TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395108 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 23, 2024, 07:30:04 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 3 ... 5 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Jel dobra ova ishrana?  (Pročitano 13092 puta)
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #71 poslato: Novembar 05, 2011, 01:48:18 posle podne »

Ne, stani, ti zastupaš stanovište da je "kardio" najbolja varijanta za topljenje masnih naslaga. Okej, hoću da čujem šta imaš da kažeš na temu.
Ti si se pozvala na fiziologiju kao argument i rekla - citiram "...ili da zavirimo malo u fiziologiju..." - ajmo da zavirimo malo u fiziologiju. Svi mi možemo da pričamo o tome kako ko misli da šta treba, ali hajde da diskusiju podignemo na viši nivo i malo pojasnimo na čemu zasnivamo ta mišljenja.

Ne, nisam rekla da je kardio jedini i najbolji način za sagorevanje masti.  Ja ne osporavam teretanu i rad sa opterećenjem. Ali, većina početnika ne radi kardio kako treba, odnosno radi preintenzivan kardio trening u cilju sagorevanja masti.
Ono što je cilj je neko ko je nov, i neko kome je cilj da sagoreva masnoće ima takav intenzitet treninga gde je najveća potrošnja energije upravo iz masnoća. A to je upravo aerobni rad.  
Bukvalno "natrenirati" telo na masnoće kao izvor energije.  Ovo bi u biciklizmu omogućilo duži rad u aerobiji, i "čuvanje" glikogena za kraj.
Pri jačim intenzitetima masti više nisu primarni izvor energije.  Ok je HIT trening, ali tek za nekoga ko ima stabilnu i dobro izgraĂ°enu aerobnu bazu.
Dakle teretana i kardio, ali pametan kardio
A za pulsmetar, nikad nećeš znati gde si ako ga nemaš, ni u kojoj zoni, ni da li radiš to što treba, subjektivno možeš samo okvirno da proceniš,ali to nije dovoljno.
« Poslednja izmena: Novembar 05, 2011, 01:50:04 posle podne od strane MightyMO » Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #70 poslato: Novembar 04, 2011, 03:21:26 posle podne »

Mislim da kardio nije jedini način gubitka masnih naslaga i ne samo da mislim nego i znam...
ali da ga ne treba raditi, sa tim se uopšte ne slažem... ni sa fiziološke strane ni sa medicinske ni sa lične...
živela sam na endorfinima od trčanja i bicikla, super sam izgledala i osećala se još bolje...

Ima hatera a ima i fanova kardija i svakako ako citire samo jednog autora (poznatog po tome da mu kario nije najomiljniji) zaista neke stvari pomešaju...
ja polako zatvaram temu...
Sačuvana
quaresma
Fakultet za sport i turizam tims. assistant
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2212


« Odgovor #69 poslato: Novembar 03, 2011, 09:37:07 posle podne »

polikvinov clanak, malo je izvucen iz konteksta, ali puno toga je zaista tako
Sačuvana
MSc Sport Scientist
Faculty of sport and tourism - Assistant
Center of Health, Exercise and Sport Science CHESS
http://chess.edu.rs/

sasa.semeredi@gmail.com   feel free to contact me

Practice will not make you perfect, perfect practice will make you perfect.
Biochemo
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2340


« Odgovor #68 poslato: Novembar 03, 2011, 03:47:03 posle podne »

Ne, stani, ti zastupaš stanovište da je "kardio" najbolja varijanta za topljenje masnih naslaga. Okej, hoću da čujem šta imaš da kažeš na temu.
Ti si se pozvala na fiziologiju kao argument i rekla - citiram "...ili da zavirimo malo u fiziologiju..." - ajmo da zavirimo malo u fiziologiju. Svi mi možemo da pričamo o tome kako ko misli da šta treba, ali hajde da diskusiju podignemo na viši nivo i malo pojasnimo na čemu zasnivamo ta mišljenja.
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #67 poslato: Novembar 03, 2011, 01:21:53 posle podne »

iskreno kad vidim ovakve komentare tipa kardio je... (da ne kažem šta)  i temu koja miriše na raspravu koju ste jedva dočekali mrzi me i "A" da dodam.... 

Moj pojam fitnesa i pojam fitnesa pojedinaca na forumu se totalno razlikuje...   

Fitnes je za mene način života, zdravlje, kondicija, dobro raspoloženje, lep izgled...  pozitivna energija koju prenosim i na ljude sa kojima radim.  Za vas je fitnes izgled, bodibilding i zaista kao da mešamo babe i žabe kada pričamo o njemu





Sačuvana
Biochemo
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2340


« Odgovor #66 poslato: Novembar 02, 2011, 10:30:21 posle podne »

...
Možda da pitamo Ognjena, triatlonca... ili nekog poznatnog biciiklistu... čemu služi pulsmetar :)   ili da zavirimo malo u fiziologiju...  u vezi toga kada telo troši masnoće... 
...

