TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395288 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 30, 2024, 10:03:14 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 55 56 [57] 58 59 ... 88 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Vi pitate-ja odgovaram  (Pročitano 280536 puta)
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #474 poslato: Decembar 07, 2011, 07:12:08 posle podne »

Licno ja ne brojim hidrate jer to zavisi i od proteinskog unosa(koji nosi kalorije takodje),od jacine treninge..kao sto si rekao dorucak i obrok pre treninga ubaci hidrate i tu kolicinu postepeno smanjujes i variras iz nedelje u nedelju.Danima kada odmaras podizes hidrate ,smanjis proteine.I opet napominjem sve je individualna stvar i na ovaj nacin ti ne mogu nista preciznije reci.
Sačuvana
galac
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 108


« Odgovor #473 poslato: Decembar 07, 2011, 07:03:25 posle podne »

marko ce ti svakako reci da u danima odmora treba da ih povecas a kad imas trening smanjis zbogubrzanja metabolizma,
Sačuvana
KDT
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 19


« Odgovor #472 poslato: Decembar 07, 2011, 02:56:26 posle podne »

Koliko bi jedan prosecan sportista od 94 kg  koji svaki dan radi sa tegovima trebao da unosi UH dnevno? Bio sam u zavodu za sport na nekom testiranju gde su mi izmerili 15% telesne masnoce.. onako zabezeknut podvukao sam crtu i krenuo iz pcoetka... Nejedem nista iz matijevica ,hleb smanjen na minimum , kajmak , sirevi...nista slatko pa cak ni sokove... Imam 5-6 obroka dnevno ... jaja , ovsene , integralni pirinac , krompir , kukuruz i naravno familijarni rucak sto keva napravi...
Trenutno poikusavam da zadovoljim taj neki normalan unos proteina (2gr proteina na 1kg telesne mase) i tesko mi ide sto je normalno jer jos nisam krenuo sa whey-om... E sad sta mene zanima ,koliko bih odprilike trebao unositi UH dnevno sobzirom da zelim skinuti bar nekih 4-5% teslesne masti?
Znam da se najvise treba unositi za prvi obrok , pre treninga i posle treninga.. Al me cisto onako odprilike zanima koliki bi to iznos trebao da bude? Naravno razume se da bi UH smanjio i u danima odmora i u danima kada radim lagane opustajuce treninge...
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #471 poslato: Decembar 03, 2011, 07:15:08 posle podne »

Pojacaj unos vitamina C,pad imunitete zbog dijete.
Sačuvana
-guti-
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 24

« Odgovor #470 poslato: Decembar 03, 2011, 03:48:45 posle podne »

Los kvalitet slike...
brate to me i najjvishe muchi losh kvalitet slike, a plus josh kad se na to doda i svetlost koja mi upropasti skroz sliku ;{ :{, al ipak dobro je to da polako sve dolazi na svoje, nego brate htedoh da te pitam, kako posle defke polako da dizhem uh tj po koliko gr da dizhem po obroku? unapred hvalla.
Pojacaj hidrate za dorucak i pre treninga..koliko gr to ti ne bih znao reci,induvidualno je kod svakoga.
pa ja trenutno imam samo jedan obrok pre treninga, poshto treniram izutra, pojachacu ovsene ujutru onda, a lagano cu dizati uh, nego zheleo bih da zadnja dva dana odradim pred kraj defke ono prazhnjenje vode, poshto bih zheleo da se slikam kad sam malo suvlji, pa ako bih mogao da mi kazhesh kako da odradim josh to za kraj, i josh jednom ti neizmerno hvalla shampione...
Po ovim slikama glikogenskogensko punjenje i praznenje i izbacivanje vode nece dati neke vidljivije rezultate osim sto ces izgubiti na obimima,za to ti je potrebna bolja definicija ,bar po ovoj slici sto ja vidim.
dobro ova je slika od pre jedno dva meseca kao shto sam ti bio vec reko situacija je trenutno mnogo bolja, ali poslushao sam te nisam ishao na prazhnjenje vode, mada i da sam hteo ne bih mogao, jer sam neshto bolestan, taman za vikend odmaram, a ako me ne prodje moram otici do lekara, bash sam bio malaksao...
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #469 poslato: Decembar 02, 2011, 10:15:29 posle podne »

Kardio od 20 min nema nikakvog efekta,pojacaj kardio na 45 min ,smanji bf jos pa onda mozes i probati glikogensko praznjenje i punjenje.
Sačuvana
petar95
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 255


