TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395190 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 29, 2024, 01:14:15 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 3 [4] 5 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Sta mislite...  (Pročitano 19188 puta)
Matador
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 114


« Odgovor #18 poslato: Januar 08, 2011, 07:44:30 posle podne »

Meni mleko uopste nije smetalo....ali zbog kreatina koristicu gejner sa vodom.
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #17 poslato: Januar 08, 2011, 09:55:59 pre podne »

Oket hvala brate. Ja sam ultra mass 4500 uzimao sa mlekom...mislio sam posto je i mleko hranjivo bice jos bolje...ali uzimacu posle treninga sa vodom a izmedju obroka sa mlekom.

ovako je sasvim ok!
mleko nekome smeta, nekome ne... ako ti bude jako težak za stomak probaj pola mleko pola voda ili samo voda
Sačuvana
Matador
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 114


« Odgovor #16 poslato: Januar 08, 2011, 02:59:01 pre podne »

Oket hvala brate. Ja sam ultra mass 4500 uzimao sa mlekom...mislio sam posto je i mleko hranjivo bice jos bolje...ali uzimacu posle treninga sa vodom a izmedju obroka sa mlekom.
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #15 poslato: Januar 07, 2011, 01:42:16 posle podne »

ABB XXL nije protein već gejner. Proteini su ti suplementi sa visokim procentom proteina u sebi, sve ispod 40-50% proteina su gejneri.  Sve suplemente konzumiraj sa vodom, nema potrebe za mlekom. Eventualno ako se odlučiš da XXL piješ izmeĂ°u obroka, onda možeš sa mlekom. Posle treninga isključivo voda.

Dakle, pre treninga uzmeš bcaa + kreatin(sve zajedno rastvoreno u vodi), posle treninga uzmeš isto i plus XXL(opet sve zajedno sa vodom).
« Poslednja izmena: Januar 07, 2011, 01:44:07 posle podne od strane Robert » Sačuvana
kajsa
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 137

« Odgovor #14 poslato: Januar 07, 2011, 11:43:35 pre podne »

ja licno mesam protein i kreatin sve u vodi nema potrebe za mlekom :D
Sačuvana
Matador
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 114


« Odgovor #13 poslato: Januar 06, 2011, 03:13:22 posle podne »

Hvala vam ljudi...ovo ce mi puno koristiti ;)))

E ljudi imam jos jedno pitanje :))) Posto sam odlucio da uzmem sledece (i od toga ne odstupam) 1.BCAA DYMATYZE 2.KREATIN UNIVERSAL 3.ABB XXL  I naravno protein cu da uzimam uz mleko a kreatin uz vodu....pa me buni da ne smeta to sve jedno drugom ??? Ipak voda i mleko kad se sve to izmucka ?? :))) i sta mislite o ABB XXL ??? Da li za te pare ima da se uzme bolji protein ???




« Poslednja izmena: Januar 06, 2011, 10:25:12 posle podne od strane Matador » Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #12 poslato: Januar 06, 2011, 02:59:22 posle podne »

Omega 3 su masne kiseline koje se prakticno nalaze u ribljem ulju i nisu ti bitna ni za masu ni za definiciju. Riblje ulje je bitno zato što potpomaže zdravo funkcionisanje organizma, a samim time indirektno utiče i na bilo koji cilj da imaš.

Ljudi se danas retko kada hrane sa ribom i to naravno stvara ozbiljan deficit ovih zdravih masti, a samim time i ozbiljne poremećaje u funkcionisanju kako mozga tako i mišićnog sistema.
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12783


Never give up!

« Odgovor #11 poslato: Januar 06, 2011, 02:54:52 posle podne »

Po meni bi to islo ovim redom:

1. Sredjena ishrana (pravilno rasporedjeni obroci u zavisnosti od cilja kojem se tezi)
2. Whey protein za odmah posle treninga
3. Vitamini i minerali bez kojih organizam tesko da moze funkcionisati na duze staze kako treba
4. Omega 3 masne kiseline koje su odlicne za vise stvari (krvne sudove,srce...)
5. BCAA da se pojaca Whey sastav  jer je to sklop tri aminokiseline koje su jako vazne a nas organizam ih ne proizvodi.
6. Glutamin ukoliko se radi misicna definicija ali moze i za period rada na masi za brzi oporavak
7. Kreatin monohidrat ili No reaktor

To je neka osnova a redosled vaznosti je po brojevima naveden.
Sačuvana
Matador
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 114


« Odgovor #10 poslato: Januar 06, 2011, 02:32:03 posle podne »

Vasi saveti su uvek dobro dosli ;))) E jedno mi nije jasno zasto je omega 3 tako vazna??? Posto je meni cilj da dobijem sto vise na masi ako mozete sastavite mi vi jednu kombinaciju preparata... ;))) Pa da vas vidim :)))
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12783


Never give up!

