TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 396749 Teme od strane 25016 Članovi Poslednji član: Saskast

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Jul 02, 2024, 11:12:33 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 18 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Pitajte mene - ako znam odgovor neću ga kriti III deo  (Pročitano 75024 puta)
Opsenark@
Sladza
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1821


« Odgovor #112 poslato: Jun 22, 2011, 07:48:17 pre podne »

To je bio uslovljeni reflex, zamalo jezik i knjizevnost da upishem svojevremeno a padale su i silne nagrade na takmichenjima iz srpskog, od takvih greshaka mi se dize kosa na glavi, bilo jache od mene...
A za probiotik tvrdim provereno da je sjajna stvar, te bakterijice utichu na apsorpciju vitamina i minerala, iskoristivost hrane, brane nas od "zlih" bakterija i gljivica, kompletno odrzavaju red u crevima, ne dozvoljavaju da dodje do dijareje ili zatvora (posebno zbog specifichne ishrane bb, a i leto je, jede se voce i povrce "sumnjivog" kvaliteta) - verovao ili ne, 80 % imuniteta je crevni imunitet, i mnogi problemi, gasovi npr. se itekako daju ublaziti suplementacijom probiotskim bakterijama.
I jako bitna stvar, hrane se se oligosaharidima, tako da je uz njih, kao i za njihov prirodni opstanak, potrebno unositi ugljene hidrate iz voca, tzv. prebiotike. Rasprichah se ja, m? Ne moze da shkodi ;)
Sačuvana
Hrabri mogu sve ;)
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #111 poslato: Jun 22, 2011, 07:27:54 pre podne »

A kad smo vec kod proteina sta mislite o SOJA IZOLAT proteinu....?

Što dalje od njega...

Vidim da uzimas Enzime za bolje razlaganje hrane,pa mi reci koje da uzmem i koliko toga da pijem ?

Što se enzima tiče bojim se da tu malo pipkam u mraku i testiram reakciju tela, pošto da ti budem iskren ne znam ni gde bi proverio kako mi enzimi rade niti sam još stigao da se pozabavim time.

Inače uzimam od Natrola - Digest Support po preporučenoj dozi. Inače nikad nisam imao problema sa probavom niti sa varenjem hrane, ali opet volem da eksperimentišem.

Interesantno je bilo to što sam recimo čitao da dosta ljudi ima problema sa nivoom kiseline u stomaku pa sam se interesvao kod apotekara za suplementaciju HCL-om, ali su me dosta bledo gledali u fazonu da li si to normalan...tako da ko će ga znati.

Digest Support sigurno nije loša ideja, ali nije da sam osetio neku fizičku manifestaciju da ti budem iskren pošto hrana koja mi inače naduva stomak to uradi kako god da okrenem.

E sad da li se hranjive materije bolje ugraĂ°uju u mišić to ti ne može niko reći bez detaljnijih analiza i to tkokm odreĂ°enog vremenskog perioda. U svakom slučaju verujem da je kod ljudi koji unose dosta hrane tokom dana dobra ideja raditi suplementaciju jednim ovakvim preparatom.

Malo me razocara sad :D
Nemam ni ja problema sa varenjem,ali sam procitao na tvom sajtu da uzimas to,i ranije sam nesto citao o tome,i malo mi zvucalo zanimljivo,ali vidim sad da je to jos nepoznanica ajde tako da kazem.
Ma ja evo od kad sam sredio ishranu prije nekih 3-4 mjeseca dobio sam 6kg ali misica.Nekako koliko sam jeo i trudio se mislim da je to malo hehe barem imam takav osjecaj.Imam dobru suplementaciju takodje,trening,ali kao da mi je nesto hvalilo i kad sam procitao ovo za varenje i za razlaganje mislio da je to,to....ali evo jos nisam siguran.

6 kila je odličan napredak, ne znam šta si više očekivao?

