TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395993 Teme od strane 25010 Članovi Poslednji član: dejanpetrovic99

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Jun 01, 2024, 01:15:05 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 3 [4] 5 6 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: MASA I DEFINICIJA ISTOVREMENO - MIT ILI STVARNOST ?!  (Pročitano 20189 puta)
Terror
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1800


terroristes

« Odgovor #37 poslato: Jun 03, 2013, 11:26:10 posle podne »

jel ovaj na slanini..?
Sačuvana
Nase ce sjene hodati po Becu ,lutati po dvoru , plasiti gospodu...
NIKOLIC>
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 962


« Odgovor #36 poslato: Jun 03, 2013, 11:15:33 posle podne »

Nije to kod tebe vec kod svakoga, nisu iste kalorije iz bureka i belog mesa. Ali ljudi veruju u ono sto zele da cuju. ;)
Kazi to ovom liku(desni klik, view image):


Nije meni cilj da ubedim ljude da jedu burek i slaninu svaki dan, nego da mogu svaki dan sebi  da daju malo vise oduska i da ne jedu kao profesionalni bb-eri, jer to sigurno nisu.
Sačuvana
"In the land of the blind, the one-eyed man is king"
škemi
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 423


« Odgovor #35 poslato: Jun 03, 2013, 10:33:17 posle podne »

jeo si 300 grama badema dnevno? wtf? :o
Sačuvana
Stefan L.
Gost
« Odgovor #34 poslato: Jun 03, 2013, 10:25:29 posle podne »

Procitaj poslednju recenici iz mog post-a gore, nisam spominjao nikakvu iskoristivost itd, nego cisto da li ces dobiti ili izgubiti tezinu.Da li ces ti uneti 3000kcal iz "junka" ili "ciste" hrane, ako si potrefio mikro i makro nutrijente,nikave razlike nece imati na kompoziciju tela (ne gledajuci moguce zdravstvene problem).
Vidis kod mene hoce...

Ako jedem pozelju hranu mogu da unesem i 3000 kcl a da gubim salo i dobijam misice.

Ali ako unosim Junk samo 2000 kcl imacu salo na sebi a necu u misicnoj masi napredovati...ako bi uneo 3000 kcl junka tad bi tek imao salo i napredovao u obimima ali bi to bilo masno i za moje telo nepotrebno.



Nije to kod tebe vec kod svakoga, nisu iste kalorije iz bureka i belog mesa. Ali ljudi veruju u ono sto zele da cuju. ;)

Nego, sta si jeo kad si davao 1200 din dnevno na hranu? :)
Ja unesem finih 250 gr proteina dnevno pretezno iz mesa pa ne trosim nikad vise od 700-800 dnevno..
Teleci ili Juneci but,Pilece ili Curece Belo.Oko 700-800 g dnevno = 600 din

300 g badema dnevno = 300 din

Mladi Sir = 100 din

Pirinac = 50 din

Povrce = 50 din

Slatkis posle treninga 50 din

5 jaja 60 din


To je bez maslaca koji sam kupovao jednom nedeljno i bez Ele koju sam kutiju jeo za 3 dana...izadje 1300 din,ali problem je sto to sve treba pojesti,tad se samo trenira,odmara,jede i uziva sa devojkom...

Ne hranim se sad tako iz razloga sto to finansijski nije moguce i da je 800 - 900 din dnevno,moram da napravim par komprimisa,a i tako jedem kad idem samo u teretanu,kad nema trcanja...to je 12-14 nedelja godisnje (2x6,ili 2x7).



Kosta debelo ali vredi 5x vise nego sto kosta. :)

Kilaze rastu,salo spada a misica sve vise... :) Problem nastane kad opet pocne trcanje,u pauzi odem 2 koraka napred pa se vratim jedan nazad i umesto da svake godine imam 3-4 kg misica vise ja imam 2 kg...to je otprilike,ne bukvalno.

Sad jos kad sam se operisao,izgubio sam 6 kila za 5 dana,ko les kad sam izasao...sa 84 kg sam pao na 78 kg,pojelo me kao pantlicara. :D
« Poslednja izmena: Jun 03, 2013, 10:29:18 posle podne od strane Stefan L. » Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #33 poslato: Jun 03, 2013, 10:14:00 posle podne »

Jedem samo ostrige jer kavijar me smara :D
Sačuvana
Stefan991
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 308

« Odgovor #32 poslato: Jun 03, 2013, 09:46:02 posle podne »

Procitaj poslednju recenici iz mog post-a gore, nisam spominjao nikakvu iskoristivost itd, nego cisto da li ces dobiti ili izgubiti tezinu.Da li ces ti uneti 3000kcal iz "junka" ili "ciste" hrane, ako si potrefio mikro i makro nutrijente,nikave razlike nece imati na kompoziciju tela (ne gledajuci moguce zdravstvene problem).
Vidis kod mene hoce...

