TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395146 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 26, 2024, 02:19:20 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 3 4 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: "Poremeceno zdravlje" zbog nevezbanja i normalne ishrane!  (Pročitano 11499 puta)
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #48 poslato: Oktobar 06, 2011, 11:31:40 posle podne »

slažem se sa danijelom. mi smo ovde da sportistima damo savet, razjasnimo neke dileme, pomognemo našim stručnim mišljenjem... ali nekada je ipak poteban i pregled (što ne može putem all-mighty neta /još/ da se uradi)....
* ugoogluj core stability exerscise....
anw, javi kako napreduje....
 ;)
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #47 poslato: Oktobar 06, 2011, 09:33:36 posle podne »

Mislim da je zaista najbolje da iz virtuelnog preĂ°eš u stavrni svet preporuka.. neko stručan zaista treba da te pregleda, verovatno će tražiti i emg i mri i onda da se vidi kako dalje za fizikalnim tretmanom...
vrlo rado dajemo savete i nije nikakav problem ali iskreno dopisivanje je veoma ograničeno, pregled je nešto što mora da prethodi svakom ozbiljnom savetu :)
Sačuvana
DM
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 457


« Odgovor #46 poslato: Oktobar 05, 2011, 03:50:39 posle podne »

treba da napraviš pauzu sa vežbama koje opterećuju ledja 5 dana. ukoliko je bol takav da ti otežava redovne životne aktivnosti (ustajanje, hodanje, stojanje) - javi se neurologu ili fizijatru, oni će uraditi neurološki pregled i po potrebi odrediti terapiju... kad budeš bez tegoba kreni vežbe za jačanje stabilizatora trupa, prvenstveno slabinskih ledjnih mišića... moraš opterećenje  postepeno dozirati!
Zelis da mi kazes da ne treba da radim ledja!? Molim te za konkretnije objasnjenje "stabilizatora trupa" , odnosno neki link , sa kojeg bi mogao kopirati vezbe. Hvala ti puno, kao i svim ostalim sto ste me savetovali! Ako imas jos neko da doda nesto, bicu mu zahvalan.
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #45 poslato: Oktobar 04, 2011, 10:18:28 posle podne »

treba da napraviš pauzu sa vežbama koje opterećuju ledja 5 dana. ukoliko je bol takav da ti otežava redovne životne aktivnosti (ustajanje, hodanje, stojanje) - javi se neurologu ili fizijatru, oni će uraditi neurološki pregled i po potrebi odrediti terapiju... kad budeš bez tegoba kreni vežbe za jačanje stabilizatora trupa, prvenstveno slabinskih ledjnih mišića... moraš opterećenje  postepeno dozirati!
Sačuvana
DM
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 457


« Odgovor #44 poslato: Oktobar 04, 2011, 07:01:43 posle podne »

Bol se ponekad zadrzava samo na deo oko dupeta, dok u nekim slucajevima ide duz noge do listova i malo nize. Kad je kasalj u pitanju, pomalo zaboli, ako se tokom kaslja ili kijanja pomeri telo. Inace, ono vezano za stopalo i slicno mi se ne desava, kao ni neka misicna slabost. Naravno tokom tih bolova, bez tableta (diklofenak duo, nimulid), nije lako vezbati.
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #43 poslato: Oktobar 04, 2011, 06:01:41 posle podne »

kod diskus hernije lumbalne kičme ima dva problema... bol i neurološki deficit. diskus pravi kompresiju na koren živca, i u  zavinostii od toga šta pritiska (koji koren živca), postoji osećaj bola ili slabost živca. bol dovodi do refleksnog spazma slabinskih mišića, što dodatno pogršava pritisak na diskus i nastaje circulus vitiousus...
najvažnije je da pritisak na živac ne dovodi do gubitka funkcije, tj slabosti mišića, što se manifestuje padom stopala (nemoguć/otežan hod  na peti ili prstima). ovo predstavlja razlog za hitnu posetu lekaru...
za početak je dovoljan neurološki pregled, kojim se lekar orjentiše o statusu refleksa, bol, mišiućna snaga... po proceni lekara se uradi emg dijagnostika - snimanje funkcije nerava i mišića noge (pokazuje lezije pri pritisku na koren nerva...).
p.s. drago mi je da je jedan problem rešen, što se tiče diskusa važno je da li bol ide duž noge, da li ima mišićne slabosti, da li boli kad kijaš, nakašlješ se?
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #42 poslato: Oktobar 04, 2011, 11:22:27 pre podne »

U Novom sadu je magnet lumbosakralne kičme oko 150e. Mislim da vredi jer mi se ne sviĂ°a to vučenje noge.... posebno što vežbaš i kad te boli...
Sačuvana
DM
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 457


« Odgovor #41 poslato: Oktobar 03, 2011, 09:57:39 posle podne »

