TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395114 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 24, 2024, 03:57:50 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] 3 4 ... 6 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: ALKOHOL I TERETANA  (Pročitano 17923 puta)
kilokilo
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 330

« Odgovor #68 poslato: Jul 31, 2012, 12:37:33 posle podne »

Niko to nije rekao, samo problem je što će glupi ljudi doći i pročitati odgovore i pomisliti da neko propagira cuganje zajedno sa treningom, a znamo obojica da je takvih na forumu dosta...

Uostalom znamo obojica koliko škodi to cuganje i koliko je potrebno da se vratiš u formu posle pijanke, nedelju dana je minimum...

MeĂ°utim, ono što je najgore u priči je to što ljudi u stvari dolaze sa pitanjem da li će mu alkohol škoditi i uticati na trening, a opet obojica znamo da je to pitanje i postavljeno samo iz razloga što se traži dozvola za takvo ponašanje, kao što se traže potvrde ubeĂ°enja za suplementaciju, koje su obično pogrešna (kreatin i voda i slične gluposti).

Uostalom ovo je forum za sportiste, svi koji bi da pričaju o alkoholu bi trebali na neki forum za alkose...
Slazem se, ali me nervira kad vidim na forumu likovi sto pisu ni kap alkohola :@ Kao da ce umreti ako vikendom popiju, e sad druga je prica ako se otrujes i zavrsis na ispiranju..
Sačuvana
Galleryst
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2140


Today is my future!

« Odgovor #67 poslato: Jul 31, 2012, 12:27:25 posle podne »

Lol?
Sačuvana
Ko ne zna, a misli da zna - Kloni ga se. Ko ne zna, a zna da ne zna - Nauci ga. Ko zna, a misli da ne zna - Uputi ga. Ko zna i zna da zna - Sledi ga.
Peki
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 542


ALL NATURAL !!!

« Odgovor #66 poslato: Jul 31, 2012, 11:44:44 pre podne »

Citat
Ahahahahah cekaj hoces da kazes ako neko izadje u grad i napije se ovo pricam za vikende msm eto nek' svaki vikend to radi, da ce mu riknuti jetra?!?!?!
Sine jel znas ti sta je uopste ciroza jetre ?..Jel znas ti uopste sta je masna jetra ?..I Jel znas kako uopste nastaje i koje su komplikacije ?..."rhythm_of_life" opijanje svaki dan posto je sad raspust svaki dan je neka zurka,neko veselje,ubiju se od alkohola..To je ono prekomereno uzimanje konstantno,isprobaj pa cemo videti dal nece doci do ciroze  ;D
Sačuvana
Još uvek sanjam mračne oblake da prolaze,
još uvek mislim kako jedna reč promeniće svet!
I onog dana kada mene više ne bude,
ni tada nema povlačenja, nema predaje!!!!
Ironman.
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2208


« Odgovor #65 poslato: Jul 31, 2012, 10:43:31 pre podne »

Sve što je umereno oproavak je brz, sve što je prekomerno u alkoholu više nije uživanje nego trovanje i oporavak je duuuuug, j aznam najbolje  :)
Jasno je za ostalo, sad će neko reći, eno na Pansportu pišu da treba da se cuga i trenira...

Samo kažem, ljudi koji nisu u ovome profesionalno ili od malih nogu (što mu ide jedno uz drugo), koji se bave teretanom/fitnesom REKREATIVNO, ne moraju da beže od alkohola ko od crnog Ă°avola, nisu obavezni da se odreknu par piva uveče isto tako kao što nisu obavezni da odbiju u gostima sarmu, jer im to nije po planu ishrane. Nisu stvari tako crno-bele. Onaj koji popije par piva nije alkoholičar, isto tako kao što onaj koji ode u teretanu 3 meseca godišnje nije bodibilder.