Ako jedem pozelju hranu mogu da unesem i 3000 kcl a da gubim salo i dobijam misice.

Ali ako unosim Junk samo 2000 kcl imacu salo na sebi a necu u misicnoj masi napredovati...ako bi uneo 3000 kcl junka tad bi tek imao salo i napredovao u obimima ali bi to bilo masno i za moje telo nepotrebno.



Nije to kod tebe vec kod svakoga, nisu iste kalorije iz bureka i belog mesa. Ali ljudi veruju u ono sto zele da cuju. ;)

Nego, sta si jeo kad si davao 1200 din dnevno na hranu? :)
Ja unesem finih 250 gr proteina dnevno pretezno iz mesa pa ne trosim nikad vise od 700-800 dnevno..
Sačuvana
Volks
Gost
« Odgovor #31 poslato: Jun 03, 2013, 09:40:37 posle podne »

Procitaj poslednju recenici iz mog post-a gore, nisam spominjao nikakvu iskoristivost itd, nego cisto da li ces dobiti ili izgubiti tezinu.Da li ces ti uneti 3000kcal iz "junka" ili "ciste" hrane, ako si potrefio mikro i makro nutrijente,nikave razlike nece imati na kompoziciju tela (ne gledajuci moguce zdravstvene problem).
Vidis kod mene hoce...

Ako jedem pozelju hranu mogu da unesem i 3000 kcl a da gubim salo i dobijam misice.

Ali ako unosim Junk samo 2000 kcl imacu salo na sebi a necu u misicnoj masi napredovati...ako bi uneo 3000 kcl junka tad bi tek imao salo i napredovao u obimima ali bi to bilo masno i za moje telo nepotrebno.



To ja pokušavam sve vreme da kažem uz izbegavanje teške terminologije na koju sam po malo navikao jer uvek u glavi imam da temu čitaju i početnici koje sve to može da zbuni i odbije.

Na primer, većina ljudi pije dex sa proteinom a ne zna šta time dobija i zašto se to radi a usko je povezano sa kvalitetom energetskog potencijala i iskoristivosti materije.
Uprošteno, protein je lošiji izvor energije od UH i ako bi ga pili bez podrške brzih šećera, organizam bi ga iskoristio za samo varenje.
I eto čuda Atkins dijet. Jedete visoko kalorične mesne proizvode bez potpore UH a mršavite jer ih organizam koristi za obradu istog.
Sačuvana
Stefan L.
Gost
« Odgovor #30 poslato: Jun 03, 2013, 09:27:28 posle podne »

Procitaj poslednju recenici iz mog post-a gore, nisam spominjao nikakvu iskoristivost itd, nego cisto da li ces dobiti ili izgubiti tezinu.Da li ces ti uneti 3000kcal iz "junka" ili "ciste" hrane, ako si potrefio mikro i makro nutrijente,nikave razlike nece imati na kompoziciju tela (ne gledajuci moguce zdravstvene problem).
Vidis kod mene hoce...

Ako jedem pozelju hranu mogu da unesem i 3000 kcl a da gubim salo i dobijam misice.

Ali ako unosim Junk samo 2000 kcl imacu salo na sebi a necu u misicnoj masi napredovati...ako bi uneo 3000 kcl junka tad bi tek imao salo i napredovao u obimima ali bi to bilo masno i za moje telo nepotrebno.

Sačuvana
Stefan L.
Gost
« Odgovor #29 poslato: Jun 03, 2013, 09:25:10 posle podne »

Vec sam nekoliko puta rekao pa evo da ponovim jos jednom...mislim da se moze u isto vreme napredovati u misicnoj masi i smanjivati procenat masti...moze se svaki mesec napredovati i imati vise kg nego prethodni a imati manje masti a sve to naravno bez hemije,ma i bez suplemenata,samo dobra klopa i dobar trening.

E sad to je proces koji je spor i koji kako vreme prolazi je sve sporiji ali je moguc.

Takodje i kosta za nase prilike lepu svotu novca.Ja sam davao na hranu u jednom periodu oko 1200 din dnevno...moze da se spusti i na nekih 900 din ako se nabavlja hrana van prodavnica i mesara,bar ono sto moze tako,direktno od proizvodjaca ali i to je problem,mora se odmah izvaditi veca svota novca...

