TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395108 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 23, 2024, 09:12:16 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] 3 4 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: 30gr proteina moze da svari zeludac po obroku??  (Pročitano 19894 puta)
Opsenark@
Sladza
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1821


« Odgovor #35 poslato: Septembar 19, 2011, 10:07:34 posle podne »

Jeste, samo što su bilderi vremenom postali velike ljenčuge, tačnije dolaskom steroida u priču svi su tražili lakše i lakše načine da se nešto postigne u sportu.

Samim time se počelo i eksperimentisanje sa ishranom pa se došlo do današnjih silnih varijacija na unos UH/masti i fabulizovanih naziva tipa Keto, Zone, Paleo itd. koje obećavaju maksimalno sagorevanje sala i bez kardio treninga, što donekle i jeste istina, ali ne u potpunosti.

Kombinovanjem kardio aktivnosti (bez obzira koje kario aktivnosti bile) će neminovno povećati količinu kalorija koje se sagorevaju u jedinici vremena i samim time pomoći proces sagorevanja sala. Ukoliko ima dovoljno proteina i tegova mišićna masa će ostati tamo gde je.

E vidiš takmičari u bb su to svo vreme znali i uz pomoć specijane suplementacije uspevaju da postignu drastične u minimalnom vremenskom periodu, a većina rekreativaca se samo zamlaćuje pokušajima da imitiraju takmičare samo u nekim segmentima...bezuspešno ;)

Samo bez surovosti prema organizmu! Chitala sam danas o Sharchevu koji kad je poremetio funkciju tiroidne zlezde i pored takvih kardio treninga nije uspeo da skine ni gram sala u jednom periodu, navodim ga kao primer samo, da istaknem znachaj ochuvanja normalnih metabolichkih funkcija.
to je vec druga prica koristio je T3 od drugog proizvodjaca nego inace i doslo je do ubrzanja metabolizma ali je gubio na mmisicnoj masi

da, bash ta pricha... gadno je kad si na vrhu u ovom sportu, ako ne pazish, ono sa sintolom je bilo bash gadno, zao mi shto je nepaznjom napravio to sebi.
Sačuvana
Hrabri mogu sve ;)
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #34 poslato: Septembar 19, 2011, 09:47:58 posle podne »

Jeste, samo što su bilderi vremenom postali velike ljenčuge, tačnije dolaskom steroida u priču svi su tražili lakše i lakše načine da se nešto postigne u sportu.

Samim time se počelo i eksperimentisanje sa ishranom pa se došlo do današnjih silnih varijacija na unos UH/masti i fabulizovanih naziva tipa Keto, Zone, Paleo itd. koje obećavaju maksimalno sagorevanje sala i bez kardio treninga, što donekle i jeste istina, ali ne u potpunosti.

Kombinovanjem kardio aktivnosti (bez obzira koje kario aktivnosti bile) će neminovno povećati količinu kalorija koje se sagorevaju u jedinici vremena i samim time pomoći proces sagorevanja sala. Ukoliko ima dovoljno proteina i tegova mišićna masa će ostati tamo gde je.

E vidiš takmičari u bb su to svo vreme znali i uz pomoć specijane suplementacije uspevaju da postignu drastične u minimalnom vremenskom periodu, a većina rekreativaca se samo zamlaćuje pokušajima da imitiraju takmičare samo u nekim segmentima...bezuspešno ;)

Samo bez surovosti prema organizmu! Chitala sam danas o Sharchevu koji kad je poremetio funkciju tiroidne zlezde i pored takvih kardio treninga nije uspeo da skine ni gram sala u jednom periodu, navodim ga kao primer samo, da istaknem znachaj ochuvanja normalnih metabolichkih funkcija.
to je vec druga prica koristio je T3 od drugog proizvodjaca nego inace i doslo je do ubrzanja metabolizma ali je gubio na mmisicnoj masi
Sačuvana
BojanLeet
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1269


BRO-SLAYER

« Odgovor #33 poslato: Septembar 19, 2011, 08:42:14 posle podne »

Igraj za zivot Drogane :)

Sačuvana
You know how dumb the average person is, right? Well by mathematical definition, half of everybody is even dumber than that.
vickons
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 28