@Dr.Alex
Uzmi probiotik da poboljshash iskoristivost aktivnih supstanci dobijenih varenjem hrane, ako vec nemash problema sa varenjem, probiotske bakterija imaju niz pozitivnih uloga u organizmu uostalom. I josh neshto- hvaliti i faliti (nedostajati) su dva razlichita glagolai i nisu sinonimi.

Mislim d aje Alex iz Hrvatske, a kod njih tako pričaju, ako se ne varam...;)
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Opsenark@
Sladza
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1821


« Odgovor #110 poslato: Jun 22, 2011, 04:10:47 pre podne »

@Dr.Alex
Uzmi probiotik da poboljshash iskoristivost aktivnih supstanci dobijenih varenjem hrane, ako vec nemash problema sa varenjem, probiotske bakterija imaju niz pozitivnih uloga u organizmu uostalom. I josh neshto- hvaliti i faliti (nedostajati) su dva razlichita glagolai i nisu sinonimi.
Sačuvana
Hrabri mogu sve ;)
Dr.Alex
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 162


« Odgovor #109 poslato: Jun 22, 2011, 12:38:46 pre podne »

Vidim da uzimas Enzime za bolje razlaganje hrane,pa mi reci koje da uzmem i koliko toga da pijem ?

Što se enzima tiče bojim se da tu malo pipkam u mraku i testiram reakciju tela, pošto da ti budem iskren ne znam ni gde bi proverio kako mi enzimi rade niti sam još stigao da se pozabavim time.

Inače uzimam od Natrola - Digest Support po preporučenoj dozi. Inače nikad nisam imao problema sa probavom niti sa varenjem hrane, ali opet volem da eksperimentišem.

Interesantno je bilo to što sam recimo čitao da dosta ljudi ima problema sa nivoom kiseline u stomaku pa sam se interesvao kod apotekara za suplementaciju HCL-om, ali su me dosta bledo gledali u fazonu da li si to normalan...tako da ko će ga znati.

Digest Support sigurno nije loša ideja, ali nije da sam osetio neku fizičku manifestaciju da ti budem iskren pošto hrana koja mi inače naduva stomak to uradi kako god da okrenem.

E sad da li se hranjive materije bolje ugraĂ°uju u mišić to ti ne može niko reći bez detaljnijih analiza i to tkokm odreĂ°enog vremenskog perioda. U svakom slučaju verujem da je kod ljudi koji unose dosta hrane tokom dana dobra ideja raditi suplementaciju jednim ovakvim preparatom.

Malo me razocara sad :D
Nemam ni ja problema sa varenjem,ali sam procitao na tvom sajtu da uzimas to,i ranije sam nesto citao o tome,i malo mi zvucalo zanimljivo,ali vidim sad da je to jos nepoznanica ajde tako da kazem.
Ma ja evo od kad sam sredio ishranu prije nekih 3-4 mjeseca dobio sam 6kg ali misica.Nekako koliko sam jeo i trudio se mislim da je to malo hehe barem imam takav osjecaj.Imam dobru suplementaciju takodje,trening,ali kao da mi je nesto hvalilo i kad sam procitao ovo za varenje i za razlaganje mislio da je to,to....ali evo jos nisam siguran.
Sačuvana
Granice ne postoje za one koji ih ne vide
Opsenark@
Sladza
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1821


« Odgovor #108 poslato: Jun 22, 2011, 12:09:06 pre podne »

A kad smo vec kod proteina sta mislite o SOJA IZOLAT proteinu....?
jako mala iskoristivost u organizmu, ako zelish da dobijesh masu- pogreshan izbor.... a i nije bash najsrecniji izbor za mushkarce, nisam sigurna kako stoji stvar konkretno sa izolatom proteina, no, soja, kao shto sadrzi biljni protein, isto tako sadrzi izoflavone koji su biljni estrogeni iliti zenski polni hormoni...
ako nisi vegan, zaboravi soju, niza cena u odnosu na whey je upravo zbog tih njenih nutricionistichkih kvaliteta...
Sačuvana
Hrabri mogu sve ;)
misae
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 181