Logicno je da ce se kako se cilj blizi proces usporiti i da ce se doci do nekog rezultata koji ce tesko ici gore,ali imati na 180 cm nekih 83-84 kg i imati 7-8% bf a Benc,Mrtvo i Cucanj raditi sa 1,5 ili vise od svoje tezine je rezultat koji je za veliko postovanje a kad se to dostigne onda je sve lako.


p.s naravno nekog bf ne interesuje,bitne su mu samo tezine koje gura...sve je stvar cilja,a ja sam prihvatio kao ispravnu misao da treba biti atleta i fizicki i vizuelno,sto ne vazi za PL i SM jer kako kazu oni koji imaju iskustva nije moguce imati potrebnu formu i kilazu bez sala.
« Poslednja izmena: Jun 03, 2013, 09:29:20 posle podne od strane Stefan L. » Sačuvana
NIKOLIC>
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 962


« Odgovor #28 poslato: Jun 03, 2013, 09:11:19 posle podne »

Procitaj poslednju recenici iz mog post-a gore, nisam spominjao nikakvu iskoristivost itd, nego cisto da li ces dobiti ili izgubiti tezinu.Da li ces ti uneti 3000kcal iz "junka" ili "ciste" hrane, ako si potrefio mikro i makro nutrijente,nikave razlike nece imati na kompoziciju tela (ne gledajuci moguce zdravstvene problem).
Sačuvana
"In the land of the blind, the one-eyed man is king"
Volks
Gost
« Odgovor #27 poslato: Jun 03, 2013, 08:57:56 posle podne »

Kalorija nije samo kalorija. Velika je razlika u načinu na koji organizam procesuira kalorije iz različitih izvora i koliko na primer digestivni trakt "pozajmljuje" energije čisto da bi mogao da je procesuira dalje, koliko mu vremena treba za to i koja je energetska iskoristivost iste.
Zato se nutricionisti i deru stalno da jedemo vlakna. Ne zato što sadrže manje kalorija.
Mislim da ima poprilično tema i odličnih objašnjenja na ovom forumu baš o tome.

Sačuvana
NIKOLIC>
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 962


« Odgovor #26 poslato: Jun 03, 2013, 08:39:58 posle podne »

Umastis se zato sto preteras sa kalorijama, a ne zato sto jedes "junk".Kalorija je kalorija sto se tice gubitka i dobijanja tezine.
Sačuvana
"In the land of the blind, the one-eyed man is king"
Volks
Gost
« Odgovor #25 poslato: Jun 03, 2013, 08:25:48 posle podne »

Pod ne radim definiciju podrazumevam da ne postoji trening za definiciju. Treš hrana?
Pa dešava mi se da zbog puno posla i obaveza nekada nemam vremena da se posvetim kvalitetnoj ishrani nego silom prilika sagradim lokalnom pekaru kuću, koliko jedem sve i svašta....
Onda mi to preĂ°e u naviku i bez obzira što treniram svaki dan popriličnim intezitetom i svako jutro radim aerobni - umastim se ko prase.
Dobro ne baš strašno, ali izgledam više kao snagaš.  ;D
Proizvodi od belog brašna i koka kola su za mene državni neprijatelji broj jedan.


Sačuvana
BBBbbb
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1178


Jusqu'ici tout va bien…

« Odgovor #24 poslato: Jun 03, 2013, 08:16:26 posle podne »

Pa izgleda da masu radi tegovima a hranom definiciju, mada verujem da se lose izrazio...

@Volks
Rekao sam da je suficit plasticna definicija mase, ali to je u srzi.
Sačuvana
NIKOLIC>
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 962


« Odgovor #23 poslato: Jun 03, 2013, 08:14:08 posle podne »

Malo sam ti ja mator za taj tip ubeĂ°ivanja.  :P
Ja definiciju ne radim. Radim masu i tu i tamo detaljisanje, a definiciju jurim ishranom i planiranom suplementacijom.
Nisam profesionalac, samo dugododišnji rekreativac i imam taj luksuz da neke stvari radim mnogo sporijim tempom napretka, tako da me ne brine to što mi treba godinu dana više nego tebi za rezultat i ako ne vidim drastični rezultat u prva tri meseca ne paničim da sam pogrešio negde.
Suficit koji spominješ nije tako prosta matematika jer je ogromna razlika izmeĂ°u 3500 kvalitetnih kalorija i 3500 kalorija iz treš hrane.
Da je prosta matematika svi bi ušli u teretanu i bili šampioni, a profesionalci ne bi više morali da provode godine u istraživanju i čitanju naučnih studija.
Nisam tvrdio da se može doći do mišićnog rasta deficitom nego da tip kalorija i hranjivih materija odlučuje o reakciji organizma i oblikovanju tela.
Meni kao rekreativcu redukciona dijeta ne podrazumeva smanjeni unos kalorija nego lišavanje od brze hrane, gaziranog i ostale klope iz kante i nadoknaĂ°ivanje tih kalorija pomoću mnogo kvalitetnije hrane i suplemenata.
Ne razumem, prvo kazes da ne radis definiciju, a odma zatim kazes da je juris ishranom i suplementacijom?
Sta ti smartras pod treš hranom?
Sačuvana
"In the land of the blind, the one-eyed man is king"
Stranice: 1 2 3 [4] 5 6 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.059 sekundi sa 14 upita.