TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395144 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 25, 2024, 09:09:48 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 29 30 [31] 32 33 ... 35 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Kombinacija suplemenata za povećanje mišićne mase, bez povećanja masti  (Pročitano 133391 puta)
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #62 poslato: Decembar 20, 2012, 04:09:15 posle podne »

I samo da se nadovežem, jer je momak tražio preporuku za prah BCAA - preporučujem SNI bcaa u prahu, najekonomičnije i ukus im je sasvim podnošljiv :)

takoĂ°e dobre su Scitec BCAA u prahu 500 g.

A za vitamine i minerale se slažem sa Kozmom, nemoj da zanemariš taj deo.
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12782


Never give up!

« Odgovor #61 poslato: Decembar 19, 2012, 08:08:41 posle podne »

Labrador..odgovorno ti tvrdim da su ti vitamini i minerali veoma potrebni iz razloga što mi koji se bavimo aktivno sportom potreba za njima se jako povećava a veruj mi da bi jako mnogo voća morao pojesti da toliko uneseš što opet nikako nije dobro iz razloga što time unosiš još dosta stvari koje ti baš ne trebaju a to je recimo šećer.

Što se tiče BCAA potvrĂ°ujem da je prah mnogo bolja varijanta jer je isplativije po novčanik i doze su bolje.Varka je sa tabletama u tome što ljudi misle da su praktične za nošenje što možda većini i jeste tačno ali ako se nema baš finansija da se zaista mnogo velike količine tableta odjednom unose onda nema efekta.Ja ti toplo savetujem prah.
Sačuvana
labrador
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 71


jedite zdrave hemikalije iz ivičnih galaksija

« Odgovor #60 poslato: Decembar 19, 2012, 08:04:09 posle podne »

Imaš 3 puta samo teretanu, plivanje i fudbal te dosta troše, sigurna sam. Tada moraš unositi više hidrata.

Ja bih bar 4 puta nedeljno teretanu.  A ostalo, ako ti prija, ok ne bih izbacivala.

Pre bih rekla da je u ishrani problem. U stvari, ne problem jer ti već napreduješ, ali bih npr pre forsirala crveno meso tipa goveĂ°i but, nego proteinsku mešavinu ili whey kao meĂ°uobrok.  Probaj sa više crvenog mesa, i proteina uopšte.

Što se tiče suplementacije sve mi deluje super, uzimaš li neki vitaminsko mineralni kompleks ili samo cink i selen?
Ništa ne bih menjala, jedino što ti preporučujem da pri sledećoj kupovini uzmeš neki BCAA u prahu, daleko su isplativiji.

da shvatio sam da se mnogo istrosim na danima fudbala i pogotovo plivanja... tako mi deluje da oscilujem od mase do trosenja.

BCAA, definitivnu prelazim na prah, uhvatih se ja tableta, rekoh lakse za gutanje, ali vidim da su bas slabe, iako ja isao prema upstvima sa deklaracije.
ima li neke preporuke za koji prah?

vitaminsko mineralne, ne uzimam, jer pojedem dosta voca/povrca tokom dana.

?
znaci, mogu da dodam jos jedna trening nedelju u teretani? :)

Sačuvana
ko hoće-naĂ°e način, ko neće-naĂ°e izgovor
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #59 poslato: Decembar 19, 2012, 04:18:27 posle podne »

Ako misliš da si za 3 meseca nabacio 2kg mišića, ja tu ništa ne bih menjao.
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #58 poslato: Decembar 19, 2012, 04:10:46 posle podne »

Imaš 3 puta samo teretanu, plivanje i fudbal te dosta troše, sigurna sam. Tada moraš unositi više hidrata.

Ja bih bar 4 puta nedeljno teretanu.  A ostalo, ako ti prija, ok ne bih izbacivala.

Pre bih rekla da je u ishrani problem. U stvari, ne problem jer ti već napreduješ, ali bih npr pre forsirala crveno meso tipa goveĂ°i but, nego proteinsku mešavinu ili whey kao meĂ°uobrok.  Probaj sa više crvenog mesa, i proteina uopšte.

Što se tiče suplementacije sve mi deluje super, uzimaš li neki vitaminsko mineralni kompleks ili samo cink i selen?
Ništa ne bih menjala, jedino što ti preporučujem da pri sledećoj kupovini uzmeš neki BCAA u prahu, daleko su isplativiji.
Sačuvana
FKCK
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 23

« Odgovor #57 poslato: Decembar 19, 2012, 04:05:23 posle podne »