« Odgovor #32 poslato: Septembar 19, 2011, 08:26:45 posle podne »

ma sad se sve pocelo vrteti oko steroida,gledam dosta mojih drugova se opredeljuje za steroide,konkretno plava srca i metan,a imamo tek 17 18 19 godina,sto je po meni totalno nepotrebno,jer smo jos mladi i u razvoju...ja polazim od sebe,imam 19 god i idem neke 2,5god u teretanu,ne bas u kontinuitetu,al napredovao sam 12kg,sad imam 88kg(visina 186cm),bilo je tu i proteina(whey-ova),2 kutije od 500gr kreatina i mamina i babina kuhinja(samo da je neka crkotina na tanjiru,ne bitno dal je masno ili ne :D i onaj fazon ``da se ne baci`` :D ) strasno je gde ova omladina odlazi polako...
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #31 poslato: Septembar 19, 2011, 04:19:02 posle podne »

Jeste, samo što su bilderi vremenom postali velike ljenčuge, tačnije dolaskom steroida u priču svi su tražili lakše i lakše načine da se nešto postigne u sportu.

Samim time se počelo i eksperimentisanje sa ishranom pa se došlo do današnjih silnih varijacija na unos UH/masti i fabulizovanih naziva tipa Keto, Zone, Paleo itd. koje obećavaju maksimalno sagorevanje sala i bez kardio treninga, što donekle i jeste istina, ali ne u potpunosti.

Kombinovanjem kardio aktivnosti (bez obzira koje kario aktivnosti bile) će neminovno povećati količinu kalorija koje se sagorevaju u jedinici vremena i samim time pomoći proces sagorevanja sala. Ukoliko ima dovoljno proteina i tegova mišićna masa će ostati tamo gde je.

E vidiš takmičari u bb su to svo vreme znali i uz pomoć specijane suplementacije uspevaju da postignu drastične u minimalnom vremenskom periodu, a većina rekreativaca se samo zamlaćuje pokušajima da imitiraju takmičare samo u nekim segmentima...bezuspešno ;)

Samo bez surovosti prema organizmu! Chitala sam danas o Sharchevu koji kad je poremetio funkciju tiroidne zlezde i pored takvih kardio treninga nije uspeo da skine ni gram sala u jednom periodu, navodim ga kao primer samo, da istaknem znachaj ochuvanja normalnih metabolichkih funkcija.

eh ta štitna žlezda :(
Sačuvana
Opsenark@
Sladza
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1821


« Odgovor #30 poslato: Septembar 19, 2011, 03:55:25 posle podne »

Jeste, samo što su bilderi vremenom postali velike ljenčuge, tačnije dolaskom steroida u priču svi su tražili lakše i lakše načine da se nešto postigne u sportu.

Samim time se počelo i eksperimentisanje sa ishranom pa se došlo do današnjih silnih varijacija na unos UH/masti i fabulizovanih naziva tipa Keto, Zone, Paleo itd. koje obećavaju maksimalno sagorevanje sala i bez kardio treninga, što donekle i jeste istina, ali ne u potpunosti.

Kombinovanjem kardio aktivnosti (bez obzira koje kario aktivnosti bile) će neminovno povećati količinu kalorija koje se sagorevaju u jedinici vremena i samim time pomoći proces sagorevanja sala. Ukoliko ima dovoljno proteina i tegova mišićna masa će ostati tamo gde je.

E vidiš takmičari u bb su to svo vreme znali i uz pomoć specijane suplementacije uspevaju da postignu drastične u minimalnom vremenskom periodu, a većina rekreativaca se samo zamlaćuje pokušajima da imitiraju takmičare samo u nekim segmentima...bezuspešno ;)

Samo bez surovosti prema organizmu! Chitala sam danas o Sharchevu koji kad je poremetio funkciju tiroidne zlezde i pored takvih kardio treninga nije uspeo da skine ni gram sala u jednom periodu, navodim ga kao primer samo, da istaknem znachaj ochuvanja normalnih metabolichkih funkcija.
Sačuvana
Hrabri mogu sve ;)
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #29 poslato: Septembar 19, 2011, 03:26:57 posle podne »

