TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395139 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 25, 2024, 11:08:58 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 51 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Nekoliko saveta za pametnu kupovinu suplemenata  (Pročitano 207541 puta)
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #649 poslato: Mart 14, 2016, 07:12:25 pre podne »

Razmisljam o kupovini Hyper Whey proteina(Šifra: NU1037). Da li bi mi on pomogao da nabacim jos koji kilogram, koliko puta dnevno ga treba piti, i po koliko merica?
On konkretno neće. Ako ti je potrebno da dobiješ kilograme, uloži pare u kupovinu namirnica.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16700


« Odgovor #648 poslato: Mart 13, 2016, 10:36:28 posle podne »

Ja sam ranije koristio ovaj protein i bio sam prilično zadovoljan njime. Po pitanju korišćenja možeš ga uzimati posle treninga i ako imaš potrebe još jednom u toku dana ali sve to zavisi od tvoje ishrane :)
Sačuvana
krone
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 8


« Odgovor #647 poslato: Mart 13, 2016, 09:49:57 posle podne »

Razmisljam o kupovini Hyper Whey proteina(Šifra: NU1037). Da li bi mi on pomogao da nabacim jos koji kilogram, koliko puta dnevno ga treba piti, i po koliko merica?
Sačuvana
lonewolf
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 120

« Odgovor #646 poslato: Januar 16, 2016, 02:45:50 posle podne »

Planiram tek da kupim.....znao sam i ja da nije u pitanju 2 grama ali nisam znao je li u pitanju 20 ili 25, 30....pa rekoh da ne izmisljam napamet sta bi ta 2 mogla da znaci :)
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16700


« Odgovor #645 poslato: Januar 15, 2016, 03:14:25 posle podne »

Da li planiras da kupis hot blood ili si vec kupio ?
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #644 poslato: Januar 15, 2016, 02:17:48 posle podne »

Koliko znam merica( doza, "serving size") ima 20 gr...tako da...  ;)

Jedna nula cuda cini  :D
« Poslednja izmena: Januar 15, 2016, 02:19:45 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
lonewolf
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 120

« Odgovor #643 poslato: Januar 15, 2016, 02:06:59 posle podne »

Da ne otvaram novu temu....
http://www.pansport.rs/Transportni-sistemi-i-NO-reaktori/Transportni-sistemi-i-NO-reaktori/SN865-Hot-Blood.html - u pitanju je greska....nije 2 grama doza nego 20 grama jel tako ???
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16700


« Odgovor #642 poslato: Decembar 26, 2015, 03:32:30 posle podne »

Da li si ranije trenirala i ako jesi kada je to bilo i kakva je vrsta treninga u pitanju ?
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #641 poslato: Decembar 22, 2015, 04:01:13 pre podne »

Učinak sagorevača je relativan...jedino što je sigurno je logika deficita na kojoj počivaju sve strategije za skidanje masnih naslaga...dakle, da kroz trening( trening sa opterećenjem i kardio), kao i kroz razumnu korekciju ishrane( manipulacije unosom ugljenih hidrata) ostvarimo željeni deficit( "veća potrošnja energije od unosa")...sagorevač će biti samo "final touch", ako su trening i ishrana prilagoĂ°eni cilju...

Efekte nekog sagorevača bilo željene ili neželjene ne možemo unapred predvideti( individualno...osetljivost na kofein...)...zato se i uvek kreće sa polovinom doze prvih nekoliko dana( nedelju dana) da bi se utvrdila "tolerancija"...

Ali pre početka bilo kakvog treninga i korišćenja suplementacije preporučljivo odraditi lab. pregled krvi i urina, ekg...kao i da li ima nekih povreda koje mogu umanjiti "trenažnu sposobnost"...( "procena" zdrav. stanja)

Ako se dugo nije vežbalo, preporuka za povratak redovnom treningu, kao i redovnom kardio treningu u početku niskog intenziteta( oko 70% od max pulsa) uz kvalitetnu "pročišćenu" ishranu...sa vremenom posle 2-3 meseca rešiti u kom smeru ići...

