TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395871 Teme od strane 25010 Članovi Poslednji član: dejanpetrovic99

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 29, 2024, 06:36:37 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 55 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Problemi sa kolenom  (Pročitano 167281 puta)
zocca
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 27

« Odgovor #717 poslato: Novembar 04, 2015, 11:36:21 pre podne »

Znam da je nezahvalno davati prognoze ali onako na osnovu ovog mr pregleda i vaseg iskustva u radu sa povredjenim sportistima da li je izvestan oporavak i koji bi to bio period okvirno i neko postepeno vracanje treningu nogu? Naravno ako se ispostuje sve dole navedeno!
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #716 poslato: Novembar 04, 2015, 11:32:20 pre podne »

pogledaj txt istezanja za noge
http://www.pansport.rs/tekstoteka/zdravlje/vebe-istezanja-za-noge.html
Sačuvana
zocca
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 27

« Odgovor #715 poslato: Novembar 04, 2015, 11:27:22 pre podne »

Poceo sam da pijem glukozamin 3x dnevno imao sam ga od ranije pa sam prekinuo sad sam poceo opet i uzimam govedji zelatin. Imam bengej kremu da li ima efekta i nju koristiti?
Sačuvana
zocca
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 27

« Odgovor #714 poslato: Novembar 04, 2015, 11:25:06 pre podne »

Bol je ispod casice pozadi nema bola visok sam 178, 75kg trenutna tezina bf oko 10%
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #713 poslato: Novembar 04, 2015, 11:14:04 pre podne »

Da budem iskren sa istezannem sam tek poceo kad sam procitao ovu temu posto mi doktor nije naglasio znacaj istezanja za ovu povredu.
treba da radiš istezanje
- za prednju ložu (kvadriceps)
- za zadnju ložu (hamstrings)
- za listove
- rotatore kuka
- pregibači kuka
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #712 poslato: Novembar 04, 2015, 11:12:15 pre podne »

Uz stepenice osecam bol mada sam i skinuo kilazu letos sa nekih 87 na trenutnih 75.
koliko si visok?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #711 poslato: Novembar 04, 2015, 11:11:16 pre podne »

Da budem iskren sa istezannem sam tek poceo kad sam procitao ovu temu posto mi doktor nije naglasio znacaj istezanja za ovu povredu. A inace ceo zivot se bavim sportom najpre karate u mladosti i padobranstvo jedno vreme a u teretani sam zadnjih 20 god. Na  treningu nogu...pre povrede radne serije oko 110kg, iskoraci sa 40, 50kg. Nema bola pozadi. Uz stepenice osecam bol mada sam i skinuo kilazu letos sa nekih 87 na trenutnih 75.
misliš na bol pozadi kolena ili pozadi čašice?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #710 poslato: Novembar 04, 2015, 11:09:38 pre podne »

Pozdrav doktore :)
Da na te pregibe mislim. Odradim mrtvo dizanje sa krutim kolenima 3 serije za zagrevanje i 3 radne serije 120 kg x 8, 6, 6, posle toga radim pregibe 3, 4 serije sa oko 35, 40 kg. I na kraju (primer zadnjeg treninga) staticka kontrakcija na sutalici sa obe noge 25 kg 60 sek pa pauza isto toliko ili krace . I tako naizmenicno vise puta nisam brojao serije. Letos sam radio i kardio u vidu brzog hodanja trenutno ga ne radim.

pozdrav, ako radiš leg ext za kvadriceps sa obe noge sa 25kg (jeste statička kontrakcija*), pregibe zadnje lože bi trebalo da radiš sa 20kg - zbog odnosa snage prednje/zadnje lože natkolenice....
-----
*statičke kont - radi se sa manjom težinom od dinamičkih...
Sačuvana
zocca
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 27

« Odgovor #709 poslato: Novembar 03, 2015, 02:59:09 posle podne »

Da li ste imali vremena da pogledate moj nalaz ako jeste sta predlazete dalje?
Sačuvana
zocca
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 27

« Odgovor #708 poslato: Novembar 02, 2015, 12:16:42 posle podne »

