TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394582 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 12:59:33 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 [3] 4 5 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Sta mislite...  (Pročitano 19026 puta)
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #33 poslato: Januar 10, 2011, 08:13:06 posle podne »

Mislim da si trebao još malo da se raspitaš, pošto stvarno ne vidim svrhu tribulusa u početnoj suplementaciji. Tribulus ja lično preporučujem mojim vežbačima samo kada su već neko vreme na dijeti i to kad nema dovoljno masti u ishrani, kad vežbač radi snagu (sa kilažama izmeĂ°u 90 i 95% od max) i to samo ako ovaj period traje duže od mesec dana i naravno ako iz nekog razloga postoji potreba za dizanjem nivoa testosterona, recimo ako je neko sišao sa steroida ili neki drugi razlog. Početnicima tribulus nisam siguran da treba, pogotovo kod momaka mlaĂ°ih od 24 godine.

Što se Mass 20 i kreatina tiče to je standard, nništa posebno, samo gledaj da uzimaš to sve kako je propisano i imaćeš odličnih rezultata. Tribulus ništa neće uraditi.
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Matador
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 114


« Odgovor #32 poslato: Januar 10, 2011, 07:59:36 posle podne »

Ljudi lose uticete na mene :))) Hehe salim se malo ;))) Ali ja sam prso :))) Sto vise citam....to mi je gore :)) Danas sam otisao da kupim jedno a kupio sam sasvim nesto drugo :)))) Uzeo sam Mass 20,Kreatin od Scitec Nutrition i Tribulus od Univerzala... sta vi mislite o ovoj kombinaciji i kako je najbolje da je koristim ??? Danas mi je bio prvi dan u teretani....mislio sam od sutra da uzmem kreatin da odradim onih 7 dana punjenja.... Pa cu od ponedeljka da pocnem sve da koristim...ne mogu vise da cekam :)))
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #31 poslato: Januar 10, 2011, 07:27:36 posle podne »

Dobro...a npr ja danas krecem sa teretanom...danas i kupujem sve suplemente...pa se dvoumim da li danas odmah da pocnem da ih koristim ili da sacekam bar nedelju dana ??? Posto mnogi kazu da treba da se trenira jedno nedelju dana mozda i dve nedelje pa onda krenuti sa suplementima...sta vi mislite ??

baš kao što je Alen rekao... obično kad nekome kažemo da pričeka sa suplementacijom je samo iz razloga da ne shvati pogrešno da je tajna njegovog uspeha u suplementima...ne, 80% je u treningu i ishrani....

ako ovo shvatiš od samog početka kao činjenicu, možeš odmah da kreneš sa suplementima :)
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #30 poslato: Januar 10, 2011, 02:04:13 posle podne »

Hteo sam da vidim šta će on odgovoriti na to pitanje. :) Meni kad neko nešto kaže, obično i pitam da mi obrazloži zašto je to tako. :) Pa me zanimalo šta su njemu naveli kao razloge da ne uzima supse na početku(nekad budu jako komični razlozi :D).

Inače, slažem se sa tobom, Alene. Whey može od samog početka, ostalo malo pričeka.
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #29 poslato: Januar 10, 2011, 01:51:11 posle podne »

Dobro...a npr ja danas krecem sa teretanom...danas i kupujem sve suplemente...pa se dvoumim da li danas odmah da pocnem da ih koristim ili da sacekam bar nedelju dana ??? Posto mnogi kazu da treba da se trenira jedno nedelju dana mozda i dve nedelje pa onda krenuti sa suplementima...sta vi mislite ??

To nema nikakvog smisla. Ako danas kupuješ danas i kreni sa korištenjem.

Ono što ima smisla je raditi bez suplementacije prva 3 meseca (ovde ne ubrajam proteine) dok se još uvek savladava tehnika pravilnog vežbanja, pa se neće ni forsisrati neki jaki treninzi dok se sve osnove ne savladaju.

Drugi razlog zašto neko ne bi trebao odma da kreće sa suplementacijom je kada se tek kreće sa treningom (dakle početnici koji nikad nisu vežbali) onda korištenjem suplementacije neće biti ubrzan proces napretka ništa više u odnosu na standardni trening i dobru ishranu.

