TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395224 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 30, 2024, 12:55:55 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 88 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Vi pitate-ja odgovaram  (Pročitano 280463 puta)
MrPeki96
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 131


Ako si poceo nesto da radis,zavrsi to do kraja..

« Odgovor #1179 poslato: Februar 27, 2014, 06:44:49 posle podne »

Ma cuo sam nesto da bas nevaljaju cela jaja da se jedu.. Ali ja ih za sada jedem cela.. Pa pitam da li je dobra ovakva ishrana,pa da pocnem da je koristim?  :)
Sačuvana
MrPeki96
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 131


Ako si poceo nesto da radis,zavrsi to do kraja..

« Odgovor #1178 poslato: Februar 27, 2014, 02:44:08 posle podne »

Da li moze ovakva ishrana za mene? Imam trenutno 63 kg i zeleo bih da nabacim jos 10 kg.
obrok 1:  100 gr ovsenih pahuljica +2 belanca i 50 gr lesnika
obrok 2:  100 gr pileceg belog mesa+ 2 jajeta
- whey protein
obrok 4:  100 gr pileceg belog mesa
obrok 5;pre treninga 100 gr pirinca
obrok 6: obrok posle treninga: 100 gr pirinca+ 2 jajeta i whey protein+50 gr lesnika
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #1177 poslato: Februar 26, 2014, 09:31:13 posle podne »

Moze ali kao uzinaizmedju dorucka i rucka.Voce ne posle treninga osim babane.
Sačuvana
isotec1
Gost
« Odgovor #1176 poslato: Februar 26, 2014, 09:27:25 posle podne »

A ako padne sladoled, vise od 300 g nekog voca, posto dolazi vreme tresnji, voca i sladoleda, nije veliki problem? Nece se odraziti kao YOYO efekat. Jer igrom slucaja imam tresnju u dvoristu. :P  ;D
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #1175 poslato: Februar 26, 2014, 08:57:30 posle podne »

To je\individualno,ali 500 cal do 1000 iz kvalitnih uh i proteina i pojacaj intezitet treninga.
Sačuvana
Nikolic
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 348


« Odgovor #1174 poslato: Februar 26, 2014, 08:34:32 posle podne »

Marko, kazi mi kad zavrsim sa dijetom, kako tj. koliko bi trebalo da podizem kalorije?
Sačuvana
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1531

« Odgovor #1173 poslato: Februar 24, 2014, 09:45:59 posle podne »

Okej ;)
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #1172 poslato: Februar 24, 2014, 09:22:36 posle podne »

Ukoliko radis trening hipertrofije cuvaces i dobijati misicnu masu ukoliko je intezitet i obim primeren,Deficit ne sme biti ispod vrednosti bazalnog metabolizma ,ali ipak bez ugljenih hidrata bices u katabolizmu.

Mare izvini sto smaram, razmisljao sam o ovome sto sam pisao. Nisam mislio da imam problem sa hidratima u smislu da ih ne unosim uopste, nego da je kolicina takva da cu mozda biti u kcal deficitu (ne prevelikom). Po tome (dovoljno proteina/malo manje uh/masti) uz kalorijski deficit i trening hipertrofije bi trebao da gubim salo ako nista? Nece odlaziti misici dok god su proteini na dovoljnom nivou?

Fakticki to je skidanje sala redukcijom hidrata, ne moram da uvodim kardio ili trcanje npr. Znam da je dobro da se to radi pola vezbom (trcanje), pola ishranom, ali pokusavam cak i na skidanju sala da dobijem nesto misica. Radio sam prosle godine 6-7 meseci, ove sam startovao od januara, bez pauze, kontam da ja jos mogu da postizem taj efekat rekompozicije masnog tkiva/misica.

Ukoliko je tajmin unosa proteina i suplemenata na vreme i intezitet treninga na nivou to je moguce sve.ali ipak 50% neka budu ugljeni hidrati.
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #1171 poslato: Februar 24, 2014, 09:19:43 posle podne »

