TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394579 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 07:05:42 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 3 ... 6 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Mleko  (Pročitano 17263 puta)
Terror
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1800


terroristes

« Odgovor #84 poslato: Mart 05, 2013, 11:22:14 posle podne »

samo ti pakuj to kod kuce i uzivaj ...nadam se da neces zavrsiti kao dr.zarubica....i da neces otrovati nekoga.pozdrav za tebe intelektualcu iz malenog sela kraj ibarske magistrale ;)
Sačuvana
Nase ce sjene hodati po Becu ,lutati po dvoru , plasiti gospodu...
barajevo
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 16

« Odgovor #83 poslato: Mart 05, 2013, 10:40:04 posle podne »

Kako svako  sebe uvek prepozna sam, nema potrebe naglašavati tko u koju kategoriju intelektualnih tipova pripada. Oni, kojima su ovi tekstovi bili namenjeni, shvatili su ih, a ostalima, nebi pomoglo i da su im na televiziji bili objašnjeni.
Sačuvana
Terror
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1800


terroristes

« Odgovor #82 poslato: Mart 05, 2013, 10:15:17 posle podne »

E sad vec pricamo konstruktivno. Da si ovako izlozio svoju tezu,sigurno bih dobio nekoliko lajkova od ostalih clanova foruma. Ja i razmisljam uskoro da za dorucak umesto mleka sa ovsenim ubacim vodu,ali o tom potom. Ovakvi tekstovi kao tvoj ispod ce na forumu uvek biti dobrodosli,bez obzira koliko ljudi ce se sloziti sa istim.  :)
Verujem da znaš koliko je Cink neophodan organizmu, a da li znaš da ga baš žitarice uništavaju (ili troše) bez obzira da li u obliku hleba ili u obliku muslija. Još, ako je musli od ekspandiranih žitarica i pri tom zaštičen "dozvoljenim" emulgatorima ... razmisli sam. Verujem da pratiš i "našeg heroja" ĂDokovića. Predivna osoba čiji potencijal je eksplodirao kad se oslobodio žitarica. Nije imao celijakiju ali, ipak je bio osetljiv na gluten. Možda ostalima ovo neće nešto značiti ali, siguran sam da tebi hoće. Ne poznajem te i to nije važno, važno je da nekome ovo, što ja mislim da znam, pomogne u očuvanju zdravlja. Razmisli: Kazein i laktoza iz mleka, sjedinjeni sa glutenom - razmisli šta radiš svom organizmu. Život je u voću i povrću.
Ja sam se ovde priključio jer prodajem Natrijum askorbat i Magnezijum hlorid (nisam onaj o kome govori onaj koji se, u svom ne znanju sprda sa svačim) ali ne moram svakome to da prodam a kroz tu prodaju, nastojim da budem takav trgovac koji jako dobro poznaje ono što prodaje.
znaci ipak sam pogodio da si komercijalista a o tome ko koliko zna mozemo da raspravimo i ovde ili na nekom drugom mestu...i ja se ne sprdam veoma dobro znam sta sam napisao ovo sto ti valjas je iz ranga mms(NaClO2) znaci sredstva koja lece sve i svasta ...da je srece da je to istina ...ne bi bilo bolesnih ljudi...treba da promenis marketing jer sa ovkavim stilom gde sve koji drugacije misle pravis budalama ne ide.... 
Sačuvana
Nase ce sjene hodati po Becu ,lutati po dvoru , plasiti gospodu...
barajevo
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 16

« Odgovor #81 poslato: Mart 05, 2013, 07:23:25 posle podne »

@BBBbbb

FDA NE kontrolise suplemente. U tome i jeste problem. O kontroli nasih institucija ne vredi trositi reci.

Novi rezultati za mleko pokazuju da je koncentracija veca i od onih 0.5. Prema tome ni po starom/novom zakonu mleko nije ispravno. Inace granica se vraca na 0.05.

Poenta svih mojih postova je da li  whey iz USA sadrzi povecane koncentracije aflatoksina i da li u PS ima neki proizvodjac iz EU sem Scitec-a. 

Mozda kada bi se neko iz PS tima ukljucio u diskusiju...


Biotech USA,i pored imena,stize iz Madjarske i ja ga koristim,tj. njihov blend. Isto mislim da mnogi potcenjuju Scitec,ali neka ih.
Opet,i toliko hvaljeni Optimum Nutrition ima proizvodni pogon u Irskoj. Pakovanja nisu identicna americkim,za kazein znam jer sam uporedio.
Na kraju,imas The Nutrition iz Slovenije i po meni veoma kvalitetan,ali kod nas papren Olimp Nutrition,koji isto ispunjava ISO 22ooo standard,HACCP sistem kao i GMP.

