TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394941 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 16, 2024, 04:26:21 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 27 28 [29] 30 31 ... 51 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Nekoliko saveta za pametnu kupovinu suplemenata  (Pročitano 203735 puta)
ticvi-licvi
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 44


« Odgovor #334 poslato: Avgust 29, 2014, 01:13:27 posle podne »

Hvala svima ! Sve zapisala. Ja inace imam manjak gvozdja,malokrvna sam, dok sam normalno jos jela. Jele sam konjske snicle  ali nije mnogo pomoglo. Gvozdje mogu kroz maline i kupine dosta da poboljsam, mozda je tako najbolje ? Ubacujem nesto novo, recimo proso, leblebije, tj oni namazi od toga. A ubacuicu i ovo sto si rekao. Brokoli jedem cesto. Ne placaju se te analize (valjda) . Cula sam da mogu u Studentskoj poliklinici da uzmem uput i besplatnu tu da mi izvade krv i vide stanje. Hvala vam svima ljudi !
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #333 poslato: Avgust 29, 2014, 12:53:55 posle podne »

A sta kazes na govedji protein (mislim na prasak, ne na govedinu) ?

prednost je utoliko što ne unosiš veliku količinu masti koju sadrži crveno meso, a govedina ima odličan sastav proteina i vitamina i minerala (kalcijum, magnezijum,kalijum i dr...) a drugo potencijalno rešenje za one koji su alergični na mleko, soju...   Retko ga viĂ°am kod nas.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #332 poslato: Avgust 28, 2014, 09:48:23 posle podne »

Obično kod neisukusnijih vegana se jave problemi sa gvožĂ°em...

Mali orijentir...

Sadržaj gvožĂ°a u nekim namirnicama:

Namirnica(100 g)   /                       Sadržaj gvožĂ°a (u mg)
Kravlje mleko (1,8 % ml masti)   0.1
Svež kravlji sir (3 % ml masti)    0.3
GoveĂ°e meso                           3.5
Iznutrice                                   2.5-10
Pileće meso                           0.8
Ćureće meso                           4.0
Sardela                                   1.8
Ostrige                                   7.0
Žumance                                   6.0
Pasulj                                         7.9
Soja u zrnu                                   8.4
Integralno brašno                   3.5
Hleb                                           2.5
Voće                                           0.5-1.0
Lisnato povrće                           1.0-4.0
Suvo grožĂ°e                           1.6
Suve smokve                           4.2
Kakao                                   5.0

Da bi prevenirali anemiju vegetarijanci i vegani bi trebalo da povećaju sadržaj biljnih namirnica sa tamnozelenim listovima( peršun , kopriva), pasulja i integralnih žitarica, a njihova ishrana bi morala sadržati i veću količinu vitamina C.
100mg vitamina C uzeto uz obrok može povećati apsorpciju gvožĂ°a i do 100%, a korisno je dodati i limun i peršun uz obroke „bogate gvožĂ°em”...

Ali opet apsorpcija hem-gvožĂ°a(životinjskog porekla) je "svrsishodnija" 15-30%, a nehem gvožĂ°a(biljnog porekla) je 1-20%...inače kombinovanjem izvora hem i nefem gvožĂ°a se povećava resporpcija nehem-gvožĂ°a...

Hipertrofija je "povećanje mišićnih ćelija" na račun vode i mišićnih proteina...



Sačuvana
Nikola Najdanovic
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 825


Personalni trener FISAF International

Fitness Portal
« Odgovor #331 poslato: Avgust 28, 2014, 06:45:03 posle podne »

Znaci, Nikola, da li bih mogla onda tako i sa proteinom i da sve bude ok ? Da li da kupim vitamine u apoteci ili ovde na sajtu ? Naravno, pre nego sto izvadim krv i popraicam sa nutricionistkinjom o kolicini. Sta mi preporucujes u vezi toga ? Hvala svima, peace to all !

Uzimanje napamet vitamina i minerala je po mom misljenju bacanje para. Ukoliko nema deficita dodatne kolicine nisu potrebne. Ako te analize ne placas onda ih radi na mesec dva i prati stanje. Ovako napamet bih samo mogao da ti preporucim kalcijum (do 1g dnevno). Suplementacija omega 3 bi bila pozeljna u tvojoj situaciji. Jedna kapsula uz svaki obrok.