"Tko trci, taj ne hoda" Alan Ford

« Odgovor #107 poslato: Jun 21, 2011, 09:54:55 posle podne »

Da nadoknaĂ°uješ šta ti nedostaje ali posle treninga nema bržeg proteina od wheya - tako da na neki način tu ne samo da nadoknaĂ°uješ, već i daješ organizmu jedinu brzu opciju nadoknade proteina izgubljenih u treningu - tečni protein surutke (ne računam aminokiseline o kojima inače nemam neko posebno mišljenje za rekreativce)
Danijela dali vi mislite da su aminokiseline nebitne kad su u pitanju rekreativci i zasto?
Sačuvana
misae
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 181

"Tko trci, taj ne hoda" Alan Ford

« Odgovor #106 poslato: Jun 21, 2011, 09:51:17 posle podne »

A kad smo vec kod proteina sta mislite o SOJA IZOLAT proteinu....?
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #105 poslato: Jun 21, 2011, 08:02:36 posle podne »

Vidim da uzimas Enzime za bolje razlaganje hrane,pa mi reci koje da uzmem i koliko toga da pijem ?

Što se enzima tiče bojim se da tu malo pipkam u mraku i testiram reakciju tela, pošto da ti budem iskren ne znam ni gde bi proverio kako mi enzimi rade niti sam još stigao da se pozabavim time.

Inače uzimam od Natrola - Digest Support po preporučenoj dozi. Inače nikad nisam imao problema sa probavom niti sa varenjem hrane, ali opet volem da eksperimentišem.

Interesantno je bilo to što sam recimo čitao da dosta ljudi ima problema sa nivoom kiseline u stomaku pa sam se interesvao kod apotekara za suplementaciju HCL-om, ali su me dosta bledo gledali u fazonu da li si to normalan...tako da ko će ga znati.

Digest Support sigurno nije loša ideja, ali nije da sam osetio neku fizičku manifestaciju da ti budem iskren pošto hrana koja mi inače naduva stomak to uradi kako god da okrenem.

E sad da li se hranjive materije bolje ugraĂ°uju u mišić to ti ne može niko reći bez detaljnijih analiza i to tkokm odreĂ°enog vremenskog perioda. U svakom slučaju verujem da je kod ljudi koji unose dosta hrane tokom dana dobra ideja raditi suplementaciju jednim ovakvim preparatom.
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Dr.Alex
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 162


« Odgovor #104 poslato: Jun 21, 2011, 02:25:53 posle podne »

Vidim da uzimas Enzime za bolje razlaganje hrane,pa mi reci koje da uzmem i koliko toga da pijem ?
Sačuvana
Granice ne postoje za one koji ih ne vide
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #103 poslato: Jun 19, 2011, 09:42:36 posle podne »

Da nadoknaĂ°uješ šta ti nedostaje ali posle treninga nema bržeg proteina od wheya - tako da na neki način tu ne samo da nadoknaĂ°uješ, već i daješ organizmu jedinu brzu opciju nadoknade proteina izgubljenih u treningu - tečni protein surutke (ne računam aminokiseline o kojima inače nemam neko posebno mišljenje za rekreativce)
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #102 poslato: Jun 14, 2011, 11:44:34 pre podne »

Kad god biraš svoju suplementaciju ideš da suplementuješ ono što ti fali.

Recimo ljudi koji ne jedu mnogo crvenog mesa, ubacuju kreatin kao suplementaciju. Neko može da svari 3 kile crvenog mesa dnevno, a većina ne može...a velika većina nema para da jede toliko mesa, pa je kreatin bolja opcija, kontaš.

Isto je i sa proteinima. prvo pogledaš koliko proteina jedeš u toku dana i onda odreĂ°uješ koliko ih još trebaš dodati, pa ako iz nekog razloga ne možeš da dodaš te proteine kroz meso i jaja, onda dodaješ prah koji se nešto lakše vari i mnogo lakše konzumira.