Ovde ne bih da ulazim u suštinu kvaliteta preparata već bih želeo da vam svima skrenem pažnju na pomenute standarde i tzv standardizaciju u opšte. Svi ti standardi ukazuju da te firme zadovoljavaju odreĂ°ene norme, najčešće po pitanju zaposlenih (tehnolozi i sl) ali se u opšte ne odnose na kvalitet onoga što proizvode. To je nametnula Država pod maskom uvoĂ°enja kvaliteta a sve se svodi na naplatu seminara, taksi i zapošljavanje nekih nezaposlenih kadrova (što je jedino vredno u svemu ovome). Svi koji su dobili sertifikate rade isto onako kako su radili i pre dobijanja, a tehnolozi su im tu samo da bi dobili dozvole da nastave sa proizvodnjom. Moj Natrijum askorbat (vitamin C) i Magnezijum hlorid, neće biti ništa bolji kad ih, za desetak dana budu pakovali u Elefantu (imaju sve sertifikate) nego su sada kad ih ja pakujem u kuhinji. Ispitani su na VMA, Farmaceutskom fakultetu, Zavodu za javno zdravlje, samo će biti skuplji jer će da ih pakuje ovlaštena ustanova, a to ima svoju cenu. Zato, nemojte da padate na te zvučne standarde koji nisu ni na koji način garancija kvaliteta već, uzmite lupu i čitajte sve ono što piše najsitnijim slovima.
Sačuvana
barajevo
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 16

« Odgovor #80 poslato: Mart 05, 2013, 07:08:26 posle podne »

Ne sećam se da sam i jednog trenutka spomenuo da sam i ja vežbač, već sam želeo vežbačima ukazati da nije dovoljno da paze samo na suplementaciju već i na osnovne namirnice. Mleko je uvek važna tema, po dr Valteru Fajtu, iz čijeg sam predavanja deo stavio na ovaj forum (a mislim i po zdravoj pameti), potpuno nepotrebno u ishrani - nije hrana za ljude (posle perioda dojenja). Ovo sa afla toksinima je samo aktualiziralo temu i pokazalo kakvi ljudi vode ovu Državu. Ovo se posebno odnosi na Ministarku zdravlja i njenu nebuloznu izjavu kako zaraženo mleko nije štetno ako se popije čaša ili dve, kao da je ono zaraženo od juče. Tko god godinama pije mleko, pije zaraženo mleko. Moj otac je nekada tovio svinje (nekoliko stotina u turnusu) i nikada nije bacao plesniv kukuruz koji su mu ponekad uvaljivali iz kombinata (PIKa ili IPKa). Samo bi ga pomešao sa zdravim i davao svinjama. Bio je malo veći rastur hrane ali, prolazilo je. Isto je i sa uzgajivačima goveda, bilo bikova za tov ili krava za mužu. Zato, svi koji su pili mleko ili ga davali deci, krajnje je vreme da krenu da sa čišćenjem i tu im može pomoći savetnica za suplementaciju - nije cilj zaključati temu već pomoći ljudima.
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #79 poslato: Mart 05, 2013, 03:47:09 posle podne »

Molim vas da se vratimo na temu ili tema ide pod ključ.
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #78 poslato: Mart 05, 2013, 03:29:08 posle podne »

Kao sto neko rece,ovo je BB forum, i cekamo formu vezbaca @barajevo, pa onda mozemo da vidimo koji je to level znanja..ako je teoriju i svo znanje  objasnio u praksi, ajde da vidimo,a te price rekla kazala, dokazano,govori se i ostalo, to moze macku o rep..
I ponovo se vracamo na ono,kada bi krenuli polemiku sta nije ^zdravo^ ne bi smeli iz kuce da izadjemo.

Samo se nadam da nece ovde na forumu krenuti fama oko mleka,i kad se pomene mleko da usledi ban,kao na drugim forumima gde su sve zaboga veliki vezbaci koji se spremaju za Mr.O
« Poslednja izmena: Mart 05, 2013, 03:31:25 posle podne od strane pedjoni986 » Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #77 poslato: Mart 05, 2013, 02:17:31 posle podne »

@BBBbbb

FDA NE kontrolise suplemente. U tome i jeste problem. O kontroli nasih institucija ne vredi trositi reci.

Novi rezultati za mleko pokazuju da je koncentracija veca i od onih 0.5. Prema tome ni po starom/novom zakonu mleko nije ispravno. Inace granica se vraca na 0.05.