« Odgovor #9 poslato: Januar 06, 2011, 01:55:45 posle podne »

I ja se slazem u potpunosti.Prvo ishrana pa onda whey! Nema tu neke posebne polemike..zatim ide vitamini i minerali,omega 3 kao nezaobilazna osnova i onda pojacavas whey sa BCAA i Glutaminom ako ima za to potrebe u zavisnosti od ciljeva,pa kreatini i No reaktori itd...
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #8 poslato: Januar 06, 2011, 09:04:51 pre podne »

slažem se sa postom iznad, whey protein je zaista osnova, bukvalno kao "hrana". A sve aminokiseline koje si nabrojao su ok u dodatku, ali ne unosiš ih u tako velikim količinama.

U svakom slučaju uvek kad imaš neku dilemu obrati nam se ovde, rado ćemo te posavetovati.
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #7 poslato: Januar 06, 2011, 07:25:24 pre podne »

Protein je osnova, a sastavljen je iz aminokiselina. Grešiš u tome da su dva preparata uvek bolja od jednog. Možeš ti uzeti i 4-5 preparata umesto wheya(creatin + glutamin + tribulus + zma + no reaktor...) ali ga oni neće zameniti i neće biti bolji od čistog proteina. Eto, čak 5 preparata sam ti nabrojao. Jedino možeš uzeti aminokiseline i koristiti ih u velikim dozama, onda bi to bila još bolja stvar od wheya. Njima možeš da zameniš whey.  Bolja stvar ali i mnogo skuplja.

Dakle, grešiš ali to je tvoj izbor.
Sačuvana
Matador
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 114


« Odgovor #6 poslato: Januar 06, 2011, 03:48:25 pre podne »

Sto se tice hrane tu nece biti problema....i znam da bez proteina nema nista....ali sam mislio bolje je da uzmem 2 preparata nego jedan i naravno da imam jaku ishranu. Posto ovaj VPX Power Shock u sebi ima (ako sam dobro procitao) Beta Alanin,BCAA.....Vlasnik teretane u kojoj ja idem koji je takodje i karatista i ako dalje i tako dalje....mi je rekao da bez Aminokiselina nema nista....i da su u osnovno oni najvazniji za dobijanje MISICNE MASE...pa sam mislio da uzmem jedan takav proizvod pored kreatina i kasnije jedan dobar protein.... Uzimao sam pre Ultra Mass 4500 i bio sam prezadovoljan...
Sačuvana
DM
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 457


« Odgovor #5 poslato: Januar 05, 2011, 08:45:14 posle podne »

Kazite mi sta vi mislite o ovoj kombinaciji ----VPX Power Shock i SS Professional Strength Creatine (1.14kg) ???? I naravno kada se bude skupilo jos para...neki dobar Gejner ili neki NO Preparat...
Najbolje je da se shokiras sa nekih 5-6 dobrih proteinskih obroka dnevno, pa zatim Whey , bcaa, O3, vit-min, glut,...
i ako ostane nesto para ubacis ovo sto si napisao i slicne preparate koji u sebi sadrze SUPER, EXTRA, SHOCK, BOMB, POWER, PROFESSIONAL, STRENGHT...
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #4 poslato: Januar 05, 2011, 07:31:21 posle podne »

Kazite mi sta vi mislite o ovoj kombinaciji ----VPX Power Shock i SS Professional Strength Creatine (1.14kg) ???? I naravno kada se bude skupilo jos para...neki dobar Gejner ili neki NO Preparat...

Pretpostavljam da ti je cilj mišićna masa ili povećanje telesne težine.  Suplementi su ok , ali zaista nisu primarni u ovom trenutku.

Koristi ih po preporučenoj upotrebi, a uz to se maksimalno potrudi da jedeš kvalitetno na svaka 2-3 sata, i ako još nešto sebi možeš sada da priuštiš od suplementacije neka to bude protein, čist protein iz surutke.
Sačuvana
Stranice: 1 2 3 [4] 5 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.104 sekundi sa 17 upita.