TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394571 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 01:04:41 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 35 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Kombinacija suplemenata za povećanje mišićne mase, bez povećanja masti  (Pročitano 132847 puta)
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #437 poslato: Oktobar 20, 2014, 11:36:07 pre podne »

Naravno,to si potpuno  pravu.Prvo bi trebao da resi svoj problem sa ishranom  ako zeli da napreduje.Ja sam mu dao predlog ako se bas resio za suplemente.Sigurno je bolje da unese njih pored svoje slabe ishrane nego da ne unosi nista.
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #436 poslato: Oktobar 20, 2014, 06:34:00 pre podne »

Sve je to super Dušane ali dok ne promeni u glavi to da je skoro vegetarijanac i da ne voli da jede, ništa od supsa mu neće pomoći...
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #435 poslato: Oktobar 19, 2014, 02:38:23 posle podne »

Ako si već odlučio da kupuješ suplemente moja preporuka bi bila :
http://www.pansport.rs/Proteini/Koncentrati-/-koncentrati-+-izolati-proteina-surutke/SN483-100-Whey-Protein-Professional.html
http://www.pansport.rs/Kreatin/Kreatin-fosfat-/-monohidrat/DY306-Creatine-monohydrate-micronised.html
http://www.pansport.rs/Vitaminsko-mineralni-kompleksi/Za-rekreativce-i-aktivne-ljude/NI325-My-Favorite-Multiple%C2%AE-Energizer.html
http://www.pansport.rs/Esencijalne-masne-kiseline/NI107-Omega-3-Fish-Oil-1000-mg.html
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #434 poslato: Oktobar 19, 2014, 02:29:50 posle podne »

P.S.

Mrzi te da jedeš?

"Ono si što jedeš"..."jelo drži telo"...ako nemaš dovoljno gradivnih materija, tvoje telo neće ni imati materijala za izgradnju mišićne mase...

To me podseća na ono "kukanje" nekih ektomorfa( navodnih ektomorfa)..."mnogo je jedem, a ne nabacujem masu"...obično kad čoveka detaljno ispitamo doĂ°emo do toga da on ima 2 obroka dnevna prepuna "junk-a"...

Dakle, nije bitno koliko jedeš količiniski, već šta jedeš i u koliko obroka...

Npr. imao sam dva obroka, pojeo sam pola tepsije bureka i pola litra jogurta, a drugi obrok "porodična" pica...i da, to jeste količniski mnogo, ali premalo pravih stvari...

JEDI, JEDI I OPET JEDI...KVALITETNO...U 4-6 OBROKA DNEVNO!

Vreme za kuvanje, pripremu, moraš da naĂ°eš, ne očekuj previše od suplemenata, ako je ishrana "bedak"...

Ništa zlonamerno, sa namerom da te uvredimo i sl., ali ovo je najslikoviti prikaz tvog trenutnog stanja...
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #433 poslato: Oktobar 19, 2014, 02:01:48 posle podne »

ishrana mi je uglavnom 4 puta dnevno ,ujutru namazem nesto na hleb ,ili musli ,kesks ,sir, popodne pilece belo uglavnom pirinac ,neka salata ,na faksu uzmem nesto u pekari ,a uvece narucim picu u karibiku.. (hahahah) :) Plus tesko je razumeti da mrzim da jedem , i nemam uopste vremena da sad ja spremam sebi neku specijalnu hranu ,przim meso i te fore... Druga stvar ne volim da jedem ni jedno drugo meso osim pileceg filea ,i to sam krenuo da jedem zbog teretane ,inace sam skoro vegeterijanac..
 
okeј ,hvala vam uzecu te vitaminske komplekse ,kreatin i protein ,naravno pojacacu i ishranu 40 posto u odnosu na sada...
sta je omega 3,cemu sluzi ?

e sad recite mi koji tacno protein bi bilo najbolje i najisplativije , koji kreatin ,i koje vitamine.. ?

hvala svima na odgovorima

"Ko želi - taj naĂ°e način, ko ne želi - taj naĂ°e izgovor"...

Daleko od toga da želim da ti prebacujem bilo šta, ali za vidne rezultate u izrgadnji ćiste mišićne mase je potrebno vreme, istrajnost, posvećnost...

