TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394579 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 10:21:45 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Gainer + creatin  (Pročitano 8471 puta)
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12772


Never give up!

« Odgovor #28 poslato: Decembar 25, 2012, 09:54:39 pre podne »

Na skali bih ocenio sa pet iz razloga što nije cela suplementacija uklopljena a tu prvenstveno mislim na vitamine,minerale,bcaa,omega tri...a ishrana ?
Nije to tek tako jednostavno,uzmemo kreatin geiner pa rastemo.Ima tu dosta toga da se poklopi.Ti prvo kroz ishranu moraš povećati kalorijski unos tako što ćeš imati manje ali češće kvalitetne obroke.Bez toga teško da ćeš išta uspeti.

A zašto sam ti naglasio bcaa? iz razloga što je to skup tri aminokiseline koje naš organizam ne proizvodi a sprečiće ti katabolozam jer verujem da ti nije cilj da gubiš mišiće.Vitamine i minerale moraš unositi dodatno jer svi mi koji smo aktivni sportisti imamo potrebu za većim dozama od osoba koje ne treniraju.

Ovo je onako ukratko,ako te još nešto zanima pitaj.
Sačuvana
Miraa
PANSPORT TEAM
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2390


« Odgovor #27 poslato: Decembar 25, 2012, 12:55:06 pre podne »

Tu bi trebalo da ubacis i dve uzine, malo vise povrca, obroci da ti budu malo obimniji. Uvece bi trebalo pa bolje i tu tunjevinu sto si pomenuo nego prazne testenine..jel postoji mogucnost da ubacis neko kostunjavo voce, zatim kuvana jaja, zatim UH kojih vidim da nemas tipa ovsene, pirinac...
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #26 poslato: Decembar 24, 2012, 11:02:37 posle podne »

Ishrana je relativno losa,moze i mora biti kvalitetnija kao i sam pristup onome sto zelis da postignes.
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #25 poslato: Decembar 24, 2012, 10:29:45 posle podne »

Ne znam da li imas mogucnosti da pojacas ishranu, deluje prilicno slabo, narocito obrok nakon treninga. I, malo je 3 obroka u toku dana, valjalo bi da ubacis jos neki, ili bar uzine, onda ce i suplementi imati bolji efekat.
Sačuvana
UrosNS
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 3

« Odgovor #24 poslato: Decembar 24, 2012, 09:34:31 posle podne »

Izvinjavam se zbog zakasnelog odgovora. U svakom slucaju Marko hvala na savetu. U aprilu dok sam jos bio u Srbiji trenirao sam 2 meseca sa licnim trenerom koji mi je napisao ishranu i na to sam pio taj gejner. Moram da kazem da sam bas postovao ishranu i da sam jeo 4 puta na dan mnogo kvalitetnu hranu i na to jos gejner... i za ta 2 meseca intenzivnih treninga i dobre hrane sam se ugojio sam 2kg.

Zelim isto da se zahvalim i Miri sto se ukljucila u diskusiju. Pa ja se trenutno nalazim u Izraelu, i hranim se u menzi gde hrana i nije nekog kvaliteta... Jedem 3 puta na dan. Ovako nekako izgleda ishrana: za dorucak obicno jaja na par nacina, ili neke zitarice sa celim zrnima, (onda jutarnji trening teretana) za rucak je obicno meso, svinjetina ili batak i karabatak, naravno sa nekom salatom, (onda vecernji trening lopta) a za veceru skoro uvek budu makarone prazne bez icega (ponekad se nadje tunjevina).. i na sve to sam dodao sad taj gejner i kreatin.
Sačuvana
Miraa
PANSPORT TEAM
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2390


« Odgovor #23 poslato: Decembar 20, 2012, 10:21:29 pre podne »

A zasto nam ne kazes kakva ti je ishrana? Pored toliko treninga, moras imati jaku ishranu, pa onda tek i suplementaciju kao slag na tortu.
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #22 poslato: Decembar 17, 2012, 10:01:50 posle podne »

Problem neces resiti samo sa suplementacijom,vec na prvom mestu moras ishranu korigovati jer si u kalorijskom deficitu.Bolje da se opredelis za neki whey protein i creatin.
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #21 poslato: Decembar 17, 2012, 09:39:36 posle podne »

U kojoj god zemlji da si, traži brendove poput Dymatize, MuscleTech, Universal, Labrada, Scitec....

