TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394582 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 01:54:20 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 35 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Kombinacija suplemenata za povećanje mišićne mase, bez povećanja masti  (Pročitano 132895 puta)
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #377 poslato: Avgust 04, 2014, 01:05:44 posle podne »

Oprosticete mi...ovo je moj tekst od pre nekoliko meseci koji sam objavio u jednoj fb grupu u kojoj sam admin...mislim da ce svima koristiti...

Телесни типови...још је у прастарим књигама записано је да постоје три телесна типа људске расе - Vata, Pitta и Kapha, а Вилиам Шелдон је ту поделу "осавременио" и три телесна типа назвао - ЕКТОМОРФ, МЕЗОМОРФ и ЕНДОМОРФ.
Ова три телесна типа најбоље осликавају степен анаболизма људског тела и брзину метаболизма.

Вечерас ћемо причати о ектоморфима, ситним , али динамитним момцима, који "безнадежно јуре масу", а често греше, не познајући себе...nosce te ipsum(упознај себе самог)

ЕКТОМОРФИ, су покретни сагоревачи калорија, тешко набацују и мишићну и "масну масу", то је онај тип људи који кажу за себе, "једем све што стигнем и никако да се угојим"(добијем на маси)...

Овај телесни тип карактеришу уска рамена и кукови, уско лице са високим челом, танак и узак грудни кош и абдомен, танке руке и ноге, мали проценат телесне масти.

Овом телесном типу се препоручују основне вежбе, веће тежине( 5-10 понављања), мањи број серија,8-12 по мишићној партији (како би се стимулисала "дубока" мишићна влакна,а самим тим и раст мишића), "сплит систем" са 1-2 мишићне партије за тренинг је ИДЕАЛАН...овај телесни тип треба да избегава изолационе вежбе(сајле, машине..., дакле, "слободан тег" је број 1 за ектоморфе), ИЗБЕГАВАТИ дуге и исцрпљујуће тренинге(ДУЖЕ ОД САТ ВРЕМЕНА), овом типу треба више одмора од тренинга, како би се избегла фатална претренираност и катаболизам( и оно мало напретка се уништи), кардио-тренинг свести на најмању могућу "потребну" меру...
Дакле, мање пикања фудбалице и улудог трошења калорија, а више одмора, чувајте енергију!!!

Паузе између серија треба да су "мало" дуже, 60-90 секунди, а између мишићних партија 5 минута...
Добар и окрепљујући сан је неопходан( бар 8 сати током ноћи и сат времена "дремке" у току дана).

Овај телесни тип МОРА ДА ЈЕДЕ ЧЕСТО, НА СВАКА 2 ИПО ДО 3 САТА, ДАКЛЕ 5-7 мањих ОБРОКА, ЈЕСТИ МАКСИМАЛНО КВАЛИТЕТНО, УЗИМАТИ НАЈМАЊЕ 1,5 - 2 грама протеина по килограму телесне тежине, плус споро-ослобађајући угљени хидрати(низак гликемички индекс, не изазивају нагли скок шећера у крви,а одржавају га дуго), типа - пасуљ, кукуруз, овсене пахуљице, интегрални пиринач, производи од житарица од целог зрна(интегрално)!!!
Однос хранљивих материја код ектоморфа би требало да буде - 20-25% протеини, 50% угљени хидрати, 20-25% масти.

ОБАВЕЗАН ЈЕ ВИСОКОПРОТЕИНСКИ ОБРОК 90 минута ПРЕД СПАВАЊЕ, ЈЕР ОН ДРАГЕ МОЈЕ СУШЉЕ ШТИТИ ВАШЕ МИШИЋЕ ОД РАЗГРАДЊЕ ТОКОМ СНА!

ПИЈТЕ 2,5 - 3 ЛИТАРА ЧИСТЕ ВОДЕ НА ДАН(ту не рачунамо сокове, чајеве и друге напитке, већ само воду).
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #376 poslato: Avgust 04, 2014, 01:01:27 posle podne »

Daleko od toga da želim da se rugam bilo kome...ali i za ektomorfe postoje adekvatne modifikacije treninga i ishrane koje mogu dati rezultate, suština je "redukovati potrošnju", tj. nepotrebno rasipanje kalorija...

