TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395158 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 27, 2024, 01:26:55 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 24 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Ovsene pahuljice!  (Pročitano 102914 puta)
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #199 poslato: Decembar 08, 2012, 05:29:00 posle podne »

moj doručak od pre 15 minuta - 100g ovsenih, pola merice Sci 100% whey čokolada, mleko, 2 kockice izrendane crne čokolade, malo izrendane kore od narandže, sok od jedne ceĂ°ene narandže

ko kaže da je zdrava hrana dosadna ;)

Ja sam svu tu zdravu (da ne kazem BB hranu) postepeno uvodio,prvo mi je bio choco musli,pa neki bez cokolade,pa sam lagano uveo ovsene,sa whey-em. Nisam ih probao sa vodom,belancima itd,iskljucivo sa whey-om. A ne znam kako bi mi bilo da sam naglo presekao,i uveo ih u ishranu,mozda ni meni ne bi prijale...
.

moraš da probaš sa belancima, vrh je :)   najjednostavnije, kajgana od jaja ili belanaca sa ovsenim.... ja to ne solim, samo dodam kao dekoraciju (i jako lepo ide zajedno) masline....  meni je to bio doručak da ne kažem godinama....
Ja kao uzinu umutim 2 zumanceta i 5 belanaca,stavim mericu whey-a i mericu ovsenih,narendam koru limuna ili 2-3 gr. cimeta,i stavim u mikro,pa dobijem onaj muffin. Uz to popijem zeleni caj i meni super. Ali crna cokolada...no,no,no! ;) Sto se tice tvog predloga,probao sam sve to,ne volim da otpisujem nesto dok ga ne probam,ali sam skontao da mi ujutru uvek prija nesto slatko,a Scitec Whey Professional je najbolji za to.  :D
Ja sam svu tu zdravu (da ne kazem BB hranu) postepeno uvodio,prvo mi je bio choco musli,pa neki bez cokolade,pa sam lagano uveo ovsene,sa whey-em. Nisam ih probao sa vodom,belancima itd,iskljucivo sa whey-om. A ne znam kako bi mi bilo da sam naglo presekao,i uveo ih u ishranu,mozda ni meni ne bi prijale...

Ja mislim da je to resenje, da se hrana koju ne volis ( ili koju nisi probao ) postepeno uvodi u ishranu, kako bi organizam imao vremena da se navikne na nesto novo i drugacije. Prosto, tako smo stvoreni da sve mozemo jesti, uz malo truda, izuzev u slucajevima kada postoji neki organski ili funkcionalni problem.
Zato i mnogi odustanu od zdrave ishrane (a ne dijete,kako neki kazu),jer preseku naglo,i onda ne izdrze taj pocetni sok.
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #198 poslato: Decembar 08, 2012, 10:46:05 pre podne »

Ja sam svu tu zdravu (da ne kazem BB hranu) postepeno uvodio,prvo mi je bio choco musli,pa neki bez cokolade,pa sam lagano uveo ovsene,sa whey-em. Nisam ih probao sa vodom,belancima itd,iskljucivo sa whey-om. A ne znam kako bi mi bilo da sam naglo presekao,i uveo ih u ishranu,mozda ni meni ne bi prijale...

Ja mislim da je to resenje, da se hrana koju ne volis ( ili koju nisi probao ) postepeno uvodi u ishranu, kako bi organizam imao vremena da se navikne na nesto novo i drugacije. Prosto, tako smo stvoreni da sve mozemo jesti, uz malo truda, izuzev u slucajevima kada postoji neki organski ili funkcionalni problem.
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #197 poslato: Decembar 08, 2012, 09:52:40 pre podne »

moj doručak od pre 15 minuta - 100g ovsenih, pola merice Sci 100% whey čokolada, mleko, 2 kockice izrendane crne čokolade, malo izrendane kore od narandže, sok od jedne ceĂ°ene narandže

ko kaže da je zdrava hrana dosadna ;)

Ja sam svu tu zdravu (da ne kazem BB hranu) postepeno uvodio,prvo mi je bio choco musli,pa neki bez cokolade,pa sam lagano uveo ovsene,sa whey-em. Nisam ih probao sa vodom,belancima itd,iskljucivo sa whey-om. A ne znam kako bi mi bilo da sam naglo presekao,i uveo ih u ishranu,mozda ni meni ne bi prijale...
.

moraš da probaš sa belancima, vrh je :)   najjednostavnije, kajgana od jaja ili belanaca sa ovsenim.... ja to ne solim, samo dodam kao dekoraciju (i jako lepo ide zajedno) masline....  meni je to bio doručak da ne kažem godinama....
« Poslednja izmena: Decembar 08, 2012, 09:54:28 pre podne od strane MightyMO » Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #196 poslato: Decembar 07, 2012, 08:21:41 posle podne »

