TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394579 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 09:03:03 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 3 [4] 5 6 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Proteinski sejk?  (Pročitano 23455 puta)
Colgate Toothpaste
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 217


« Odgovor #41 poslato: Jun 17, 2012, 02:15:42 posle podne »

ako oces da budes kao ovi bucmasti sa avatara, onda mozes i plazmu i slaninu i sta god hoces
Sačuvana
Jedem munje, serem gromove.
Terorisem ovce i kokoske.
neko tamo
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 851


« Odgovor #40 poslato: Jun 17, 2012, 01:21:28 posle podne »

Mozes nekad da se pocastis plazmom,nisi takmicar ! :) Elem,ubaci umesto toga ovsene,malo cimeta.
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #39 poslato: Jun 17, 2012, 09:52:44 pre podne »

Mislim da se može raditi istovremeno na definiciji i na masi ali da je za to potrebno veliko znanje i jako jako dobar trening...
Sačuvana
neko tamo
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 851


« Odgovor #38 poslato: Jun 17, 2012, 12:38:25 pre podne »

Mislim,ti ako jedes kvalitetno,i ako imas salo,moze da se topi salo a da se popravlja misicna masa.Ali...Nemam pojma.U tom slucaju da.
Sačuvana
Colgate Toothpaste
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 217


« Odgovor #37 poslato: Jun 16, 2012, 11:36:17 posle podne »

''Nemoguce je raditi i masu i definiciju.Odlucite se za jedno!'' - Djordje Kulundzija,profesionalni fitnes instruktor...

moguce je kod pocetnika i kod hemicara, al to kratko traje

moguce je i kod markonija :D
Sačuvana
Jedem munje, serem gromove.
Terorisem ovce i kokoske.
SaLe016
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 100


« Odgovor #36 poslato: Jun 16, 2012, 10:36:51 posle podne »

P.S ostali koji su ucestvovali u temi,setite se sebe iz perioda kad niste znali nista o vezbanju,da li ste tad mislili mnooogo vece gluposti od ovih koje je on napisao?! ;)
[/quote]

Ja kad sam poceo bio sam totalni NOOB, i posle godinu dana mogu da kazem da jos uvek nisam ni POCETNIK. Zato sam samo dao neke savete kroz koje sam proso. I reko da bolje slusa ovde ljude koji su strucni a ne tamo u teretani koji pojma nemaju sa zivotom a kamo li sa uzimanjem suplementacije....
Sačuvana
neko tamo
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 851


« Odgovor #35 poslato: Jun 16, 2012, 06:31:32 posle podne »

''Nemoguce je raditi i masu i definiciju.Odlucite se za jedno!'' - Djordje Kulundzija,profesionalni fitnes instruktor...
Sačuvana
Stefan L.
Gost
« Odgovor #34 poslato: Jun 16, 2012, 05:36:46 posle podne »

Inace zbog toga sam i ja pitao u temi o PL zasto Strongmeni i Lifteri nemaju manje sala,tj. jer moraju da imaju toliko sala...Kapiram da ne mogu imati BF ispod 10% (mada ko zna,mozda bi i mogli) i da im je potrebna sto veca snaga a u nekim situacijama i sto vecu silu da proizvedu,pa otud i potreba za sto vecim brojem na vagi. :)
Sačuvana
Stefan L.
Gost
« Odgovor #33 poslato: Jun 16, 2012, 05:34:04 posle podne »

Bez misicne mase nema snage,nismo ni ti ni ja na tom nivou da (kao sto je neki BB) da se procesi sticanja snage i misicne mase puno razlikuju,ako unosis dovoljno proteina Benc ce uvek biti Benc i radice ti grudi,bez obzira na to da li zelis samo lepo telo ili i snagu,cak ces pre izgraditi lepo telo sa velikim tezinama. :)
Sačuvana
Stefan991
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 308

« Odgovor #32 poslato: Jun 16, 2012, 04:47:32 posle podne »

Stani jel govoris o misicnoj masi ili snazi? :)
Vidi,svi se mi razlikujemo.Mogu i ja da radim masu i napredujem u snazi sa 300 UH(to bi bio neki minimum) ali sa tom kolicinom hidrata mogu samo da se umastim.A ima ljudi koji rade low carb sa 150 UH svaki dan i definisu se.S druge strane,ja mogu da podnesemo recimo puno masti na defu recimo do 1 g/kg.. :)
Trenutno sam na takvom rezimu da samo nedjeljom unosim hidrate i pocelo je da se topi i ovo malo masti sto je ostalo. ;)
Sačuvana
Stefan L.
Gost
« Odgovor #31 poslato: Jun 16, 2012, 04:28:38 posle podne »