Recimo kod svakog je dobra ideja da se ubaci whey protein za pre/posle treninga, što opet zavisi od ukupnog plana suplementacije, ali recimo da je neki solidan izolat dobra ideja za pre/u toku/posle treninga (ukoliko govorimo samo o protienima u prahu naravno.

Kad je izolat u pitanju ja bi birao (ako nisam ograničen cenom) Iso 100 recimo i koristio ga samo oko treninga..


Ukoliko ti i pored ovoga fali proteina u ishrani onda neka kombinacija albumina i kaseina je najbolja opcija da popuniš potrebe u toku dana izmeĂ°u nekih obroka kada ne možeš stići da jedeš meso ili jaja. Dakle neki blend kao što je Labrada Pro V 60

Opet ponavljam sve ovo je uslovno, a uslovljava se ishranom i ostatkom suplementacije.
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Shomynem
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 14

« Odgovor #101 poslato: Jun 14, 2011, 10:48:24 pre podne »

Ok razumeo, hvala na odgovoru.

Samo koje bi mi ti onda proteine i gejnere preporucio, cena je totalno nebitna?
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #100 poslato: Jun 14, 2011, 06:22:41 pre podne »

Pozdrav!

Intersuje me sta je najkvalitetnije sto imate u ponudi sto se tice proteina i gejnera?

Cini mi se da sto se tice proteina ova dva predstavljaju najbolje sto imate: http://www.pansport.rs/Proteini/Izolati-proteina-surutke/DY360-Iso-100.html i http://www.pansport.rs/Proteini/Proteinske-mesavine/MT445-Nitro-Tech-Hardcore.html

A sto se tice gejnera, ova dva: http://www.pansport.rs/Pove%C4%87anje-telesne-tezine-/-misi%C4%87ne-mase/UN266-REAL-Gains-formula.html i http://www.pansport.rs/Pove%C4%87anje-telesne-tezine-/-misi%C4%87ne-mase/DY419-High-protein-mega-gainer%E2%84%A2.html

Ove sve pitam zato sto sledi nabavka sledece ture proteina i gejnera pa bi ovaj put da uzmem bas best of the best.

Hvala unapred.




Nema najboljih, samo ima raznih vrsta proteinskih prahova koji se različito vare, pa samim time se i mogu koristiti u drugačijim periodima dana, ali svaki whey koncentrat je isti, svaki izolat je isti, svaki albumin, casein itd...
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Shomynem
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 14

« Odgovor #99 poslato: Jun 13, 2011, 09:29:05 posle podne »

Pozdrav!

Intersuje me sta je najkvalitetnije sto imate u ponudi sto se tice proteina i gejnera?

Cini mi se da sto se tice proteina ova dva predstavljaju najbolje sto imate: http://www.pansport.rs/Proteini/Izolati-proteina-surutke/DY360-Iso-100.html i http://www.pansport.rs/Proteini/Proteinske-mesavine/MT445-Nitro-Tech-Hardcore.html

A sto se tice gejnera, ova dva: http://www.pansport.rs/Pove%C4%87anje-telesne-tezine-/-misi%C4%87ne-mase/UN266-REAL-Gains-formula.html i http://www.pansport.rs/Pove%C4%87anje-telesne-tezine-/-misi%C4%87ne-mase/DY419-High-protein-mega-gainer%E2%84%A2.html

Ove sve pitam zato sto sledi nabavka sledece ture proteina i gejnera pa bi ovaj put da uzmem bas best of the best.

Hvala unapred.

Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #98 poslato: Jun 12, 2011, 03:17:37 posle podne »

Možda bi dodala i da bi trebao i na unosiš dobre ugljene hidrate ako hoćeš mišićnu masu kao što su integralni pirinač i ovsene - inače ćeš zaglaviti sa pekarskim proizvodima i eto ti salca umesto mišića
Sačuvana
Stranice: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 18 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.164 sekundi sa 17 upita.