Trudi se da svakog dana ubacis nesto novo u jelovnik. Kinou, heljdu, ananas, papaju, crni pasulj, sveze masline, crno grozdje, patlidzan, brokoli...
Sačuvana
Nikola Najdanovic
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 825


Personalni trener FISAF International

Fitness Portal
« Odgovor #330 poslato: Avgust 28, 2014, 06:01:57 posle podne »

P.s Izvini , hipertrofija, znaci da povecavam masu: to znaci da moram da pijem amino kiseline ili ... ?

2 do 3 vezbe za biceps i dve do 3 za triceps, ponavljanja 8 do 10, tempo 4010, pauza izmedju serija i vezbi 45 sekundi. Obavezno u zadnjoj seriji dodji do otkaza. Jaja i sir ce ti dati amino kiseline ali verovatno nece biti dovoljno i zato sam predlozio proteinski blend.
Sačuvana
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #329 poslato: Avgust 28, 2014, 05:59:42 posle podne »

A sta kazes na govedji protein (mislim na prasak, ne na govedinu) ?
Sačuvana
Panta rei, panta res.
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #328 poslato: Avgust 28, 2014, 05:44:33 posle podne »

Vegetarijanstvo je stvar izbora i ja to poštujem. U početku nemoj izbacivati jaja i mlečne proizvode, dok ne stekneš malo više iksustva u ovom načinu ishrane. Jedan od značajnih pokazatelja će ti biti i to kako se osećaš.

Proteine ćeš unositi iz pomentuih izvora, kao i iz biljnih izvora proteina.
Sačuvana
ticvi-licvi
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 44


« Odgovor #327 poslato: Avgust 28, 2014, 05:40:33 posle podne »

P.s Izvini , hipertrofija, znaci da povecavam masu: to znaci da moram da pijem amino kiseline ili ... ?
Sačuvana
ticvi-licvi
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 44


« Odgovor #326 poslato: Avgust 28, 2014, 05:36:58 posle podne »

Nije mene niko savetovao, kao ni za sta u zivotu :)
To je moja odluka, a planirala sam kod nje da idem, keks nekad uzmem, znam nazalost sve ali bas sve sto jedemo je nezdravo, cak i voda sa cesme negde, a onda uzmem akva viva hidroaktiv vodu i u njoj ima zasladjivaca. Trudim se da to izbegnem,keks jedem nekada, ali opet mislim da je bolje to, ipak mislim da je meso stetnije. Ako ne gresim 90 odsto najgorih stvari poticu iz mesa. Verujem svima na forumu , zato sam ovde, otvorena sam za savete, poslusacu sve, pa cu izabrati sta je po meni najbolji odgovor. Meso ne zelim nikako da jedem ponovo, jaja i mleko ( ORGANSKO ) bih mogla. Hvala svima. Znaci, Nikola, da li bih mogla onda tako i sa proteinom i da sve bude ok ? Da li da kupim vitamine u apoteci ili ovde na sajtu ? Naravno, pre nego sto izvadim krv i popraicam sa nutricionistkinjom o kolicini. Sta mi preporucujes u vezi toga ? Hvala svima, peace to all !
Sačuvana
Nikola Najdanovic
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 825


Personalni trener FISAF International

Fitness Portal
« Odgovor #325 poslato: Avgust 28, 2014, 05:28:35 posle podne »

Nisam, planiram da idem pre svega toga kod nutricioniste. Gledala sam na internetu da su mnogi sportisti vegani, i uspevaju,.. Znam da je  mukotrpno ali htela bih da probam. Ne zelim da smrsam, samo da ugojim ruke, sve ostalo je ok. Pocela sam da se hrannim ovako zbog zdravlja uopste a kasnije i drugi razlozi, zivotinje i to. A ako bih jela sir i jaja al ne meso, da li bi bilo ok ? Da li mogu da jedem recimo jaja i sir samo kad treniram taj dan a ovako sve ostalo vreme ? Znam, nisam ni ja za krajnosti, ali nacin zivota do sada, je uticao na ovakvu ishranu.

