TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394580 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 12:16:44 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 9 10 [11] 12 13 14 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Kombinacija suplemenata za povećanje telesne težine  (Pročitano 53078 puta)
rakacsd
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 27

« Odgovor #50 poslato: Septembar 25, 2012, 02:19:23 posle podne »

   MightyMO ok to je potpuno razumno objasnjenje i slazem se skroz, znaci da bi organizam funkcionisao onako kako je predvidjemo mora da ima konkretne obroke (pretpostavlja da je to i neka vrsta fizioloske potrebe organizma da zvace i vari nesti malo duze od 10min). Ali ako uzmemo za primer konkretno izgradnja misica bolji ce efekat da se postigne (malo brze i malo vise) od proteina iz praska nego proteina iz obroka upravo zbog onih osobina wheya koje si navela, zar nije tako?
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #49 poslato: Septembar 25, 2012, 09:12:01 pre podne »

   E vidis tako sam i mislio, protein iz suplemenata je daleko bolji od onog iz hrane na osnovu onoga sto si mi napisala. E sad mi daj jedan dovoljno dobar razlog zasto je toliko bitna ishrana (naravno da ne idemo u ekstremne slucajeve, pretpostavimo da se neko hrani prosecno i da vodi racuna o ishrani koliko toliko znaci neki program ishrane koji vec dve godine odrzava formu i izgled na istom nivou). Kvalitetna ishrana znaci sto manje masti , sto kvalitetniji UH, i sto kvalitetniji i sto vise proteina (oko 30gr po obroku),vitamini ,minerali zdrave masti.... pa zar se sve to (a mozda i vise) ne uradi dodatkom odredjenih suplemenata na vec donekle korigovanu ishranu? I sama si navela prednosti proteina iz praska.
   Znam da mozda zvuci malo cudno ali zasto je hrana toliko bitna (opet da ne idemo u ekstrem ne mislim da se ne jede uopste) ???

zašto je hrana bitna?  pre svega da funkcionišeš kako treba, da budeš zdrav, jak, otporan, da imaš jak imunitet i da sprečiš razvoj bolesti i oštećenja u organizmu, da se osećaš dobro...

ne hranimo se kvalitetno samo da bi izgledali lepo već i da bi dobro funkcionisali.  Zdravlje je uvek na prvom mestu.

Suplementi ne mogu i NE SMEJU da zamene hranu, oni jesu dodatak, ali dodatak ISHRANI.  Najviše treba da se trudiš da ishranom uneseš sve potrebne nutrijente, ali je jako teško uneti potrebnu količinu hranljivih sastojaka i tu nastupaju dodaci ishrani.... jer svi živimo brzim tempom života, manje više se ljudi slabo i nezdravo hrane...
Sačuvana
rakacsd
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 27

« Odgovor #48 poslato: Septembar 24, 2012, 11:29:23 posle podne »

    Marko ok ja sam pogresno procitao tvoj prethodni odgovor jbg.Hvala.

Miro i Stefane ovo sam napisao u prethodnom postu "....zasto je hrana toliko bitna (opet da ne idemo u ekstrem ne mislim da se ne jede uopste) ?".
Ja mozda imam neke lude ideje ali sigurno nisam toliko lud da mislim da treba da se izbaci hrana i da se koristi samo suplementi.
Moze li bilo ko da mi objasni zasto je bolje jesti kvalitetnu hranu od proteinskog suplementa?
Sta to ima komad belog mesa i pirinac npr a nema porcija nekog kvalitetnog wheya ?
Kako to hrana moze bolje da izgradi misic od wheya pored svih onih prednosti koje je MightyMO napisala?
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #47 poslato: Septembar 24, 2012, 07:11:34 posle podne »

Marko pretpostavljam da mislis na monohidrat i koji bi mi preporucio? To ispada 4 puta po 5gr a negde sam malo pre procitao (mislim bas ovde negde na forumu) da treba 0.3gr po kg sto bi za mene znacilo min 30gr da li bi valjalo da pijem toliko ili ipak ne ?
Scitec monohidrat ....5 g pre treninga,5 g posle treninga,danima kada ne vezbas 5 g ujutru i tako mozes 3 meseca nakon toga pauza od par nedelja.
Sačuvana
Miraa
PANSPORT TEAM
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2390


