TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 396815 Teme od strane 25016 Članovi Poslednji član: Saskast

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Jul 05, 2024, 01:32:05 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 18 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Pitajte mene - ako znam odgovor neću ga kriti III deo  (Pročitano 75093 puta)
sajonara018
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 49

« Odgovor #82 poslato: Jun 04, 2011, 01:15:34 posle podne »

Ok kralju, hvala.
Sačuvana
djole1987
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 19

« Odgovor #81 poslato: Jun 04, 2011, 12:02:58 pre podne »

HVALA ALENE.... 8)
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #80 poslato: Jun 03, 2011, 10:17:15 posle podne »

Pozdrav Alene.Hteo bi da cujem tvoje misljenje i ono sta bi mi ti preporucio.Na osnovu svoje kilaze i visine,treninga,nutricionisti su mi izracunali da bi trebao dnevno da unosim izmedju 2700-3000 kalorija.Ako budem unosio manje od toga pocecu da mrsavim sto je i logicno.Ne mogu da se odlucim izmedju Volumassa 35 i whey od surutke.Znam da je volumass gejner a whey cist protein.Ali kako pogledam sastav jednog i drugog vidim da volumas ima u sebi puno aminokiselna i nekako privlacniji sastav,a i iskustvo ljudi koji su ga koristili je veoma pozitivno.Posto 100g volumassa ima oko 370kalorija a moje dnevne potrebe iznose do 3000 mislim da me on ne bi gojio.Naravno ne zelim da se gojim,mislim pretezno deo stomaka.Takodje sam procitao tvoj deo iz biltena u kojem si pisao o volumassu,pa se sad zbog toga svega dvoumim. Unapred zahvalan :)

To je pitanje malo komplikovanije. Ja imam 102 kg i dnevno unosim oko 2000kcala i jedva gubim kilažu, tako da te računice tvojih nutricionista odma okači mačku o rep. Ne može tebi niko proračunati jedan univerzalan broj koji će ti biti neprekidno funkcionalan. Pravi nutricionista bi ti preporučio adekvatan plan ishrane i pozvao te da doĂ°eš za jedno dve nedelje da vidi kako napreduješ i šta treba da se koriguje...

Vidi ovako, ako želiš da dobijaš kilažu onda kreni od proteina i osiguraj jedno 2gr po kilogramu i ostatak kalorija nadomesti iz kvalitetnih UH i nešto zdravih masti.

Suplementacija dolazi u igru tek kada više hranom ne možeš da postigneš adekvatan unos makroa u toku dana, sve ostalo je zaluĂ°ivanje.

Ukoliko si sklopio makroe kroz ishranu i sada bi da pojačaš sa suplementacijom, a nemaš problema sa apetitom onda uzmi whey, kreatin i dextrozu i naravno BCAA i nećeš imati problema sa dobijanjem čiste mišićne mase.
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #79 poslato: Jun 03, 2011, 10:11:45 posle podne »

@Alene, moze li pomoc oko toga da li whey ili gainer? 187cm 90kg,kolika je dnevna doza koju bih trebao da unosim,koliko u danima bez treninga, kakav bi mi bio input misicne mase od jednog i od drugog i koji bi ste mi preporucili..... jos imam pitanje koje vezbe za kardio(sem bicikle i one sto izvodis u bodyfit odeljku),i koliko puta nedeljno(3x nedeljno idem u teretanu)hvala unapred

Uvek pre whey protein i to jedna merica sa BCAA i kreatinom pre treninga i jedna merica sa BCAA i kreatinom i detrozom/maltodextrinom posle treninga, ovo je go minimum.

Na dane kad ne treniraš možeš da ubaciš whey kao jedan dodatni obrok, recimo napraviš šejk sa nekim voćem i jogurtom ili nešto slično...

Kardio vežbe su za paćenike ;)

Imaš naravno trčanje, brzo hodanje, skijanje, plivanje itd itd itd...

