TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395224 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 30, 2024, 03:18:09 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 88 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Vi pitate-ja odgovaram  (Pročitano 280485 puta)
acala
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 263

« Odgovor #1224 poslato: Maj 29, 2014, 02:21:09 pre podne »

Jel ovo ok, ako nesto ne valjda reci da promenim:
Ishrana:
100gr ovsenih sa 2dl mleka ili jogurta
3 jajeta i 100gr integralnog hleba
200gr piletine, grilovane ili przene na jako malo masti, 100gr integralnog hleba, salata sveze povrce ili bareno
100gr integralnoh hleba i  neki namaz posto ne znam sta da ubacim, a cesto mi vecera ni ne bude kuci... citao sam da ne valja puno mlecnih proizvoda kao da ne valja ni tunjevinu i ta konzervirana hrana

Vezbanje:

4serije do minut pauza, do 8-12 ponavljanja(mada sad mogu samo u prvoj da ispostujem da ponavljanja)

Ponedeljak, sreda, subota, nedelja: zgibovi nadhvat 5-10cm sire od ramena
Utorak,cetvrtak: zgibovi podhvat u sirini ramena

A ono oko pravilnog izvodjenja zgibova, bas sam gledao na youtube kao one profi streetwork momke kad se malo bolje zagledam svaki radi drugacije skoro, jedan ima samo brze cimove ne spusta se mnogo dole, jedan se spusta skroz da ispravi ruke pa se dize skroz do gore...Ali posto do sada nisam imao nikakvih iskustava sa tim, mislim da ce biti dobro bilo kako ih radio :D
Sačuvana
BioTech
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 258


NO PAIN NO GAIN!!!

« Odgovor #1223 poslato: Maj 28, 2014, 10:32:21 posle podne »

Pozdrav Marko, jel znas mozda gde se moze u BG ili NS uraditi funkcionalna dijagnostika po povoljnijim cenama i koliko otprilike kosta takav jedan pregled? :)
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #1222 poslato: Maj 28, 2014, 09:51:30 posle podne »

Siri hvat i nadhvat vise angazuje latisimus spoljne delove,ezi hvat podhvat osom latisimusa vise ce angazovati biceps.Sto se ishrane tice moras biti u kalorijskom suficitu (bazalni metabolizam +tvoja potrosnja kalorija u toku dana) mora biti veca od tog broja bar 500 cal na dnevnom nivou.Vec sam ti dao procentualni odnos nutritijenata.
Sačuvana
acala
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 263

« Odgovor #1221 poslato: Maj 28, 2014, 01:08:00 pre podne »

Pa radim to sto imam kuci, a ne zelim sad da izgledam nesto napucano, ne lozi me to...
Zar sa podhvatom i nadhvatom ne pogadjam razlicite misice, i isto tako dal je uski hvati ili siroki? Hteo bih po danima da iskombinujem kako je najbolje, da mi pomognes ako moze.
I jos nesto, ako mi je cilj da se ugojim a ne misicna masa, dal je bolje da ispostujem 3gr uhljenih hidrata po kg ili 2 gr proteina po kg, ako bih isao na 3gr ugljenih hidrata ne bih mogao jesti i 2gr proteina nisam navikao a i ne bih da patim zeludac jer imam slabo varenje ili da jedem vise proteina a smanjim uh?
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #1220 poslato: Maj 27, 2014, 09:25:04 posle podne »

Snimi sebe kako radis i iskorigovacemo vezbu ukoliko je potrebno.Spustas se sporije ,dizes brze.Na ostala pitanja nemam odgovor ,jer ne vidim svrhu tvog treninga da svaki dan radis samo jednu te istu vezbu.Misic mora da ima fazu oporavka od treninga!
Sačuvana
acala
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 263

« Odgovor #1219 poslato: Maj 27, 2014, 12:27:49 pre podne »

Jbg-a, ja sad ovde nista nisam razumeo, ne razumem malo te izraze, ako moze neki link sa youtube ili cu videti sam da nadjem.
A nisi mi odgovorio na ostala pitanja :D
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #1218 poslato: Maj 26, 2014, 10:04:41 posle podne »