« Odgovor #46 poslato: Septembar 24, 2012, 06:29:27 posle podne »

Protein u vidu praska ma svoje prednosti koje je Monika navela ali ti on ne moze biti zamena za protein iz hrane..zato se naziva dodatkom ishrani...
Sačuvana
Stefan991
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 308

« Odgovor #45 poslato: Septembar 24, 2012, 06:26:26 posle podne »

Ni jedan suplement ne moze da zameni protein iz hrane,pogotovo mesa i jaja.Suplementi,tacnije whey protein pijes samo u pwm posle treninga i eventualno ujutro to je to..Raste se od hrane i treninga,ne od praska.
Sačuvana
rakacsd
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 27

« Odgovor #44 poslato: Septembar 24, 2012, 02:45:39 posle podne »

   E vidis tako sam i mislio, protein iz suplemenata je daleko bolji od onog iz hrane na osnovu onoga sto si mi napisala. E sad mi daj jedan dovoljno dobar razlog zasto je toliko bitna ishrana (naravno da ne idemo u ekstremne slucajeve, pretpostavimo da se neko hrani prosecno i da vodi racuna o ishrani koliko toliko znaci neki program ishrane koji vec dve godine odrzava formu i izgled na istom nivou). Kvalitetna ishrana znaci sto manje masti , sto kvalitetniji UH, i sto kvalitetniji i sto vise proteina (oko 30gr po obroku),vitamini ,minerali zdrave masti.... pa zar se sve to (a mozda i vise) ne uradi dodatkom odredjenih suplemenata na vec donekle korigovanu ishranu? I sama si navela prednosti proteina iz praska.
   Znam da mozda zvuci malo cudno ali zasto je hrana toliko bitna (opet da ne idemo u ekstrem ne mislim da se ne jede uopste) ???
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #43 poslato: Septembar 24, 2012, 02:23:00 posle podne »

  Pa naravno pa ja sam prvi koji tako razmislja sta ce mi vitamini i omega 3 kad mi ne daje masu, sto je pogresno shvatanje jer zapostavljamo i opste zdravlje i imunitet i raspolozenje i tetive i sto moze da ima jak uticaj na trenng i postizanje cilja, i ne kazem da to ne treba ili ne valja nego samo kazem da oni kojima je cilj masa uglavnom nece da trose pare na to nego gledaju da sto vise uzmu nesto sto ce da im poveca cifru na vagi.
  Koja je razlika izmedju proteina iz hrane i iz praska ? (AK sastav, iskoriscenost, ...? ) Ili na srpskom kako to misic zna da li je dobio protein iz praska ili iz npr mesa?
  Sta je najisplativije da se unosi od UH (a da valja makar prosecno)?

razlika izmeĂ°u proteina surutke (whey proteina) i proteina iz hrane  je ogromna.

Ključne stvari
- u whey proteinu su elimiisane masnoće, hidrati, negde i laktoza itd....  a masnoće npr. neminovno unosiš kroz meso
- whey ima najveću biološku vrednost, najbogatiji BCAA aminokiselinama, broj 1 proteinski izvor za spotiste
- smutiš prah za pola minuta i imaš vrhunski proteinski šejk
- ukusi fantastični, neki imaju pridodate digestivne enzime
- ono što je najbitnije - vreme apsorpcije... whey se neuporedivo brže apsorbuje od proteina iz hrane, što je posebno važno u periodu odmah nakon treninga...   npr. 20 ak minuta ili par sati ,  ogromna razlika zar ne?

ishrana je svakako najbitnije, ne kažemo da treba da se oslanjaš isključivo na suplemente... 3-4 proteinska obroka dnevno, whey ujutru i posle treninga kao dodatni unos

p.s. što se kvalitetnih hidrata tiče, najisplativiji su ti pirinač, ovsene pahuljice, integralne testenine, krompir
Sačuvana
rakacsd
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 27

« Odgovor #42 poslato: Septembar 24, 2012, 02:20:51 posle podne »

Marko pretpostavljam da mislis na monohidrat i koji bi mi preporucio? To ispada 4 puta po 5gr a negde sam malo pre procitao (mislim bas ovde negde na forumu) da treba 0.3gr po kg sto bi za mene znacilo min 30gr da li bi valjalo da pijem toliko ili ipak ne ?
Sačuvana
rakacsd
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 27

