TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394571 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 03:39:29 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] 3 4 ... 8 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Pitanja i utisci o gejnerima  (Pročitano 28725 puta)
Ilija Nikolic02
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 2

« Odgovor #95 poslato: Jun 17, 2019, 04:07:29 posle podne »

Hvala na odgovoru, do sada nisam imao neki specijalan plan ishrane, jer sam tek poceo sa treninzima. Bio bih Vam zahvalan ako biste mogli Vi da mi napravite neki dobar plan ishrane za pocetnika i za dobijanje telesne, a potom i misicne mase. Pozdrav!
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #94 poslato: Jun 17, 2019, 03:19:15 posle podne »

Ja bih sačekao sa gejnerom...

Poenta korišćenja gejnera bi bila - Gejnere treba uključiti samo onda kada i pored zadovoljavajuće ishrane u pogledu kvaliteta i kvaniteta, kao i dovoljne stimulacije muskulature (neophodne za hipertrofiju), nema željenog napredovanja u kilaži, bilo usled jako brzog metabolizma (faktor genetike – tzv. ektomorfni telesni tip) ili velike dnevne potrošnje kalorija (povećani napori vezani za učestale treninge ili fizički zahtevne poslove).

Dakle, prvo se posveti treninzima i ishrani...o gejnerima detaljnije( pročitati)... https://www.pansport.rs/tekstoteka/dodaci-ishrani-suplementacija/prica-o-gejnerima-i-ishrani

Ko kaže da nema šanse da povećaš telesnu težinu? Vežbaš redovo? Koliko imaš obroka dnevno? Kako ti obroci izgledaju( sastav obroka, odabir namirnica)...? Ciljani unos proteina, hidrata, masti?

Osnovno o ishrani...pročitaj, primeni, formuliši neki plan ishrane koji ćemo zajedno korigovati "do punog sjaja"...

https://forum.pansport.rs/index.php?topic=250925.0

https://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/kako-napraviti-plan-ishrane

Bez kukanja!
Sačuvana
Simo Boltic
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1684


« Odgovor #93 poslato: Jun 17, 2019, 12:44:40 posle podne »

Pozdrav da li si do sada vec imao neki plan ishrane? Veoma je bitno da nam napises kako si se hranio i trenirao do sada. Suplementi mogu da ti pomognu jedino ako su trening i ishrana vec isplanirani kako treba 🙂
Sačuvana
Ilija Nikolic02
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 2

« Odgovor #92 poslato: Jun 17, 2019, 12:25:30 posle podne »

Postovani imam jedno pitanje. Imam 17 godina, visok sam 1.90, ali imam 68kg. Nisam do sada imao iskustva sa koriscenjem bilo kakvih suplemenata, konkretno gainera. Posto gotovo da nemam sansi da se ugojim treba mi strucna pomoc oko uzimanja gainera. Koji je najbolji za moju situaciju, kako da ga koristim i kako da iskorigujem ishranu?  Hvala unapred! Pozdrav!
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #91 poslato: Novembar 08, 2017, 11:32:03 posle podne »

Koji gejner je u pitanju ? Sve zavisi po kojoj ceni ga kupuješ, ako je skup onda ne vredi puno placati "jeftine" secere jer iz stastava se vidi da su svi uh iz secera. Ako je povoljan i ako sam dobro razumeo da ima 40g proteina na 100g mozda moze da prodje kao ok opcija za uzimanje nakon treninga.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #90 poslato: Novembar 08, 2017, 11:17:02 posle podne »

Pa sastav gejnera je "ok", ipak su sve to varijacije na istu temu...maltodekstrin, dekstroza, izomaltuloza, eventualno vitargo( dominacija prostih hidrata)...proteini( WPC, kazein i sl.)...nekad i malo zdravih masti( MCT, CLA)...tu je i BCAA, kreatin i glutamin...u suštini razlika se svodi uglavnom na odnos proteina / hidrata...

Pravo pitanje je šta očekuješ od gejnera? Da li su ishrana i trening na zavidnom nivou?

Detaljnije... https://www.pansport.rs/tekstoteka/dodaci-ishrani-suplementacija/prica-o-gejnerima-i-ishrani
« Poslednja izmena: Novembar 08, 2017, 11:19:30 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
miganovic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 2

« Odgovor #89 poslato: Novembar 08, 2017, 10:32:06 posle podne »

pozdrav ..interesujeme vase misljenje o ovom sastavu ovog Gajnera.....Nutritivne informacije

100g

150g/dnevna doza

Energetska vrednost

1666,6kJ/398,3kcal

2499,9kJ/597,5kcal

Proteini

40,0 g

60,0 g

Ugljeni hidrati

-od toga šećeri

56,7 g

6,0 g

85,1 g

9,0 g

Masti

-od toga zasićene

1,3 g

0,0 g

1,9 g

0,0 g

Sastojci:

Sadržaj aktivnih sastojaka

g/100g

g/150g

%RU (150g)

Maltodekstrin

45,00

67,50

*

Koncentrat proteina surutke

25,00

37,50

 

Dekstroza

6,00

9,00

*

Micelarni kazein

6,00

9,00

 

BCAA (L-leucin+L-izoleucin+Lvalin=2:1:1

3,00

4,50

*

L-glutamin

3,00

4,50

*

Kreatin etil ester

-od toga čistog kreatina

3,00

2,93

4,50

4,39

*

*

Beta alanin

2,00

3,00

*

L-arginin

2,00

3,00

*
Sačuvana
Nenad Glisovic
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 412


