TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394579 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 07:52:06 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 3 [4] 5 6 ... 51 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Nekoliko saveta za pametnu kupovinu suplemenata  (Pročitano 192871 puta)
zvzd
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 3


« Odgovor #709 poslato: Mart 20, 2019, 09:45:52 posle podne »


Imaš li mogućnosti za odlaganje namirnica, pripremu obroka? Ne moraš imati neke zavidne kulinarske veštine niti rekvizite da bi spremio meso, salatu...skuvao pirinač?
Imaš li neku orijentaciju oko toga koliko unosiš proteina, hidrata, masti na dnevnom novou?

Imam.. obicno posle treninga pripremam pirinac kombinovan sa belim mesom.. Orjentaciju oko unosa proteina, hidrata stvarno nemam.. dorucak mi je obicno 3,4 przena jaja( ili pekara kada zurim)... rucak nesto iz menze, posle treninga protein i jos jedan rucak kao sto gore rekoh pirinac i belo meso... i uvece barena jaja... P
Planiram da uzmem blender i da uz protein ubacujem suvo voce, bademe ali ga jos uvek ne koristim kao zamenu za obrok...



Kako ti najčešće izgleda izbor vežbi na treningu, koliko serija i ponavljanja radiš ?


A moj izbor treninga je pa po nekih 4 vrste razlicitih vezbi za jednu vrstu misica, 3 serije po 10 ponavljanja..... nekih sat i po mi ispadne to dnevno provedenih u teretani...
Izbor vezbi sa obzirom da teretana nije mnogo opremljena svodi se sa osvnovne benc, kriva sipka, lat masina, bucice....



Iimam i jos jedno pitanje, tj nesto sto me buni... sipkice mi idu jako tesko, zgibovi mnogo teze i jedva da jedan mogu da uradim sam, sve ostale radim uz pomoc druga... i sad ne znam da li da smanjim teretanu dok ne uspem na sipkicama da stignem do nekog nivao ili to nije povezano? imam osecaj da radim misice a snaga stagnira pa sam u dilemi...
Hvala unapred svima na odgovoru!
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #708 poslato: Mart 20, 2019, 12:42:11 pre podne »

Kako ti najčešće izgleda izbor vežbi na treningu, koliko serija i ponavljanja radiš ?
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #707 poslato: Mart 20, 2019, 12:41:37 pre podne »

Kao što sam i ranije predlagao vežbačima, odvoj za noge poseban dan za trening.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #706 poslato: Mart 19, 2019, 05:22:05 posle podne »

Bez obzira na činjenicu da je u pitanju "menza jelovnik", studentski život i sl., "čvrsta hrana" mora da bude ta na koju se stavlja naglasak, bez obzira na sve...( a čini mi se da je "čvrsta hrana" i isplativija na "duže staze")

Imaš li mogućnosti za odlaganje namirnica, pripremu obroka? Ne moraš imati neke zavidne kulinarske veštine niti rekvizite da bi spremio meso, salatu...skuvao pirinač?

Potrudi se da imaš bar 2 dana potpunog odmora od treninga nedeljno...budi dovljno dobro hidriran...spavaj koliko je to moguće "kvalitetno"...

Imaš li neku orijentaciju oko toga koliko unosiš proteina, hidrata, masti na dnevnom novou?

Ako već planiraš da ti proteinski suplement bude i "zamena obroka", možeš uz isti dodati i npr. ovsene pahuljice ili orašaste plodove...

« Poslednja izmena: Mart 19, 2019, 05:23:50 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
zvzd
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 3


« Odgovor #705 poslato: Mart 19, 2019, 12:42:17 posle podne »

Pozdrav svim,hvala na odgovorima.
Sa obzirom da sam student, hrana mi je generalo ogranicena na izbor u studenstoj menzi tako da sam zbog toga stavio veci naglasak na suplementaciju i vid treninga.


Što se tiče proteina dobar je izbor. Kada je u pitanju trening ja predlažem trening u teretani i ono što me zanima kako su izgledali tvoji treninzi do sad ?

 Sto se treninga tice, radim grudi/triceps, ledja/biceps, ramena/noge uglavnom pon/uto/sreda dok cetvrtak petak odmaram, i u subotu sipkice kombinovano zgibovi/propada.. i to koliko uspem, ''povratnik'' sam na tom polju i dosta mi tesko ide jer zadnji put kad sam se bavio time imao sam 15kg manje..( sto nije jer sam se brzo ugojio, samo dosta dugo nisam trenirao)..
sto se tice proteina pijem za u 300ml vode posle treninga, tj.  pre obroka posle treninga koji se trudim da bude piletina i pirinac.. uz to imam jos 3 dnevnih obroka.. a drugu dozu proteina pijem pred spavanje.. kad ne treniram jedna doza ujuru i to je to... naravno ima dosta varijacija na ove dane treninga ali pokusavam da 4/7 dana nedeljno treniram...
« Poslednja izmena: Mart 19, 2019, 12:43:48 posle podne od strane zvzd » Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #704 poslato: Mart 16, 2019, 11:55:46 posle podne »