Koliko puta nedeljno kardio? Ni jednom, a možeš i 3 puta dnevno. To zavisi od gomile faktora...
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #78 poslato: Jun 03, 2011, 10:07:09 posle podne »

Jel mozes da mi napises trening za ledja koji najvise forsira lepeze?
Do sad sam radio uglavnom lat masinu povlacenje ispred i iza glave, jedno rucno veslanje i ovu vezbu sto sam nacrtao.(Sedis i ruke spustas i siris negde do predela grudi otprilike).
Stopala dodiruju spravu, nisam lepo nacrtao XD Ima ovo sto stoji ispred mesta za sedenje gde se stave noge da se ne odizu.
Boze kako ne baratam terminima, to je starshno...
Opsnenark@ mi je rekla da obavezno radim siroke zgibove ispred glave, ali da ces ti vise da mi pomognes.

Svaki dan 3 serije vratila širokim hvatom svaka serija do otkaza, subota i nedelja pauza.

Kraj programa.
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Bulaja
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 217


« Odgovor #77 poslato: Jun 03, 2011, 02:09:02 posle podne »

Pozdrav Alene.Hteo bi da cujem tvoje misljenje i ono sta bi mi ti preporucio.Na osnovu svoje kilaze i visine,treninga,nutricionisti su mi izracunali da bi trebao dnevno da unosim izmedju 2700-3000 kalorija.Ako budem unosio manje od toga pocecu da mrsavim sto je i logicno.Ne mogu da se odlucim izmedju Volumassa 35 i whey od surutke.Znam da je volumass gejner a whey cist protein.Ali kako pogledam sastav jednog i drugog vidim da volumas ima u sebi puno aminokiselna i nekako privlacniji sastav,a i iskustvo ljudi koji su ga koristili je veoma pozitivno.Posto 100g volumassa ima oko 370kalorija a moje dnevne potrebe iznose do 3000 mislim da me on ne bi gojio.Naravno ne zelim da se gojim,mislim pretezno deo stomaka.Takodje sam procitao tvoj deo iz biltena u kojem si pisao o volumassu,pa se sad zbog toga svega dvoumim. Unapred zahvalan :)
Sačuvana
The important thing is positive thinking!
Budi jaci od samog sebe!
djole1987
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 19

« Odgovor #76 poslato: Jun 03, 2011, 12:53:37 posle podne »

@Alene, moze li pomoc oko toga da li whey ili gainer? 187cm 90kg,kolika je dnevna doza koju bih trebao da unosim,koliko u danima bez treninga, kakav bi mi bio input misicne mase od jednog i od drugog i koji bi ste mi preporucili..... jos imam pitanje koje vezbe za kardio(sem bicikle i one sto izvodis u bodyfit odeljku),i koliko puta nedeljno(3x nedeljno idem u teretanu)hvala unapred
Sačuvana
sajonara018
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 49

« Odgovor #75 poslato: Jun 03, 2011, 12:01:49 posle podne »

Jel mozes da mi napises trening za ledja koji najvise forsira lepeze?
Do sad sam radio uglavnom lat masinu povlacenje ispred i iza glave, jedno rucno veslanje i ovu vezbu sto sam nacrtao.(Sedis i ruke spustas i siris negde do predela grudi otprilike).
Stopala dodiruju spravu, nisam lepo nacrtao XD Ima ovo sto stoji ispred mesta za sedenje gde se stave noge da se ne odizu.
Boze kako ne baratam terminima, to je starshno...
Opsnenark@ mi je rekla da obavezno radim siroke zgibove ispred glave, ali da ces ti vise da mi pomognes.
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #74 poslato: Jun 02, 2011, 08:50:01 posle podne »

alene da te pitam... :) mozes da mi napises neke vezbe za srednji deo grudnog kosa... msm imam levkaste grudi a od plivanja su mi se podigle ,,SISE'' sa strane dosta ali sredina mi je bukvalno suplja.. pozzz

Samo ti povećaj masu grudi i forsiraj kose potiske i nećeš imati problema. Generalno nemaš vežbe za "srednji" deo grudi, grudi su takav mišić da nemaju srednji deo, možda može da se uradi podela na gornji i donji deo grudi, ali to je to...
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
N3N4D
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 66


« Odgovor #73 poslato: Jun 02, 2011, 05:34:11 posle podne »

alene da te pitam... :) mozes da mi napises neke vezbe za srednji deo grudnog kosa... msm imam levkaste grudi a od plivanja su mi se podigle ,,SISE'' sa strane dosta ali sredina mi je bukvalno suplja.. pozzz
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #72 poslato: Jun 02, 2011, 07:20:21 pre podne »

@akilone

Pravo da ti kažem svašta si mi ovde napričao, a nisam te baš sve ni shvatio. Kažeš da imaš jako malo sala, a da hoćeš još da ga skidaš, a opet kažeš da nećeš da budeš bilder, a radiš upravo ono što svaki bilder hoće da radi, da skineš što više sala u što kraćem vremenskom periodu.