Ne opruzas potpuno ruke u laktu (to bi imalo smisla da se latisimus kaci na podlakticu!)Mnogo je bitnije pustiti rame i da latisimus dobije potpuno istezanje.Takodje u koncentricnoj kontrakciji treba uspostaviti misicnu kontrolu i laktovi da budu u ravni sa telom kako bi se smanjilo angazovanje bicepsa.
Sačuvana
acala
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 263

« Odgovor #1217 poslato: Maj 26, 2014, 09:58:55 posle podne »

Hvala ti na odgovorima, nadam se da nisam naporan. Ali mnoge stvari mi nisu jasne.
Na primer:
1.Nervira me ostar stav nekih ljudi koji ne postuju ono sto sam napisao. A to je da necu da idem u teretanu, sad ispadne po njima skoro je isto lezati u krevetu i raditi zgibove. Odmah krecu optuzbe, jos ce da ispadne da sam bzv uzimao vratilo i busio rupe po zidu. Interesuje me tvoj stav, sta mislis da li bih mogao postici nesto sa zgibovima? Ja bih i sa tim minimumom minimuma bio zadovoljan, a neki kazu "nemas nikakve vajde od toga". A sa druge strane sam citao da je to jedna od najboljih vezbi bez tegova? Neki tvoj stav??
2.Ako jedem sada na primer 75gr postog uh na dan, pa zar ne bi bio veliki pomak da jedem 150gr slozenog uh na dan ?
Isto tako vazi i za proteine, ako sad jedem 60gr zar ne bi bio veliki pomak da jedem 100gr na primer?
I ne bih da jedem da se pretovaram, jer imam problem sa varenjem. A isto mi nije jasno kako za mene moze biti ista racunica koji bi samo radio zgibove i za onog koji ide svaki dan u teretanu ili dva puta dnevno cak. Pa ne trosim se ja isto kao i on zar ne ??
3.Nije mi jasno kako mi je bolje da radim 4serija zgibove, nego 10 serija, kao sto sam radio do sad


4. Kako bih najbolje napredovao?
Da li jedan dan da radim zgibove sa podhvatom a drugi dan sa nadhvatom, da menjam ?
Ili da radim 4serije ovih ujutru a ovih drugih uvece?
Ili da radim u cugu 4serija ovih i 4serija onih? Ili samo da radim sa nadhvatom?
Nadam se da te nisam smorio, ako jesam necu te vise ispitivati i traziti pomoc. Uzdravlje!
Zgibovi su vezba prvenstveno za deltoidne misice I ledjne misice i veoma zahtevna i teska vezba  i ukoliko ih radis pravilno neces moci vise od 4 serije.Sto se ishrane tice nemam uvid u tvoj bazalni metabilizam,dnevku potrosnju kalorija da bih ti dao tacan odgovor.Hvat menjaj I podhvatom uskim angazuj vise bicps
Da li je ovo ok? Na primer utorak i cetvrkat radim zgibove podhvat u sirini ramena, 4 serije po minut pauza, a ostalim danima nadhvat 5 do 10 cm sire od ramenog dela isto 4 serije po minut pauza kao sto si rekao? Cisto da ne radim stalno ove sa nadhvatom ovako sam iskombinovao...
E sad me zanima isto sta smatras pod tim "ako ih radis pravilno"? Da li treba i kod podhvata i nadhvata da se spustim skroz dole dok se ne isprave laktovi skroz, pa onda kad se dizem da idem skroz do brade, nisam siguran ali sam citao na nekom sajta da ne valja ispravljati skroz ruke da ne bi doslo do povrede lakta... I jos da li je bolje polako raditi ili sto brze mogu?
Posto ne radim nista sem zgibova da li da radim dva puta na dan po 4serije po minut pauza ili da ostavim kao i sad svaki dan 4serije jedanput na dan?? Hvala
« Poslednja izmena: Maj 26, 2014, 10:02:12 posle podne od strane acala » Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #1216 poslato: Maj 12, 2014, 07:52:16 posle podne »

pozdrav marko.popio sam ceo gejner od dymatize-a i ugojio sam se nekih pola kg,s time da sam prestao da pijem kreatin pre 2 nedelje pa sam mozda tu malo izgubio kilazu..sad me zanima da li mi ti preporucujes da o5 uzmem gejner neki ili protein?sta je bolje?

