TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395111 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 23, 2024, 07:54:56 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 10 11 [12] 13 14 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Kombinacija suplemenata za povećanje telesne težine  (Pročitano 53252 puta)
rakacsd
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 27

« Odgovor #35 poslato: Septembar 24, 2012, 10:45:02 pre podne »

      Pozdrav.
U dilemi sam. Potrebno mi je vase misljenje.
Citajuci forum na mnogim mestima sam nasao tipa protein + ak + kreatin + omega 3 + vitamini i minerali .... i naravno dobra ishrana.
E sad ja se slazem da je to idealno ali realno mnogi od nas to ne mogu (ili potsvesno nece) iz bilo kog razloga da prate u potpunosti.
     Na primer Planiram da uzmem http://www.pansport.rs/Proteini/Koncentrati-/-koncentrati-+-izolati-proteina-surutke/DY270-Elite-Whey-Pro.html ali umesto da jos uz to uzmem ak i omega 3 i vitamine i kreatin ja se razmisljam da uzmem jos jedno pakovanje istog proteina. On koliko vidim imadobar ak sastav i nesto vitamina i minerala.
     Znaci umesto da npr 2 meseca pijem protein ak kreatin omega 3 i vitamine ja bih da pijem dva meseca samo protein ali duplu dozu, bas zbog onog od 1,5 do 3 gr proteina po kg telesne tezine jer iz hrane ne mogu da izvucem vise i ne bih da polemisemo ok ishrane takva je kakva je. Sta vi mislite o tome?  Na uputstvu pise 4 puta dnevno to je oko 96gr proteina dnevno samo iz suplemenata (duplo bi bilo 192 gr) plus ishrana koja nije nesto posebno ali je obilna. Imam oko 108 kg 190cm naravno ima tu i masti ali nista preterano (ja sam jedan od onih "masa je mama"), sa ovakvom ishranom odrzavam formu i kilazu vec vise od 2 godine. Zeleo bih da nabacim bar jos 5kg sto kvalitetnije mase pa ja verujem da bih uspeo u toj nameri pre ako cepam 190gr proteina (250gr praha) iz suplemenata dnevno plus ishrana kakvu imam. Sta vi mislite ?
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #34 poslato: Avgust 31, 2012, 08:17:23 posle podne »

Prvi dan nakon dana odmora,smanji unos hidrata i odradi 2 treninga dnevno.Generalno ,ne bih se opterecivao sa uh,vec bi u sva tri obroka unosio raznovrsne slozene hidrate,mislim da ti kardio ne treba (u smislu skidanja masti),a ako je u zoni aerobno i kondiciono onda ok,ali rasporedi treninge da imas vremena za oporavak.
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #33 poslato: Avgust 31, 2012, 07:37:43 posle podne »

Imam jako malo masti,jer sam sa nekih 84-85 kg za godinu dana polako skidao na 72,bez sagorevaca. Merili su mi Body Fat na onom el. uredjaju,bilo je 4,7%,mada ne mislim da je taj podatak relevantan,jer je to poprilicno nisko,skoro takmicarski. BMI mi je dobar.  (zavrsio sam skoro fakultet,pa imam previse sl. vremena dok ne bude neki posao,pa zato imam vremena za sve to,2 vrste treninga,vodim jako racuna o ishrani,sve merim,pravim unapred itd ... ali nisam bas opterecen time)
I jos jedno pitanje...nedeljom ne treniram bas nista,i onda popodne pojedem dosta palacinki jer ih jako volim,to mi je cheat meal,taj dan smanjim malo unos proteina...pa me zanima kako i sta trenirati dan posle,da se to malo izduva-potrosi,mada se sutradan stvarno osecam dobro,napunjeno...?? (Izvini sad ako malo smaram). :-\
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #32 poslato: Avgust 31, 2012, 07:15:24 posle podne »

Sve zavisi od tvog trenutbog procenta masti u organizmu,smatram da pored ta dva treninga ne treba dodatni jutarnji kardio,plasim se da neces imati dovoljno vremena za oporavak.Za dorucak su ti potrebni hidrati,da li ovsene,pirinac,crni hleb stvar tvog izbora i sta tebi odgovara.
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #31 poslato: Avgust 31, 2012, 11:50:58 pre podne »