Prvo ne moraš da koristiš proteinske šejkove i ne nisu štetni ni pogrešni. Ima ih od surutke, ima od mleka i od jaja i ima ih čak i od govedine. Koriste se zarad lakšeg unosa proteina u ishrani i u specifičnim situacijama kao što je oko treninga pošto se kroz teoriju i praksu pokazalo da je unos brzo varećeg proteina kao što je od surutke odlična stvar za stopiranje katabolizma posle treninga itd. Ukoliko te interesuje suplementacija onda ti savetujem da odeš na taj deo foruma i tamo naĂ°eš što te intereuje u mnoštvu odličnih tema koje se tamo nalaze.

Što se ishrane tiče to nije tako prosta priča, niko ti neće dati neki sistem ishrane koji će tebi odgovarati bez da prethodno nema uvid u tvoj dnevni, nedeljni pa čak i mesečni raspored u životu. Zato se to i zove perdsonalizovani plan ishrane.

Naravno možeš pokušavati sa raznim bilderskim varijantama skidanja sala tipa rotacija UH, keto dijeta i slično, ali to su sve varijante u kojima ćeš skinuti procenat sala i kad odustaneš od dijete vratićeš se na staro.

Uvek je fora tražiti ishranu pomoću koje ćeš imati "normalnu" ishranu koju ćeš moći da održavaš do kraja života.

Zato ti i kažem da me buniš kada kažeš da hoćeš skinuti salo što pre, a nećeš da budeš bilder...

Moj predlog za tebe je sledeći, jedi minimum 4 obroka dnevno i u svakom od tih obroka jedi neke proteina (meso, jaja, sir itd) i gledaj da unosiš dovoljno povrća i voća. Isto tako vodi računa da UH koje jedeš unosiš iz kvalitetnih izvora kao što su krompir, pirinač, ovsene i neka integralna zrna. Vremenom ćeš pronaći šta ti odgovara, a šta ne.

Ukoliko hoćeš da skineš salo što pre bez obzira na to što nećeš ostajati na tom režimu dugo, onda možeš da probaš ishranu koju sam dao na Budifit: Izazovu ovde na forumu. Imaš sve detaljno pojašnjeno u pdf fajlovima.

Što se treninga tiče, ako sam dobro shvatio ti nemaš veliku ravnu šipku, nego samo bućice i golijata?

Moj svaet je da kreneš sa vežbama za celo telo 3 puta nedeljno. Nećeš dobijati mišićnu masu skidajući salo, to se neće desiti veruj mi.

Ovde ti je moj savet da se prvo fokusiraš na to da li hoćeš da skineš salo ili da dobijaš mišićnu masu - da bi postizao oba ova cilja istovremeno moraćeš da ozbiljno poradiš na ishrani, suplementaciji i treningu, a nisam siguran da možeš to da izvedeš iz pozicije u kojoj si trenutno.

Vrlo je jednostavno, za mišićnu masu moraš da radiš na vežbama kao što su čučnjevi, potisci i vučenja tipa mrtvo dizanje. Naravno i sa vežbama bez tegova se može dobiti odreĂ°ena mišićna masa, ali to neće biti nešto impresivno kao što je to sa tegovima.
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
akilone9
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #71 poslato: Jun 01, 2011, 06:24:33 posle podne »