Prvo to nije "specijalna hrana", već ZDRAVA HRANA, koju ne jedu samo odreĂ°ene kategorije ljudi( sportisti, bilderi, zaluĂ°enici i sl.), hrana koju ti imaš na meniju je baš "specijalna" - ODLUČNO NE PROIZVODIMA OD BELOG BRAŠNA - PECIVO, TESTO ZA PICU, BELI HLEB...MUSLI JE PREPUN PROSTIH ŠEĆERA( bolje uzmi ovsene pahuljice), "KEKSIĆE" ZABORAVI, takoĂ°e, PUNI PROSTIH ŠEĆERA...

Tvoj način ishrane je ključ tvog NEUSPEHA i varijacija koje imaš u težini( mišićnoj masi)...

Elem, ako odlučiš da se maksimalno posvetiš ishrani i promenama na bolje, koje nisu, ni specijalne, ni "nenormalne", već OSNOVE ZDRAVE ISHRANE...rezultate garantujem...u protivnom, nema napretka...

Moj lični stav je da je vegetarijanstvo loše opcija kada je u pitanju rad na mišićnoj masi i da je ključ uspeha raznovrsnost...

Dakle, na meniju dovoljno proteina visoke biološke vrednosti( imaju sve amino kiseline za razliku od proteina iz biljnih izvora), složenih ugljenih hidrata( koji će tvom telu dovoljno dugo stabilne izvore energije) i zdravih masti...naravno tu su i djetna vlakna( integralne žitarice)...

Preporuka je 2-2,5 gr proteina po kg...

3-5 gr ugljenih hidrata po kg...( naravno, povećavaš ih postepeno)

0,5-0,6 gr zdravih masti po kg...ovo su preporuke za rad na čistoj mišićnoj masi


Preporuka oko izbora namirnica...

Izvori proteina: pileće belo, riba( oslic, skusa,morska-losos,pastrmka, konzervirane varijante najvise 2 puta nedeljno), ćuretina, belance( 1-2 zumanca dnevno su ok, ako nemas bilo kakvih problema sa holesterolom), nemasno crveno meso( posna govedina, konjsko), mleko i mlečni proizvodi sa (naj)manjim procentom mlečne masti

Izvori hidrata: ovsene pahuljice, integralne žitarice( heljda,raz...), beli i braon "integralni" pirinac, krompir, hleb od integralnog brasna( bez mikseva sa belim brasnom)...opet naglašavam, izbegavaj sve od belog brasna - kifle,razne vrste peciva,beli hleb...

Povrće: brokoli, mahune( grasak, pasulj,boranija...), karfiol, spanac,zelena salata, paradajz, paprika(presna varijanta).

Zdrave masti: puter od kikirija, bademi, lesnici, orasi, kiki-riki, maslinovo ulje...pozeljna je i suplementacija Omega-3 masnim kiselinama, a i riblje ulje je ok...

Voće: citrusi ( limun, kivi, pomorandža, grejp), jabuke...

Obrati pažnju i na unos vidljive soli( soljenje jela)...ne više od 5 gr dnevno( 1 kafena kašičica)...

U pripremi hrane obrati pažnju...BEZ PRŽENJA NA ULJU...ok je kuvano, bareno, gril na el. pekaču( ćumur varijante 1 nedeljno), u sopstvenom soku( poširanje, blanširanje)...

Obrati pažnju i na unos vode 2,5 - 4 l u toku dana, naravno bitna je i dobra hidriranost u toku treninga( litar vode na sat vremena intenzivne aktivnosti)...

A evo i jednog teskta o značaju suplementacije omega-3...OBAVEZNO PROČITATI...http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/omega-3-masne-kiseline-znaaj-dodataka-ishrani.html
« Poslednja izmena: Oktobar 19, 2014, 02:03:40 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #432 poslato: Oktobar 19, 2014, 12:58:41 posle podne »

Preporučio bih ti da pročitaš sledeći tekst o zdravim mastima,tu imaš i objašnjenje šta je omega 3 :)
http://www.pansport.rs/tekstoteka/dodaci-ishrani-suplementacija/suplementacija-zdravim-mastima.html
Sačuvana
Milos12345
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 7

« Odgovor #431 poslato: Oktobar 19, 2014, 12:34:43 posle podne »

 ishrana mi je uglavnom 4 puta dnevno ,ujutru namazem nesto na hleb ,ili musli ,kesks ,sir, popodne pilece belo uglavnom pirinac ,neka salata ,na faksu uzmem nesto u pekari ,a uvece narucim picu u karibiku.. (hahahah) :) Plus tesko je razumeti da mrzim da jedem , i nemam uopste vremena da sad ja spremam sebi neku specijalnu hranu ,przim meso i te fore... Druga stvar ne volim da jedem ni jedno drugo meso osim pileceg filea ,i to sam krenuo da jedem zbog teretane ,inace sam skoro vegeterijanac..
 