Cao! Zanima me da li da variram unos UH jer od ponedeljka mi opet krecu treninzi kik boksa (onda ide naizmenicno po danima kik boks-teretana) Preko leta sam unosio(znaci samo sam isao u teretanu i lagani kardio) 15o ovsenih za dorucak,75 grama pirinca za rucak,i 5o grama pirinca za veceru...tako bih i ostavio u danima kada imam trening u teretani,a zanima me da li da smanjim unosu UH u ta 3 dana kada sam na kik boksu?? Primetio sam da kada pojedem 75 grama pirinca 2 sata pre kik boksa da sam tamo nepokretan,samo sto ne povratim,pa sam mislio npr. 1oo gr. ovsenih ujutru,75 grama pirinca za rucak i da izbacim UH iz vecere ?? Da li tako odgovara? Hvala! (Nisam navodio proteine i Omegu 3 da ne komplikujem pricu,njih unosim dovoljno)
Nadjes ono sto ti odgovara tvom organizmu,a kolicina hidrata za tebe sobzirom da kombinujes teretanu i kick box..nista ja tu ne bih smanjivao ,naprotiv povecaj unos hidrata.
Pa da,ja sam imao taj problem da zimi umesto da dobijem malo mase,zbog kombinacije ova 2 sporta smrsam oko 3-4 kg,a onda leti budem puniji jer nemamo treninge u sali,samo teretana. (A vecina momaka radi obrnuto)  U sustini,pirinac mi odgovara preko dana,nego ovsene ujutru,ne znam je l' uopste potrebno unositi preko 1oo gr. uz dodatak 2,5 dcl obranog mleka,whey-a,2 kasike ml. badema i sake suvih brusnica. (Radim naizmenicno ujutru cardio na prazan stomak jedan dan HIIT na bajsu,jedan dan steady cardio na istom i razgibavanje). Obozavam ovsene,to sa whey-om mi je omiljeni obrok,ali imam frku da ne preteram. Ne smem da dobijam na kilazi zbog kategorije u kik boksu. (do 2 kg. smem da variram)
« Poslednja izmena: Avgust 31, 2012, 11:57:03 pre podne od strane TwinSix » Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #30 poslato: Avgust 31, 2012, 09:21:42 pre podne »

Cao! Zanima me da li da variram unos UH jer od ponedeljka mi opet krecu treninzi kik boksa (onda ide naizmenicno po danima kik boks-teretana) Preko leta sam unosio(znaci samo sam isao u teretanu i lagani kardio) 15o ovsenih za dorucak,75 grama pirinca za rucak,i 5o grama pirinca za veceru...tako bih i ostavio u danima kada imam trening u teretani,a zanima me da li da smanjim unosu UH u ta 3 dana kada sam na kik boksu?? Primetio sam da kada pojedem 75 grama pirinca 2 sata pre kik boksa da sam tamo nepokretan,samo sto ne povratim,pa sam mislio npr. 1oo gr. ovsenih ujutru,75 grama pirinca za rucak i da izbacim UH iz vecere ?? Da li tako odgovara? Hvala! (Nisam navodio proteine i Omegu 3 da ne komplikujem pricu,njih unosim dovoljno)
Nadjes ono sto ti odgovara tvom organizmu,a kolicina hidrata za tebe sobzirom da kombinujes teretanu i kick box..nista ja tu ne bih smanjivao ,naprotiv povecaj unos hidrata.
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12780


Never give up!

« Odgovor #29 poslato: Avgust 31, 2012, 12:13:34 pre podne »

Cao! Zanima me da li da variram unos UH jer od ponedeljka mi opet krecu treninzi kik boksa (onda ide naizmenicno po danima kik boks-teretana) Preko leta sam unosio(znaci samo sam isao u teretanu i lagani kardio) 15o ovsenih za dorucak,75 grama pirinca za rucak,i 5o grama pirinca za veceru...tako bih i ostavio u danima kada imam trening u teretani,a zanima me da li da smanjim unosu UH u ta 3 dana kada sam na kik boksu?? Primetio sam da kada pojedem 75 grama pirinca 2 sata pre kik boksa da sam tamo nepokretan,samo sto ne povratim,pa sam mislio npr. 1oo gr. ovsenih ujutru,75 grama pirinca za rucak i da izbacim UH iz vecere ?? Da li tako odgovara? Hvala! (Nisam navodio proteine i Omegu 3 da ne komplikujem pricu,njih unosim dovoljno)

Ako ti neodgovara pirinac menjaj ga obavezno,eto mozes sa ovsenim ili ovim hlebom sto Marko i ja uzimamo.Uh i ne treba za veceru sem eventualno odmah posle treninga ali ne preteruj.
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12780


Never give up!