Alene(inace smo imenjaci :) ), kakav bi mi ti plan ishrane preporucio? Da li da jedem samo belanca, bez zumanceta i samo kuvana jaja, koliko.. kada? Treba mi neki plan, da ga napisem i da pocnem da ga se pridrzavam.
Malo sam se demotivisao, posto vidim da trening koji trenutno imam nema vise efekta. Hocu sve da promenim i to ce mi biti odlicna motivacija za nastavak, a i posto sam na raspustu imam vremena da lepo sve isplaniram i organizujem.
Treba mi pomoc i oko samog treninga. Mislim da sam vec napisao kako treniram, ali nije zgoreg da ponovim.
1. dan
(grudi, triceps i ramena)
propadanje - 20x4
uski sklekovi - 20x3
bench press sa bucicama 16 kg jedna - 20x4
bench letenje sa bucicama - 20x3
bench press na mg (multigym) 30kg - 10x4
letenja na mg 20kg - 15x4
za ramena:
letenje sa bucicama, nesto kao lateralno podizanje, ali malo ka unutra - 12kg - 10x4
podizanje bucica iznad glave 5kg *tu za sada ne mogu vise - 20x4
podizanje bucica napred, do polazaja kad su ruke pod 90 stepeni - 10x4
za triceps:
samo klasicna vezba sa podizanjem bucica "iza glave"  12kg - 10x4

2. dan
(ledja, noge i biceps)
siroki zgibovi - 7,6,5,5,5
siroki zgibovi ispred glave - 7,6,5,5,5
uski zgibovi - 7,6,5,5
nesto kao bench letenje, samo sto se sada naslonim jednom rukom na bench klupu i onda podizem bucice - 16kg - 10x4
lat ispred i iza glave - 10x3 30kg

za noge :
cucnjevi
iskorak
(i mogu da radim ono podizanje tereta u sedecem polozaju na multygym-u, ali to ne radim u poslednje vreme)

za biceps:
naslonim ruku na bench klupu ravno ispred sebe, i onda podizem bucicu 16kg - 10x4
i podizem neki produzni kabel u kuturu :) u stojecem polozaju, umesto bucice - 10x4

svaki dan radim trbusnjake :
sa podignutim nogama pod 90 stepeni - 20x4
obicni trbusnjaci - 20x4
podizanje nogu - 20x3
drzim se za sipku, kao za uske zgiboe i onda podizem trup koliko mogu - 10x4 (da bih kasnije mogao onako da rotiram noge levo-desno dok mi je trup po priblizno pravim uglom u odnosu na ruke)

i to je to...
Ovako radim skoro od pocetka godine, i vise ne vidim nekog efekta. U zavisnoti od raspolozenja, nekad se vise umorim - nekad manje. Ali nema nekog soka misica i tako nesto. a pored svega toga, ishrana mi nije sredjena. Kako sve to da popravim?
Sačuvana
akilone9
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #70 poslato: Maj 30, 2011, 09:00:35 posle podne »