Preporuka za obavezno čitanje...
http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/najee-greke-u-fazi-rada-na-skidanju-masnih-naslaga.html

« Poslednja izmena: Decembar 22, 2015, 04:03:54 pre podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
KoLe_WiReLeSS
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 13


« Odgovor #640 poslato: Decembar 22, 2015, 03:36:33 pre podne »

Koliko sagorevaci mogu pomoci u skidanju masnih naslaga efektivno, uz koliko toliko sredjenu ishranu?
Da li je Animal Cut prejak sagorevac? Da li moze imati uticaja na nervozu, anskioznost, nesanicu? Mozda je bolje ali iziskuje duzi vremenski period srediti ishranu. Da li je dovoljan Weight trening dakle bez kardija da bi se masne naslage topile?
Sačuvana
OPEL - Wir leben autos
AndjelaZ
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 6

« Odgovor #639 poslato: Decembar 19, 2015, 01:02:28 pre podne »

Ja sam uvek srecnija trcala u novim patikama, i imala bolji servis sa boljim reketom, razlicite stvari nas motivisu, ne izgledam ja lose ni ovako, samo zelim da se vratim na staro, znam kako sam izgledala ranije i to mi je najveca motivacija, al' zar ne postoji griza savest kad kupis sve te gluposti, koja te motivise da redovno treniras, i bolje jedes. :))
Hvala na savetima. ;)
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #638 poslato: Decembar 19, 2015, 12:48:44 pre podne »

Uh, uh...ništa nije bilo zlonamerno rečeno...ali moramo znati šta su nam prioriteti...

Motivacija dolazi od nas samih ne od suplemenata...malo manje nepotrebnog dizanja tenzije, ipak svi imamo isti cilj...

A po svemu izloženom čini mi se da si na dobrom putu, samo napred...samo više istrajnost i bez polovičnosti u zacrtanom...
Sačuvana
AndjelaZ
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 6

« Odgovor #637 poslato: Decembar 19, 2015, 12:17:55 pre podne »

Uf, mozda sad deluje da se raspravljam, sto mi nije ni cilj, ni namera, mozda se nismo razumeli, sve mi tako izgleda. Ja ne mogu zbog tempa mog zivota da izdvojim vremena da pravim savrsene male obroke, i pakujem ih u plasticne kutijice, zamrzavam i slicno. Znam da mi obroci nisu savrseni, mada se trudim da sto bolje brinem o sebi, zato sam i postavila pitanje kako suplementima mogu da kompenzujem ono sto mi fali u ishrani, jer oni za to i sluze. :P
Ipak se ne slazem povodom banane, mislim da je pametniji izbor od proteinske cokoladice nafilovane hemikalijama, mada, mozda nisi procitao da sam napisala, da sam sad od decembra pocela da nosim sa sobom  (ali i da vezbam ozbiljno) razlicito sirovo povrce, kostunjavo voce, proteinske i energetske berete i banane izmedju ostalog, cime kompezujem medjuobroke. Sto se tice omega 3, mislim da unosim dovolljno, jer ribu jedem bar jednom dnevno, orase i lesnike takodje, jer imam domace, a jedem i nepreradjena ulja, a ribu cesto i dvaput, jer ne jedem ni jedno drugo meso, osim ponekad curetine. - To me brinulo, jer nisam znala cime bih mogla da ga zamenim (crveno meso), ali mi je google pomogao, pa sam uzela vcrs kod vas u radnji pored l-carnitina (koje me bar motivise da vezbam, ako vec nista drugo), i komplex vitamina b-12, i trebalo je dopunim zalihe proteina, nisam uzela cist isolat ovaj put, vec neki whey, jer ga pravim sa vodom i kokosovim mlekom, pa zbog punijeg ukusa. Nisam mislila da ce me ijedan suplement iscepati od misica dok sedim pred televizorom i jedem cizburgere, ali to i svakako nije ni krajnji cilj.  Imam 21, a od toga sam 17 u sportu, sa zavrsenom osnovnom baletskom skolom, rekreativnom tenis i atletskom karijerom i znanjem o pravilnom vezbanju u teretani, a bavim se isto rekreativno jahanjem, plivanjem i skijanjem. - Sto me dovodi do vezbanja, radim sad hiit, kao i vezbe sa opterecenjem za sve misicne grupe, izbegavam sprave i raadim sa sipkama ili tegovima cesto sve i u pokretu, i imam svoje neke vezbe koje ukljucuju full body workout, trx takodje, dosta radim sa sopstvenom tezinom i puno ponavljanja. - (naravno, imam rotacione treninge, ne forisiram stalno istu misicnu grupu). Ja se sad samo nalazim prvi put u situaciji kad mi je potrebno da skinem masu, napominjem, ozbiljno sam pocela da radim na ovom pre tri nedelje, i imam vec neke rezultate, prethodna tri meseca sam vezbala poluredovno i isto tako polovicno vodila racuna o ishrani, ali i to je cak bilo dalo male rezultate. Trebao mi je savet, jer dosad nisam pribegavala dodacima u ishrani, koji mi se sad zbog ovog neurednog zivota cine neophodnim, to naravno ne znaci da hocu da se cepam kofeinom i efedrinom i slicnim stvarima, vec da vidim sta bi mi moglo koristiti, a da ne steti mom organizmu. A inace, zaboravila sam napisati, sluze i lepinju ujutru uz ta jaja i povrce. :)
I hvala na odgovoru. ;)
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #636 poslato: Decembar 18, 2015, 07:31:01 posle podne »