« Odgovor #28 poslato: Avgust 31, 2012, 12:11:53 pre podne »

Bas taj uzimam,ima jos par vrsta slicnih njemu i meni to licno vise odgovara.

A sta mislis o Nordijskom hlebu? Isto je pakovan kao taj Ruski samo sto je nekako kao kolac i vise crne boje.
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #27 poslato: Avgust 30, 2012, 11:24:29 pre podne »

Cao! Zanima me da li da variram unos UH jer od ponedeljka mi opet krecu treninzi kik boksa (onda ide naizmenicno po danima kik boks-teretana) Preko leta sam unosio(znaci samo sam isao u teretanu i lagani kardio) 15o ovsenih za dorucak,75 grama pirinca za rucak,i 5o grama pirinca za veceru...tako bih i ostavio u danima kada imam trening u teretani,a zanima me da li da smanjim unosu UH u ta 3 dana kada sam na kik boksu?? Primetio sam da kada pojedem 75 grama pirinca 2 sata pre kik boksa da sam tamo nepokretan,samo sto ne povratim,pa sam mislio npr. 1oo gr. ovsenih ujutru,75 grama pirinca za rucak i da izbacim UH iz vecere ?? Da li tako odgovara? Hvala! (Nisam navodio proteine i Omegu 3 da ne komplikujem pricu,njih unosim dovoljno)
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #26 poslato: Avgust 30, 2012, 09:34:07 pre podne »

Bas taj uzimam,ima jos par vrsta slicnih njemu i meni to licno vise odgovara.
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12780


Never give up!

« Odgovor #25 poslato: Avgust 30, 2012, 09:10:35 pre podne »

Marko jel imas neku posebnu vrstu hleba koju preferiras? ja uzimam neki ruski koji po sastavu je odlican.Jeste skup ali kvalitetan.
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #24 poslato: Avgust 29, 2012, 09:33:46 posle podne »

Licno whey ne smatram obrokom vec zamenom ili dodatkom za obrok.Nisam ni pristalica bas ovsenih,meni bar ne prijaju,pre sam za opciju vise belanaca i 2 zumanceta proprzena na teflonskom tiganju,razani hleb,mozes i malo jogurta.
Sačuvana
Genious
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 77


Never Give Up!

« Odgovor #23 poslato: Avgust 29, 2012, 04:41:55 posle podne »

Ok,zahvaljujem :)
Sačuvana
Today I will do what others won't,so tomorrow I can do what others can't!
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12780


Never give up!

« Odgovor #22 poslato: Avgust 29, 2012, 04:39:39 posle podne »

Nisam,probao pro mix sa ovsenim,probao sam ovsene sa hyperwheyom i vodom...Ocaj :))

Probacu sa pro mixom kada budem potrosio whey :)

Inace ovako ishrana da li valja? Da li bi bilo dobro da pojacam UH ?

Ishrana nije losa a pokusaj malo varirati sa hidratima.
Inace kada uzimas pro mix trazi ukus cokolade fantastican je.
Sačuvana
Genious
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 77


Never Give Up!

« Odgovor #21 poslato: Avgust 29, 2012, 04:35:59 posle podne »

Nisam,probao pro mix sa ovsenim,probao sam ovsene sa hyperwheyom i vodom...Ocaj :))

Probacu sa pro mixom kada budem potrosio whey :)

Inace ovako ishrana da li valja? Da li bi bilo dobro da pojacam UH ?
Sačuvana
Today I will do what others won't,so tomorrow I can do what others can't!
Stranice: 1 ... 10 11 [12] 13 14 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.098 sekundi sa 18 upita.