Imam nekoliko pitanja. Vec negde oko 2 godine aktivno vezbam (ne posecujem teretanu, ali imam multi gym, tegove, bench klupu, power tower za zgibove i propadanje). U pocetku sam vezbao svaki dan, posto sam imao skoro nista nisam znao o pravilnom vezbanju - to u pocetku je bilo onako na divlje, ali je davalo kakve-takve rezultate sto me je motivisalo. Kad sam video da nije tesko izgubiti salo, i malo se izdefinisati to me je dodatno motivisalo i kad sam presao taj prvi period onda mi je vezbanje uslo u rutinu. Medjtuim, svestan sam da pravim hiljadu gresaka i da ne radim mnoge stvari pravilno i da bih uz vasu malu pomoc i sa nekim izmenama mogao imati znatno efektinije i efikasnije treninge.
1. Jedan od problema mi je ishrana. Naime, uzimam sve potrebne sastojke u toku dana, ali nesrazmerno i bez pravilnog rasporeda. Ne mogu da imam vise od tri obroka i nisam navikao, jer obicno dosta pojedem za jedan obrok - ne znam da se zaustavim. Za dorucak obavezno pojedem tri jajeta, parce integralnog hleba i casu mleka *i neko povrce uz to. Za rucak obavezno belo meso, a kao dodatak pirinac ili krompir. Posle treninga, odnosno za veceru, tunjevinu ili elle-u. Ponekad pojedem ovsene pahuljice pre dorucka. Posto sam sad na raspustu mogao bih to malo bolje da sredim. Kako da rasporedim na 5 obroka, u kojim vremenskim intervalima i sta jos da ubacim u isrhanu?
2. Drugo pitanje je u vezi sa vezbom grudi. Inace, trening sam podelio na dva dana - prvi dan radim ledja, biceps i noge, drugi dan grudi, triceps i ramena. Uz to svaki trening radim i trbusnjake. Od sprava imam : multigym (http://www.njuskalo.hr/image-w450/fitness-oprema/prodajem-energetic-multi-gym-580-slika-6262830.jpg), imam klupu za bench (ne moze da se podesava nagib i to predstavlja problem), imam sipke sa tegovima (do 20kg max tezine) i  power tower (http://www.amazon.de/Energetics-Power-Tower-schwarz-silber/dp/B002LJT75W). E sad, mislim da treba da promenim trening za grudi, jer ovo sto sam do sada radio vise nema nekog efekta i napretka. Do sada sam radio ovako : propadanje - 20x4, nesto kao bench sa bucicama na klupi 20x4, ono letenje na multigymu sa 20kg 15x3 i nesto kao bench ma multigymu 10x4. Sklekove sam ranije radio. Dobio sam masu grudi, ali mi fali jos definicije. problem je sto ne mogu podesavati nagib na bench klupi tako da pogadjam razlicite delove grudi. Koje vezbe mogu da radim za donji deo grudi i srednji (ako znate na sta mislim). Za donji da se dobije onako odsecena linija. I kako da poboljsam trening sa spravama koje imam? Da li da ubacim sklekove?
3. Trening trbusnjaka radim svaki dan kad vezbam na pocetku. Sad radim ovako: prvo se uhvatim za sipku za zgibove i dizem ceo trup koliko mogu - 10x4, onda trbusnjake sa nogama pod 90 stepeni 20x4, obicne trbusnjake 20x4, sklopke 10x3 i podizanje nogu 20x3 i podizenja nogu na powertoweu 20x3. Ali nakon ovog treninga ne osecam neki zamor, kako da ovo poboljsam? i da li ima neke potrebe da se svaki dan rade trbusnjaci? Da li bi se to moglo bolje organizovati?
Ova rutina koju trenutno radim mi je vec dosadila (ovkao radim vec 6 meseci) i nemam vise neke motivacije, treba mi samo neka promena, dopuna... Ne osecam neki zamor posle ovih treninga, niti "osecam" misic koji radim, iako je u pocetku bilo znatno drugacije.


Pozdrav akilone ;) i naravno drago mi je da si se pridružio Pansportu.

Probaću da ti pomognem, samo nisam te baš shvatio koliko ti tegova imaš? Vidim da imaš ovu spravu, imaš vratilo i razboj i ako se ne varam imaš bench press, ali da li imaš šipku, ploče, bućice?

Tako da ajde prvo o ishrani da pričamo pa ćemo onda da vidimo kako i šta sa treningom.

Pre nego nastavimo, reci ti meni šta pokušavaš da postigneš sa treningom, da skineš salo, dobiješ mišićnu masu, koji ti je glavni cilj?

Pošto kažeš da već imaš dobar izbor namirnica ja ti kažem da ti ne treba više od 3 obroka dnevno, pogotovo ukoliko ne pokušavaš da skineš salo (kao primarni cilj). Ukoliko želiš da skineš salo onda bi možda imao više koristi od 4 ili 5 obroka dnenvo, ali i to samo ako bi išao na neki minimalan procenat, tako da ne verujem da će ti to biti od neke velike koristi.

Vidi kako to funkcioniše. Neki ljudi mogu da jedu jednom ili dva puta dnevno i da im se stomak ne naduva kao balon, dok neki moraju da jedu mnogo manjih obroka da bi uspeli efikasno da svare svu hranu koja im treba. Isto tako neki ljudi imaju velik apetit i mogu da pojedu svu hranu od jednom i da ne jedu ceo dan, a neki moraju da jedu na svaka dva sata jer ne mogu da pojedu toliko hrane od jednom. Naravno ima tu i te priče da ukoliko jedeš češće i manje da ćeš bolje iskoristiti hranu, tačnije da postoji mogućnost da će se hrana bolje iskoristit.

Sve ovo zahteva malo eksperimentisanja od strane vežbača.

Pošto ti kažeš da nisi navikao i da ne možeš da se zaustaviš dok jedeš, sorry ali to je preseravanja (xcuse my french ;)). Svako može da se navikne i svako može da se zaustavi, pitanje je samo da li hoćeš da se zaustaviš i da li hoćeš da se navikneš. Ovo ostavljam na tebi da odlučiš.