« Odgovor #88 poslato: Septembar 18, 2015, 01:26:17 posle podne »

Ubaci kreatin monohidrat,jako je povoljan i jako delotvoran po pitanju misicne snage i izdrzljivosti
Sačuvana
Nenad Glisovic
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #87 poslato: Septembar 17, 2015, 10:05:58 posle podne »

Zašto si se uhvatio za aminokiseline ?
Imaš gomilu rupa i potrebnijih stvari pre aminokiselina, tako da ja mislim da je u tvom slučaju kupovina aminokiselina prosto rečeno bačen novac.
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #86 poslato: Septembar 17, 2015, 07:35:46 posle podne »

Pa, posle treninga se i svede maltene na isto - bilo da mešamo whey i dekstrozu/malto ili da uzmemo gejner. :) Za ostatak dana već nije isto.
Sačuvana
munchh
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 17

« Odgovor #85 poslato: Septembar 17, 2015, 06:14:50 posle podne »

Hvala,  znam da je ishrana skoro najbitnija,  trudiću se :)
U slučaju da nemam više čistog proteina,  bolje i gejner nego ništa :D
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #84 poslato: Septembar 16, 2015, 10:26:32 pre podne »

Ovog vikenda imamo takmičenje iz veslanja i treniramo isključivo aerobne treninge i za to vreme pijem power protein+biotech mega amino 3200, nakon  ovog vikenda planiram više trenirati u teretani i nabaciti koji kilogram,  uzimao bih gejner i amino kiseline ( kad imam teske aerobne treninge),  protein mi je pri kraju tako da nemam bas puno opcija :)  Sta vi mislite?

Da ne trolujemo temu nepotrebno, ali preispitaj sebe koliko ti je ishrana na mestu...tj. koliko proteina, hidrata, masti imas na dnevnom nivou?

Tvoj napredak ne zavisi samo od unosa proteina, kao i amino kiselina kao gradivnih elemenata istih, vec i od unosa dominantno slozenih hidrata i naravno zdravih masti..."balans makronutrijnata prilagodjen cilju"...

Poenta price je bas kao sto je Robert napomenuo suficit...tj. veci unos energije od potrosnje...ako cemo to orijentaciono, "na nivou parametara energetske potrosnje", TDEE + 500 kCal( npr.)

Vecina gejnera ima velike kolicine prostih hidrata - dekstrozu, fruktozu, tu je i maltodekstrin, tako da nisu najbolje resenje...

Moj savet bi bio neki proteinski blend( mesavina) sa dodatkom slozenih hidrata, npr. ovesne pahuljice i zdrave masti( kikriki, kokosovo ulje) tako da dobijas jos jedan "obrok", a ne samo secer+protein( gejneri)...

Dakle, mozes nastaviti sa Power Proteinom, srediti ishranu, tj. kvalitetnim kalorijskim suficitom doci do osnovnog preduslova povecanja telesne tezine, tj. misicne mase...

Sve je to "malo duzi proces", tako da je kljucna stvar vreme, i naravno, adekvatna trenazna stimulacija( u odgovarajucoj zoni opterecenja, "trening hipertrofije")...

Po pitanju ishrane, obavezno procitati...i koliko-toliko primeniti...

http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/plan-ishrane-za-poetnike.html

http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/najbolji-prijatelji-miine-mase-uljeni-hidrati.html

Globalni presek stvari, clanak dr Tutorova...

http://www.pansport.rs/tekstoteka/zdravlje/kako-da-poveate-miinu-masu.html

A o tome koliko ce ti vremena trebati za neke promene...realan prikaz stvari koji je dala Monika...

http://www.pansport.rs/tekstoteka/dodaci-ishrani-suplementacija/za-koliko-vremena-u-videti-rezultate.html
Sačuvana
munchh
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 17

« Odgovor #83 poslato: Septembar 16, 2015, 05:24:45 pre podne »

Ovog vikenda imamo takmičenje iz veslanja i treniramo isključivo aerobne treninge i za to vreme pijem power protein+biotech mega amino 3200, nakon  ovog vikenda planiram više trenirati u teretani i nabaciti koji kilogram,  uzimao bih gejner i amino kiseline ( kad imam teske aerobne treninge),  protein mi je pri kraju tako da nemam bas puno opcija :)  Sta vi mislite?
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #82 poslato: Septembar 15, 2015, 09:56:59 posle podne »

Kao što ti je rečeno najvažnija doza je posle treninga ostale rasporediš u toku dana u zavisnosti od ishrane. Iskeno ne vidim neku logiku kombinovanja AK i gejnera. I mene zanima šta očekuješ od te kombinacije i koji su ti ciljevi ?
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #81 poslato: Septembar 15, 2015, 06:17:47 posle podne »

Osnovni termin ti je odmah posle treninga, a sve ostalo je u zavisnosti od kalorijskih potreba. Trebalo bi da imaš uvid u to koliko kalorija ti je potrebno za ostvarivanje željenog cilja, koliko uspevaš da unosiš putem čvrstih obroka i onda ostatak uneseš preko gejnera.

Nije problem kombinovati AK i gejner, samo zavisi kakva su ti očekivanja od takve kombinacije...

Koji gejner koristiš ili planiraš da kupiš? Koji su ti ciljevi?
Sačuvana
Stranice: 1 [2] 3 4 ... 8 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.057 sekundi sa 20 upita.