Onda se ja izvinjavam posto nisam znao da je ovo sto sam pitao 'tolika glupost' :D Stefan L., doslo je do nesporazuma, sad kapiram zasto je nemoguce ili 'nemoguce'. Jednostavno sam mislio da protein gradi misic, a ne UH i to je to. Sad naravno ima logike.
;) Samo citaj forum,ima mnogo toga u cemu ces naci logiku,tj. sve. :) Jer sve sto je prirodno i normalno je i logicno. :)

P.S Al sam filozof. :D ;D
Sačuvana
Stefan L.
Gost
« Odgovor #30 poslato: Jun 16, 2012, 04:26:58 posle podne »

Moguce je istovremeno topiti salo i stvarati misic,ali uz veliko znanje,full ishranu,poznavanje svog tijela,genetiku i naravno hemiju.Kad se sve ovo spoji.. ;)
Bez hemije. ;) Cak i bez supsa,napisacu nesto o tome za par nedelja kao sto vec rekoh. ;)
Sačuvana
Stefan L.
Gost
« Odgovor #29 poslato: Jun 16, 2012, 04:26:06 posle podne »

R1 mozes ti u isto vreme skidati salo i dobijati misice,ali nemas znanje za to,a da bi imao moras dosta citati,na ovom forumu ces imati dovoljno informacija da ostvaris sve svoje rekreativne ciljeve. ;)

Da bi ostvario to sto zelis (u isto vreme dobijao i misice i gubio salo) ima samo dva nacina,jedan je da uzmes privatnog trenera koji zna sta radi (a na ovom forumu imas 3-4 koji su najbolji u zemlji) ili da to radis sam tako sto ces citati i uciti o treningu i ishrani,tako sto ces "slusati" svoje telo i videti koja kolicina hidrata,masti i proteina mu je potrebna da bi gubio salo a napredovao u snazi. Sad je na tebi da vidis na koji ces nacin. ;) Sve sto te interesuje pitaj i bice ti receno. ;)



P.S ostali koji su ucestvovali u temi,setite se sebe iz perioda kad niste znali nista o vezbanju,da li ste tad mislili mnooogo vece gluposti od ovih koje je on napisao?! ;)
Ja bih te molio da mi objasnis kako su ta 2 moguca? Msm znam da vecim unosom UH
dobijas masu manjim sagorevas salo.. Kako telo nadje 'kompromis' i bude i misicna masa i topi se salo? :) (A da to nisu prva 2 meseca kad se krene u teretanu sa sredjenom ishranom) :)
Tako sto ces unositi optimalnu kolicinu hranljivih namirnica a treniraces jako i napredovati u snazi svaki trening...

Treninzi ce biti snagaski,sa osnovnim vezbama i sa sto vecim kilazama,svaki trening ces raditi sa max kilazom koju mozes podici odredjeni broj puta,a ishrana takva da se masti podizu na visi nivo nego sto to vecina kod nas misli a hidrati smanje na neki optimalan nivo (kod mene je to otprilike 150 g masti i 300 g hidrata,naravno varira to,nekad bude 120 g masti a 400 g hidrata,a nekad bude 160 g masti a 250 hidrata...,ja se tad topim,a napredujem u snazi).

P.S napisacu nesto o tome malo detaljnije za par nedelja,pa ce moci da procita svako ko bude hteo. ;)
Sačuvana
kilokilo
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 330

« Odgovor #28 poslato: Jun 16, 2012, 04:22:40 posle podne »

Pa tako mogu i ja da kazem da postoji.. Ne govorim o hemiji nego sa supsima i sredjenom ishranm.. Msm hocu da saznam bas me zanima kako je to moguce..
Sačuvana
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1531

« Odgovor #27 poslato: Jun 16, 2012, 03:59:10 posle podne »

Moguce je istovremeno topiti salo i stvarati misic,ali uz veliko znanje,full ishranu,poznavanje svog tijela,genetiku i naravno hemiju.Kad se sve ovo spoji.. ;)
Ma jok bre, pusti nas lupamo gluposti :D Salu na stranu, pretpostavio sam da je tezak proces, ali eto, teoretski je moguce. Hvala za info ;)
Sačuvana
Stranice: 1 2 3 [4] 5 6 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.057 sekundi sa 18 upita.