Poenta svih mojih postova je da li  whey iz USA sadrzi povecane koncentracije aflatoksina i da li u PS ima neki proizvodjac iz EU sem Scitec-a. 

Mozda kada bi se neko iz PS tima ukljucio u diskusiju...


Biotech USA,i pored imena,stize iz Madjarske i ja ga koristim,tj. njihov blend. Isto mislim da mnogi potcenjuju Scitec,ali neka ih.
Opet,i toliko hvaljeni Optimum Nutrition ima proizvodni pogon u Irskoj. Pakovanja nisu identicna americkim,za kazein znam jer sam uporedio.
Na kraju,imas The Nutrition iz Slovenije i po meni veoma kvalitetan,ali kod nas papren Olimp Nutrition,koji isto ispunjava ISO 22ooo standard,HACCP sistem kao i GMP.
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #76 poslato: Mart 05, 2013, 02:12:00 posle podne »

Hleb i slicne proizvode,musli,Cornflakes,Fun&Fit,Nestle Fit,kako god,ima ih puno trziste,nisam jeo ima nekoliko godina. Cak i kada nedeljom napravim refeed,tj. punjenje UH,(neki to zovu junk),ne patim za testeninama jer me zacementiraju i ceo dan sam kao bolestan,vec ih unosim iz drugih izvora. Tada uzmem obicno porciju zitnih kuglica,i to je znaci jednom nedeljno. To je moj jedini kontakt sa zitaricama,ne racunajuci Jack Daniel's ako je neki jak razlog za slavlje. Za dorucak praktikujem ovsene,po meni licno najkvalitetniji izvor ''sporih'' UH,i to obicne,ciste,iz zdrave hrane. A sto se tice mleka,pratim neke Paleo-diet likove,i oni su postavili slicne tekstove tvome,i oni ga ne koriste. A opet svi oni koriste Cottage cheese pred spavanje. Kada bih bio siguran da mi tih 3 dcl mleka za dorucak toliko utice na formu,izbacio bih ga. Znam da mogu,ali kod mene je situacija kao tvoja sa pivom...ima bolje opcije,ali uzivam u tome...sireve,pavlake,milerame i to ne pamtim kada sam uzeo,izuzev Ella sira sa blendom pred spavanje.
Sačuvana
Todor89
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 10

« Odgovor #75 poslato: Mart 05, 2013, 01:44:11 posle podne »

@BBBbbb

FDA NE kontrolise suplemente. U tome i jeste problem. O kontroli nasih institucija ne vredi trositi reci.

Novi rezultati za mleko pokazuju da je koncentracija veca i od onih 0.5. Prema tome ni po starom/novom zakonu mleko nije ispravno. Inace granica se vraca na 0.05.

Poenta svih mojih postova je da li  whey iz USA sadrzi povecane koncentracije aflatoksina i da li u PS ima neki proizvodjac iz EU sem Scitec-a. 

Mozda kada bi se neko iz PS tima ukljucio u diskusiju...

Sačuvana
barajevo
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 16

« Odgovor #74 poslato: Mart 05, 2013, 12:05:12 posle podne »

Malo po malo, pa ćemo se svi nači na "istom koloseku". Šta znače rezultati studija nekome ko nije biohemijski, farmaceutski i sl obrazovan (i meni ništa ne znače). Ili verujem nekome ili ne verujem.
Osteoporaza je potpuno izlečiva ali, naravno nikako mlekom jer, upravo je konzumacija mlečnih proizvoda jedan od uzroka pojave osteoporoze a baš je to ono što večina lekara preporučuje - dodatno uzimanje kalcijuma, bilo tabletama ili dodatnim količinama mleka.
Problem je, uglavnom, zbog nedovoljnog uzimanja Magnezijuma koji reguliše raspored Kalcijuma u organizmu.
I dalje stojim na raspolaganju za razmenu informacija (ili dezinformacija - zavisi sa kojih izvora smo ih pokupili), ali molim vas, sve, da me poštedite onoga što preporučuje FDA, Farmako kartel ili zvanična medicina (financirana isključivo od farmaceutske industrije).
Sačuvana
BBBbbb
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1178


Jusqu'ici tout va bien…

« Odgovor #73 poslato: Mart 05, 2013, 11:53:49 pre podne »

@Todor89
Skrenuces od brige o aflatoksinima.

Nije ti dijetetika nesto preterano kontrolisana nigde...

Sto mislis da je FDA nesto mnogo losija od EU mehanizma kontrole. Oba imaju velike mane ali tesko je reci ko je bolji.

