TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395189 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 29, 2024, 01:13:06 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 15 16 [17] 18 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: POTREBAN HARD PROGRAM  (Pročitano 57494 puta)
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #28 poslato: Januar 30, 2011, 04:52:58 posle podne »

Sto se mlecnih proizvoda tice ,nije problem kolicina masti vec laktoza..recimo svaki drugi dan ujutu idi 2 dl.Voce,bolja varijnta ,manja jabuka,pola banane posle treninga i nakon toga jak proteinski obrok ,sa salatom bez hidrata...Kada dodjes do neke zeljene forme ,jedan dan u nedelji kada odmaras smanji proteine i idi secer,ali naredni dan idi sa veoma malo hidrata ili bez njih.
Sačuvana
Biochemo
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2340


« Odgovor #27 poslato: Januar 30, 2011, 04:47:27 posle podne »

ti itekako zavisi na koje ćeš gorivo da radiš tokom noći a samim tim kako će i šta za tebe da uradi UH koji uneseš ujutru.

Sta se konkretno desava ako se UH unese u vecernjim satima i sta sa UH koji se unese ujutru?

Alen je rekao otprilike kako jeste. Ipak, to što noću nema mišične aktivnosti ne znači da telo ne radi na šećere, ali je potrošnja premala da bi potrošio svoje glikogenske depoe. Ako su ti glikogenski depoi puni, šećer ujutru ide u salce. As simple as that.
Sačuvana
biljanans
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 514

« Odgovor #26 poslato: Januar 30, 2011, 04:46:49 posle podne »

Da li opet da ubacim jedan dan u nedelji kada ne treniram proste uh i smanjim proteine?
Da li moze bezmasni jogurt i ako moze u koje doba dana?
I da li smeta voce ujutru?
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #25 poslato: Januar 30, 2011, 04:42:38 posle podne »

Ako ostanes na tom dnevnom unosu hidrata,onda posle treninga svaki drugi dan unosi i po malo hidrata...a vremenom i to izbaci i vidi kako ti organizam reaguje.U sustini variraj hidrate,ne dozvoli da se metabolizam uspori.
Sačuvana
biljanans
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 514

« Odgovor #24 poslato: Januar 30, 2011, 04:40:00 posle podne »

Marko, ovo ne razumem, svaki drugi dan po malo hidrata sa salatom i mesom. Mislis, za posle treninga ili za ceo dan? Svaki drugi dan posle treninga bez hidrata ili ceo dan bez hidrata?
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #23 poslato: Januar 30, 2011, 01:26:58 posle podne »

To je sasvim dovoljno hidrata i u tvom slucaju posle treninga whey,glutamin,bcaa...bez secera i svaki drugi dan po malo hidrata sa salatom i mesom .Kombinuj i pirinac i krompir.
Poenta je da se ne opterecujes previse,prati kako ti organizam reaguje.Ako odradis odredjenog dana jaci trening,onda taj dan pojacaj hidrate.
Sačuvana
biljanans
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 514

« Odgovor #22 poslato: Januar 30, 2011, 01:14:59 posle podne »

Od slozenih hidrata unesem ujutru ovsene ili integralna kifla (redje) i za rucak krompir ili pirinac (cesce krompir) i to je sve od slozenih uh. Da li je svejedno krompir ili pirinac, ili bi trebalo cesce pirinac?
Od prostih secera unosim ujutru voce.
Posle treninga pijem whey bez prostog secera i intenzitet treninga je jak.
Znaci posle treninga ili prosti secer ili slozeni uh?
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #21 poslato: Januar 30, 2011, 01:01:33 posle podne »

Imam nekoliko nedoumica u vezi ishrane.
Trening imam oko 17 ili 18 casova i danima kada radim kardio traje i do 19 ili 20 casova. Dok dodjem kuci, popijem protein i vecera je negde oko 20 ili 21 h. Da li u tom obroku smem da jedem i slozene uh uz protein ili ne, posto je to obrok posle treninga ali je ipak u vecernjim satima.

Ja sam pre za opciju wheya bez prostog secera i jak proteinski obrok posle treninga sa nesto hidrata kada se radi definicija ili sa minimalnom dozom prostog secera.Opet sve je individualna stvar i zavisi koliko je hidrata unoteo tokom dana i intezitet treninga.
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #20 poslato: Januar 30, 2011, 07:43:17 pre podne »

Pa ne bih se složio da nije bitno da li ćeš ili nećeš unositi UH za taj poslednji obrok. Moja logika je sledeća. Imamo suplementaciju posle treninga u kojoj moramo da unesemo UH (dextroza) da bi nadomestili glikogen) jel tako i onda da bi dopunili jetru voće jel tako i samim time nema potrebe da stavljamo u sebe još UH za taj poslednji obrok jer fakat neće biti potrebe da se pune rezerve ni jetra jer fakat osim kod muškaraca sa velikom mišićnom masom nema ljudski organizam velike potrebe za UH niti ima velike glikogenske depoe - pogotovo kod žena koje imaju preko 20% telesne masti.