A što se tiče tih pitanja i traženja saveta, potpuno si u pravu, nemaju muda da skupe i urade to što misle, nego umesto da zaista traže savet - traže potvrdu onoga što su već naumili da urade. Eno momak tamo svi se ubiše na 16 strana da mu ukažu i pomognu, on ko pokvarena ploča priča i dalje o istoj stvari i svom imaginarnom problemu ffs  :o 
Sačuvana
Arbeit macht frei.
Šućur
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 10

« Odgovor #64 poslato: Jul 31, 2012, 10:11:31 pre podne »

Alen je rekao sve što treba i svaka  je na mestu. Sport i alkohol ne idu zajedno.
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #63 poslato: Jul 31, 2012, 09:10:32 pre podne »

Niko to nije rekao, samo problem je što će glupi ljudi doći i pročitati odgovore i pomisliti da neko propagira cuganje zajedno sa treningom, a znamo obojica da je takvih na forumu dosta...

Uostalom znamo obojica koliko škodi to cuganje i koliko je potrebno da se vratiš u formu posle pijanke, nedelju dana je minimum...

MeĂ°utim, ono što je najgore u priči je to što ljudi u stvari dolaze sa pitanjem da li će mu alkohol škoditi i uticati na trening, a opet obojica znamo da je to pitanje i postavljeno samo iz razloga što se traži dozvola za takvo ponašanje, kao što se traže potvrde ubeĂ°enja za suplementaciju, koje su obično pogrešna (kreatin i voda i slične gluposti).

Uostalom ovo je forum za sportiste, svi koji bi da pričaju o alkoholu bi trebali na neki forum za alkose...
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Ironman.
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2208


« Odgovor #62 poslato: Jul 31, 2012, 07:11:14 pre podne »

nemoj se opterećivati tim što cugneš vikendom s vremena na vreme, pogotovo ne ovim varijantama ''ciroza jetre'' i ostale gluposti.

Nisi profesionalni sportista gde će ti ne znam kako jedno veče cuganja uticati na formu ili rezultate sledećih dana. Uostalom to nije smetalo mnogim našim profesionalnim sportistima od Danilovića i Paspalja, preko naših rukometaša, do Denisa Rodmana ili Alena Ajversona, pa sve do Pola Gaskojina ili Džordža Besta u fudbalu... Svi su cugali i bili uspešni profesionalci, nikom nije ispala jetra ili otpale uši. I to CUGALI bre, odvaljeni pola utakmica koje su odigrali u životu...
 
Ok za ove što ne cugaju, poštujem, ali nemojte te izjave tipa ni kapi alkohola to je nezdrav/to nije sportski i ostalo. Koliko mi što cugamo poštujemo to što vi ne pijete (bump!) tako i vi realno sagledajte situaciju i prihvatite to da čoveku neće naškoditi ako popije par piva subotom uveče...
Sačuvana
Arbeit macht frei.
big77
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 82

« Odgovor #61 poslato: Jul 31, 2012, 06:49:17 pre podne »

Odgovor korisniku BBBbb

Nikada ne pijem onaj dan kada treniram (NORMALNO).

Ako je pijanka u subotu vece,
-trening koji je predhodio uvek je u cetvrtak, eventualno u petak sa sto jacom ishranom i whey proteinom da bih telo sto pre oporavio.
-naredni trening je u ponedeljak uvece
-na dan pijanke ne uzimam whey i suplementaciju, samo dobro jedem a dan nakon pijanke (zapravo u nedelju) opet dobro klopam, ne vezbam u teretani i ne uzimam suplementaciju.

Pozdrav
Sačuvana
Šućur
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 10

« Odgovor #60 poslato: Jul 31, 2012, 06:37:28 pre podne »

E bio, off topic, iam pitanje. Generalno imam slabiju kosu. Kako to mogu mozda da sredim?

Bendž pres. ;)
Sačuvana
Galleryst
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2140


Today is my future!

« Odgovor #59 poslato: Jul 31, 2012, 03:11:28 pre podne »

E bio, off topic, iam pitanje. Generalno imam slabiju kosu. Kako to mogu mozda da sredim?
Sačuvana
Ko ne zna, a misli da zna - Kloni ga se. Ko ne zna, a zna da ne zna - Nauci ga. Ko zna, a misli da ne zna - Uputi ga. Ko zna i zna da zna - Sledi ga.
Galleryst
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2140


Today is my future!

