.

I po meni najbitnije za svakog vezbaca, ali narocito za ektomorfa posto su nasi misici dugi i tesko ih je prevesti u onaj buffed look. Obrati paznju na formu vezbe, radi sa onoliko kilaze koliko ti dozvoljava telo da izvedes savrsenu i SAMO savrsenu formu - sve drugo je slackovanje i gubljenje energije, i negativni deo ponavljanja je jednako bitan i vazan (ako ne i vazniji) kao i pocetni deo vezbe. Pozdrav.
Sačuvana
Those who push themselves, and are willing to face pain, exhaustion, humiliation, rejection, or worse, are the ones who become champions.
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6121


« Odgovor #77 poslato: Jul 07, 2011, 08:48:12 posle podne »

Dragi Saša , nema potrebe da istu temu postavljaš na dva mesta.. to pravi zabunu.
Nadam se da ti se trud isplatio, ali te molim da sledeći put samo jednom psoatviš pitanje, biće dovoljno.

Ovo važi i za ostale početnike i one koji se tako osećaju ;)
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #76 poslato: Jul 07, 2011, 01:50:35 posle podne »

pre treninga da pijem cist Creatn sa vodom a posle treninga uz 30 g wheya?

Kažem ti bolje bi bilo da ga piješ sa nekim ugljenim hidratima i to prostim šećerima. Razmuti dextrozu sa ukusom limuna sa tim kreatinom i opet stavi dextrozu u protein i kreatin posle treniinga i to je to.
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
SASHA93
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4


« Odgovor #75 poslato: Jul 07, 2011, 01:07:07 posle podne »

pre treninga da pijem cist Creatn sa vodom a posle treninga uz 30 g wheya?
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #74 poslato: Jul 07, 2011, 12:57:50 posle podne »

Nema potrebe da ju preskačeš, punjenje će ti pomoći pogotovo pošto prvi put koristiš.

Moj savet je da kreneš sa 4 puta dnevno po jednu dozu kreatina prvih 5 dana i to sa nekim prostim šećerima, i posle toga da nastaviš sa dve doze jednu pre jednu posle treninga, a na dane kada ne treniraš samo jednu dozu i to je to. Bez mnogo mudrosti.

Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
SASHA93
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4


« Odgovor #73 poslato: Jul 07, 2011, 12:13:14 posle podne »

Pozdrav svima :D

Ja sam Sasha...imam 17 god....trenirao sma odbojku nekih 6 godina i video da od toga nema nista pa resim da krenem u teretanu...

Visok sam 192 a imam oko 66 kg... prioritet mi je da dobijem na misicnoj masiu gornjem delu tela....u teretanu idem neke 2 nedelje...radim 3 dana pa 1 dan pauza....

Kupio sam Whey protein i Creatin ali citajucu po internetu u nedoumici kako da koristim Creatin...

Preskocio bih Vazu punjenja.... 

Nadam se da cu dobiti odgvor u st o rkacem roku.

Pozdrav!
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #72 poslato: Jun 16, 2011, 08:20:06 posle podne »

Prvo šta je to klasičn bb  program, ako to uspeš da mi definišeš, ja te častim sa 5 kila whey prtoeina ;)

Drugo nisam za ovih 17 godina još video nekoga ko dobije 10 kilograma mišića za par meseci, kontam da pod par misliš do 6 meseci? Ili možda dva meseca što je još teže.

ViĂ°ao sam da ljudi dobiju deset kila, ali nikad od treninga samo od odreĂ°enog režima ishrane.

Tako da je neki moj odgovor na tvoje pitanje, nema treninga koji će ti dati kilažu, samo dobar trening ukombinovan sa dobrom ishranom i ako u to sve ukombinuješ dobar noćni san - pobedio si ;)
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Rale
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 8

« Odgovor #71 poslato: Jun 16, 2011, 03:30:09 posle podne »

Pitaš se da li je neko hardgainer ili je loš program ako taj nabaci 10kg za 4-6 meseci?! Jesam li dobro razumeo pitanje?

Aj da preformulišem. Neko vežba par meseci sa manje-više klasičnim bb programom i slabo napreduje. Reklo bi se da je ta osoba hardgejner, zar ne?

Zatim preĂ°e na neki totalno drugačiji program i dobije za par meseci 10ak kg.

Da li je ta osoba stvarno hardgejner ili bb programi od gomile ljudi prave "hardgejnere" (još kraće: bb programi ne valjaju)?
Sačuvana
Stranice: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 12 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.236 sekundi sa 18 upita.