Moj neki savet svakom početniku je sledeći: Obavezno doručkuj, pij dosta vode tokom dana i jedi proteina za svaki obrok.

Dakle ako i jedeš samo 3 obroka gledaj da imaš neki izvor proteina uz svaki taj obrok (meso ili jaja ili proteinski prah ili eventualno neki sir - bitno je da je protein životinjskog porekla). U suprotnom samo jedeš obrok koji ima UH ili masti, a to retko kad ima smisla...osim ako nisi vegeterijanac, ali onda zaboravi na bodybuilding ili barem na napredak u ovom sportu.

Reci mi da li uzimaš neku suplementaciju?

Pošto ja rekarativcima uvek savetujem 3 obroka u toku dana i jedan proteinski šejk polse treninga i nema šanse da se ne napreduje.
Ne uzimam nikakvu suplementaciju, imam nekako odbojnost prema tome, verovatno bezrazložnu. i zanima me šta je zapravo taj proteinski šejk- da li je to samo izolovan protein iz surutke (ili iz nekog drugog prirodnog izvora),zapravo koliko tu ima hemije i da li ima nekih nus efekata.
Jesam malo preterao kad sam rekao da ne mogu prestati sa jelom kad sednem za sto. :) Već sigurno 4 godine hleb i slatkiše ne jedem uopšte (desi mi se možda jednom godišnje da za neko slavlje ili nešto pojedem neki kolač). Od "slatkog" i tih konditorskih proizvoda jedem samo suvo grožĂ°e i plazmu (i to retko).
Dok sam išao u školu bilo mi je veoma teško da uhvatim neki pravilan ritam ishrane, ali sam sad mislio da na tom planu napravim neke značajnije izmene jer sam na raspustu do oktobra praktično.
Ovako, imam veoma malo sala i to samo u predelu stomaka. Gornji i donji trbušnjaci se vide solidno, dok se srednji naziru, zbog malo sala i to želim što pre da skinem.Problem je što neću da izgubim mišićnu masu jer sam je mukotrpnuo sticao. :) I treba mi ishrana koja će, ako je moguće, da obezbedi  postepeno skidanje sala, ali i povećanje ili održavanje mišićne mase. Da se razumemo, ja uopšte ne želim da budem bodi bilder, hoću samo da budem lepo graĂ°en i izdefinisan, a i vežbanje mi predstavlja odličan hobi.
Ranije sam svaka dva/tri dana vozio kućni bicikl po 20 min, a sad sam počeo da trčim po pola sata svaka tri dana, zbog pomenutog sala. Zaista, imam minilmalno sala, ali opet dovoljno da koliko/toliko prekrije trbušne mišiće.
Što se tegova tiče, imam bučice, znači šipku za bučice (možda nije dobra terminologija) i "tegove u kolotovima" nekoliko od  3kg, od 1 kg i od pola kg. Sve u svemu, težina mi je sasvim dovoljna, mogu da najviše što mogu da sklopim je 20kg. Plus što su tegovi na multigymu do 120kg.
Najveći problem mi je trenunto ishrana, koju želim što pre da korigujem. problem je što ja unosim namirnice bogate proteinima, ali pored toga moram da uzmem uvek jos nešto. npr. da li je problem da jedem tunjevinu sa lukom i paradajz i pirinač na primer i mleko? bezveze tako gomilam odjenom različite namirnice, moram da naviknem da jedem malo pravilnije, ali mi treba neki plan.
I da li bi mi preporucio te proteinske sejkove i sta je to ustvari?
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #69 poslato: Maj 30, 2011, 01:47:32 posle podne »

Pozdrav Alene...
Interesuje me sve o ovom proizvodu, nebi da uzimam, a da moze imalo da steti organizmu. U kom smislu steti? Da nema stetnih sastojaka. Najvise me bode ova rec u sastavu anabolickog  ??? ??? Da li je to u opste stetno?
http://www.pansport.rs/Transportni-sistemi-i-NO-reaktori/Transportni-sistemi-i-NO-reaktori/DY690-Xpand-Xtreme-Pump.html

Pozdrav GoggY, odgovoriću na tovje pitanje ali nemoj se previše uznemiriti, pošto verujem da ti se neće svideti moj dogovor, ali to je ono što ja smatram - istina.

