TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394582 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 01:12:31 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 [3] 4 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: "Poremeceno zdravlje" zbog nevezbanja i normalne ishrane!  (Pročitano 11464 puta)
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #18 poslato: Septembar 26, 2011, 12:40:43 pre podne »

... ne znate! a, da li trening snage dovodi do povećanja broja mišićnih vlakana?
Sačuvana
BBBbbb
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1178


Jusqu'ici tout va bien…

« Odgovor #17 poslato: Septembar 25, 2011, 01:16:32 posle podne »

Ne menja se broj vlakana
znam
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #16 poslato: Septembar 25, 2011, 01:04:29 posle podne »

Ne menja se broj vlakana
Sačuvana
BBBbbb
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1178


Jusqu'ici tout va bien…

« Odgovor #15 poslato: Septembar 24, 2011, 10:45:54 posle podne »

Menja sa broj misicnih vlakana?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #14 poslato: Septembar 24, 2011, 09:23:04 posle podne »

mislim da polako kreneš da treniraš, uzimaj jedno 7 dana i šumeći magnezijum, i radi isteznja mišića (uvek kada su mišići zagrejani). ako ti posle dve-tri nedelje ne bude bolje, dolazi u obzir da te pogleda fizijatar.
btw, mišići koji nakon perioda treninga udju u period smanjene aktivnosti razvijaju hipotrofične promene (smanjuju veličinu, snagu, broj mišićnih vlakana), a u mišićima dolazi do pojave masti!!! drugo, mišići postaju zategnuti, što takodje može biti razlog tegoba....
Sačuvana
DM
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 457


« Odgovor #13 poslato: Septembar 21, 2011, 07:55:24 posle podne »

DM verovatno je to posledica prekida treninga i pogoršanja diskusa, možda je to i posledica velikog opterećenja i stresa... vrati se polako treningu, multivitamine uzimaj, probaj da se odmaraš, istezanje i ev dolazi u obzir masaža  :)
da li si tokom dana malaksao?
Malaksavosti nema u toku dana, jedino sto sam primetio da nisam vise tolko pokretan, ne mogu da se savijam kao ranije, jednostavno postao sam trom, kao da sam od kamena. Takodje sam primetio da svaki put kad stegnem kajs oko pantalona, da mi od toga pocinju bolovi tipicni za diskus, znaci od dupeta na dole do listova.
Sačuvana
DM
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 457


« Odgovor #12 poslato: Septembar 21, 2011, 07:45:36 posle podne »

Pocecu polako sa treningom, vezbama za diskus, max korigovanjem ishrane, pa vam javljam kako sam prosao.
Interesantno je da do bolova dolazi samo dok spavam, nikako preko dana dok sam u pokretu. To ne vazi za diskus, bolovi vezani za njega su se vratili vec posle nekih desetak dana od kad nisam radio vezbe za njega. Inace okolnosti su iste, krevet je isti, nacin spavanja je isti, vecinoma spavam na boku, sve je isto.. Ranije dok sam vezbao, nisam imao te bolove. Verujte mi, da ujutru, kad se probudim, nisam sposoban da se sagnem ili razstegnem od bolova misica/mesa oko rebara , lopatica i donjeg dela kicme. Nije ni malo prijatno za nekog koji je tolko proveo u sportu. Sad, opet naglasavam, za ovih 3 meseca sam se najeo svega i svacega, sto je razvidno i na mojoj spoljasnosti, sad sam zaista daleko od svoje slike u avataru. Al me to ne brine, jer znam kako da se povratim, brinu me jedino ti bolovi, od kojih nema sna.
Sačuvana
BBBbbb
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1178


Jusqu'ici tout va bien…

« Odgovor #11 poslato: Septembar 21, 2011, 05:20:04 posle podne »

... treba ti pregled a možda čak i MR kičme
Koliko sam nacuo, po zakazivanju MR na samu proceduru se ceka nekoliko meseci. Ako je to zaista slucaj to uopste ne zvuci lepo po DM-a.