Možemo odmah da zavirimo u fiziologiju kad telo troši masnoće! Fire away Mon! Da čujemo šta fizio ume da kaže!
:D
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #65 poslato: Novembar 02, 2011, 09:59:51 posle podne »

Apsolutno se slažem da je kardio njesra i ne treba na kraju ni da se zove kardio, ali to je najlakši način da smanjiš osećaj krivice za varanje na dijeti.

Inače to što kažeš da ljudi inače malo jedu, tu si u pravu, ali ja bi pre rekao da ljudi samo jednu premalo hranjive materije, dok sa druge strane su u stanju da unesu brdo šećera krzo tečne kalorije i to samo po sebi izaziva gomilu problema u probavi i dalje organizmu.

Nego daj na neku prevaru te ženske personalne trenere dovedi ovde pa mi javi gde su ja bi da razmenim neka profesionalna iskustva, verujemd a imaš neki uticaj ;)
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #64 poslato: Novembar 02, 2011, 09:49:29 posle podne »

Upravo na taj link sam mislio. :)
Sačuvana
BojanLeet
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1269


BRO-SLAYER

« Odgovor #63 poslato: Novembar 02, 2011, 09:30:57 posle podne »

Well played :)
Sačuvana
You know how dumb the average person is, right? Well by mathematical definition, half of everybody is even dumber than that.
vuksa
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3932


Dip. trener

« Odgovor #62 poslato: Novembar 02, 2011, 09:00:55 posle podne »

http://www.charlespoliquin.com/ArticlesMultimedia/Articles/Article/728/The_(Many)_Negatives_of_Aerobic_Training.aspx

 ::)
Sačuvana
al se nekad dobro jelo :)
vuksa
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3932


Dip. trener

« Odgovor #61 poslato: Novembar 02, 2011, 08:41:56 posle podne »

aerobni trening nema nikakve veze sa kardiovaskularnim stanjem organizma, cak sta vise aerobni trening povecava rizik od oboljevanja od kardiovaskularnih bolesti jer povecava ooksidativni stres
npr covek koji je krenuo prvi sa propagiranjem aerobnog treninga kao jedino dobrog za kardiovaskularni sistem je umro u 51 od srcanog udara

ako su gojazni treba da paze sta jedu i da dizu tegove



i to je koliko sam cuo riknuo na trim stazi :D
Sačuvana
al se nekad dobro jelo :)
M a r k o n i
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5118


« Odgovor #60 poslato: Novembar 02, 2011, 05:38:08 posle podne »

smrt nije jedina posledica, ultimativna jeste, ali nije jedina posledica

oksidativni stres dovodi do prevremenog starenja mozga, mozda se zato ne secas :D




Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #59 poslato: Novembar 02, 2011, 05:30:42 posle podne »

Markoni, slobodno ostavi link ka najnovijem Polikvinovom tekstu o aerobnim aktivnostima. ;D
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #58 poslato: Novembar 02, 2011, 05:26:47 posle podne »

Ok, pošto radim aerobni svaki dan...  i suĂ°eno mi je da umrem od srčanog udara - po ovom tvom izlaganju,

mogu da biram... da li da umrem od srčanog udara zbog previše aerobnog treninga ili zbog previše masne hrane i vojvoĂ°anske ishrane npr. kao većina ljudi..

ipak biram aerobni :=)
   
ali nešto mi ne ide to da ću uskoro završiti sa srčanim udarom...
 super sam zdrava, ne pamtim kad sam bila bolesna, a srce je jako kao nikad u životu...  ujutru otkucava sa 45 otkucaja u minuti... :=)   
Sačuvana
M a r k o n i
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5118


« Odgovor #57 poslato: Novembar 02, 2011, 05:14:40 posle podne »

aerobni trening nema nikakve veze sa kardiovaskularnim stanjem organizma, cak sta vise aerobni trening povecava rizik od oboljevanja od kardiovaskularnih bolesti jer povecava ooksidativni stres
npr covek koji je krenuo prvi sa propagiranjem aerobnog treninga kao jedino dobrog za kardiovaskularni sistem je umro u 51 od srcanog udara

ako su gojazni treba da paze sta jedu i da dizu tegove

Sačuvana
Stranice: [1] 2 3 ... 5 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.101 sekundi sa 17 upita.