TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 396749 Teme od strane 25016 Članovi Poslednji član: Saskast

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Jul 02, 2024, 11:09:39 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 18 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Pitajte mene - ako znam odgovor neću ga kriti III deo  (Pročitano 75020 puta)
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #97 poslato: Jun 12, 2011, 09:44:05 pre podne »

brate reci mi sta je najbolje za mene posto radim 11 sati svaki dan a posle idem u teretanu interesuje me koji protein bi mi najvise odgovarao visok sam 177 i imam 80kg zeleo bih da nabacim masu?Hvala

Ja radim 16 sati dnevno i idem u teretanu, tako da ne vidim neki razlog zašto bi ti posao ometao bilo koji cilj koji imaš. Eventualno ako 11 sati radiš težak fizički posao, moglo imati uticaj na to da dobiješ koji kilogram.

Opet kažeš da imaš 80kg na tu visinu što ne vidim kao neuhranjenost. Neki moj zaključak (ovako na slepo) bi bio da se loše hraniš u tom smislu da tvoja ishrna trenutno nije u skladu sa tvojim ciljem da dobiješ mišićnu masu.

Da bi to ostvario potrebno je da prvo povećaš unos proteina u ishrani, što znači više mesa i jaja. Naravno proteinski prah može da pomogne, ali ako posmatraš stvari malo dugotrajnije onda možeš lako zaključiti da ćeš ubacivanjem proteina u dnevni režim ishrane imati neke rezultate prvih mesec dana, a posle toga će tvoj organizam verovatno ponovo dostići neko uravnoteženo stanje.

Naravno ovde ima dosta mojih pretpostavki.

Što se preporuke proteina tiče bilo koji whey protein sa kreratinom monohidratom i dekstrozom pre i posle treninga i za početak si obezbeĂ°en, ali kao što rekoh koliko malo ne razmisliš o svojoj ishrani nećeš imati značajniji rezultat.
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
andrijakosta
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 1

« Odgovor #96 poslato: Jun 11, 2011, 11:00:06 posle podne »

brate reci mi sta je najbolje za mene posto radim 11 sati svaki dan a posle idem u teretanu interesuje me koji protein bi mi najvise odgovarao visok sam 177 i imam 80kg zeleo bih da nabacim masu?Hvala
Sačuvana
ФИКИ
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1146


Weightlifting sister, with the middle leg twister! :D

« Odgovor #95 poslato: Jun 10, 2011, 08:34:43 pre podne »

;)
Sačuvana
Sta je dobar, a sta los trip?
Dobar trip je kad vidis zmaja.
Los trip je kad zmaj vidi tebe.
Bulaja
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 217


« Odgovor #94 poslato: Jun 10, 2011, 01:55:44 pre podne »

sad sam se skontao :) Hvala :)
Sačuvana
The important thing is positive thinking!
Budi jaci od samog sebe!
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #93 poslato: Jun 09, 2011, 09:00:32 posle podne »

Cao Alene.Da li mozes da mi objasnis ovaj tvoj deo koji si pisao za bilten vezan za volumass 35:
''Preporučena upotreba je dva dozera posle
treninga i ovo je odlična praksa. MeĂ°utim, odaću vam jednu malu
tajnu... Ukoliko pomešate meru jednog dozera sa 4dcl vode i pola
ovoga popijete petnaest minuta pre treninga, a ostalu polovinu
popijete tokom prve polovine treninga, efekti će biti mnogo
vidljiviji. Verujem da će vam se Volumas 35 Pro toliko svideti da
ćete želeti da ga uzimate umesto svakog obroka. Šalim se, naravno,
ali može se pokazati kao dobra ideja da pomešate Volumas 35 Pro
sa ovsenim pahuljicama i nemasnim mlekom i jednom bananom
ili nekim drugim voćem po izboru, sve to izmešate u blenderu,
dobijate savršen doručak šampiona.''
Zasto je dobro uzeti jednu mericu i popiti na nacin na koji si opisao? ;)

Pisao sam za Volumas 35 Pro ako se ne varam.