Jeste teretana na svakom cosku ali necu sigurno na letovanju ili kad sam poslom negde preko da treniram , verujem ja da svi putuju ,ali ja bukvalno nikad leti nisam ni nedelju dana ukupno u srbiji za 3 meseca .. plus clanarine za teretane se krecu od 150 e pa na gore.. najlakse bi se ja organizovao kad bi po ceo dan blejao kuci ne znam sta cu sa sobom ,pa jedem po ceo dan i treniram ,ali ja jedva da imam i tih 2 sata sto odvojim 4 puta nedeljno za teretanu dok sam ovde..

oke ,hvala vam uzecu te vitaminske komplekse ,kreatin i protein ,naravno pojacacu i ishranu 40 posto u odnosu na sada...
sta je omega 3,cemu sluzi ?

e sad recite mi koji tacno protein bi bilo najbolje i najisplativije , koji kreatin ,i koje vitamine.. ?

hvala svima na odgovorima
« Poslednja izmena: Oktobar 19, 2014, 12:38:59 posle podne od strane Milos12345 » Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #430 poslato: Oktobar 18, 2014, 08:07:38 posle podne »

Ovako imam 23 god ,visok 179cm ,tezak 65kg ( verovatno vam deluje ocajno ,ali pre nego sto sam krenuo da treniram imao sam 56 kg na ovu visinu,tako da sam sada zadovoljan ali mora to jos) ..i manje vise dobru definiciju..  treniram par godina sa pauzama ..

pre letnjeg raspusta imao sam 70 kg ,ali uvek napravim pauzu celo leto jer putujem dosta i smrsam do 5 kg.. uglavnom sam od suplementacije koristio kreatin monohidrat i protein ,nekad i glutamin .. poceo sam novu sezonu treninga ,kao i svake godine ,ali se plasim da cu doci do zeljene misicne mase do maja i ponovo za leto sve izgubiti ,pa od naredne godine ispocetka ,kao i do sada.. to je moje prvo pitanje da li moze nekako da se sacuvaju rezultati 2-3 meseca ili je normalno ako ne treniram da cu izgubiti to po svaku cenu ,sto mi zvuci logicnije .. ?

Drugo pitanje je koju bi ste mi strucnu suplementaciju preporucili za najbolje rezultate ,s obzirom da zelim da dobijem sto vise misicne mase (kao i vecina)  ,znaci koje preparate ,kog proizvodjaca i kako da ih konzumiram ... ? (ukratko spisak stvari sa kojim da odem u pansport da pazarim ) :D Planirao sam neki protein ,i razmisljam sada da probam kre-akalyn (ili kako se vec pise ) umesto monohidrata , i takodje razmisljam BCAA ili glutamin ili oba ?
 Puno pitanja ,hvala unapred svakom ko mi da svoje misljenje ..

Moja preporuka po pitanju suplementacije za svakog početnika su ( rangiranje je izvršeno prema bitnosti):

1. Vitaminsko-mineralni kompleksi...
2. Omega-3 masne kiseline
3. Whey protein

Ni protein, ni kreatin, ni BCAA ti ne mogu zameniti KVALITETNU, RAZNOVRSNU I IZBALANSIRANU ISHRANU...dakle, oni su samo dodaci osnovi, a ne osnova( ISHRANA)...

Dakle, 2-2,5 gr proteina po kg telesne težine...akcenat na proteine visoke biološke vrednosti...

3-5 gr ugljenih hidrata po kg...akcenat na složene ugljene hidrate

0,5-0,6 gr masti po kg...akcenat na zdrave masti

Bitno pitanje je kako ti sada izgleda ishrana???

Ključ uspeha za dobijanje i "očuvanje" mišićne mase je ISHRANA...tako da je tvoja mišićna masa ogledalo tvoje ishrane, brzine metabolizma i treninga...

65% uspeha je ishrana, 30% je trening, 5% je suplementacija!

Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #429 poslato: Oktobar 18, 2014, 04:43:01 posle podne »

Od suplemetacije ti preporučujem neki vitaminsko mineralni kompleks,whey i najobičniji kreatin monohidrat.ALi da bi svarno došao do dobrih rezultata moraćeš i ishranu da središ.Kako se trenutno hraniš ?
Sačuvana
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #428 poslato: Oktobar 18, 2014, 04:21:48 posle podne »

Mislim da ti treba samo kreatin monohidrat i whey. Nisi ni redovan u teretani a hoces da kupis amino kiseline. Msm naravno bice nesto bolji napredak uz njih, ali mislim da je to tebi bacanje para. Bolje za te pare nakupuj CRVENOG mesa tone. No, ti mozes da radis sta hoces sa svojom lovom.
A normalno je da ce ti opasni masa kada ne treniras. Atrofiraju ti misici i telo vidi da ti oni vise nisu potrebni u onoj kolicini kao dok treniras. A ja ti sada postavljam pitanje zasto prestajes da treniras leti ? Sta mislis samo ti putujes ? Tamo gde putujes imas verovatno teretana na svakom cosku, bar je tako preko u boljim drzavama od nas... 3 puta nedeljno po 1h mozes da izdvojis.

I najbolji sastojak za tebe je PIRINAC. Sto bi rekao jedan stariji kolega sa foruma, zagrli serpu sa pirincem.
Sačuvana
Panta rei, panta res.
Milos12345
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 7

« Odgovor #427 poslato: Oktobar 18, 2014, 03:57:31 posle podne »

Ovako imam 23 god ,visok 179cm ,tezak 65kg ( verovatno vam deluje ocajno ,ali pre nego sto sam krenuo da treniram imao sam 56 kg na ovu visinu,tako da sam sada zadovoljan ali mora to jos) ..i manje vise dobru definiciju..  treniram par godina sa pauzama ..

pre letnjeg raspusta imao sam 70 kg ,ali uvek napravim pauzu celo leto jer putujem dosta i smrsam do 5 kg.. uglavnom sam od suplementacije koristio kreatin monohidrat i protein ,nekad i glutamin .. poceo sam novu sezonu treninga ,kao i svake godine ,ali se plasim da cu doci do zeljene misicne mase do maja i ponovo za leto sve izgubiti ,pa od naredne godine ispocetka ,kao i do sada.. to je moje prvo pitanje da li moze nekako da se sacuvaju rezultati 2-3 meseca ili je normalno ako ne treniram da cu izgubiti to po svaku cenu ,sto mi zvuci logicnije .. ?

Drugo pitanje je koju bi ste mi strucnu suplementaciju preporucili za najbolje rezultate ,s obzirom da zelim da dobijem sto vise misicne mase (kao i vecina)  ,znaci koje preparate ,kog proizvodjaca i kako da ih konzumiram ... ? (ukratko spisak stvari sa kojim da odem u pansport da pazarim ) :D Planirao sam neki protein ,i razmisljam sada da probam kre-akalyn (ili kako se vec pise ) umesto monohidrata , i takodje razmisljam BCAA ili glutamin ili oba ?
 Puno pitanja ,hvala unapred svakom ko mi da svoje misljenje ..
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #426 poslato: Septembar 22, 2014, 02:16:01 posle podne »

Mada i Sci profesional u svom sastavu ima nešto izolata.... nije to toliko drastična razlika za nas rekreaztivce :) 
Izolat, kao najskuplji i najkvalitetniji, definitivno zaslužuje prioritet nakon treninga, kad su gladni mišići kao sunĂ°er :)
Sačuvana
ShamShi
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 54


« Odgovor #425 poslato: Septembar 22, 2014, 01:33:14 posle podne »

Verovatno sam negde lose procitao, ili mi je neko lose rekao sto se tice toga.. Sada koristim izolat samo posle treninga, hvala  :)
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #424 poslato: Septembar 22, 2014, 12:37:27 posle podne »

Obrnuto. Ako već koristiš izolat, njega posle treninga, a ujutru Professional.
Sačuvana
ShamShi
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 54


« Odgovor #423 poslato: Septembar 22, 2014, 12:13:35 posle podne »

Aha .. Mislio sam takodje izolat ujutru a posle treninga da koristim ovaj: http://www.pansport.rs/Proteini/Koncentrati-/-koncentrati-+-izolati-proteina-surutke/SN483-100-Whey-Protein-Professional.html
Sačuvana
Stranice: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 35 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.102 sekundi sa 18 upita.