Jaja i sir mozes ali moras ih imati i u dane kada ne treniras. Suplementacija blendom bi ti dobrodosla a trenibg hipertrofije moras raditi za ruke.
Sačuvana
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #324 poslato: Avgust 28, 2014, 05:14:59 posle podne »

Pre ce ti zdravlje narusiti onaj ''keks bez trans masti'' nego bilece belo. Mani se te nutricionistkinje a ako ti ona savetuje da budes vegan onda se postavlja pitanje kako je stekla diplomu ? Slusaj doktora sa foruma u vezi ishrane.
Sačuvana
Panta rei, panta res.
ticvi-licvi
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 44


« Odgovor #323 poslato: Avgust 28, 2014, 12:32:35 posle podne »

Znam , znam sta jedu vegani a sta vegetarijanci. Zato sam i napisala, da bih mogla da postanem vegetarijanac, mogla bih da jedem jaja i sir, ali ne i da jedem meso tj da se vratim na ''normalan'' nacin ishrane. Samo nisam koristila terminologiju, nego rekla tako. Nisam, nisam, planiram sve to, ne mogu sad zbog noge da idem, ali sam planirala sto pre, jer vec je mesec prosao jedan. Sve to sam planirala zbog vitamina da bih znala unos. Sto se tela tice, pitala sam kako onda da se ponasam jer mi treba veca masa ruke, a noge iste da ostanu. Verujem ako pijem protein da se to odrazava na celo telo, zato sam i pitala za savet. Hvala
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #322 poslato: Avgust 28, 2014, 12:21:10 posle podne »

Vidi...vegetarijanci konzumiraju od namirnica zivotinjskog porekla jedino mlecne proizvode i jaja...vegani se totalno lisavaju namirnica zivotinjskog porekla...bilo da zelis da smsrsas ili da dobijes na misicnoj masi savet o treningu iz prethodnog posta je isti...samo sto se prave modifikacije u ishrani...

Ne veruj svemu sto vidis ili procitas...mislim da ima i preterivanja...

Da bi se hranila kao vegan, treba ti mnogo znanja,iskustva...tj.ako je to sto stvarno zelis, obrati se ljudima koji imaju dovoljno iskustva i znanja da te posavetuju,usmere...a da ne ugrozis zdravlje...

Inace tvoje telo je kao sistem poluga,nema onoga, ja bih samo da "ugojim ruke", zategnem stomak i zadnjicu...svoje telo posmatraj kao celinu,a takav i pristup treningu treba da bude...dakle, i tu ti treba neko dovoljno strucan da te usmeri...

Jesi li radila skoro neku lab. analizu( krv, urin)? Jel sve bilo ok? Ekg?
Sačuvana
ticvi-licvi
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 44


« Odgovor #321 poslato: Avgust 28, 2014, 12:09:59 posle podne »

Nisam, planiram da idem pre svega toga kod nutricioniste. Gledala sam na internetu da su mnogi sportisti vegani, i uspevaju,.. Znam da je  mukotrpno ali htela bih da probam. Ne zelim da smrsam, samo da ugojim ruke, sve ostalo je ok. Pocela sam da se hrannim ovako zbog zdravlja uopste a kasnije i drugi razlozi, zivotinje i to. A ako bih jela sir i jaja al ne meso, da li bi bilo ok ? Da li mogu da jedem recimo jaja i sir samo kad treniram taj dan a ovako sve ostalo vreme ? Znam, nisam ni ja za krajnosti, ali nacin zivota do sada, je uticao na ovakvu ishranu.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #320 poslato: Avgust 28, 2014, 12:05:19 posle podne »

Vidi...moj savet kao lekara bi bio da se okanes toga...licno ne podrzavam tu krajnost u nacinu ishrane...raznovrsna,kvalitetena i izbalansirana ishrana je kljuc uspeha...

Da li si se konsultovala sa nekim ko ima dovoljno iskustva i znanja na tom polju, nacinu ishrane???

Proteinski suplementi, bez obzira bili to blendovi,ili hidrolizati,koncentrati, izolati whey-a, ili kazein,izolat soje...ti ne mogu zameniti proteine visoke bioloske vrednosti iz hrane...drasticne,nagle i nestrucno vodjene promene u nacinu ishrane mogu dovesti i do anemije, slabljenja imuniteta, vece podloznosti ka infekcijama, nekih oblika avitaminoze( nedostatak vitamina)...

Ako vec zelis da smrsas, sveto trojstvo uspeha ce ti dati rezultate...dakle, TRENING SA OPTERECENJEM, AEROBNI TRENING I KOREKCIJA ISHRANE(kalorijski deficit)...rezultate toga garantujemo, ako se budes pridrzavala datih saveta...



Sačuvana
Stranice: 1 ... 27 28 [29] 30 31 ... 51 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.108 sekundi sa 18 upita.