Pošto ovaj gejner (kao i većinu) treba uzimati u odreĂ°enoj količini (100gr u ovom slučaju) to je obično previše praha da neko savlada posle treninga. Tačnije spočetka bude OK, ali svaki dan ovako i smuči ti se brzo. MeĂ°utim to nije glavni razlog.

kada se uzima oko treninga onda je bolje podeliti u dve doze jedna pre jedna posle treninga, dakle 50/50gr i na ovaj način dobiješ 5 gr BCAA pre i posle treninga i dobiješ oko 15 - 16 gr proteina pre i posle što je sasvim dovoljno. TakoĂ°e ima nešto kreatina iako bi ja dodao monohidrat zasebno.

Ova doza pre treninga koju popiješ pola nešto pre treninga će ti obezbediti odreĂ°enu količinu aminokisleina tokom treninga, a UH će obezbediti skok insulina da ti potera AK u mišić. Druga polovina dok ju budeš pio tokom prve polovine treninga obezbeĂ°uje da nećeš zapasti u katabolizam usled skoka kortizola (naravno u teroiji ovo funkcioniše ovako dobro, ali kroz praksu se meni pokazalo kao dobro rešenje) tako da možeš raditi duži treninga.

Recimo da ti trening traje jedno 60 minuta i da je dosta intenzivan sa dosta serija i da recimo imaš bar dve mišićne particije. Kad završiš ovu prvu mišićnu grupu ona čeka hranu dok ne završiš drugu particiju i ako nisi jeo pre treninga jedno 2 sata (što je preporučljivo) onda ti prva mišićna grupa čeka druže na glikogen i hranu, a ukoliko ne popiješ proteinski šejk još poola sata do 45 minuta (što j standardna preporuka za maksimalno vreme posle treninga za šejk) onda ti prva mišićna grupa dosta gubi. Kontaš?

Tako da ti je sve to povezano, trening, ishrana i suplementacija i sve se tajmuje u odnosu jedno na drugo. Naravno tekst u biltenu ne daje sve detalje, ali upravo zato postojim ovde na forumu da dam detalje ako nekoga interesuju.

Tako da sorry Fiki, ali nisi u pravu...nice try but no cigar ;)
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
ФИКИ
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1146


Weightlifting sister, with the middle leg twister! :D

« Odgovor #92 poslato: Jun 09, 2011, 06:34:45 posle podne »

Citat
Ukoliko pomešate meru jednog dozera sa 4dcl vode i pola
ovoga popijete petnaest minuta pre treninga, a ostalu polovinu
popijete tokom prve polovine treninga

Више енергије за тренинг

Citat
Volumas 35 Pro
sa ovsenim pahuljicama i nemasnim mlekom i jednom bananom
ili nekim drugim voćem po izboru, sve to izmešate u blenderu,
dobijate savršen doručak šampiona

Замена за оброк

Citat
Da li mozes da mi objasnis ovaj tvoj deo koji si pisao za bilten vezan za volumass 35
Популаризација и приближавање широким народним масама, АКА маркетинг.
Sačuvana
Sta je dobar, a sta los trip?
Dobar trip je kad vidis zmaja.
Los trip je kad zmaj vidi tebe.
Bulaja
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 217


« Odgovor #91 poslato: Jun 09, 2011, 01:42:20 posle podne »