Prvo ti ne bi trebao da uzimaš ni jedan preparat, pošto mi se čini da baš nisi zainteresovan za ovaj sport. To kažem zato što vidim da ne znaš ni osnovne stvari koje su vezane za tvoje telo, a vrlo su bitne u bodybuilding-u da bi vežbač živeo zdravije (kako fizički tako i mentalno) i na kraju da bi imao bilo kakvog napretka.

Pošto si se uhvatio za Xpand, imam osećaj da si se navukao na reklame ili priče neke mase po teretani/forumu koji govore da će te ovaj preparat pretvoriti u bildera posle samo mesec dana. ja sam već nekoliko puta na ovom forumu pisao o ovom preparatu i ponavljam opet da nema čuda, preparat nije loš, ali nije ništa bolji od bilo kog drugog NO reaktora. Ima kreatina, aminokiselina, beta-alanina i još nekih sitnijih komponenti koje će definitivno povećati priliv krvi u mišić tokom treninga kao posledica širenja krvnih sudova i ukoliko nisi uzimaoni kreatina ni bilo kakav drugi NO pre, dobićeš i koju kilu mišića.

E sad da konkretno i odgovorim na tvoje pitanje. Anabilički znači suprotno od katabolički i to su dve strane metaboličkog ili metabolizma. Metabolizam je doduše malo komplikovanija stvar, ali u osnovi je to balans izmeĂ°u anaboličkog i kataboličkog u tvom telu.

Jeste, rekao sam u tvom telu jer je to najprirodniji proces koji se dešava u tvom telu kada neko od tkiva u tvom organizmu raste. Dakle kada dobijaš kilažu ti si anabiličan. Ukoliko dobijaš salo, onda je to salo u anaboličkom stanju, kada gubiš salo onda je salo u stanju katabolizma i isto važi za mišić ili recimo tvoj mozak kada i ako popiješ neko alkoholno piće. Jedino što tvoj možak teško može biti u anaboličkom stanju ;)

Tako da kada pročitaš  reč "anabolički" na nekom preparatu to znači da neko tamo tvrdi da će nešto u tom preparatu da izazove rast tkiva i sa malo sreće to tkivo bi trebalo da bude mišićno tkivo.

Konkretno u ovom slučaju kaču da se radi o anaboličkom kompleksu aminokiselina i to tri najpopularnije BCAA u kombinaciji sa glutaminom i taurinom. Ovo je dokazana kombinacija koja utiče na rast mišića, ali već sam negde rekao da ova količina može biti dovoljna samo za BCAA, ali ne i za glutamin. Na kraju ovde piše samo ukupna količina svih ovih aminokiselina zajedno, tako da može biti da je većma glutamin unutra itd...

E sad kad smo to rešili, reko sam ti da se ne ljutiš ;) mene interesuje šta ti hoćeš da postigneš i kako si uopšte došao na tu idjeu da ti treba Xpand? Ajde da krenemo odavde pa da ti eventualno pomognem oko pametnijeg izbora preparata kako bi postignao neke sovje ciljeve.
Nema ljutnje, naravno, ko pita taj ne skita ;)

Za ovaj sport sam zainteresovan, i te kako, ali ne zainteresovan da budem bodi bilder. :)

Sto se tice uzimanja suplementacije, popio sam isogainer i kre-alkalyn i dobio 7kg, ni sam nisam mogao da verujem da sam toliko dobio, naravno sve uz zadovoljavajucu ishranu... Ali na moju visinu mi treba jos kila ( 172cm, 68kg trenutno ), pa sam mislio da uzmem Xpand i neki protein? Hocu jos misicne mase, to mi je cilj, ali opet ne previse u odnosu na moju visnu.



Da, pa neće ništa posebno da se desi od Xpanda. Uzmi ti jedan dobar whey i kreatin monohidrat i pij posle treninga sa dextrozom i neće biti manjka kilograma. Ukoliko insistiraš na Xpandu, onda na to dodaj neki whey i dextrozu i ista fora.
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
GoggY
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 93


Zlo i oʞɐdoɐu

« Odgovor #68 poslato: Maj 30, 2011, 12:34:15 posle podne »

Pozdrav Alene...
Interesuje me sve o ovom proizvodu, nebi da uzimam, a da moze imalo da steti organizmu. U kom smislu steti? Da nema stetnih sastojaka. Najvise me bode ova rec u sastavu anabolickog  ??? ??? Da li je to u opste stetno?
http://www.pansport.rs/Transportni-sistemi-i-NO-reaktori/Transportni-sistemi-i-NO-reaktori/DY690-Xpand-Xtreme-Pump.html

Pozdrav GoggY, odgovoriću na tovje pitanje ali nemoj se previše uznemiriti, pošto verujem da ti se neće svideti moj dogovor, ali to je ono što ja smatram - istina.