Bio sam na ultrazvuku, al se tamo nista ne vidi. Rekli mi da odem na magnetnu, a tamo se bogami ceka.
A kolko ja vidim, nema mi druge nego da zavucem ruku u dzep i odem u privatnoj reziji, pa sad j..., kosta kolko kosta.
A kolko to zaista kosta, zna li neko? Dosta mi pomazu vezbe za diskus, ali kad me pogodi zbog neke vezbe, bog zna koje, onda vucem nogu za sobom kao Her Flick iz serije Allo, Allo! :)
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #40 poslato: Oktobar 03, 2011, 07:54:28 posle podne »

A da li si ti ikad snimao taj deo kičme? Šta se zapravo dešava sa tim diskom?
Sačuvana
Biochemo
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2340


« Odgovor #39 poslato: Oktobar 03, 2011, 03:10:57 posle podne »

E, ovako, odradio sam 5 treninga i pokrio sve misicne grupe. Pre treninga sam odradio neke vezbe za diskus, delimicno razstezanje... Bolove, koje sam ranije osecao tokom spavanja i ujutru nakon ustajanja su u celini nestali, kako, zasto i zbog cega , ne znam. ...

11godina je i više nego dovoljno vremena da se telo na nešto navikne. Lučenje tvojh hormona je apsolutno zavisno do klope i treninga. Sve to utiče na kvalitet sna. TakoĂ°e, lučenje endorfina tokom treninga je ono što izazova onu "adiktivnost" pa se kad prestaneš sa vežbanjem osećaš kao da se skidaš sa nekog alkaloida. Onda, takoĂ°e imaš i pad volumena mišića pa se osećaš nekako "razgalvljeno", pa odmah krenu da šetaju diskusi, zglobovi i ls.
...

;)

A što se diskusa tiče, tu stvarno nisam siguran kako i šta. Mada ima onih koji znaju. ;) Pretpostavljam da je fora da pogodiš mišiće oko kičme sa što manjim stresom na sam diskus kako bi se otarasio bolova.
Sačuvana
DM
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 457


« Odgovor #38 poslato: Oktobar 02, 2011, 11:11:13 posle podne »

E, ovako, odradio sam 5 treninga i pokrio sve misicne grupe. Pre treninga sam odradio neke vezbe za diskus, delimicno razstezanje... Bolove, koje sam ranije osecao tokom spavanja i ujutru nakon ustajanja su u celini nestali, kako, zasto i zbog cega , ne znam. Jedino sto me jos uvek ponekad boli je diskus, ocigledno radim neku vezbu, koja me pogadja tako da se to negativno odrazava na diksus. Tu bi mi bila potrebna pomoc, u vidu saveta sta mogu sam uciniti povodom diskusa i nekog linka, na kojem mogu videti koje se sve vezbe izvode za potporu istom. E sad, cuo sam da odredjene vezbe za trebusnjake takodje stete diskusu, pa me interesuje koje su to.
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #37 poslato: Oktobar 02, 2011, 05:40:01 posle podne »

Slažem se... nedostaje mi ovakva prepiska.... svi naučimo nešto i razmenimo dobre linkove ;)
Sačuvana
Biochemo
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2340


« Odgovor #36 poslato: Septembar 30, 2011, 08:21:11 posle podne »

Nekima od nas je prepiska ovoskvog tipa bila inicijalno zašto provoditi vreme na forumu. :) Treba pokretati ovakve teme.
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #35 poslato: Septembar 30, 2011, 08:16:53 posle podne »

Ognjene, svaka ti je na mestu!
Rešili smo dilemu na veoma zaovoljavajući način i verivatno veoma blizu ako ne i samom istinom
Sačuvana
Biochemo
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2340


« Odgovor #34 poslato: Septembar 29, 2011, 02:39:57 pre podne »

...moja poenta je da kad jednom hiperplaziraju lakše se pune nego ako pre toga nije bilo hiperplazije.. što prakitčno zači jednom gojazan - drugi put mnogo lakše gojazan

apsolutno agree

... agree Bio. mišićna vlakna se adaptiraju na izlaganje opterećenju najpre i najčešće hipertofijom - to je najčešći i najlakši mehanizam adaptacije mišića, sa svim metaboličkim promenama koje prate to.. medjutim, u nekim slučajevima nastaje i hiperplazija.
verovatno kao posledica velikih opterećenja mišića (intenzivni treninzi, koji su praćeni jakim upalama), kada dolazi i do mikrotrauma u mišiću i aktivacija satelitskih ćelija.... u takvim slučajevima stimulus bi mogao biti tako intenzivan da primora mišić na ekstremnu adaptaciju..
p.s. poslednji pasus je moje razmišljanje na tu temu, da ne bismo pokretali velike diskusije gde to piše (a ponegde tako nekako i piše...)  :)

Kapiramo se otpirlike. :) Verujem da dolazi do hiperplazije - imam razloga za to a neke sam i naveo.
And please don't get me started on the satellite cells... :P Moje prvo ozbiljno vanprogramsko interesovanje a faxu. :D Nekako sam sentimentalno vezan za temu. :P
Sačuvana
Stranice: [1] 2 3 4 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.069 sekundi sa 17 upita.