Dodatan razlog je kada se pokušava skinuti salo, nema nikakvog smisla unositi UH koji će se razlagati u tebi tokom noći kad taj posao može da se radi iz masti. Tako da je moje mišljenje bez UH pred spavanje

Ja verujem da bi ti Biljana trebala da piješ svoj protein i dextrozu odmah posle treninga sa tegovima, a na dane kada radiš samo kardio ti protein i naravno dextroza uopšte ni ne trebaju, nego do treninga treba da odradiš sve svoje makroe za taj dan.

ti itekako zavisi na koje ćeš gorivo da radiš tokom noći a samim tim kako će i šta za tebe da uradi UH koji uneseš ujutru.

Sta se konkretno desava ako se UH unese u vecernjim satima i sta sa UH koji se unese ujutru?

Ista stvar se dešava i ujutro i naveče, tvoj organizam razlaže UH na šećere i dovodi ga u krvotok, razlika je u tome šta će tvoje telo da radi sa tim UH, pošto ujutro imaš dan ispred sebe i normalno aktivna si, gledaš da ujutro pojedeš neke UH da bi imala energije za dan, a naveće ideš da spavaš metabolizam usporava i nema ni potrebe za mišićnom aktivnosti - logično jel tako.

Naravno mi ljudi smo opterećeni kuhinjom - pogotovo ovde u Srbiji. Nedo bog da neko bude glaan na 10 minuta, pa samim time i trpamo previše hrane u sebe i naravno odamo okolo spremni za hibernaciju. Tačno je da tajming UH nema mnogo veze u smislu da se sme uzimati samo do odreĂ°enog broja sati i tačno je da ne postoji univerzalna formula, ali ja i dalje smatram da UH u poslednjem obroku nema šta da traži.
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
biljanans
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 514

« Odgovor #19 poslato: Januar 30, 2011, 12:51:53 pre podne »

ti itekako zavisi na koje ćeš gorivo da radiš tokom noći a samim tim kako će i šta za tebe da uradi UH koji uneseš ujutru.

Sta se konkretno desava ako se UH unese u vecernjim satima i sta sa UH koji se unese ujutru?
Sačuvana
Biochemo
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2340


« Odgovor #18 poslato: Januar 30, 2011, 12:24:02 pre podne »

Ne jesti UH posle X sati je najveca glupost ikad :D Posle treninga je najbolje vreme za hidrate kao sto oktagon rece

Iako se ovo primilo kao superkul-mišljenje vezano za "superkul" teoriju - ipak nije da nema istine u početnoj zamisli.
Ako izbacimo onaj deo sa time posle toliko i toliko sati i zamenimo ga sa recimo obrok pred spavanje - onda itekako ima smilsa. Od UH pred san (ili nekoliko sati pre spavanja - univerzalna f-mula ne postoji!) ti itekako zavisi na koje ćeš gorivo da radiš tokom noći a samim tim kako će i šta za tebe da uradi UH koji uneseš ujutru.
Sačuvana
biljanans
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 514

« Odgovor #17 poslato: Januar 29, 2011, 11:11:31 posle podne »

I u periodu rada na definiciji, slozeni uh u vecernjim satima posle treninga?
Imam jos jedno pitanje, jogurt kada i u kojoj kolicini sme?
Sačuvana
BojanLeet
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1269


BRO-SLAYER

« Odgovor #16 poslato: Januar 29, 2011, 10:14:01 posle podne »

Ne jesti UH posle X sati je najveca glupost ikad :D Posle treninga je najbolje vreme za hidrate kao sto oktagon rece
Sačuvana
You know how dumb the average person is, right? Well by mathematical definition, half of everybody is even dumber than that.
oktagon
Hero Member
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2037


« Odgovor #15 poslato: Januar 29, 2011, 10:08:45 posle podne »

Ako ti ikada trebaju UH onda je to posle treninga. I meni je obrok posle treninga u 22h najranije i jedem uvijek UH i to podosta.
Sačuvana
I don't give a fuck
biljanans
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 514

« Odgovor #14 poslato: Januar 29, 2011, 09:59:23 posle podne »

Imam nekoliko nedoumica u vezi ishrane.
Trening imam oko 17 ili 18 casova i danima kada radim kardio traje i do 19 ili 20 casova. Dok dodjem kuci, popijem protein i vecera je negde oko 20 ili 21 h. Da li u tom obroku smem da jedem i slozene uh uz protein ili ne, posto je to obrok posle treninga ali je ipak u vecernjim satima.
Sačuvana
Stranice: 1 ... 15 16 [17] 18 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.104 sekundi sa 17 upita.