Po meni treba da pojacas ili broj treninga ili intenzitet treninga uz sredjenu ishranu kako si sam naveo a sto se tice suplimenata ove scitec slobodno 4 pre, 4 posle treniga (slabe su mnogo!!). Glutamin mozes i 5g pre treninga.
Sačuvana
Ja sam ras'o sa dilejama ne sa bilderima.
labrador
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 71


jedite zdrave hemikalije iz ivičnih galaksija

« Odgovor #56 poslato: Decembar 19, 2012, 11:40:58 pre podne »

cilj mi odgovara naslovu ove teme>

imam 172, i trenutno 78kg, za zadnjih 3 meseca nabacio sam 2kg čiste mišićne mase (tako mi izgleda:) nisam žurio


hranim se , poprilično uredno i zdravo
treniram tri puta teretana, jednom plivanje i jednom fudbal / nedeljno

moja kombinacija suplemenata:

whey, ujutru i posle treninga
dex/malt 20g posle treninga
bcaa scitec tablete, dve pre, jedna posle treninga(po deklaraciji, al meni to deluje malo)
glutamin, 10g posle treninga, ne toliko redovno nekada ga kupim nekada ne.
kreatin ph12 1,5g pre i posle trninga
arginin pre treninga
od skoro ubacio i elite xt blend, izmedju obroka.
omega 3
cink+selen

trenutno sam u nekoj stagnaciji
želeo bih još 3-4kg čiste mišićne mase, spreman sam da ću tu biti i nečeg drugog :P ali nije strasšno...

pitanje:

šta treba menjati?
pojačavati ishranu? trening? jedno i drugo?
nešto treće


veliki poz.
Sačuvana
ko hoće-naĂ°e način, ko neće-naĂ°e izgovor
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #55 poslato: Novembar 21, 2012, 07:46:11 posle podne »

Ja kreatin pijem tako sto 5 g stavim u usta i zalijem vodom...mozes tako i nakon toga popijes amino kiseline.
Sačuvana
Miraa
PANSPORT TEAM
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2390


« Odgovor #54 poslato: Novembar 21, 2012, 03:29:32 posle podne »

ok, hvala!
posto planiram da ubacim i monohidrat, da li mogu da popijem sve zajedno (amino i monohidrat) pre treninga i tako isto posle treninga ili je potrebno da nekako odvojim ta 2 ?

Sve to ide u isti stomak prakticno jedno za drugim pa mu na isto dodje..dakle kako god da je tebi lakse...
Sačuvana
Nenadolar
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 5


Nenad, 1,84m, 78kg

« Odgovor #53 poslato: Novembar 21, 2012, 03:25:24 posle podne »

ok, hvala!
posto planiram da ubacim i monohidrat, da li mogu da popijem sve zajedno (amino i monohidrat) pre treninga i tako isto posle treninga ili je potrebno da nekako odvojim ta 2 ?
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #52 poslato: Novembar 21, 2012, 10:01:57 pre podne »

Nemoj da se previse opterecujes sa tim ,pij onako kako pise na deklaraciji.
Sačuvana
Miraa
PANSPORT TEAM
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2390


« Odgovor #51 poslato: Novembar 21, 2012, 09:45:57 pre podne »

Tri tablete pred trening sa vodom, tri posle sa vodom...
Sačuvana
Nenadolar
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 5


Nenad, 1,84m, 78kg

« Odgovor #50 poslato: Novembar 20, 2012, 07:34:43 posle podne »

Moje ime je Nenad, imam 20 godina,visok sam 1,84m i imam 78kg-  treniram 12 godina (gimnastika,fudbal,kikboks), a u teretanu idem vec godinu ipo dana i mogu reci da sam skapirao kako pravilno vezbati, hraniti se i odmarati.
Pomoc mi treba oko suplementacije. Od kako sam krenuo u teretanu pijem protein sa dekstrozom nakon svakog treninga, a sada sam ubacio i Dymatize Super Amino 4800 koje pijem ujutru na prazan stomak i nakon treninga (posle proteina). Procitao sam na Pansport sajtu da ih ne treba piti u kombinaciji sa proteinskim sejkovima- sta mislite o tome??    (procitajte zadnju recenicu u opisu proizvoda)
http://www.pansport.rs/Aminokiseline/Aminokiseline-u-tabletama/DY356-Super-amino-4800.html
 Gutati tablete sa vodom ili voćnim sokom, nikako sa mlekom ili napitkom na bazi proteina.

S ozbirom na to, molio bih strucan savet u vezi toga kada/kako i u kojim kolicinama ih gutati?
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #49 poslato: Avgust 14, 2012, 10:09:49 pre podne »

http://www.pansport.rs/Proteini/Koncentrati-/-koncentrati-+-izolati-proteina-surutke/SN483-100-Whey-Protein-Professional.html?keyword=100%25+whey
http://www.pansport.rs/Kreatin/Kreatin-fosfat-/-monohidrat/TL1074-Creatine-Fuel-Powder.html
http://www.pansport.rs/Aminokiseline/BCAA/SN140-Nitro-X.html
http://www.pansport.rs/Aminokiseline/Glutamin/NU388-Glutabolic.html

Kreatin 5 g pr ,5 g posle treninga danima kada treniras,dane odmora samo 5 g.
Glutamin 10 g posle treninga,10 g uvece i 10 g ujutru
BCAA 10 g pre ,10 g posle treninga,mozes i u toku treninga 10g
Sačuvana
Miraa
PANSPORT TEAM
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2390


« Odgovor #48 poslato: Avgust 14, 2012, 09:45:43 pre podne »

Pa kad su BCAA u pitanju pre treninga i posle a sto se kolicine tice koristi kao sto pise na pakovanju..Sto se kreatina tice pusti price jer pricaju gluposti...
Sačuvana
Stranice: 1 ... 29 30 [31] 32 33 ... 35 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.208 sekundi sa 18 upita.