imam 66kg i 175cm
?
Whey nakon treninga ikeatin pre i nakon treninga.
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #1215 poslato: Maj 12, 2014, 07:50:25 posle podne »

Hvala ti na odgovorima, nadam se da nisam naporan. Ali mnoge stvari mi nisu jasne.
Na primer:
1.Nervira me ostar stav nekih ljudi koji ne postuju ono sto sam napisao. A to je da necu da idem u teretanu, sad ispadne po njima skoro je isto lezati u krevetu i raditi zgibove. Odmah krecu optuzbe, jos ce da ispadne da sam bzv uzimao vratilo i busio rupe po zidu. Interesuje me tvoj stav, sta mislis da li bih mogao postici nesto sa zgibovima? Ja bih i sa tim minimumom minimuma bio zadovoljan, a neki kazu "nemas nikakve vajde od toga". A sa druge strane sam citao da je to jedna od najboljih vezbi bez tegova? Neki tvoj stav??
2.Ako jedem sada na primer 75gr postog uh na dan, pa zar ne bi bio veliki pomak da jedem 150gr slozenog uh na dan ?
Isto tako vazi i za proteine, ako sad jedem 60gr zar ne bi bio veliki pomak da jedem 100gr na primer?
I ne bih da jedem da se pretovaram, jer imam problem sa varenjem. A isto mi nije jasno kako za mene moze biti ista racunica koji bi samo radio zgibove i za onog koji ide svaki dan u teretanu ili dva puta dnevno cak. Pa ne trosim se ja isto kao i on zar ne ??
3.Nije mi jasno kako mi je bolje da radim 4serija zgibove, nego 10 serija, kao sto sam radio do sad


4. Kako bih najbolje napredovao?
Da li jedan dan da radim zgibove sa podhvatom a drugi dan sa nadhvatom, da menjam ?
Ili da radim 4serije ovih ujutru a ovih drugih uvece?
Ili da radim u cugu 4serija ovih i 4serija onih? Ili samo da radim sa nadhvatom?
Nadam se da te nisam smorio, ako jesam necu te vise ispitivati i traziti pomoc. Uzdravlje!
Zgibovi su vezba prvenstveno za deltoidne misice I ledjne misice i veoma zahtevna i teska vezba  i ukoliko ih radis pravilno neces moci vise od 4 serije.Sto se ishrane tice nemam uvid u tvoj bazalni metabilizam,dnevku potrosnju kalorija da bih ti dao tacan odgovor.Hvat menjaj I podhvatom uskim angazuj vise bicps
Sačuvana
acala
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 263

« Odgovor #1214 poslato: Maj 12, 2014, 02:38:21 posle podne »

TwinSix ako te usrecava to da se sprdas sa nekim i da mu se ismejavas, samo napred slobodno, ako si zaista sreca oko toga ja se necu buniti, nek si samo ziv i zdrav i srecan!
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #1213 poslato: Maj 12, 2014, 08:08:11 pre podne »