A o pantljičari...

Pantljičare (Cestodes) su klasa pljosnatih crva koja vodi isključivi endoparazitski( u organizmu domaćina) način života. Odrasle jedinke žive u crevu čoveka i izazivaju teška oboljenja jer su veoma patogene.

Telo im je izduženo, dorzoventralno spljošteno (ima oblik pantljike) i podeljeno na veliki broj članaka (proglotisa) koji zajedno dostižu dužinu od 1 mm pa do 10 m. na telu se razlikuju:

prednji deo je u obliku sićušne glave (scolex);

iza glave je suženje (vratni region), koji predstavlja embrionalnu zonu jer se u njemu stalno obrazuju novi proglotisi; najmlaĂ°i proglotisi su oni koji su najbliži vratnom delu, a idući ka kraju lanca članci su sve stariji;
niz proglotisa koji se označava kao lanac (strobila).

Adaptacije na parazitski način života
pantljičare su izgubile crevni takt; hranu uzimaju osmotskim putem iz creva domaćina preko cele površine tela; zbog toga se na površini tela obrazuju trnoliki izraštaji koji povećavaju apsorpcionu (upijajuću) površinu;
u njihovom telu su naĂ°ene materije koje neutrališu dejstvo crevnih enzima domaćina, inače bi bile svarene od strane domaćina;
organi za pričvršćivanje su u obliku pijavki i kukica i nalaze se samo na skoleksu;

polni sistem je hermafroditan i dobro je razvijen (bolje razvijen nego kod metilja); svaki proglotis je gotovo potpuno ispunjen polnim organima, kako muškim tako i ženskim; u prednjim, mladim člancima polni sistem još nije funkcionalan, u srednjim je funkcionalan (proizvode se polne ćelije), a zadnji su potpuno ispunjeni oploĂ°enim jajima; zadnji članci se otkidaju i iz njih se oslobaĂ°aju jaja, koja sa fecesom domaćina dospevaju u spoljašnju sredinu;
razviće se odvija preko larvalnih oblika; tako je trajni domaćin goveĂ°e (Taenia saginata) i svinjske pantljičare (Taenia solium) čovek, a prelazni domaćin je goveče, odnosno svinja;
oploĂ°ena jaja dospevaju sa fecesom domaćina u spoljašnju sredinu, a zatim u prelaznog domaćina – svinju;
u crevu svinje izleže se larva onkosfera;
larva kukicama probija crevo, ulazi u krv i krvlju dospeva u jetru, mišiće, pluća, mozak; u tim organima onkosfera se razvija u bobicu (finu);
čovek se zarazi jedući nedovoljno kuvano ili pečeno bobičavo meso pa se u njegovom crevu iz bobice razvije pantljičara.

Pseća pantljičara (lat. Echinococcus granulosus) kao trajnog domaćina ima psa, a kao prelazni domaćin je čovek. Ciste (larve) pseće pantljičare mogu u telu čoveka izazvati teške, nekada smrtonosne posledice.

Sve u svemu...svaki svoj obrok delite sa novim endoparazitski prijateljem - pantljičarom!  ;D
Sačuvana
Aziz Shavershian
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 419


Don't tell people your dreams, show them!

« Odgovor #375 poslato: Avgust 04, 2014, 11:44:39 pre podne »

Ukoliko je u kalorijskom suficitu a ne goji se, onda se logičnim nameće da ima neki zdravstveni problem. Trebalo bi onda posetiti lekara.

Ne mora da znači.Znam dosta ljudi koji jedu sve živo i u definitivno su suficitu,ne goje se,a potpuno su zdravi ljudi. Nisu nam svima isti organizmi.
To ja pricam, a i znam coveka uzivo,znam da covek moze da unese po obroku bukvalno koliko hoce...
Sačuvana
Go hard mate the gym lifestyle is the best ! train hard, eat well, party hard.
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #374 poslato: Avgust 04, 2014, 11:23:15 pre podne »

Ukoliko je u kalorijskom suficitu a ne goji se, onda se logičnim nameće da ima neki zdravstveni problem. Trebalo bi onda posetiti lekara.

