TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394582 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 02:23:55 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 4 5 [6] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Kofeinska zavisnost  (Pročitano 28762 puta)
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #12 poslato: Jul 28, 2011, 02:49:18 posle podne »

To je to - više piješ iz navike nego što zaista imaš potrebe za tim. :)
Sačuvana
Miraa
PANSPORT TEAM
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2390


« Odgovor #11 poslato: Jul 28, 2011, 02:32:39 posle podne »

Luda za mucenim nesom..Bez njega nema sanse da zapocnem dan...Pred trening imam obicaj da popijem crnu kafu..Mada na mene kafa i ne utice bas nesto preterano pokretacki. Iks puta mi se desavalo da zaspim dok pijem kafu :)
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #10 poslato: Jul 28, 2011, 01:43:57 posle podne »

I da odgovorim na pitanje - nisam zavisnik ali volim pauzu uz šolju nesice dva tri puta na dan.
Tokom trudnoće nisam pila kafu tj smanjila sam količinu na tu jednu jedinu šolju na dan (pola kašike) i nisam krizirala ;)
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #9 poslato: Jul 28, 2011, 01:42:12 posle podne »

ja sam "ozibljan" slučaj jer mi je nizak pritisak, puno treniram, često malo spavam, navučena sam na kofein kao "pokretač" u toku dana i pre treninga, godinama pijem kafu... ova dva dana bez nje ne znam gde udaram...

Što ne piješ kafu???
Sačuvana
ФИКИ
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1146


Weightlifting sister, with the middle leg twister! :D

« Odgovor #8 poslato: Jul 28, 2011, 01:21:21 posle podne »

Radis kardio Mo?
Sačuvana
Sta je dobar, a sta los trip?
Dobar trip je kad vidis zmaja.
Los trip je kad zmaj vidi tebe.
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #7 poslato: Jul 28, 2011, 11:27:28 pre podne »

ja sam "ozibljan" slučaj jer mi je nizak pritisak, puno treniram, često malo spavam, navučena sam na kofein kao "pokretač" u toku dana i pre treninga, godinama pijem kafu... ova dva dana bez nje ne znam gde udaram...
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #6 poslato: Jul 28, 2011, 11:04:24 pre podne »

Na odmoru mi se desi da zaboravim na kafu i kad se "osvestim" shvatim da je nisam pio 4-5 dana. :D :D Inače, maksimum su mi 2 kafe dnevno.

Primetio sam da ljudi često piju kafu iz dosade.
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #5 poslato: Jul 28, 2011, 10:21:49 pre podne »

Pijem kafu ali neredovno, tj. kad se setim, a to je sve reĂ°e. Pisao sam već da mi je jako teško naći mesto za kafu pored svih slatkih suplemenata koje pijem. To je zato što sam bio navikao da kafu popijem samo tada kada mi se pije nešto slatko.
Kofein iz kafe nimalo ne osećam, pa nema ni razloga da je pijem ujutru(plus što sam savršeno budan bez ikakvog napitka :D).

Nes 3 u 1 mi je omiljeni izbor, a najbolje legne posle nekog obroka. :)

nećemo te svrstati u zavisnke onda ...   nije tema za tebe :D  hehehe šalim se naravno
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #4 poslato: Jul 28, 2011, 10:20:54 pre podne »

Zavisnost od kafe je psihicka ne fizicka.

Da znaš da nije.  Evo osetim po sebi.   Telo je naviknuto na svakodnevnu veliku količinu kofeina....
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #3 poslato: Jul 28, 2011, 10:12:27 pre podne »

Pijem kafu ali neredovno, tj. kad se setim, a to je sve reĂ°e. Pisao sam već da mi je jako teško naći mesto za kafu pored svih slatkih suplemenata koje pijem. To je zato što sam bio navikao da kafu popijem samo tada kada mi se pije nešto slatko.
Kofein iz kafe nimalo ne osećam, pa nema ni razloga da je pijem ujutru(plus što sam savršeno budan bez ikakvog napitka :D).

Nes 3 u 1 mi je omiljeni izbor, a najbolje legne posle nekog obroka. :)
Sačuvana
ФИКИ
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1146


Weightlifting sister, with the middle leg twister! :D

« Odgovor #2 poslato: Jul 28, 2011, 10:10:37 pre podne »

Zavisnost od kafe je psihicka ne fizicka.
Sačuvana
Sta je dobar, a sta los trip?
Dobar trip je kad vidis zmaja.
Los trip je kad zmaj vidi tebe.
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #1 poslato: Jul 28, 2011, 09:53:03 pre podne »

Deo teksta preuzet sa porodicnilekar.net

"Kofeinska kriza

 Ko je navikao na kofein, bez njega mu može biti užasno. Glavobolje usled nedostatka kofeina nisu retke i ne pogaĂ°aju samo teške kafopije (koje piju više od pet šolja dnevno). Sigurno da oni najviše pate kada su bez kafe, ali glavobolja usled nedostatka kofeina obično pogaĂ°a one koji popiju svega jednu ili dve šolje kafe na dan ili tri gazirana pića koja sadrže kofein.

 Mnogi ljudi koji prestanu da piju kafu ili ostanu bez svoje uobičajene dnevne doze kofeina osećaju glavobolju, često veoma jaku. Neki su je opisivali kao najžešću koju su imali u životu. Mnogi osećaju da u toj situaciji ne mogu normalno da “fukkcionišu“ i osećaju se bolesno. Usled nedostatka kofeina ne javlja se samo glavobolja, već i druge tegobe: umor, blaga depresija, bol u mišićima, stanje slično gripoznom, mučnina i povraćanje.

 

Jutarnje glavobolje

Neobično je da možete imati glavobolje zbog nedostatka kofeina, a da to i ne znate, zato što kofein i ne izbelavate. Takve glavobolje mogu biti gotovo stalne kod osoba koje često piju kafu. To su glavobolje sa kojima se čovek budi, a posledica su nedostatka kofeina tokom noći. Prva jutarnja kafa nadoknaĂ°uje kofein i glavobolja prestaje. Ali to je začarani krug koji traži sve više takvih doza. Glavobolje posle operacije nisu uvek posledica anestezije. Kod nekih je to posledica nedostatka kofeina za vreme i posle operacije. Ima osoba koje glavobolja više muči vikendom i praznikom jer tada piju manje kafe.

Odvikavanje od kofeina


Ako teško podnosite padove nivoa kofeina i želite da prestanete sa njegovim korišćenjem, učinite to postepeno. Pokušajte da postepeno smanjujete količinu popijene kafe tokom dve nedelje. To možete učiniti smanjenjem jedne po jedne šoljice kafe. Još je lakše ako deo obične kafe zamenite kafom bez kofeina. Vremenom povećavate deo kafe bez kofeina na račun obične."


Da li pijete kafu i da li ste kofeinski zavisni?
Sačuvana
Stranice: 1 ... 4 5 [6] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.104 sekundi sa 19 upita.