Imas skoro slucaj industrijskog silikona koji je jedna firma valjala kao medicinski za trpanje u ljude, ali zbog nenajavljenjih audit-a koje FDA vrsi to nisu mogli u americi da rade jer su uhvaceni par godina ranije, dok su za EU nastimavali uzorke i dokumentaciju za svaku kontrolu, plus u EU kontrolu vrse licencirane privatne lab, po izboru proizvodjaca. Za silikon se otkrilo tek kad su neki ljudi pocrkali...

Jbga nije nigde ta kontrola dobra, kod nas kad su poceli da luduju sa ovim novim zakonom i njegovim izmenama na mesecnom nivou, distributeri i proizvodjaci su samo uzeli da menjaju etikete...
« Poslednja izmena: Mart 05, 2013, 11:55:35 pre podne od strane BBBbbb » Sačuvana
BBBbbb
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1178


Jusqu'ici tout va bien…

« Odgovor #72 poslato: Mart 05, 2013, 11:41:53 pre podne »

Nije lose navesti neku studiju ili malo detaljnije biohemijsko objasnjenje...

Ima u prilogu, pogledajte. Nije ovo moje mišljenje. Izuzetno dobro je objašnjeno.
Izvinjavam se ako sam napravio previd, ali osim teksta (Word doc) raznoliko formatiranog (ne zameram) nisam našao detaljnije navedene studije niti malo dublju biohemijsku analizu.

Izjave su uglavnom tipa "postoje dokazi" ili "radjene su studije" koje dokazuju izneti stav pri cemu nikakve dodatne informacije o njima nisu date.
Ovo je BB forum i nije nuzno za ocekivati neku formu stavova sa navodima studija i ozbiljnijim biohemijskim pristupom, ali ako se vec izlazi sa krajnje kontradiktornim stavom u odnosu na onaj narodski da je mleko zdravo, tako nesto ne bi bilo na odmet.

Par stavova iz doc-a je potpuno validno i opste prihvaceno. Prica o laktozi verujem svima ovde dobro poznata. Kratkim prelaskom preko teksta zasmetalo mi je nevedeno poredjenje kazeina sa sojinim mlekom, mislim da je mesanje baba i zaba. Takodje tekst o osteoporozi. Kad se do nje dodje nema tu lecenja sa Ca iz mleka, niti ce to neki doktor reci.
Sačuvana
barajevo
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 16

« Odgovor #71 poslato: Mart 05, 2013, 11:01:04 pre podne »

E sad vec pricamo konstruktivno. Da si ovako izlozio svoju tezu,sigurno bih dobio nekoliko lajkova od ostalih clanova foruma. Ja i razmisljam uskoro da za dorucak umesto mleka sa ovsenim ubacim vodu,ali o tom potom. Ovakvi tekstovi kao tvoj ispod ce na forumu uvek biti dobrodosli,bez obzira koliko ljudi ce se sloziti sa istim.  :)
Verujem da znaš koliko je Cink neophodan organizmu, a da li znaš da ga baš žitarice uništavaju (ili troše) bez obzira da li u obliku hleba ili u obliku muslija. Još, ako je musli od ekspandiranih žitarica i pri tom zaštičen "dozvoljenim" emulgatorima ... razmisli sam. Verujem da pratiš i "našeg heroja" ĂDokovića. Predivna osoba čiji potencijal je eksplodirao kad se oslobodio žitarica. Nije imao celijakiju ali, ipak je bio osetljiv na gluten. Možda ostalima ovo neće nešto značiti ali, siguran sam da tebi hoće. Ne poznajem te i to nije važno, važno je da nekome ovo, što ja mislim da znam, pomogne u očuvanju zdravlja. Razmisli: Kazein i laktoza iz mleka, sjedinjeni sa glutenom - razmisli šta radiš svom organizmu. Život je u voću i povrću.
Ja sam se ovde priključio jer prodajem Natrijum askorbat i Magnezijum hlorid (nisam onaj o kome govori onaj koji se, u svom ne znanju sprda sa svačim) ali ne moram svakome to da prodam a kroz tu prodaju, nastojim da budem takav trgovac koji jako dobro poznaje ono što prodaje.
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #70 poslato: Mart 05, 2013, 10:29:11 pre podne »

E sad vec pricamo konstruktivno. Da si ovako izlozio svoju tezu,sigurno bih dobio nekoliko lajkova od ostalih clanova foruma. Ja i razmisljam uskoro da za dorucak umesto mleka sa ovsenim ubacim vodu,ali o tom potom. Ovakvi tekstovi kao tvoj ispod ce na forumu uvek biti dobrodosli,bez obzira koliko ljudi ce se sloziti sa istim.  :)
Sačuvana
Stranice: [1] 2 3 ... 6 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.083 sekundi sa 19 upita.