Ukoliko nam je cilj povecanje misicne mase ili dobijanje misicne definicije i ocuvanje postojece mase jedina formula je 4 do 6 obroka dnevno,u natural uslovima to bi bilo 150 do 200 g belog mesa (govorim o nekome ko ima oko 85 kg),sto je u proseku oko 40 g po obroku.Ne zaboravimo bitnu cinjenicu ,a to je unos hidrata kao i sama jacina treninga i zbog toga ne postoji precizna cifra koliko se iskoristi.
U mom slucaju ja po obroku unosim izmedju 60 i 80 g,dnevno oko 500 g,vecina pro bb je negde izmedju 700 i 1000 g dnevno....
Opet se vracam na rekreativce i suvise je apsurdno opterecivati se sa tim,sto cescih i manjih obroka,manje price u teretani i kontinuitet,to je jedina formula za napredak!
Sačuvana
Miraa
PANSPORT TEAM
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2390


« Odgovor #28 poslato: Septembar 19, 2011, 01:20:35 posle podne »

I cak velika vecina njih tvrdi da se bez steroida ne moze uraditi nista sto je tragicno. Pomoc suplemenata nije na odmet posebno proteina mada ni to nije neophodno. Naravno da samo uz super ishranu i super treninge moze sve da se postigne. Uglavnom svi hoce rezultate sto pre pa ma po kojoj ceni nazalost.
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #27 poslato: Septembar 19, 2011, 11:00:34 pre podne »

Jeste, samo što su bilderi vremenom postali velike ljenčuge, tačnije dolaskom steroida u priču svi su tražili lakše i lakše načine da se nešto postigne u sportu.

Samim time se počelo i eksperimentisanje sa ishranom pa se došlo do današnjih silnih varijacija na unos UH/masti i fabulizovanih naziva tipa Keto, Zone, Paleo itd. koje obećavaju maksimalno sagorevanje sala i bez kardio treninga, što donekle i jeste istina, ali ne u potpunosti.

Kombinovanjem kardio aktivnosti (bez obzira koje kario aktivnosti bile) će neminovno povećati količinu kalorija koje se sagorevaju u jedinici vremena i samim time pomoći proces sagorevanja sala. Ukoliko ima dovoljno proteina i tegova mišićna masa će ostati tamo gde je.

E vidiš takmičari u bb su to svo vreme znali i uz pomoć specijane suplementacije uspevaju da postignu drastične u minimalnom vremenskom periodu, a većina rekreativaca se samo zamlaćuje pokušajima da imitiraju takmičare samo u nekim segmentima...bezuspešno ;)
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #26 poslato: Septembar 19, 2011, 09:46:34 pre podne »

respect!  :)
msm da je put do dobre definicije dostižan i sa kombinacijom kardia i izbalansirane ishrane...
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #25 poslato: Septembar 18, 2011, 10:02:35 pre podne »

Pa supse redovno koristim recimo zadnjih godinu dana, a treniram od 93će godine, takmičio sam se 4 godine bez ijednog suplementa i čak sa lošom ishranom. Iz tog razlogha nikad nisam imao neku ludačku definiciju (i zbog ne korištenja dopinga naravno), ali sam i dalje imao takvu formu da sam osvajao medalje.

Poenta je u tome da ljudi previše komplikuju sve što pokušavaju da urade, pogotovo u ovom sportu i iz tog razloga se dešava da i ne dobijaju rezultate kakve žele, nego u najboljem slučaju prosečne.

Sve mi koji smo ovde na forumu sa izuzetkom Dimitrijevića treba da izignorišemo šta profesionalci govore o treningu i ishrani i da pratimo šta rade neki "obični" ljudi koji treniraju i dobijaju rezultate, samo tako možemo da naučimo kako da i mi postignemo slične rezultate.

Ovi što su genetski podložniji za sport će ionako napredovati maksimalno bez obzira koliko proteina unosili, kako trenirali itd...
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #24 poslato: Septembar 17, 2011, 11:42:00 posle podne »

Pa jeste Alene slazem se za meicinu ali kada se malo zamislimo i tu ima malih odstupanja.evo uzmimo na primer tu prehladu...nekome ce u tom periodu pomoci samo C vitamin,nekome ferveks nekome nec nista jer drugacije reaguju  a simptomi su im pritom na prehladu isti.Mozda nije bas najbolji primer ali shvata se poenta.
slažem se sa Z, a mislim da se to može odnositi i na ishranu...  :)
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #23 poslato: Septembar 17, 2011, 11:39:17 posle podne »

Pa razliciti i jesmo, a i nismo. Mentzer je definitivno bio lud, ali se lazem sa jednom njegovom izjavom: Medicina je egzaktna nauka i ako se svi ljudi lece od prehlade na isti nacin onda i svakome mozes preporuciti iste ili relativno slicne tipove ishrane. Mislim da vecna zdravih ljudi moze da funkcionise na identicnoj ishrani, a da su modifikacije minimalne.