Što se kreatina tiče, nema mnogo greške sa izborom. Eventualno, gledaj samo da je mikronizovan ili "pure". A, za gejnere gledaj da imaju što veći procenat proteina - barem 20%.
Sačuvana
UrosNS
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 3

« Odgovor #20 poslato: Decembar 17, 2012, 09:29:13 posle podne »

Hvala Roberte na tako brzom odgovoru.

Predpostavio sam da je dobra kombinacija jer sam proveo neko vreme citajuci razne review-ove na netu. Samo sam skepitcan koliko su kvalitetni ovi suplementi sto sam uzeo (jer boljih nije bilo). U pitanju je Power creatine by Champion Nutrition i perfect 3000 by Nature's Best. Zanima me koliko bi ocenio ove brendove na skali od 1-10 i koje bi mi u buducnosti preporucio...
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #19 poslato: Decembar 17, 2012, 08:56:51 posle podne »

Gejner + kreatin je fantastična kombinacija, što se suplemenata tiče, za nabacivanje mase. No, daleko od toga da je tu priča završena. Ako je ishrana kalorijski slaba, ništa od ostvarivanja cilja.
Sačuvana
UrosNS
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 3

« Odgovor #18 poslato: Decembar 17, 2012, 08:48:47 posle podne »

Pozdrav svim forumasima,

Ja sam nov ovde i imam par pitanja. Naime profesionalno se bavim sportom. Odbojka je u pitanju. Imam 2m i 83kg, sto mislim da je jako mala kilaza naspram moje visine i milsim da treba malo da dobijem misicnu masu. Problem je u tome sto imam vrlo jak metabolizam i u aprilu ove godine sam jako trenirao da se spremim za sledecu sezonu. Hranioo sam se redovno i uzimao Dymatize-ov gainer. Posle 2 meseca kljukanja, ugojiio sam se pisljiva 2kg. Sada se nalazim u inostranstvu i voljan sam da pokusam ponovo. Citao sam malo po netu i nasao ovu kombinaciju (kreatin+gejner) Otisao sam do radnje i uzeo najbolje sto su imali, a to je 100% cist kreatin monohidrat i perfect 3000 gejner. Zanima me koliko je ovo dobra kombinacija za mene (molim vas da ocenite na skali od 1-10) i sta biste vi mozda preporucili umesto ovog.

Hvala puno unapred!
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #17 poslato: Oktobar 24, 2012, 01:48:44 posle podne »

Pozdrav,
Evo i ja da se nadovezem na temu,planiram da uzmem Super mass gainer imam i portein i kreatin
Kako da skonbinujem sve suplemente ?
vezbam 3 puta njedeljno i posle treninga pijem protein a creatin svaki dan ujutru i posle treninga sad bih uzeo i gainer da povecam malo tezinu,pa kako da ukonbinujem sve to ?
JEr moze gainer da pijem 5 radnih dana i protein samo da nastavim posle treninga ? i kad da pijem gainer ujutru ili uvece ?
Sta vi preporucujete ?

gejner i jeste malo suvišan ovde...  ali možeš ga uzeti posle treninga pošto ima više šećera, a u toku dana kad ne stigneš da pojedeš nešto kvalitetno možeš gejner sa mlekom kao zamenu za obrok

Sačuvana
Miraa
PANSPORT TEAM
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2390


« Odgovor #16 poslato: Oktobar 22, 2012, 09:12:22 posle podne »

Razlika je u tome sto  BCAA predstavlja grupu tri aminokiseline leucin, izoleucin i valin a ovo drugo ti je skup aminokiselina..BCAA je dobro ako mozes plus uz Super Amino..
Sačuvana
Savic019
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 131


Samo trening

« Odgovor #15 poslato: Oktobar 22, 2012, 04:59:44 posle podne »

A koja je razlika izmedju ta dva preparata ?
Sačuvana
Miraa
PANSPORT TEAM
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2390


« Odgovor #14 poslato: Oktobar 22, 2012, 12:04:25 posle podne »

Ma jok vise ti se isplate ove od 500 gr sto se BCAA tice...mada bih ja razmislila na tvom mestu o Super Amino od Dymatize u tabletama...
Sačuvana
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.056 sekundi sa 18 upita.