@DM
11god treninga pa nagli prestanak, pogotovu sto si ti to, koliko mi se cini po tvojim postovima, bas HC radio, mora da ima neke posledice. Zao mi je da cujem da su ovog obima. Nadam se da je Bio-vo rezonovanje tacno.
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #10 poslato: Septembar 21, 2011, 04:43:54 posle podne »

Što se mene tiče tening sad u blnoj fazi ne nikako.. ja bi na tvom mestu obzirom na intenzitet i raširenost bolova otišla kod fizijatra ili čak neurologa...
možda se nešto potreilo baš sad, možda su se opuštanjem mišića vratile stare neuropatije, ko zna.. treba ti pregled a možda čak i MR kičme
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #9 poslato: Septembar 21, 2011, 12:14:50 posle podne »

DM verovatno je to posledica prekida treninga i pogoršanja diskusa, možda je to i posledica velikog opterećenja i stresa... vrati se polako treningu, multivitamine uzimaj, probaj da se odmaraš, istezanje i ev dolazi u obzir masaža  :)
da li si tokom dana malaksao?
Sačuvana
Biochemo
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2340


« Odgovor #8 poslato: Septembar 20, 2011, 11:42:44 posle podne »

Ja se vracam treningu i onoj staroj ishrani, a naglo sam prekinuo zbog poslovnih obaveza i te iste mi nisu dozvoljavale da odrzim taj isti nacin ishrane. To nikako nije bilo izvodljivo! A da boli meso od vrata pa do dupeta, to svakako, svako jutro sam se probudio nekako kao da su me tukli celu noc.

to je lepo za čuti. ;) Samo peglaj.
Sačuvana
ФИКИ
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1146


Weightlifting sister, with the middle leg twister! :D

« Odgovor #7 poslato: Septembar 20, 2011, 09:16:13 posle podne »

Ne znam, možda sam ja još uvek  samo pun entuzijazma pa mi ne smeta za sad, vreme će pokazati.
Sačuvana
Sta je dobar, a sta los trip?
Dobar trip je kad vidis zmaja.
Los trip je kad zmaj vidi tebe.
DM
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 457


« Odgovor #6 poslato: Septembar 20, 2011, 08:42:51 posle podne »

Jbem ti ironiju, ja zbog posla i počeo da vežbam. . .
14 sati dnevno sam radio, veruj mi da mi nije palo na pamet da odem u teretanu, a kamoli da kuvam posle toga i jedem kuvano meso , koje se tesko jede i zvaci po 15 min.
Sačuvana
ФИКИ
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1146


Weightlifting sister, with the middle leg twister! :D

« Odgovor #5 poslato: Septembar 20, 2011, 07:15:03 posle podne »

Jbem ti ironiju, ja zbog posla i počeo da vežbam. . .
Sačuvana
Sta je dobar, a sta los trip?
Dobar trip je kad vidis zmaja.
Los trip je kad zmaj vidi tebe.
DM
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 457


« Odgovor #4 poslato: Septembar 20, 2011, 06:28:30 posle podne »

11godina je i više nego dovoljno vremena da se telo na nešto navikne. Lučenje tvojh hormona je apsolutno zavisno do klope i treninga. Sve to utiče na kvalitet sna. TakoĂ°e, lučenje endorfina tokom treninga je ono što izazova onu "adiktivnost" pa se kad prestaneš sa vežbanjem osećaš kao da se skidaš sa nekog alkaloida. Onda, takoĂ°e imaš i pad volumena mišića pa se osećaš nekako "razgalvljeno", pa odmah krenu da šetaju diskusi, zglobovi i ls.

Prosto je fora da si navikao telo da radi pod nekim uslovima. I ovo je još jedan od primera da ništa ne valja prekinuti naglo.

Ako si baš rešio da digneš ruke, možeš i ovako da odsediš (što ne savetujem), telo će naći svoju homeostazu eventualno, ali neće da bude nimalo lagano to... Kao što si primetio, kilaža, bolovi, itd...

Malo se vrati treningu i malo gledaj da tu iskranu regulišeš. Najbolje bi bilo da si lagaano spuštao intenzitet oba faktora, no sad šta je tu je. Ne moraš da klopaš 100% bilderski, ali možeš da gledaš koliko kcal unosiš u odnosu na količinu aktivnosti tog dana i da udaraš po kcal oko treninga. Lagano kreni i da treniraš i ima da ti bude bolje. ;)
Ja se vracam treningu i onoj staroj ishrani, a naglo sam prekinuo zbog poslovnih obaveza i te iste mi nisu dozvoljavale da odrzim taj isti nacin ishrane. To nikako nije bilo izvodljivo! A da boli meso od vrata pa do dupeta, to svakako, svako jutro sam se probudio nekako kao da su me tukli celu noc.
Sačuvana
Stranice: 1 2 [3] 4 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.09 sekundi sa 17 upita.