Cao Alene.Da li mozes da mi objasnis ovaj tvoj deo koji si pisao za bilten vezan za volumass 35:
''Preporučena upotreba je dva dozera posle
treninga i ovo je odlična praksa. MeĂ°utim, odaću vam jednu malu
tajnu... Ukoliko pomešate meru jednog dozera sa 4dcl vode i pola
ovoga popijete petnaest minuta pre treninga, a ostalu polovinu
popijete tokom prve polovine treninga, efekti će biti mnogo
vidljiviji. Verujem da će vam se Volumas 35 Pro toliko svideti da
ćete želeti da ga uzimate umesto svakog obroka. Šalim se, naravno,
ali može se pokazati kao dobra ideja da pomešate Volumas 35 Pro
sa ovsenim pahuljicama i nemasnim mlekom i jednom bananom
ili nekim drugim voćem po izboru, sve to izmešate u blenderu,
dobijate savršen doručak šampiona.''
Zasto je dobro uzeti jednu mericu i popiti na nacin na koji si opisao? ;)
Sačuvana
The important thing is positive thinking!
Budi jaci od samog sebe!
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #90 poslato: Jun 06, 2011, 07:07:09 pre podne »

alene sta mislis o stormu i shocku... da li je korisno kombinovati ih(mislim na cenu) i da li je razlika velika ako se uzima samo jedan od ova dva?

Iskreno ne koristim ni jedan ni drugi, tako da ne mogi ni da ti dam neki konkretan odgovor...
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Opsenark@
Sladza
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1821


« Odgovor #89 poslato: Jun 05, 2011, 04:54:27 pre podne »

@Alene, jel mozes samo jos da mi kazes koliki bi mi input ciste misicne mase bio od npr 2kg gainera ili 2 kg whey,da vidim isplati mi se uopste uzimati gainer posto prema svojoj visini nisam mrsav 187cm 90kg, 8), i koliki bi trebao da mi bude dnevni unos u gramima :
?g/1kg moje mase u zavisnosti da li cu uzeti gainer ili whey....mozda nisam dovoljno jasno postavio pitanje ali mislim da ces me razumeti..... :)
inace ishrana mi nije najstriktnije definisana ali uvek su to 5-6 obroka, strah me je da me gainer ne ugoji, ili izbaciti ugljene hidrate sto je vise moguce i koristiti gainer.....dosta pitanja imam, izvini sto te mucim.... :)
ako se "otkinesh' od treninga, tvoji mishici jedva chekaju da se nahrane- proteinom ili aminokiselinom- proteini su po sastavu sklop aminokiselina- shto znachi da im kroz aminokiseline dajesh "sazvakanu' hranu, protein se ugradjuje u mishice za 5-10 min ako je u pitanju izolat, koji je jedna od boljih opcija posle treninga, dok amino kiseline odmah dospeju u krvotok, sto znachi i u mishice (male molekule). Mishicima, koji su i dalje aktivni posle treninga, je takodje potrebna i energija,koju dobijaju sagorevajuci ugljene hidrate, a ako nema UH- troshe sami sebe iliti protein od kojeg su napravljeni! Zato im dash dextrozu kao gorivo, ona je shecer koji najbrze stize do mishica- na taj nachin mishic je sit, moze da raste jer je nahranjen, ima gorivo da radi, kreatin mu ubzava oporavak posle napora, i josh vezuje molekul vode za sebe- mishic dodatno dobija na volumenu- zatvori ochi i zamisli zadovoljne mishice koji rastu jer si im dao sve shto im treba!
A shta je gainer? premalo proteina da nahrani mishic, previshe shecera koji ostaje neiskorihcen i prelazi u salo i jedva malo kreatina- to je za one nepopravljivo mrshave,da bar na oko dobiju na "masi" a ti to nikako nisi.
To je isto ono shto ti je Alen upravo rekao, samo sam imala potrebu da ti objasnim ZASHTO ti je dao takav savet, da bi bolje razumeo i da bi ti bilo jasnije shta se zbiva u tvom telu ako to isposhtujesh.
Sačuvana
Hrabri mogu sve ;)
djole1987
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 19

« Odgovor #88 poslato: Jun 04, 2011, 11:27:34 posle podne »

ok  8)
Sačuvana
Milan180890
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 119


do hard or go home!!!

