TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395144 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 26, 2024, 04:07:04 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 3 [4] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: "Poremeceno zdravlje" zbog nevezbanja i normalne ishrane!  (Pročitano 11497 puta)
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #3 poslato: Septembar 20, 2011, 01:19:38 posle podne »

Vidi ti lekara ;)
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Biochemo
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2340


« Odgovor #2 poslato: Septembar 20, 2011, 12:17:02 posle podne »

11godina je i više nego dovoljno vremena da se telo na nešto navikne. Lučenje tvojh hormona je apsolutno zavisno do klope i treninga. Sve to utiče na kvalitet sna. TakoĂ°e, lučenje endorfina tokom treninga je ono što izazova onu "adiktivnost" pa se kad prestaneš sa vežbanjem osećaš kao da se skidaš sa nekog alkaloida. Onda, takoĂ°e imaš i pad volumena mišića pa se osećaš nekako "razgalvljeno", pa odmah krenu da šetaju diskusi, zglobovi i ls.

Prosto je fora da si navikao telo da radi pod nekim uslovima. I ovo je još jedan od primera da ništa ne valja prekinuti naglo.

Ako si baš rešio da digneš ruke, možeš i ovako da odsediš (što ne savetujem), telo će naći svoju homeostazu eventualno, ali neće da bude nimalo lagano to... Kao što si primetio, kilaža, bolovi, itd...

Malo se vrati treningu i malo gledaj da tu iskranu regulišeš. Najbolje bi bilo da si lagaano spuštao intenzitet oba faktora, no sad šta je tu je. Ne moraš da klopaš 100% bilderski, ali možeš da gledaš koliko kcal unosiš u odnosu na količinu aktivnosti tog dana i da udaraš po kcal oko treninga. Lagano kreni i da treniraš i ima da ti bude bolje. ;)
Sačuvana
DM
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 457


« Odgovor #1 poslato: Septembar 20, 2011, 09:03:14 pre podne »

Pozdrav! Zelim da izlozim svoju trenutnu situaciju , koja je nastala prestankom vezbanja i korigovane (ne znam kako drugacije da je nazovem) ishrane.
Aktivno sam vezbao do pre nekih 3 meseca i to nekih 11god., kad sam zbog poslovnih obaveza odjednom stao, takodje sam i tada stao sa korigovanom ishranom i prebacio se na ovu svakodanasnju. Radio sam po 14h dnevno, zato nisam ni imao vremena za bilo sta, pa ni za spremanje svojih obroka, kao ranije. Posle kraceg vremena ne aktivnosti sam prvo osetio da mi se vraca bol, kojeg sam ranije imao zbog povrede diskusa, zatim sam poceo imati probleme sa snom, naime tokom spavanja ili bolje reci ne spavanja, me je poceo boleti svaki misic od vrata pa sve do dupeta. Znaci imam osecaj da me boli meso-misic oko lopatice, oko kicme, oko rebara... Skoro da nisam ni spavao od bolova. Ujutru kad sam se probudio iz te nocne more, nisam mogao da se istegnem kako treba, da ustanem ispravno... U tom periodu ne aktivnosti, sam dobio oko 4-5kg i to oko pojasa i oko glave.
E, sad me interesuje zasto me sve to tako boli, znam zasto je ponovo proradio diskus, al za ovo drugo nemam pojma. Cak sta se secam jednog detalja , kojeg sam cuo od svoje prababe (72g.), kad mi je ista rekla da je boli "meso" u telu od lezanja u krevetu, tad to nisam razumeo, ali sada...
Zamolio bih sve strucne za komentare, hvala.
Sačuvana
Stranice: 1 2 3 [4] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.24 sekundi sa 18 upita.