TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394571 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 01:23:46 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 3 4 [5] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Jel dobra ova ishrana?  (Pročitano 13072 puta)
BBBbbb
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1178


Jusqu'ici tout va bien…

« Odgovor #11 poslato: Oktobar 28, 2011, 11:42:08 pre podne »

Pazi zero benefita po zdravlje sigurno nema, al nije ni stetnija od obicne kole...
Sačuvana
Ironman.
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2208


« Odgovor #10 poslato: Oktobar 28, 2011, 11:39:21 pre podne »

Pa prvo da vam se zahvalim na savetima i odgovorima.
Hteo bih da kazem da ujutru ne jedem nista, jer sam citajuci forum shvatio da je dobro trenirati na prazan stomak, jer tada telo poseze za mastima kao primarnim izvorom energije, a i bilo bi mi problematicno da jedem svega sat vremena pre treninga. U suprotnom bih morao da se budim u 5h ujutru, ali posto vidim da mi svi savetujuete da moram da jedem ujutru pre treninga, onda cu to da promenim. Narocito nakon ovoga sto je Daniela rekla da mi se trose suplementi. Ovu suvu govedinu cu po savetu Ironman-a da izbacim, ionako je skupa ko djavo. Miraa mi je zamerila sto mi je prvi obrok u 12h, ali to je zato sto zivim sam, pa kad se u 10h vratim sa treninga, dok se istusiram i spremim kompletan rucak, nikako da stignem pre pola 12-12h!
Alen me je malo uplasio sa ovim VMA, ali pretpostavljam da to znaci da je cilj koji sam sebi postavio, kad je u pitanju BF od 10% prilicno nerealan, Moram reci da je ce mi to ostati neki dugorocan plan, a ako ga ne ispunim, onda verovatno samo zelja.
Imao bih jos jednom pitanje, u kojoj meri je Coca-cola Zero stetna? Pitam ovo posto vidim na etiketi da pise da nema secera, tj. totalno je bez kalorija.
I da, jel mogu da pijem mleko bez laktoze sa 1.6% mlecne masti?

Trening na prazan stomak ujutru je vezan za aerobne aktivnosti, nikako za dizanje tegova. Tegove ne radiš na prazan stomak. Hranu spremaj prethodni dan, ne spremaš beef bourguignon pa ti treba 2 sata da bude gotovo - za 250g pilećeg belog i salatu ukupno tio treba max. 15 min. BF 10% je za tebe moguć, ali za to je potrebno mnogo volje, istrajnosti i vremena.
Po meni je Coca-Cola zašećerena vodica, vidiš na deklaraciji da su osnovni sastojci: voda, šećer, co2, veštačka boja. E sad, to što umesto šećera u Zero varijanti ima kombinacija zaslaĂ°ivača, niža kalorijska vrednost (0.75/liter), to je i dalje - zašećerena vodica sa CO2. Tu se i dalje mota cela priča oko aspartama koji se koristi kao i u Wrigley's žvakama, koji je kancerogen itd itd... Koji će ti q... Coca-Cola u životu  8) Ako već konzumiraš džank hranu i piće, onda daj oduška pa rokaj original CocaColu sa duplom pljeskom, pomfritom i pola torte za dezert.
Što se tiče suplemenata neće ti odmoći, čim si stavio te količine i toliki arsenal, čini se da ti novac nije problem, pa onda samo tovari - nikad dosta wheya i kiselina.
Nego, kako si uspeo doći do 110kg, kako si se hranio, koliko imaš godina, da li si ikada nešto trenirao, zašto treniraš u 8 ujutru - radiš popodne? itd... ovo su dosta bitne stvari...