« Odgovor #41 poslato: Septembar 24, 2012, 02:16:01 posle podne »

   Pa naravno pa ja sam prvi koji tako razmislja sta ce mi vitamini i omega 3 kad mi ne daje masu, sto je pogresno shvatanje jer zapostavljamo i opste zdravlje i imunitet i raspolozenje i tetive i sto moze da ima jak uticaj na trenng i postizanje cilja, i ne kazem da to ne treba ili ne valja nego samo kazem da oni kojima je cilj masa uglavnom nece da trose pare na to nego gledaju da sto vise uzmu nesto sto ce da im poveca cifru na vagi.
  Koja je razlika izmedju proteina iz hrane i iz praska ? (AK sastav, iskoriscenost, ...? ) Ili na srpskom kako to misic zna da li je dobio protein iz praska ili iz npr mesa?
  Sta je najisplativije da se unosi od UH (a da valja makar prosecno)?
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #40 poslato: Septembar 24, 2012, 02:03:20 posle podne »

Ishrana,trening,odmor ,suplementacija je neki redosled vaznosti za to sto ti zelis da postignes.Prioritet ishrana i kvalitetni proteinski obroci i kontinuirani u toku dana!
Whey dupla doza nakon treninga sa 5 g kreatina,kreatin 5 g pre treninga.Whey uzimas jos ujutru i izmedju obroka ili pre spavanja .
Sačuvana
Miraa
PANSPORT TEAM
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2390


« Odgovor #39 poslato: Septembar 24, 2012, 01:59:15 posle podne »

Ali ti moras da shvatis ako zelis da nabacis kvalitetnu masu protein mora prvenstveno da ti dodje iz hrane, pa tek onda potpomaganje suplementacijom, a vitamini i minerali su nesto sto uvek treba da je manje vise prisutno zbog zdravlja nevezano za misice, masu itd ... Nekako cini mi se ljudi ne shvataju znacaj i tih suplemenata tipa  omega3, podrska zglobovima, vitamini i minerali jer ono kao sta ce mi to, to mi nece doprineti nabacivanju mase...Zatim kvalitetni UH...Bolje ti je pare da ulozis u hranu a protein u vidu suplementa da unosis 2-3 puta dnevno...
Sačuvana
rakacsd
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 27

« Odgovor #38 poslato: Septembar 24, 2012, 01:02:47 posle podne »

    Mozda se nisam dobro "odrazio" kad kazem dupla doza proteiona ja mislim da uzimam protein npr 8 puta u toku dana da rasporedim ili 7 puta a duplu porciju odmah nakon treninga,i ti Marko mislis da cu bolji efekat (pre da nabacim masu ili vecu kolicnu misica) ako unesem duplo manje proteina iz praska a ubacim kreatin???
Da me ne shavtis pogresno, meni to deluje nverovatno ako je tako. O kojoj kolicini kreatina dnevni pricamo i kad kako?

     Miro isto pitanje i za tebe. Ja znam da je dobro uzimanje vitamina i minerala uz supse i trening ali opet meni je cilj bar 5 kg i da li ce duplo manja doza proteina sa vitaminima i mineralima da ima bolji efekat (pre da nabacim masu ili vecu kolicnu misica)  od dve doze proteina? Tek to mi deluje neverovatno.
 
     Ljudi je ne sumnjam u vase znanje samo kazem kako to meni izgleda po nekoj mojoj logici. Jer svuda pise da protein "gradi" misice sve ostalo "pomaze" i zbog toga sam dosao na tu ideju.
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #37 poslato: Septembar 24, 2012, 11:25:28 pre podne »

Pojacaj proteinski unos kroz ishranu,od suplementacije whey i kreatin .To je mnogo bolja opcija od pojacavanja doze whey proteina.
Sačuvana
Miraa
PANSPORT TEAM
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2390


« Odgovor #36 poslato: Septembar 24, 2012, 11:11:31 pre podne »

Pa mozes ti pojacati unos proteina putem suplementacije, ali ipak na prvom mestu mora biti dobra ishrana a ne kakva je takva je..kreatin ti nije potreban ali ja licno nikad ne bih izbacivala vitamine i minerale iz ove price...
Sačuvana
Stranice: 1 ... 9 10 [11] 12 13 14 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.112 sekundi sa 18 upita.