Što se tiče proteina dobar je izbor. Kada je u pitanju trening ja predlažem trening u teretani i ono što me zanima kako su izgledali tvoji treninzi do sad ?
Sačuvana
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #703 poslato: Mart 14, 2019, 11:09:39 pre podne »

Pozdrav, zovem se Darko i imam 23 godine. Visok sam 198cm, i tezak 98kg. Poceo sam da treniram pre mesec i po dana i plan i progam mog treninga je da dobijem snagu i po mogucstvu da deo mase prebacim u misicnu masu. Sa suplementacijom sam poceo pre 4 dana po savetu prijatelja prvi protein koji sam uzeo je Amino Whey Hidro ( uksu lesnik-samo taj bio, nisam nesto odusvljen, al necu kukati :D). Posto sam novu u svemu ovome pokusao sam da istrazim ovaj forum ali sam ukapirao da dosta materijala ima, da svako ima svoju pricu i resio sam da podelim svoju....
Nedoumice koje me muce i na koje bih voleo da mi odgovorite su sledece... Kao prvo da li sam izabrao dobar protein...  Da li da se vise opredelim za trening na sipkicama ili teretana.. ili najbolje verivatno to dvoje kombinovao... Koliko dnevno doza proteina da uzmem, da li je jedna merica u jednu dozu za moju tezinu dovoljna.. u koliko vode da rastvorim jednu mericu... kada je najbolje da pijjem protein... koliko puta nedeljno je dovoljno trenirati... i da li ima poterbe za jos nekom suplementacijom lii ce ovo biti dovoljno... Verovatno su pitanja povrsna i nekome smesna ali treba mi direktan odgovor za moju situaciju i bicu veoma zahvalan na tome, unapred hvala svima koji se jave, veliki pozdrav!
P.S Ako mislite da post treba biti prebacen u posebnu temu i da nema strikte veze sa suplementacijom i izborom slobodno prebacite...
Posto je Slavisa rekao gotovo sve sto se tice uopste koliko je bitna kanta proteina u odnosu na sve drugo, ja cu samo napisati da sam koristio pomenuti protein i da mi se ukus nije dopao, malo teze ga stomak podnosio.

Sasvim druga prica je sa https://www.pansport.rs/proteini/100-whey-protein-professional?sku=1037

mnogo vise ukusniji i po meni dosta bolja varijanta.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #702 poslato: Mart 13, 2019, 03:25:35 posle podne »

Od svih stvari na polju izgradnje mišićne mase, verovao ili ne, najmanje bitna stavka je odabir proteinskog suplementa...tako da je bolje da si otvorio svoju temu gde bi detaljno o bitnijim stavkama, kao prvo - TRENING, zatim - ISHRANA, pa tek onda suplementacija...

Proteinski suplement ti i nije potreban ako si dovoljno proteina uneo putem osnovne ishrane...( 1,5-2 gr po kg)

Ako uzmaš isti, uklapaj sve u ciljani unos proteina na dnvenom nivou...a najbolje bi bilo isti uzimati neposredno posle treninga...sa npr. 250ml vode( 1 merica)...

Sa pomenutim proteinskim suplementom lično nemam iskustva ,ali ako se ne varam sastav čini hidrolizat proteina surutke i hidrolizat kolagena( u manjem udelu), tako da bi trebalo da bude dobar izbor...

Od suplemenata dobar izbor( prioriteti) su i vitaminsko-mineralni kompleksi, omega-3, a dobar dodatak bi bile BCAA + glutamin, ako ima mogućnosti...ali svoj napredak sagledavaj prvenstveno kroz dobro formulisan plan treninga i sređenu ishranu...

Dobro opremljena teretana pruža mnogo više mogućnosti od dovoljne stimulacije svih mišićnih grupa, iz različitih uglova do doziranja opterećanja...bar 3 puta nedeljno...ali se potrudi da imaš bar 2 dana nedeljno potpunog odmora od treninga...
« Poslednja izmena: Mart 13, 2019, 03:30:56 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
zvzd
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 3


« Odgovor #701 poslato: Mart 13, 2019, 02:34:42 posle podne »