Hvala ti na odgovorima, nadam se da nisam naporan. Ali mnoge stvari mi nisu jasne.
Na primer:
1.Nervira me ostar stav nekih ljudi koji ne postuju ono sto sam napisao. A to je da necu da idem u teretanu, sad ispadne po njima skoro je isto lezati u krevetu i raditi zgibove. Odmah krecu optuzbe, jos ce da ispadne da sam bzv uzimao vratilo i busio rupe po zidu. Interesuje me tvoj stav, sta mislis da li bih mogao postici nesto sa zgibovima? Ja bih i sa tim minimumom minimuma bio zadovoljan, a neki kazu "nemas nikakve vajde od toga". A sa druge strane sam citao da je to jedna od najboljih vezbi bez tegova? Neki tvoj stav??
2.Ako jedem sada na primer 75gr postog uh na dan, pa zar ne bi bio veliki pomak da jedem 150gr slozenog uh na dan ?
Isto tako vazi i za proteine, ako sad jedem 60gr zar ne bi bio veliki pomak da jedem 100gr na primer?
I ne bih da jedem da se pretovaram, jer imam problem sa varenjem. A isto mi nije jasno kako za mene moze biti ista racunica koji bi samo radio zgibove i za onog koji ide svaki dan u teretanu ili dva puta dnevno cak. Pa ne trosim se ja isto kao i on zar ne ??
3.Nije mi jasno kako mi je bolje da radim 4serija zgibove, nego 10 serija, kao sto sam radio do sad?
4. Kako bih najbolje napredovao?
Da li jedan dan da radim zgibove sa podhvatom a drugi dan sa nadhvatom, da menjam ?
Ili da radim 4serije ovih ujutru a ovih drugih uvece?
Ili da radim u cugu 4serija ovih i 4serija onih? Ili samo da radim sa nadhvatom?
Nadam se da te nisam smorio, ako jesam necu te vise ispitivati i traziti pomoc. Uzdravlje!
:D :D :D
Sačuvana
miniLO
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 169

« Odgovor #1212 poslato: Maj 11, 2014, 10:30:45 posle podne »

pozdrav marko.popio sam ceo gejner od dymatize-a i ugojio sam se nekih pola kg,s time da sam prestao da pijem kreatin pre 2 nedelje pa sam mozda tu malo izgubio kilazu..sad me zanima da li mi ti preporucujes da o5 uzmem gejner neki ili protein?sta je bolje?

imam 66kg i 175cm
Sačuvana
acala
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 263

« Odgovor #1211 poslato: Maj 04, 2014, 09:37:27 posle podne »

Hvala ti na odgovorima, nadam se da nisam naporan. Ali mnoge stvari mi nisu jasne.
Na primer:
1.Nervira me ostar stav nekih ljudi koji ne postuju ono sto sam napisao. A to je da necu da idem u teretanu, sad ispadne po njima skoro je isto lezati u krevetu i raditi zgibove. Odmah krecu optuzbe, jos ce da ispadne da sam bzv uzimao vratilo i busio rupe po zidu. Interesuje me tvoj stav, sta mislis da li bih mogao postici nesto sa zgibovima? Ja bih i sa tim minimumom minimuma bio zadovoljan, a neki kazu "nemas nikakve vajde od toga". A sa druge strane sam citao da je to jedna od najboljih vezbi bez tegova? Neki tvoj stav??
2.Ako jedem sada na primer 75gr postog uh na dan, pa zar ne bi bio veliki pomak da jedem 150gr slozenog uh na dan ?
Isto tako vazi i za proteine, ako sad jedem 60gr zar ne bi bio veliki pomak da jedem 100gr na primer?
I ne bih da jedem da se pretovaram, jer imam problem sa varenjem. A isto mi nije jasno kako za mene moze biti ista racunica koji bi samo radio zgibove i za onog koji ide svaki dan u teretanu ili dva puta dnevno cak. Pa ne trosim se ja isto kao i on zar ne ??
3.Nije mi jasno kako mi je bolje da radim 4serija zgibove, nego 10 serija, kao sto sam radio do sad?
4. Kako bih najbolje napredovao?
Da li jedan dan da radim zgibove sa podhvatom a drugi dan sa nadhvatom, da menjam ?
Ili da radim 4serije ovih ujutru a ovih drugih uvece?
Ili da radim u cugu 4serija ovih i 4serija onih? Ili samo da radim sa nadhvatom?
Nadam se da te nisam smorio, ako jesam necu te vise ispitivati i traziti pomoc. Uzdravlje!
« Poslednja izmena: Maj 05, 2014, 12:03:39 pre podne od strane acala » Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #1210 poslato: Maj 03, 2014, 08:13:23 posle podne »

4 serije zgibova 8 do 12 ponavljanja sa pauzom oko 1 minut.Beli hleb izbegavaj kao izvor ugljenih hidrata.
Sačuvana
Stranice: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 88 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.098 sekundi sa 20 upita.