Prvo ti ne bi trebao da uzimaš ni jedan preparat, pošto mi se čini da baš nisi zainteresovan za ovaj sport. To kažem zato što vidim da ne znaš ni osnovne stvari koje su vezane za tvoje telo, a vrlo su bitne u bodybuilding-u da bi vežbač živeo zdravije (kako fizički tako i mentalno) i na kraju da bi imao bilo kakvog napretka.

Pošto si se uhvatio za Xpand, imam osećaj da si se navukao na reklame ili priče neke mase po teretani/forumu koji govore da će te ovaj preparat pretvoriti u bildera posle samo mesec dana. ja sam već nekoliko puta na ovom forumu pisao o ovom preparatu i ponavljam opet da nema čuda, preparat nije loš, ali nije ništa bolji od bilo kog drugog NO reaktora. Ima kreatina, aminokiselina, beta-alanina i još nekih sitnijih komponenti koje će definitivno povećati priliv krvi u mišić tokom treninga kao posledica širenja krvnih sudova i ukoliko nisi uzimaoni kreatina ni bilo kakav drugi NO pre, dobićeš i koju kilu mišića.

E sad da konkretno i odgovorim na tvoje pitanje. Anabilički znači suprotno od katabolički i to su dve strane metaboličkog ili metabolizma. Metabolizam je doduše malo komplikovanija stvar, ali u osnovi je to balans izmeĂ°u anaboličkog i kataboličkog u tvom telu.

Jeste, rekao sam u tvom telu jer je to najprirodniji proces koji se dešava u tvom telu kada neko od tkiva u tvom organizmu raste. Dakle kada dobijaš kilažu ti si anabiličan. Ukoliko dobijaš salo, onda je to salo u anaboličkom stanju, kada gubiš salo onda je salo u stanju katabolizma i isto važi za mišić ili recimo tvoj mozak kada i ako popiješ neko alkoholno piće. Jedino što tvoj možak teško može biti u anaboličkom stanju ;)

Tako da kada pročitaš  reč "anabolički" na nekom preparatu to znači da neko tamo tvrdi da će nešto u tom preparatu da izazove rast tkiva i sa malo sreće to tkivo bi trebalo da bude mišićno tkivo.

Konkretno u ovom slučaju kaču da se radi o anaboličkom kompleksu aminokiselina i to tri najpopularnije BCAA u kombinaciji sa glutaminom i taurinom. Ovo je dokazana kombinacija koja utiče na rast mišića, ali već sam negde rekao da ova količina može biti dovoljna samo za BCAA, ali ne i za glutamin. Na kraju ovde piše samo ukupna količina svih ovih aminokiselina zajedno, tako da može biti da je većma glutamin unutra itd...

E sad kad smo to rešili, reko sam ti da se ne ljutiš ;) mene interesuje šta ti hoćeš da postigneš i kako si uopšte došao na tu idjeu da ti treba Xpand? Ajde da krenemo odavde pa da ti eventualno pomognem oko pametnijeg izbora preparata kako bi postignao neke sovje ciljeve.
Nema ljutnje, naravno, ko pita taj ne skita ;)

Za ovaj sport sam zainteresovan, i te kako, ali ne zainteresovan da budem bodi bilder. :)

Sto se tice uzimanja suplementacije, popio sam isogainer i kre-alkalyn i dobio 7kg, ni sam nisam mogao da verujem da sam toliko dobio, naravno sve uz zadovoljavajucu ishranu... Ali na moju visinu mi treba jos kila ( 172cm, 68kg trenutno ), pa sam mislio da uzmem Xpand i neki protein? Hocu jos misicne mase, to mi je cilj, ali opet ne previse u odnosu na moju visnu.

Sačuvana
Stranice: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 18 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.159 sekundi sa 17 upita.