To je zbog velika adaptivne moći organizma... često ne unosimo optimum ali organizam napravi da mu to bude super.. da nije organizam superadaptivan davno bi izumrli...
... kad se organizam adaptira, uvek nešto trpi.... adaptacija nije maksimalno korišćenje sposobnosti, već optimalno. u sportu nam je cilj maximum  ;)
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #22 poslato: Septembar 17, 2011, 11:37:17 posle podne »

slažem se za početnike - dobro balansirana ishrana + whey posle treninga sasvim je dovoljno za dobre rezultate...
 :)
Sačuvana
dzoni_ml
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 23


« Odgovor #21 poslato: Septembar 17, 2011, 11:08:14 posle podne »

Pa dobro nisam ja rekao da ne moze da se napreduje...
Ja recimo vecinu godine unosim oko 1g jer sam lenj,pa fax pa zezanje i ostalo tako da nemam volje da idem vise...i onda kad krenem 3-4 meseca sa 3g razlika je enormna. Sad da li je to zbog velike razlike u kolicini+sto sam pre toga unosio relativno malo pa je na neki nacin sok za organizam to ne znam,ali definitivno je razlika velika.

Pretpostavljam da ti na konstantno sredjenu ishranu uzimas i bar osnovne suplemente tako da na duze staze tu nema mesta za ne npredak. Dok ja rezimo samo koristim whey i o samo u toku te pojacane ishrane i 1kg mi traje skoro mesec dana.
Moja poenta je da svi koji su pocetnici kao ja,kojima je cilj masa(a skoro svi pocetnici rade masu :D) treba mnogo vecu paznju da obracaju na ishranu nego na supse.Whey posle treninga i to je sto se tice mase za pocetnika ekstra. naravno ko ima kesa najbolje i jedno i drugo na nivou ali takvi su retki medju pocetnicima.
To sam napisao jer je milion pitanja dal da uzmem ovaj ili onaj whey,da li je bolje 2kg gejnera ili kilo kreatina i slicno. A ocigledno je da je svima ishrana slaba,iako kazu da nije ocigledno sve nade polazu u supse. Pa ce teko popiti lupam 4.5kg wheya za meces dana i naravno osetice razliku.Pa tako drugi-treci mesec kao sto sam i ja radio dok ne nestane kesa i sta onda. Retko ko ce se setiti da obrati malo vise paznje na ishranu jer su im u glavi samo supsi kao nesto od cega se napreduje.
Znam jer sam i ja ovako radio i smatrao da mi je ishrana dobra a u stvari je bio blagi uzas.Kao i sto garantujem da je vecini novih ovde na forumu koji kazu da im je ishrana dobra,ali ipak kao koji suplement da kupim? Isto tako uzas... A i napredak za tebe i nekog ko tek krece ne znaci isto.Ti si zadovoljan ako u roku od par meseci malo poboljsas tonus misica,izgubis malo masti i slicno jer si vec na visokom nivou,a za nekog ko tek krece ako za to vreme ne dobije bas 5-6kg to je nula
Znaci u mom slucaju: Ishrana(kakva god)+suplementi. Ili ista ta ishrana+za pare kupiti jos hrane(pa neka bude i vise od 30g po obroku ) uvek bolje ovo drugo. I to dosta bolje
Ko ima para za oba raj,ali opet vecina ljudi krece u teretanu sa 17-18 godina a takvi nemaju primanja. Retki koji imaju u to doba vrlo brzo se odlepe od pocetnika
« Poslednja izmena: Septembar 17, 2011, 11:15:16 posle podne od strane dzoni_ml » Sačuvana
Stranice: 1 [2] 3 4 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.073 sekundi sa 18 upita.