« Odgovor #468 poslato: Decembar 02, 2011, 08:50:41 posle podne »

radim kardio oko 20min- 30 min na traci trcanje svaki trening , inace sam ektomorf , slabo dobijam , koji to suprotni efekti mogu biti , gojenje ili ?
Sačuvana
train hard or go home !
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #467 poslato: Decembar 02, 2011, 01:15:37 posle podne »

Los kvalitet slike...
brate to me i najjvishe muchi losh kvalitet slike, a plus josh kad se na to doda i svetlost koja mi upropasti skroz sliku ;{ :{, al ipak dobro je to da polako sve dolazi na svoje, nego brate htedoh da te pitam, kako posle defke polako da dizhem uh tj po koliko gr da dizhem po obroku? unapred hvalla.
Pojacaj hidrate za dorucak i pre treninga..koliko gr to ti ne bih znao reci,induvidualno je kod svakoga.
pa ja trenutno imam samo jedan obrok pre treninga, poshto treniram izutra, pojachacu ovsene ujutru onda, a lagano cu dizati uh, nego zheleo bih da zadnja dva dana odradim pred kraj defke ono prazhnjenje vode, poshto bih zheleo da se slikam kad sam malo suvlji, pa ako bih mogao da mi kazhesh kako da odradim josh to za kraj, i josh jednom ti neizmerno hvalla shampione...
Po ovim slikama glikogenskogensko punjenje i praznenje i izbacivanje vode nece dati neke vidljivije rezultate osim sto ces izgubiti na obimima,za to ti je potrebna bolja definicija ,bar po ovoj slici sto ja vidim.
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #466 poslato: Decembar 02, 2011, 01:13:20 posle podne »

to znaci da ne unosim mnogo secera u toku dana ?
Ti najbolje znas koliko hidrata uneses u toku treninga,ali vecina rekreativaca se 'naliva" dextrozom a vecina je u suficitu sa hidratima i dolazi do gojenja.Druga bitna svar je i intezitet treninga,da li se radi kardio trening...
Sačuvana
-guti-
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 24

« Odgovor #465 poslato: Decembar 01, 2011, 10:59:43 posle podne »

Los kvalitet slike...
brate to me i najjvishe muchi losh kvalitet slike, a plus josh kad se na to doda i svetlost koja mi upropasti skroz sliku ;{ :{, al ipak dobro je to da polako sve dolazi na svoje, nego brate htedoh da te pitam, kako posle defke polako da dizhem uh tj po koliko gr da dizhem po obroku? unapred hvalla.
Pojacaj hidrate za dorucak i pre treninga..koliko gr to ti ne bih znao reci,induvidualno je kod svakoga.
pa ja trenutno imam samo jedan obrok pre treninga, poshto treniram izutra, pojachacu ovsene ujutru onda, a lagano cu dizati uh, nego zheleo bih da zadnja dva dana odradim pred kraj defke ono prazhnjenje vode, poshto bih zheleo da se slikam kad sam malo suvlji, pa ako bih mogao da mi kazhesh kako da odradim josh to za kraj, i josh jednom ti neizmerno hvalla shampione...
Sačuvana
petar95
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 255


« Odgovor #464 poslato: Decembar 01, 2011, 07:38:37 posle podne »

to znaci da ne unosim mnogo secera u toku dana ?
Sačuvana
train hard or go home !
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #463 poslato: Decembar 01, 2011, 07:19:27 posle podne »

protein,jedes pa spavas..dextroza je ok ukoliko si na izbalansiranom unosu hidrata u toku dana,ukoliko nisi ima kontra efekat.
Sačuvana
petar95
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 255


« Odgovor #462 poslato: Decembar 01, 2011, 07:03:51 posle podne »

ok znaci popijem protein pa zaspim pa kad se probudim jedem. . . a sto ne dex , zar nije dobro zbog insulina posle treninga i to ?
Sačuvana
train hard or go home !
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #461 poslato: Decembar 01, 2011, 04:44:18 posle podne »

Protein pijes odmah posle treninga,45 min nakon toga jak proteinski obrok sa nesto hidrata,dextrozu 30 do 50 g mada ti i ne treba.
Sačuvana
petar95
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 255


« Odgovor #460 poslato: Decembar 01, 2011, 03:08:54 posle podne »

kad zavrsim sa teretanom da li da popijem protein pa onda odspavam 2 sata ( popodnevni odmor ) ili da jedem nesto cvrsto ( meso ) pa legnem da spavam ? Inace da li valja spavati posle treninga ? i koliko g dexa ide na 1.5 mericu proteina ( oko 30g porteina ) ?
Sačuvana
train hard or go home !
Stranice: 1 ... 55 56 [57] 58 59 ... 88 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.078 sekundi sa 20 upita.