TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395148 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 27, 2024, 01:10:00 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 [3] 4 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Proteinski sejk bez Whey proteina  (Pročitano 16598 puta)
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #24 poslato: Novembar 13, 2012, 11:25:38 pre podne »

Pitanje za Pansport tim. Sta mislite o kikirikiju? Svidja mi se njegova nutritivna vrednost, jer sam na masi. Ima kalorija, i proteina, a i nije skup. Jedino me brine onaj procenat masti? Da li moze da steti nesto organizmu ako jedem recimo 100 grama dnevno na dane treninga? (4 puta nedeljno)

pošto si na masi jedi slobodno ;)  zdrave su masnoće u pitanju, a to što ima proteina u sastavu na to nemoj puno da se osloniš jer su nekompletni proteini... računaj samo proteine životinjskog porekla.

Dakle kao užina može, super.  Samo ako možeš uzmi neprženi, da bude manje zlih masti iz ulja ;)
Sačuvana
škemi
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 423


« Odgovor #23 poslato: Novembar 13, 2012, 11:13:37 pre podne »

Pitanje za Pansport tim. Sta mislite o kikirikiju? Svidja mi se njegova nutritivna vrednost, jer sam na masi. Ima kalorija, i proteina, a i nije skup. Jedino me brine onaj procenat masti? Da li moze da steti nesto organizmu ako jedem recimo 100 grama dnevno na dane treninga? (4 puta nedeljno)
Sačuvana
cezar23
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 336


« Odgovor #22 poslato: Novembar 13, 2012, 10:54:42 pre podne »

Cezare...kakva crna bonzita i plazma za trbusnjake??? Jos nekoima da pimisli da je to dobra hrana za stomak i definiciju.
pa ne znam sta decko hoce da uradi na sebi, Iz price sam shvatio da u isto vreme zeli da dobije na misicnoj masi i da ima trbusnjake...
Ja sam veliki protivnik belog hleba... po meni bilo sta umesto belog hleba ima bolji efekat .... Ma samo neka cepa trbusnjake po koji gram sala njemu ne moze da smeta... Posle kad mu dune kao svima pred leto jedno mesec ili 2 da ubaci  neku dodatnu aktivnost kao sto je neki cardio da skine  taj visak   i gorovo.
Sačuvana
SAX!
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12783


Never give up!

« Odgovor #21 poslato: Novembar 13, 2012, 10:50:35 pre podne »

Cezare...kakva crna bonzita i plazma za trbusnjake??? Jos nekoima da pimisli da je to dobra hrana za stomak i definiciju.
Sačuvana
cezar23
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 336


« Odgovor #20 poslato: Novembar 13, 2012, 10:45:53 pre podne »

Ma nista sto ste pomislili da sam drugarica :) Nego o mom nacinu ishrane..Jedem 5-6 puta dnevno i treniram 5 puta nedeljno, posto sam dosta citao o ishrani, pazim sta jedem, recimo pre treninga pojedem 4-5 jajeta, nakon treninga neka piletina i posle piletine pola litra mleka, onda odem u skolu i jedem neko pecivo (jer od kako treniram ne jedem vise pljeskavice itd. zbog trbusnjaka najvise :D), kad se vratim iz skole jedem ono sto je keva spremila za rucak sta god je i pre spavanja pojedem konzervu-dve tunjevine i opet pijem pola litra mleka.Verovatno ima nekih propusta i mana u ovom nacinu ishrane ali sam ga sastavio sam od onoga sto sam procitao na netu i sto sam izvukao iz razgovora sa iskusnijim vezbacima u teretani.Nego me je interesovalo za neki proteinski sejk bez wheya koji bih mogao da pijem posle treninga jer mi je malo skup whey, ali ako nema alternative i ako je cena toliko visoka (ne)rado cu je platiti :P
Pecivo po meni nikako... ako hoces fin trbusni zid kao sto si napisao. Probaj to zameniti  u najmanju ruku plazma keksom i cokoladnim ili nekim Bonzitama , a kao sto doktorka kaze ako si u priliku da u integralni hleb natrpas nesto zdravo i to jedes.
Sačuvana
SAX!
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12783


Never give up!