Sačuvana
Arbeit macht frei.
prekos
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 7

« Odgovor #9 poslato: Oktobar 28, 2011, 11:23:19 pre podne »

Hvala Bojane na upozorenju :-) Izgleda da sam ja ipak nesto krivo shvatio citajuci ove stranice. Moracu ponovo, dok ne dobijem neku realniju sliku o svemu. Al' ajde, na pocetku sam pa i ne cudi ako lupim neku glupost. Zato i trazim pomoc ovde.
Sačuvana
BojanLeet
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1269


BRO-SLAYER

« Odgovor #8 poslato: Oktobar 28, 2011, 11:08:57 pre podne »

Brinuti se koliko masti trosis tokom treninga je isto suludo kao i razmisljati koliko misica dobijes tokom treninga

To sto je Alen rekao znaci bas to sto je rekao, a ne to sto si ti mislio da je on rekao :)

Sačuvana
You know how dumb the average person is, right? Well by mathematical definition, half of everybody is even dumber than that.
prekos
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 7

« Odgovor #7 poslato: Oktobar 28, 2011, 10:58:40 pre podne »

Pa prvo da vam se zahvalim na savetima i odgovorima.
Hteo bih da kazem da ujutru ne jedem nista, jer sam citajuci forum shvatio da je dobro trenirati na prazan stomak, jer tada telo poseze za mastima kao primarnim izvorom energije, a i bilo bi mi problematicno da jedem svega sat vremena pre treninga. U suprotnom bih morao da se budim u 5h ujutru, ali posto vidim da mi svi savetujuete da moram da jedem ujutru pre treninga, onda cu to da promenim. Narocito nakon ovoga sto je Daniela rekla da mi se trose suplementi. Ovu suvu govedinu cu po savetu Ironman-a da izbacim, ionako je skupa ko djavo. Miraa mi je zamerila sto mi je prvi obrok u 12h, ali to je zato sto zivim sam, pa kad se u 10h vratim sa treninga, dok se istusiram i spremim kompletan rucak, nikako da stignem pre pola 12-12h!
Alen me je malo uplasio sa ovim VMA, ali pretpostavljam da to znaci da je cilj koji sam sebi postavio, kad je u pitanju BF od 10% prilicno nerealan, Moram reci da je ce mi to ostati neki dugorocan plan, a ako ga ne ispunim, onda verovatno samo zelja.
Imao bih jos jednom pitanje, u kojoj meri je Coca-cola Zero stetna? Pitam ovo posto vidim na etiketi da pise da nema secera, tj. totalno je bez kalorija.
I da, jel mogu da pijem mleko bez laktoze sa 1.6% mlecne masti?
Sačuvana
Miraa
PANSPORT TEAM
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2390


« Odgovor #6 poslato: Oktobar 28, 2011, 10:10:29 pre podne »

Moras jesti pre teretane i cim se vratis sa treninga...ne razumem zasto ti je prvi obrok tek u 12h..
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #5 poslato: Oktobar 28, 2011, 09:52:24 pre podne »

I još samo da neĂ°e nekoga da mu izmeri toh 10%, a da ge ne šalje na VMA
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
BojanLeet
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1269


BRO-SLAYER

« Odgovor #4 poslato: Oktobar 28, 2011, 08:20:32 pre podne »

Skinuces kile tako sigurno, ali mogao si proci mnogo jeftinije.

Sto se mene tice, doziranje (i izbor donekle) suplemenata je uzas
Sačuvana
You know how dumb the average person is, right? Well by mathematical definition, half of everybody is even dumber than that.
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #3 poslato: Oktobar 28, 2011, 07:41:36 pre podne »

Što se tiče ishrane meni se plan čini dobar i ako istraješ u svom planu bićeš isečen ;)
E sad dve stvari: prvo procenat BFti baš i nije dobar cilj, postavi sebi realniji tipa obima (10% je vrlo malo, ali dostižno naročito ako si ekto ili bar mezomorf)
Drugo, ja bih ipak uvela neki doručak sa malo UH da ti se ne troše suplementi na nešto što se može uneti klopom
Sačuvana
Ironman.
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2208


« Odgovor #2 poslato: Oktobar 28, 2011, 07:25:43 pre podne »

Ovo što si rekao će dati rezultate, ako se budeš pridržavao svaki dan 3-4 meseca.