Taj trening kada sam se povredio bila je veca tezina 60kg ili malo vise ne secam se tacno. Kad sam bio pri kraju serije probao sam dva tri ponaljanje sa chitingom da odradim i na zadnje pri spustanju tezine tada sam i osetio bol i tu je bio kraj treninga. Ukratko malo veca tezina i malo labavija forma tog treninga.
Sačuvana
zocca
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 27

« Odgovor #707 poslato: Novembar 02, 2015, 12:01:25 posle podne »

MR pregled desnog kolena
Fokalna hondralna lezija u projekciji medijalnog faseta patele prema interfasetnom grebenu u vidu ulkusa koji zauzima vise od 50% debljine hrskavice na povrsini od oko 8 mm sa blagom elevacijom povrsine hrskavice, ocuvanog korteksa i IS kostane srzi podlezuce kosti / hondromalacia gradus II. Diskretna subhondralna lezija manjeg dijametra ispod 5mm u anteriornom aspektu na artikularnoj povrsini lateralnog kondila femura.
    Preostale kostane strukture su ocuvanog kontinuiteta korteksa, urednog intenziteta signala kostane srzi u svim prikazanim relaksacionim vremenima. Znaci incipijentne gonartroze LCA se prikazuje u kontinuitetu, diskretno nehomogene strukture usled diskretne intrasubstancijalne lezije starijeg datuma. Svi preostali prikazani ligamenti tetiva m. kvadricepsa, ligament patele i zadnja ukrstena veza, leteralni i medijalni kolateralni ligament su ocuvanog kontinuiteta, urednog intenziteta signala u svim prikazanim relaksacionim vremenima.
     Medijalni meniskus je ocuvane konfiguracije i kontinuiteta prednjeg roga, nehomogene strukture ali ocuvanog kontinuiteta zadnjeg roga u sklopu mukoidne degeneracijepocetnog I gradusa. Lateralni meniskus je ocuvane konfiguracije i kontinuiteta, urednih morfoloskih i MR tkivnih karakteristika.
Zakljucak
MR pregled desnog kolena ukazuje na hondromalaticnu promenu u projekciji medijalnog faseta patele prema interfasetnom grebenu (gradus II), mukoidnu degeneraciju zadnjeg roga medijalnog meniskusa pocetnog I gradusa, minimalan rezidualni retropaelarni izliv, diskretnu subhondrijalnu leziju na artikularnoj povrsini lateralnog kondila femura, incipijentnu gonartozu.
  Indikovana je korelacija sa klinickim nalazima, konsultacija nadleznog ortopeda.
29.07.2015
Sačuvana
zocca
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 27

« Odgovor #706 poslato: Novembar 02, 2015, 11:09:47 pre podne »

Da budem iskren sa istezannem sam tek poceo kad sam procitao ovu temu posto mi doktor nije naglasio znacaj istezanja za ovu povredu. A inace ceo zivot se bavim sportom najpre karate u mladosti i padobranstvo jedno vreme a u teretani sam zadnjih 20 god. Na  treningu nogu...pre povrede radne serije oko 110kg, iskoraci sa 40, 50kg. Nema bola pozadi. Uz stepenice osecam bol mada sam i skinuo kilazu letos sa nekih 87 na trenutnih 75.
Sačuvana
zocca
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 27

« Odgovor #705 poslato: Novembar 02, 2015, 10:55:41 pre podne »

Pozdrav doktore :)
Da na te pregibe mislim. Odradim mrtvo dizanje sa krutim kolenima 3 serije za zagrevanje i 3 radne serije 120 kg x 8, 6, 6, posle toga radim pregibe 3, 4 serije sa oko 35, 40 kg. I na kraju (primer zadnjeg treninga) staticka kontrakcija na sutalici sa obe noge 25 kg 60 sek pa pauza isto toliko ili krace . I tako naizmenicno vise puta nisam brojao serije. Letos sam radio i kardio u vidu brzog hodanja trenutno ga ne radim.
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #704 poslato: Novembar 02, 2015, 10:47:32 pre podne »

možeš mi prepisati nalaz magnetne rezonance u celini....
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #703 poslato: Novembar 02, 2015, 10:46:31 pre podne »

da li radiš istezanja za kvadriceps na kraju treninga (redovno - u prethodnom periodu?)?
Sačuvana
Stranice: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 55 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.043 sekundi sa 15 upita.