« Odgovor #19 poslato: Novembar 13, 2012, 10:27:32 pre podne »

Ma nista sto ste pomislili da sam drugarica :) Nego o mom nacinu ishrane..Jedem 5-6 puta dnevno i treniram 5 puta nedeljno, posto sam dosta citao o ishrani, pazim sta jedem, recimo pre treninga pojedem 4-5 jajeta, nakon treninga neka piletina i posle piletine pola litra mleka, onda odem u skolu i jedem neko pecivo (jer od kako treniram ne jedem vise pljeskavice itd. zbog trbusnjaka najvise :D), kad se vratim iz skole jedem ono sto je keva spremila za rucak sta god je i pre spavanja pojedem konzervu-dve tunjevine i opet pijem pola litra mleka.Verovatno ima nekih propusta i mana u ovom nacinu ishrane ali sam ga sastavio sam od onoga sto sam procitao na netu i sto sam izvukao iz razgovora sa iskusnijim vezbacima u teretani.Nego me je interesovalo za neki proteinski sejk bez wheya koji bih mogao da pijem posle treninga jer mi je malo skup whey, ali ako nema alternative i ako je cena toliko visoka (ne)rado cu je platiti :P

Koliko para toliko muzike.Ako zelis rezultate whey ti je jako potreban i bilo bi dobro odreci se drugih stvari ali njega treba imati.
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #18 poslato: Novembar 13, 2012, 10:15:32 pre podne »

@ Ceka
Dodao bih pod obavezno da ti u obroku pre i posle treninga trebaju i spori,tj. kompleksni UH,ovsene su moj izbor,ali mozes i pirinac ili integralno testo. Jaja nisu dovoljna, Dobra,ali nedovoljna. Belo meso posle treninga opet treba sa UH da uneses,pirinac,krompir,sta ti odgovara...u suprotnom,katabolizam ti ne gine,pogotovo ako radis jaci trening...
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #17 poslato: Novembar 13, 2012, 09:58:32 pre podne »

proteinski šejk bez whey-a?  čemu onda šejk... jednostavno pojesti proteinski obrok, bar neku kajganu npr.  ili piletinu, ribu, konzervu tune ako ništa drugo...

ali whey je broj 1 protein za posle treninga, ima svoje prednosti i nijedan protein ne može tako brzo da se apsorbuje kao whey.
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #16 poslato: Novembar 13, 2012, 09:48:09 pre podne »

@ ceka To su stvari koje se mogu ispraviti, bez brige. Kako si ovde napisao, ne vidim da jedes voce i povrce, koliko vode pijes...i ovo pecivo..jel moze to da bude neki sendvic, sa integralnom kiflom, belim mesom i jogurtom npr ( sa manjim procentom masti ) koji mozes i kuci da napravis pa poneses? Za dorucak mozes ubaciti ovsene, sa belancima, to je dobar obrok za pocetak dana. Uzina, neko kostunjavo voce. A ako ne mozes uzeti whey gledaj da  bude posle treninga dobar proteinski obrok.
Sačuvana
Ironman.
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2208


« Odgovor #15 poslato: Novembar 13, 2012, 09:41:53 pre podne »

Evo ti finog shakea kojeg mozes praviti.Ja kad nemam para to koristim umesto wehya. Uzimam ga 2 puta na dan -ujutru i posle treninga-> znaci solja mleka(vode),1-2 supene kasike plazme,1-2 belanca,1 banana,2 supene surutke,malo lanenog semena(Fino je za dobru stolicu ,a svi znamo da bez dobre stolice nema uspeha),kakao (Zdrav je za srce a i radi ukusa)-moze 1 kafena kasicica
Kakve ti nebuloze proizvodiš po forumu... neverovatno...
@tema
whey postoji jer je to proteinski šejk. Alternativa bi bila da se u blender stavi 3-4 sveža jaja, nešto sira, možda i komadi pilećeg belog i eto ti proteinski napitak. Koji je 3-4 puta skuplji od wheya. Prilično gadnog ukusa i možda ima malo salmonele.
Šta će ti proteinski napitak uopštE? Ako nemaš keša da uzmeš whey neće propasti svet...
 
Sačuvana
Arbeit macht frei.
Ceka
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 13


Go hard or go home !

« Odgovor #14 poslato: Novembar 13, 2012, 09:21:06 pre podne »

Ma nista sto ste pomislili da sam drugarica :) Nego o mom nacinu ishrane..Jedem 5-6 puta dnevno i treniram 5 puta nedeljno, posto sam dosta citao o ishrani, pazim sta jedem, recimo pre treninga pojedem 4-5 jajeta, nakon treninga neka piletina i posle piletine pola litra mleka, onda odem u skolu i jedem neko pecivo (jer od kako treniram ne jedem vise pljeskavice itd. zbog trbusnjaka najvise :D), kad se vratim iz skole jedem ono sto je keva spremila za rucak sta god je i pre spavanja pojedem konzervu-dve tunjevine i opet pijem pola litra mleka.Verovatno ima nekih propusta i mana u ovom nacinu ishrane ali sam ga sastavio sam od onoga sto sam procitao na netu i sto sam izvukao iz razgovora sa iskusnijim vezbacima u teretani.Nego me je interesovalo za neki proteinski sejk bez wheya koji bih mogao da pijem posle treninga jer mi je malo skup whey, ali ako nema alternative i ako je cena toliko visoka (ne)rado cu je platiti :P
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12783


Never give up!