Ono što nije dobro nikako je da nemaš obrok ujutru pre treninga. Moraš da doručkuješ pre treninga sa tegovima, to može biti 4-5 celih jaja, neki omlet iili ovsene sa wheyom ili zavisi šta ti prija ujutru.
Isto tako moraš da jedeš posle treninga kad doĂ°eš kući - ne u 12:00h, već čim doĂ°eš - u 10:00h. Tu prebaci prvi obrok u kom imaš meso i malo složenih UH, kao što si napisao. Ja bih na tvom mestu izbegavao Zlatiborca, i okrenuo se ka čistom mesu: pile, tele, govedo, riba.
Uveče je ok obrok, samo ne moraš da odvajaš belance/žumance, jedi cela jaja, nećeš se ugojiti od žumanceta. Barem ne u ovoj fazi, to je sigurno.
Suplementacije si navukao, ok je kako uzimaš, ja ne bih ništa menjao...
E sad, ovo će sve raditi ako izdržiš ta 3-4 meseca, skinućeš dosta kila, cenim 10-15kg, onda je moguće da ćeš malo da usporiš ili možda čak i staneš sa gubljenjem kilaže. Do tada ima vremena, kad zapne javi se pa onda ide sledeći nivo  ;)

Sačuvana
Arbeit macht frei.
prekos
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 7

« Odgovor #1 poslato: Oktobar 27, 2011, 11:47:23 posle podne »

Pre neki dan sam se registrovao na ovom forumu, pa cu u svom prvom postu sam sebi da pozelim dobrodoslicu.
Dakle, DOBRODOSAO!

E sad, ako bi neko od vas strucnjaka i onih koji su prosli ovo kroz sta ja sada prolazim mogao da me posavetuje, bio bih mu/joj zahvalan.
Dakle, ja sam neko ko je visok 181cm i ima 110kg. Nisam bas svinja, jer sam ranije mlatarao tegovima, ali bilo bi tu dosta cvaraka.
Moj cilj je da vezbanjem, ishranom i suplementacijom dodjem na neki nivo gde cu uz pristojnu misicnu masu imati i BF od 10%
Za pocetak odabrao sam da skinem masnocu sa sebe, ali se trudim da ocuvam sto veci deo misicne mase, pa cu u nastavku izloziti moj plan treninga i ishrane.
Treniram 5 dana nedeljno, od ponedeljka do petka, svaki dan po jednu misicnu grupu. Trening mi pocinje ujutru u 08:00h i traje do 09:00h.
Posto moram da ustanem u 06:30h da bih stigao u teretanu do koje pesacim sat vremena, onda ne doruckujem vec samo popijem suplemente 30 minuta pre treninga, a taj obrok pre treninga se sastoji od 20gr BCAA, 15gr glutamina i 5gr kreatina. Za vreme treninga pijuckam 10gr tecnih aminokiselina. Posle treninga sunem u grlo 40gr ISO 100 Dymatize, 15gr BCAA, 15gr glutamina, 5 gr kreatina i 30gr dextroze.
Kuci se vracam peske pa posle tih sat vremena pesacenja ulazim u stan u 10:00h. Sledeci obrok mi je u 12h, a sastoji se od 250gr pileceg belog ili teleceg buta ili 400gr oslica peceno na rostilju ili 200gr suve govedine zlatiborac i 50 grama ovsenih pahuljica u vodi ili 50gr integralnog pirinca. Od salate ide nesto malo paradajza ili bareni karfiol, brokoli i krompir. Isto ovo jedem u jos tri obroka do uvece, a pred spavanje progutam 5 belanaca i ponekad smazem 100gr Ella sira. Napomenuo bih samo da u svakom sledecem obroku smanjujem UH, tako da ih u poslednjem obroku izbacim skroz.
Subotom i nedeljom ne treniram, ali su mi obroci isti, a od suplemenata popijem 5gr kreatina ujutru na prazan stomak i nesto malo pre prvog obroka 30gr ISO 100, a uvece popijem 30gr ISO 100 uz Ella sir i 20 gr glutamina pred samo spavanje.
Sta mislite, dragi moji i drage moje, da li ce ovo i u kojoj meri dati rezultate u vidu smanjenja masnih naslaga i u vidu ocuvanja misicne mase?
Molim vas, da me korigujete ukoliko mislite ili znate da nesto ne radim kako treba.
Unapred zahvalan

JA
Sačuvana
Stranice: 1 ... 3 4 [5] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.074 sekundi sa 17 upita.