« Odgovor #87 poslato: Jun 04, 2011, 11:26:20 posle podne »

alene sta mislis o stormu i shocku... da li je korisno kombinovati ih(mislim na cenu) i da li je razlika velika ako se uzima samo jedan od ova dva?
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #86 poslato: Jun 04, 2011, 10:02:16 posle podne »

@Alene, jel mozes samo jos da mi kazes koliki bi mi input ciste misicne mase bio od npr 2kg gainera ili 2 kg whey,da vidim isplati mi se uopste uzimati gainer posto prema svojoj visini nisam mrsav 187cm 90kg, 8), i koliki bi trebao da mi bude dnevni unos u gramima :
?g/1kg moje mase u zavisnosti da li cu uzeti gainer ili whey....mozda nisam dovoljno jasno postavio pitanje ali mislim da ces me razumeti..... :)
inace ishrana mi nije najstriktnije definisana ali uvek su to 5-6 obroka, strah me je da me gainer ne ugoji, ili izbaciti ugljene hidrate sto je vise moguce i koristiti gainer.....dosta pitanja imam, izvini sto te mucim.... :)

Pa ako nećeš da se gojiš šta će ti gejner? Uzmi whey i kao što rekoh jedna merica pre i jedna posle, ako dodaš kreatin i BCAA i dextrozu imaćeš odlićnu kombinaciju preparata za pre/posle treninga...
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #85 poslato: Jun 04, 2011, 10:00:14 posle podne »

Hvala Alene. Sad sam sredio ishranu:
Dorucak - dva jaja i ovsene pahukjice u mleku ili cedjenoj narandzi
Uzina - tunjevina, paradajz i pirinac
Rucak- piketina i krompir ugkavnom
Trening
Pwm- 4 jaja ( 2 bez zumanceta) i dve banane
Vecera- sir ili piletina i krompir ili pirinac

Stose treninga tice, sad sam podelio ovako:
1. Dan - grudi i triceps
2, dan - ledja i biceps
3. Dan - odmor
4. Dan - noge i ramena
5. Dan - odmor
Je l' ok sve to?
Problem su mi samo dani kada ne trenuram,. Ne znam sta da jedem tim danima.

Pa kakve veze to ima, jedi isto kao i kad ne treniraš...
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
djole1987
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 19

« Odgovor #84 poslato: Jun 04, 2011, 08:37:34 posle podne »

@Alene, jel mozes samo jos da mi kazes koliki bi mi input ciste misicne mase bio od npr 2kg gainera ili 2 kg whey,da vidim isplati mi se uopste uzimati gainer posto prema svojoj visini nisam mrsav 187cm 90kg, 8), i koliki bi trebao da mi bude dnevni unos u gramima :
?g/1kg moje mase u zavisnosti da li cu uzeti gainer ili whey....mozda nisam dovoljno jasno postavio pitanje ali mislim da ces me razumeti..... :)
inace ishrana mi nije najstriktnije definisana ali uvek su to 5-6 obroka, strah me je da me gainer ne ugoji, ili izbaciti ugljene hidrate sto je vise moguce i koristiti gainer.....dosta pitanja imam, izvini sto te mucim.... :)
Sačuvana
akilone9
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #83 poslato: Jun 04, 2011, 08:21:23 posle podne »

Hvala Alene. Sad sam sredio ishranu:
Dorucak - dva jaja i ovsene pahukjice u mleku ili cedjenoj narandzi
Uzina - tunjevina, paradajz i pirinac
Rucak- piketina i krompir ugkavnom
Trening
Pwm- 4 jaja ( 2 bez zumanceta) i dve banane
Vecera- sir ili piletina i krompir ili pirinac

Stose treninga tice, sad sam podelio ovako:
1. Dan - grudi i triceps
2, dan - ledja i biceps
3. Dan - odmor
4. Dan - noge i ramena
5. Dan - odmor
Je l' ok sve to?
Problem su mi samo dani kada ne trenuram,. Ne znam sta da jedem tim danima.
« Poslednja izmena: Jun 04, 2011, 08:23:30 posle podne od strane akilone9 » Sačuvana
Stranice: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 18 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.249 sekundi sa 18 upita.