Pozdrav, zovem se Darko i imam 23 godine. Visok sam 198cm, i tezak 98kg. Poceo sam da treniram pre mesec i po dana i plan i progam mog treninga je da dobijem snagu i po mogucstvu da deo mase prebacim u misicnu masu. Sa suplementacijom sam poceo pre 4 dana po savetu prijatelja prvi protein koji sam uzeo je Amino Whey Hidro ( uksu lesnik-samo taj bio, nisam nesto odusvljen, al necu kukati :D). Posto sam novu u svemu ovome pokusao sam da istrazim ovaj forum ali sam ukapirao da dosta materijala ima, da svako ima svoju pricu i resio sam da podelim svoju....
Nedoumice koje me muce i na koje bih voleo da mi odgovorite su sledece... Kao prvo da li sam izabrao dobar protein...  Da li da se vise opredelim za trening na sipkicama ili teretana.. ili najbolje verivatno to dvoje kombinovao... Koliko dnevno doza proteina da uzmem, da li je jedna merica u jednu dozu za moju tezinu dovoljna.. u koliko vode da rastvorim jednu mericu... kada je najbolje da pijjem protein... koliko puta nedeljno je dovoljno trenirati... i da li ima poterbe za jos nekom suplementacijom lii ce ovo biti dovoljno... Verovatno su pitanja povrsna i nekome smesna ali treba mi direktan odgovor za moju situaciju i bicu veoma zahvalan na tome, unapred hvala svima koji se jave, veliki pozdrav!
P.S Ako mislite da post treba biti prebacen u posebnu temu i da nema strikte veze sa suplementacijom i izborom slobodno prebacite...
« Poslednja izmena: Mart 13, 2019, 02:46:43 posle podne od strane zvzd » Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12772


Never give up!

« Odgovor #700 poslato: Januar 13, 2018, 01:04:17 posle podne »

Možeš samo napisati problem sa laktom ili nešto tome slično.
Otvori u delu gde ti je Slaviša rekao i dobićeš detaljne odgovore.
Sačuvana
krsticub
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 26

« Odgovor #699 poslato: Januar 13, 2018, 07:23:22 pre podne »

Znam da ne mora da znaci da je trajni invaliditet,nego imam dve bebe pa moram da odlazem terapije kako bih pomagao zeni. Jedino sto radim je led i mast,da koliko bilo ublazim problem. Poslusacu te i otvoriti novu temu,nego ne znam kako da je nazovem :)
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12772


Never give up!

« Odgovor #698 poslato: Januar 12, 2018, 07:54:20 posle podne »

Slažem se sa Slavišom samo bih se nadovezao da Animal flex je odličan ali da bi zaista radio posao treba makar dve kutije uzeti ukoliko je jača povreda.A ako je baš nešto ozbiljno neće ni on pomoći.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #697 poslato: Januar 11, 2018, 05:13:33 posle podne »

Posto imam teniski lakat i poslednjih godinu dana ne mogu da radim nikakve vezbe sa rukama,a u medjuvremenu sam se prilicno ugojio,sta bih mogao da koristim od suplemenata i sta bi mi pomoglo u kombinaciji sa cardiom i vezbama za noge i stomak?  Hvala unapred

To što imaš "teniski lakat" ne mora da nužno znači "trajni invaliditet" po pitanju "vežbi sa rukama", moj savet će biti da se prvo konsultuješ sa dr Branković koja vodi deo Foruma o sportskim povredama...

Mislim da ljudi pomalo naivno posmatraju ovu temu očekujući instant, taksativne odgovore...

Najbolja smernica za predlog suplementacije je dobra informisanost "savetnika" o stanju onog koji savet traži - zdravstveno stanje( upotreba lekova, bolesti srca i krvnih sudova...), nedeljni plan treninga, plan ishrane, upotreba kafe, energetskih napitaka, alkohola, duvan...kad imamo dovoljno informacija o svemu pomenutom možemo se upustiti u priču o suplementima, koji su u slučaju redukcije masnih naslaga najmanje bitan deo priče...

Predlažem da otvoriš svoju temu gde možemo detaljnije o treningu, ishrani...i sl.
Sačuvana
g0xy
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 94


« Odgovor #696 poslato: Januar 11, 2018, 03:25:37 posle podne »

Ja sam imao povredu brachioradialisa desne ruke,koja je u međuvremenu prerasla u upalu tetiva.
Kao odličan preparat mogu da preporučim  Universalov Animal Flex,koji mi je pomogao pri oporavku,uz naravno mere poštede pomenute regije prilikom treninga.
Sačuvana
krsticub
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 26

« Odgovor #695 poslato: Januar 11, 2018, 10:16:03 pre podne »

Posto imam teniski lakat i poslednjih godinu dana ne mogu da radim nikakve vezbe sa rukama,a u medjuvremenu sam se prilicno ugojio,sta bih mogao da koristim od suplemenata i sta bi mi pomoglo u kombinaciji sa cardiom i vezbama za noge i stomak?  Hvala unapred
Sačuvana
Stranice: 1 2 3 [4] 5 6 ... 51 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.1 sekundi sa 19 upita.