« Odgovor #13 poslato: Novembar 12, 2012, 11:04:39 pre podne »

Kao i u svakoj temu do sada gde se postavljaju pitanja sta uzeti od suplementacije sticem utisak da se zaboravlja ono najvaznije a to je ishrana.Svi treba da shvate da bez toga nema napretka i to je cinjenica.Razni sejkovi itd..dzaba sve ako je ishrana losa izato hajde lepo da vidimo nacin tvoje ishrane pa idemo redom.
Sačuvana
P. Heath
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1967


NO PAIN - NO GAIN

« Odgovor #12 poslato: Novembar 12, 2012, 12:32:00 pre podne »

Da ne bismo previse spamovali, Ceko druze, prvo,izvini sto sam pomislio da si drugarica :D

Kao sto je Dr. Gorana Grkovic rekla, whey nema alternativu.Pakovanje od 920 grama ti moze trajati 40-ak dana ako ga koristis samo posle treninga(kada je i najpotetrebniji)..Najisplativija varijanta ti je da kupis s nekim po pola pakovanje od 5 kg.

Sačuvana
cezar23
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 336


« Odgovor #11 poslato: Novembar 11, 2012, 11:59:31 posle podne »

Interesuje me da li moze da se napravi proteinski sejk bez dodavanja Whey proteina, a da se dobije slican efekat kao sa Whey-om.Ako moze da se napravi voleo bih da znam od kojih sastojaka i na koji nacin.. :)
Evo ti finog shakea kojeg mozes praviti.Ja kad nemam para to koristim umesto wehya. Uzimam ga 2 puta na dan -ujutru i posle treninga-> znaci solja mleka(vode),1-2 supene kasike plazme,1-2 belanca,1 banana,2 supene surutke,malo lanenog semena(Fino je za dobru stolicu ,a svi znamo da bez dobre stolice nema uspeha),kakao (Zdrav je za srce a i radi ukusa)-moze 1 kafena kasicica

Ovako ja pravim ,a mozes ti da ubacis neki svoj proteinski sastojak .

ZIvota ti,koliko ti grama proteina iz ovoga izvuces ? Rekao bih ni 10 ?

Whey je najisplatljiviji kada se prevede u gram po dinaru cistog proteina..a kanta od 900 gr moze mu trajati mesec dana ako ga koristi samo u pwm po 30-40 gr posle treninga..ako ima 20-22 treninga mesecno..ne verujem da ide svaki dan..To sto ga neki piju po 5x na dan,to je cisto bacanje para..
tesko mi je da poverujem da ga iko pije x5 puta s obzirom na cenu.
Sačuvana
SAX!
pedjoni986
Gost
« Odgovor #10 poslato: Novembar 11, 2012, 09:57:28 posle podne »

Interesuje me da li moze da se napravi proteinski sejk bez dodavanja Whey proteina, a da se dobije slican efekat kao sa Whey-om.Ako moze da se napravi voleo bih da znam od kojih sastojaka i na koji nacin.. :)
Evo ti finog shakea kojeg mozes praviti.Ja kad nemam para to koristim umesto wehya. Uzimam ga 2 puta na dan -ujutru i posle treninga-> znaci solja mleka(vode),1-2 supene kasike plazme,1-2 belanca,1 banana,2 supene surutke,malo lanenog semena(Fino je za dobru stolicu ,a svi znamo da bez dobre stolice nema uspeha),kakao (Zdrav je za srce a i radi ukusa)-moze 1 kafena kasicica

Ovako ja pravim ,a mozes ti da ubacis neki svoj proteinski sastojak .

ZIvota ti,koliko ti grama proteina iz ovoga izvuces ? Rekao bih ni 10 ?

Whey je najisplatljiviji kada se prevede u gram po dinaru cistog proteina..a kanta od 900 gr moze mu trajati mesec dana ako ga koristi samo u pwm po 30-40 gr posle treninga..ako ima 20-22 treninga mesecno..ne verujem da ide svaki dan..To sto ga neki piju po 5x na dan,to je cisto bacanje para..
« Poslednja izmena: Novembar 11, 2012, 09:59:11 posle podne od strane pedjoni986 » Sačuvana
Stranice: 1 2 [3] 4 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.1 sekundi sa 17 upita.