« Odgovor #58 poslato: Jul 31, 2012, 03:10:57 pre podne »

O oba :P

Salu na stranu, stvarno nisam primetio nista, i kada se napijem, nikada se ne unezverim tako da mi bude jako lose. Pomerim trening za navece i to je to.
Sačuvana
Ko ne zna, a misli da zna - Kloni ga se. Ko ne zna, a zna da ne zna - Nauci ga. Ko zna, a misli da ne zna - Uputi ga. Ko zna i zna da zna - Sledi ga.
Biochemo
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2340


« Odgovor #57 poslato: Jul 31, 2012, 03:09:20 pre podne »

Nikada nisam imao problema kada cirkam. Kada se prepijem, 200mg kofeina i jos je bolje

Jel pričaš o efektu na trening ili o zlostavljanju kofeina? ::)
Sačuvana
Biochemo
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2340


« Odgovor #56 poslato: Jul 31, 2012, 03:08:16 pre podne »

Ja sam cak primetio da ako popijem 4-5 kruski...(sam je pecem)..posle rucka i za jedno sat sat ipo odem u teretanu da veoma dobro treniram...cak bolje nego uobicajeno...nekako sam opusteniji i imam vise sammopuzadanja pa ponekad padne i licni rekord... ovo istp vazi i za kafanu samo sto tamo napadam zenski svet umesto tegova  ;D ;D ;D

Jesi ozbiljan sa ovim iskazom? Pijenje žestine sat - sat ipo pre treninga ti godi?


Bem li ga, ne trazi mi se balans u unosu alkohola zarad boljeg treninga, lako se zajebe covek...
Salim se, kazem ako ne pijem dobro, ne pijem uopste, pa tu nemam nekog iskustva.

Pitanje> Dan kada pijes da li treniras?

P.S. tnx za vit D...

Nije ni meni palo na pamet da pokušavam da podižem performanse rakijicama, već malo da se taknemo tabu teme o kojoj realno nemamo pojma. Čisto znanje radi znanja.

Na kraju krajeva nije loše znati gde, dokle i šta kad je ovo u pitanju.

Dan kada pijem da li treniram? kapiram sledeće - ako treba da se oporavljaš od nečega ozbiljno pićence ne. Dodatni stres ti ne treba. Ako si trenirao i prošlo je neko vreme od treninga u kome si imao dva čvrsta obroka a da se pritom ne osećaš ubijeno kapiram da nije strašno. Piće kapiram kao akutni stres od koga se valja oporaviti, tako da tako gledajući najbitnija stavka je da je vremenski dovoljno (šta je dovoljno?!) udaljeno od treniga uz dobru materijalnu podlogu (hranu i antioxidnte možda).


Za vit D np, baš mi se nakupilo par radova sa tematikom vit D koje treba da pročitam, uključujući i jedan koji se tiče ćelavosti. :) Još čekam da kažu da leči i sidu. :P
« Poslednja izmena: Jul 31, 2012, 03:10:13 pre podne od strane Biochemo » Sačuvana
Galleryst
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2140


Today is my future!

« Odgovor #55 poslato: Jul 31, 2012, 02:58:50 pre podne »

Nikada nisam imao problema kada cirkam. Kada se prepijem, 200mg kofeina i jos je bolje
Sačuvana
Ko ne zna, a misli da zna - Kloni ga se. Ko ne zna, a zna da ne zna - Nauci ga. Ko zna, a misli da ne zna - Uputi ga. Ko zna i zna da zna - Sledi ga.
rhythm_of_life
Gost
« Odgovor #54 poslato: Jul 30, 2012, 11:30:04 posle podne »

a ja ponosno im se smejem u facu i kazem "Ode jetra brale odeeee." ;D ;D ;D ;D ;D

jetra se regenerise ;D ;D ;D
Pitacu te dal ce se regenerisati kad dodje do ne daj boze "ciroze"...
Ahahahahah cekaj hoces da kazes ako neko izadje u grad i napije se ovo pricam za vikende msm eto nek' svaki vikend to radi, da ce mu riknuti jetra?!?!?!

Neće matori, biće još bolja...

Da,da evo umiru ljudi od jetre jer se napiju vikendom msm stvarno. Gluposti.
:D
Sačuvana
Stranice: 1 [2] 3 4 ... 6 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.086 sekundi sa 17 upita.