Cilj opravdava sredstvo...

Bananu ne bih računao kao obrok "sam za sebe"( samo hidrati  ;) )...ipak ako nema nečega uz bananu  ;) ...a ja sam poentirao da u obroku pred počinak nemaš hidrate( "carb - free")...a banana kao izvor prostih hidrata nije idealno rešenje u tom periodu...

Bolje sa sobom ponesi proteinsku čokoladicu...  ;) Bolja alteranativa od kifli, peciva i sl.

Prvo konsoliduj promene u treningu( kardio + trening sa opterećenjem) i korekciji ishrane pa razmišljaj o sagorevačima...oni nisu najbitniji faktor tvog napretka...

Suplementacija omega-3 poželjna...po čemu procenjuješ da unosiš dovoljno omega-3? Odnosi O3/O6?

Po pitanju vitamina i minerala...magnezujum( citrat, asparat ili glicinat - oblici na najvećim stepenom apsorpcije), vitamin C, vitamini B - grupe...
« Poslednja izmena: Decembar 18, 2015, 07:42:20 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
AndjelaZ
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 6

« Odgovor #635 poslato: Decembar 18, 2015, 07:00:58 posle podne »

zdravstevno sve okej, odradila sam skoro cak sistematski, ne znam gde mi je stara vagica, ali otprilike merim porcije preko jedne aplikacije, kojom se mogu skenirati bar kodovi, pa racuna energetsku vrednost. mislim da mi je do sad prepraka bila preskakanje obroka i unos vise uh naspram proteina. sto se tice same ishrane, ona nije problem, kad se usresredim na to, i pocnem da vodim racuna, lepo je reci izbegavaj banane, ali to mi je siguran medju obrok kad moram hitno da idem tipa van zemlje, i vozim pritom 4h, ili sam zaglavljena negde i nema pristupa hrani, osim kifli, peciva itd, mislim da se slazemo da je i banan resenje. :/ Dok je u blender stavljam samo kad hocu od sejka da napravim obrok. Belanca, belo meso, riba, slozeni seceri, dobre masti, akcenat na proteinima- sve znam. Samo ne znam sta bih trebalo jos da dodam na polju vitamina i minerala, recimo mislim da unosim dovoljno omega3 i da li je okej da pocnem sa l-carnitinom, procitala sam clanke pre postavljanja pitanja. :)
Sačuvana
Stranice: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 51 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.121 sekundi sa 18 upita.