Ja sam svu tu zdravu (da ne kazem BB hranu) postepeno uvodio,prvo mi je bio choco musli,pa neki bez cokolade,pa sam lagano uveo ovsene,sa whey-em. Nisam ih probao sa vodom,belancima itd,iskljucivo sa whey-om. A ne znam kako bi mi bilo da sam naglo presekao,i uveo ih u ishranu,mozda ni meni ne bi prijale...
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #195 poslato: Decembar 07, 2012, 07:31:18 posle podne »

JA ne gotivim ovsene, jedem ih na silu svakog jutra,cisto radi reda, inace daleko mi je to od lepog i ukusnog obroka, pogotovu sa njima razne kashe i kashice :D Ali jbg,moramo da se zrtvujemo ;)
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #194 poslato: Decembar 07, 2012, 07:04:11 posle podne »

Ja otvoreno priznajem da sam navucen na ovsene. 15o grama(samlevenih),3 dcl obranog mleka,whey,saka brusnica i ml.badema. Sve u ciniju,pa u mikrotalasnu na 3 minuta. Bez toga ne pocinjem dan. Cak i danima kada ne treniram.  8)
Sačuvana
dyordye
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 329


« Odgovor #193 poslato: Decembar 07, 2012, 06:28:45 posle podne »

Sve je stvar ukusa i možeš ti tu svašta dodati na primer brusnicu koja sem što je jako zdrava lepog je i ukusa.

Ili npr. mljeveni orasi.
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #192 poslato: Decembar 07, 2012, 05:40:42 posle podne »

cimet, je odličan za dijetu.  Odličan je dodatak ovsenoj kaši i bilo kom obroku sa ovsenim pahuljicama.  Reguliše nivo šećera u krvi i smanjuje apetit samim tim. 
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12783


Never give up!

« Odgovor #191 poslato: Decembar 07, 2012, 05:02:49 posle podne »

Sve je stvar ukusa i možeš ti tu svašta dodati na primer brusnicu koja sem što je jako zdrava lepog je i ukusa.
Sačuvana
dyordye
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 329


« Odgovor #190 poslato: Decembar 07, 2012, 04:06:43 posle podne »

Jao, extra. Ovo mi nije nikad naumpalo.
Kupila stara blender davno, samo bezveze stoji u špajzu.
Od sad mi je užina: Ovsene, whey i mlijeko u blenderu + kašika maslinovog ulja, napravim sebi kašicu, i ko mala beba API API.. ;D

Evo još jedne jednostavne kombinacije koju ja koristim a to je uzmeš ovsenu kašu,malo wheya od čokolade i mleko.Jednostavno a jako dobro i ukusno.Mada ja čak stavim samo običnu vodu i ima lep ukus.

Pa ja, tako sam nešto i planirao.
I da dodam još kašiku dvije maslinovog ulja, nek' se naĂ°e, nije na odmet :)
Sačuvana
dyordye
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 329


« Odgovor #189 poslato: Decembar 07, 2012, 04:05:17 posle podne »

samelješ ovsene, dodaš dva jaja , malo vode i mleka- baciš na tiganj (jednu mericu kao za palačinku) sa maslinovim uljem (tek-tek) i palačinka je spremna za minut ;)  dodaš prilog po želji...

Hej super, dobra ideja. I gore možda malo Nutelle a? ;D hahahah

Šalim se, stvarno dobra ideja.
Koje ti priloge npr. stavljaš?
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12783


Never give up!

« Odgovor #188 poslato: Decembar 07, 2012, 03:13:23 posle podne »

Jao, extra. Ovo mi nije nikad naumpalo.
Kupila stara blender davno, samo bezveze stoji u špajzu.
Od sad mi je užina: Ovsene, whey i mlijeko u blenderu + kašika maslinovog ulja, napravim sebi kašicu, i ko mala beba API API.. ;D

Evo još jedne jednostavne kombinacije koju ja koristim a to je uzmeš ovsenu kašu,malo wheya od čokolade i mleko.Jednostavno a jako dobro i ukusno.Mada ja čak stavim samo običnu vodu i ima lep ukus.
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #187 poslato: Decembar 07, 2012, 02:49:53 posle podne »

samelješ ovsene, dodaš dva jaja , malo vode i mleka- baciš na tiganj (jednu mericu kao za palačinku) sa maslinovim uljem (tek-tek) i palačinka je spremna za minut ;)  dodaš prilog po želji...
Sačuvana
dyordye
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 329


« Odgovor #186 poslato: Decembar 07, 2012, 01:07:16 posle podne »

Jao, extra. Ovo mi nije nikad naumpalo.
Kupila stara blender davno, samo bezveze stoji u špajzu.
Od sad mi je užina: Ovsene, whey i mlijeko u blenderu + kašika maslinovog ulja, napravim sebi kašicu, i ko mala beba API API.. ;D
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #185 poslato: Decembar 07, 2012, 12:29:18 posle podne »

pored sadržaja vlakana i hidrata, ovas je bogat mineralima - magnezijum, selen, fosfor, cink...  dodatni razlog zbog kojeg ih  ne bi trebalo isključiti iz ishrane ma koliko ponekad bile kao stiropor ;)
Sačuvana
Stranice: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 24 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.102 sekundi sa 18 upita.