U suprotnom nema razloga da ne krećeš sa suplementacijom. Čak ni ovi prethodni razlozi nisu nešto posebno bitni, samo što je korištenje suplemnetacije neće biti toliko bitno u oprva tri meseca dok se telo ne uvede u ozbiljne treninge.
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #28 poslato: Januar 10, 2011, 12:35:05 posle podne »

Reci mi da li znaš zbog čega su ti rekli da treniraš prvo bez suplemenata? Jesu li ti obrazložili? :)
Sačuvana
Matador
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 114


« Odgovor #27 poslato: Januar 10, 2011, 10:50:54 pre podne »

Dobro...a npr ja danas krecem sa teretanom...danas i kupujem sve suplemente...pa se dvoumim da li danas odmah da pocnem da ih koristim ili da sacekam bar nedelju dana ??? Posto mnogi kazu da treba da se trenira jedno nedelju dana mozda i dve nedelje pa onda krenuti sa suplementima...sta vi mislite ??
Sačuvana
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #26 poslato: Januar 10, 2011, 10:43:42 pre podne »

Kvalitetniji je. Mislis se mozda na isplativost, jer kalorije mozes naci gde hoces, tipa uh, a onda za protein ubacis whey. Na to se mislilo.
Jer gejner je ista cena otprilike koliko znam kao i whey pa se nekom vise isplati whey i hrana, mada siguran sam da postoji ogroman deo populacije, kao sto je Alen naveo kome bi bas gejner odlicno dosao.
Sačuvana
Matador
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 114


« Odgovor #25 poslato: Januar 10, 2011, 10:21:02 pre podne »

Ali meni jedno nije jasno :))) Koliko sam ja shvatio da bi dobio na masi-kilazi treba da unosis sto vise proteina i kalorija ??? Pa ako gledamo po tim stavkama geiner je mnogo bolji od whey proteina ?? Objasnite mi zasto je whey protein bolji od geinera ???
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #24 poslato: Januar 10, 2011, 08:41:47 pre podne »

Daleko bolja varijanta od gejnera, je da unosis vise kompleksnih UH. Jeftinije i korisnije, ko ne moze da jede,
pa makar i na silu,  onda zaista ne bi trebao da se bavi ovim sportom.

Ovo jeste tačno, ali samo delimično. Naime gejneri su nekad bili jako niskog kvaliteta, ali danas se proizvode sve bolji i bolji preparati. Prvo što su efikasniji jer ne moraš da žvaćeš hranu, što je problem za neke. To što kažeš da neko ne bi trebao da se bavi ovim sportom ako nema dovoljno volje da se trpa hranom, to baš i nije tačno.

To možda važi za takmičare ili ljude koji još uvek veruju da će biti ne znam ni sma koliko veliki (baš kao oni na Olimpiji ;), ali postoje i ljudi koji žele samo dobro da izgledaju i dobro se osećaju. Tako da za njih nema potrebe da se toliko opterećuju nekim bilderskim forama, koje sigurno rade ali su za većinu populacije previše za uklopiti sa scakodnevnim životom.
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #23 poslato: Januar 09, 2011, 09:34:11 posle podne »

Gejner je odlicna stvar npr za nekog ko ide u skolu. lako moze ubaciti dodantih obroka na odmorima npr
Sačuvana
DM
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 457


« Odgovor #22 poslato: Januar 09, 2011, 12:04:00 posle podne »

Daleko bolja varijanta od gejnera, je da unosis vise kompleksnih UH. Jeftinije i korisnije, ko ne moze da jede,
pa makar i na silu,  onda zaista ne bi trebao da se bavi ovim sportom.
Sačuvana
BojanLeet
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1269


BRO-SLAYER

« Odgovor #21 poslato: Januar 08, 2011, 11:07:19 posle podne »

=)  ok
Sačuvana
You know how dumb the average person is, right? Well by mathematical definition, half of everybody is even dumber than that.
Matador
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 114


« Odgovor #20 poslato: Januar 08, 2011, 08:39:48 posle podne »

Pa zato sto cu uzimati gejner i kreatin...pre sam uzimao samo geiner i to sa mlekom....e sad kad bi uzimao kreatin i genier jedno sa mlekom jedno sa vodom...pa kad se sve to izbucka :)))
Sačuvana
BojanLeet
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1269


BRO-SLAYER

« Odgovor #19 poslato: Januar 08, 2011, 08:08:52 posle podne »

Zasto zbog kreatina?
Sačuvana
You know how dumb the average person is, right? Well by mathematical definition, half of everybody is even dumber than that.
Stranice: 1 2 [3] 4 5 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.079 sekundi sa 17 upita.