Pozdrav Marko,
Drugar i ja godinama treniramo bez prestanka, ishrana nam je ok, unosimo oko 2gr po Kg telesne mase i imamo i ok suplementaciju. Ono zbog cega pisem je da obojica imamo problem sa grudnim misicima, tj. ni ja ni on nemamo neku masu na njima, vise su gradjeni kao da celog zivota radimo sklekove. A trening nam nije ni malo lak. Sastoji se od Ravnog benca 4 serije, kosog 4 takodje, razvlacenja na kross masini 4 i propadanja sa opterecenjem takodje 4 serije. Ponavljanja su od 6 do 10 izuzev razvlacenja oko 12. Grudi radimo jednom nedeljno i svaki put imamo upale nekoliko narednih dana koje ispratimo uz adekvatan odmor. Posto ovo ne pomaze, dzaba nam i te upale molio bih te ako nas nesto mozes korigovati ili posavetovati? Hvala
Jedino daposaljete slike ili snimak ovako tesko mogu pomoci.
Sačuvana
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1531

« Odgovor #1170 poslato: Februar 24, 2014, 12:37:37 posle podne »

Ukoliko radis trening hipertrofije cuvaces i dobijati misicnu masu ukoliko je intezitet i obim primeren,Deficit ne sme biti ispod vrednosti bazalnog metabolizma ,ali ipak bez ugljenih hidrata bices u katabolizmu.

Mare izvini sto smaram, razmisljao sam o ovome sto sam pisao. Nisam mislio da imam problem sa hidratima u smislu da ih ne unosim uopste, nego da je kolicina takva da cu mozda biti u kcal deficitu (ne prevelikom). Po tome (dovoljno proteina/malo manje uh/masti) uz kalorijski deficit i trening hipertrofije bi trebao da gubim salo ako nista? Nece odlaziti misici dok god su proteini na dovoljnom nivou?

Fakticki to je skidanje sala redukcijom hidrata, ne moram da uvodim kardio ili trcanje npr. Znam da je dobro da se to radi pola vezbom (trcanje), pola ishranom, ali pokusavam cak i na skidanju sala da dobijem nesto misica. Radio sam prosle godine 6-7 meseci, ove sam startovao od januara, bez pauze, kontam da ja jos mogu da postizem taj efekat rekompozicije masnog tkiva/misica.
« Poslednja izmena: Februar 24, 2014, 08:20:41 posle podne od strane R1 » Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #1169 poslato: Februar 11, 2014, 09:19:47 pre podne »

Ukoliko unosis oko 2g proteina po kg i radis trening hipertrofije doci ce do hipertrofije.Bazalni metabolizam je isti,jednostavno organizam ti je odreagovao na kalorijski deficit i sada to stanje prepoznaje kao trajno i trudi se da ustedi energiju kroz usporeniji rad hormona.U ovom trenutku mozes da povecas unos kalorija iz proteina i da vrsis rotacije ugljenih hidrata ali da ne ides ispod 30% uh od dnevnog unosa.Ukoliko radis kardio jednom nedeljno ubaci intervalni kardio trening.
Sačuvana
Nikolic
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 348


« Odgovor #1168 poslato: Februar 09, 2014, 10:09:56 posle podne »

U pocetku pre 2 meseca sam gubio i na 2000cal i to primetno, posle je doslo malo do zastoja, a izgubio sam 9kg, tako da predpsotavljaj da je i bazalni metabolizam otisao dole. Inace da je ostao isti bio bih preko 1000cal dnevno u deficitu sigurno a to bi se bas primetilo? E sad kilaza stoji ko sto rekoh iako sam na 1400-1500cal dnevno plus veliki minus na treningu, ali mislim da forma ipak ide nesto na bolje, sto me cudi, jel na toliko malo kalorija nebi tebalo da dodje do hipertrofije.
« Poslednja izmena: Februar 09, 2014, 10:11:38 posle podne od strane Nikolic » Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #1167 poslato: Februar 09, 2014, 08:09:37 posle podne »

Koliko ti je vrednost bazalnog metabolizma?
Sačuvana
Nikolic
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 348


« Odgovor #1166 poslato: Februar 09, 2014, 10:53:32 pre podne »

Marko, poceo sam da stagniram u napredku. Tezina jednostavno stoji vec neko vreme, inace unos kalorija mi je bio 1600max, trening 1h tegovima + 30min kardio (gde samo na kardio spravi navodno potrosim oko 400cal) ali i pored toga tezina stoji na 72 vec nekih 10-15 dana sigurno (-9kg sa pocetka dijete). Bazalni metabolizam mi je ocigledno dosta opao, dali da pokusam sa rotacijama? Vec 2 dana sam na 1400cal pa sam planirao da svaki peti ili sesti dan radim punjenje?
Sačuvana
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1531

« Odgovor #1165 poslato: Februar 08, 2014, 08:13:13 posle podne »

Ok ;)
Sačuvana
Stranice: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 88 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.107 sekundi sa 21 upita.