Ne mora da znači.Znam dosta ljudi koji jedu sve živo i u definitivnom su suficitu,ne goje se,a potpuno su zdravi ljudi. Nisu nam svima isti organizmi.
« Poslednja izmena: Avgust 04, 2014, 02:07:11 posle podne od strane Miletić Dušan » Sačuvana
Aziz Shavershian
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 419


Don't tell people your dreams, show them!

« Odgovor #373 poslato: Avgust 04, 2014, 09:58:37 pre podne »

Nema on pantljicaru,kod njega se ne zna meni haha :) Ali uglavnom obrok posle treninga i posle toga je sve odlicno,to znam jer smo jeli par puta zajedno i stalno ima nesto dobro za posle treninga tipa belo meso i pirinac..za dorucak jede isto jako dosta,zavisi ali 5-6 jaja pojede lagano i hleb trpa,ne znam zaista sto je to tako..
Sačuvana
Go hard mate the gym lifestyle is the best ! train hard, eat well, party hard.
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #372 poslato: Avgust 04, 2014, 07:28:23 pre podne »

Koliko je uopšte i "popularna" pojava pantljičare, Slaviša? Eto, možeš baciti par rečenica o tome. :)
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #371 poslato: Avgust 04, 2014, 12:53:43 pre podne »

Ekstremni ektmorf ili ghost rider...pantljiicara,hm?

"jelo drzi telo"...daj lepo da vidimo njegov meni...pa da prodiskutujemo?
Sačuvana
P. Heath
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1967


NO PAIN - NO GAIN

« Odgovor #370 poslato: Avgust 03, 2014, 10:35:26 posle podne »

Ma ne jede dovoljno, ne verujem da je naucni fenomen.
Sačuvana
A. Kolocka
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 337


« Odgovor #369 poslato: Avgust 03, 2014, 06:00:13 posle podne »

Nek ispiše dnevnu ishranu, da vidimo o čemu se radi.
Sačuvana
Medalja se osvaja na treningu, na takmičenje samo odeš po nju.
Aziz Shavershian
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 419


Don't tell people your dreams, show them!

« Odgovor #368 poslato: Avgust 03, 2014, 03:14:45 posle podne »

Prenesi drugu da je predmet diskusije na PS Forumu već nekoliko dana. :D
Ne bi bilo loše ni da se pojavi i da nam informacije iz prve ruke.
Izlazimo sad u grad pa cu popricati sa njim lepo,ne verujem da zeli da otvori nalog ali mogu ja pisati sa svog na primer kad dodje kod mene,pa detaljno da se ispricamo o tome..
Sačuvana
Go hard mate the gym lifestyle is the best ! train hard, eat well, party hard.
pedjoni986
Gost
« Odgovor #367 poslato: Avgust 03, 2014, 01:23:37 posle podne »

Ne jede dovoljno, ili on misli da jede dovoljno..nema tu mnogo filozofije, suficit mora da se pravi
Sačuvana
A. Kolocka
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 337


« Odgovor #366 poslato: Avgust 03, 2014, 12:50:58 posle podne »

Prenesi drugu da je predmet diskusije na PS Forumu već nekoliko dana. :D
Ne bi bilo loše ni da se pojavi i da nam informacije iz prve ruke.
Sačuvana
Medalja se osvaja na treningu, na takmičenje samo odeš po nju.
AJAF
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 22

« Odgovor #365 poslato: Avgust 03, 2014, 07:40:41 pre podne »

Neka proba da svakog dana jede u isto vreme ili bar priblizno najvise razlike pola sata jedno mesec dva  pa mozda uspe....:)
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #364 poslato: Avgust 02, 2014, 07:06:09 posle podne »

Ukoliko je u kalorijskom suficitu a ne goji se, onda se logičnim nameće da ima neki zdravstveni problem. Trebalo bi onda posetiti lekara.
Sačuvana
Aziz Shavershian
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 419


Don't tell people your dreams, show them!

« Odgovor #363 poslato: Avgust 02, 2014, 06:43:20 posle podne »

To i ja kazem, verovatno tako dodje period kad se neko goji bolje kad gore itd kaze pre je jeo i manje a gojio se,ocigledno da mu sad vise kalorija treba
Sačuvana
Go hard mate the gym lifestyle is the best ! train hard, eat well, party hard.
Stranice: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 35 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.066 sekundi sa 20 upita.