TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394582 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 03:26:15 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 3 [4] 5 6 7 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Pomoć oko ishrane a i treninga  (Pročitano 21665 puta)
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #48 poslato: Novembar 28, 2012, 09:45:02 posle podne »

Ok, pretpostavila sam da je tako, ali znam i da ljudi cesto kombinuju krompir i pirinac u jednom obroku pa sam zato napomenula. Onda samo napred!
Sačuvana
markosvilajnac
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 14

« Odgovor #47 poslato: Novembar 28, 2012, 09:19:22 posle podne »

ne uzimam ja krompir i pirinac u istom obroku,samo sam naveo sta koristim ,isto kao sto ne jedem piletini i junetinu u istom obroku. Ovo je samo primer sta i kad kombinujem...
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #46 poslato: Novembar 28, 2012, 09:16:32 posle podne »

Pozdrav,

Ishrana je generalno u redu, vazno je da bude raznovrsna. Krompir i pirinac ti ne trebaju u istom obroku, povrce ubaci obavezno, a badem, lesnik i kikiriki gledaj da uzimas za neku uzinu, ne moras uvece.
Sačuvana
markosvilajnac
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 14

« Odgovor #45 poslato: Novembar 28, 2012, 08:26:27 posle podne »

izvinjavam se Gorky-u  sto ovako upadam ali kad je vec rec oko ishrane i trenninga da vas pitam za misljenje.a mozda se nekom i svidi ovaj nacin . visok sam 168 a imam 77 kg. znaci moram smrsati na 68-70 kg. iako imam dosta sala da skinem ja imam i misica, da se izrazim "nabijen" sam :) vec dve nedelje vezbam i jedem po ovom sistemu (vezbao sam i ranije ali duze vreme nisam zato sam se i ugojio)

 kardio 3-4 puta nedeljno ,60-70% snageu trajanju od 30- 50 minuta na praznom stomaku,kasnije cu podici minutazu. i  teretana svakog popodneva po jedna grupa misica,vezbanje mi traje oko 50 minuta.   
                             Ishrana
1obrok- dorucak-odmah nakom kardia-     50govsenih, 2-3 belanca,jedno zumance,2-3 dl mleka i jedna banana
2obrok                                                 200g piletnie ili junetine,salata, kuvan krompir,riza ....
3obrok (nakon teretane )                      bice tu protein,20g dekstroze i glutamin(suplementi sam narucio jos nisam poceo da koristim)
4obrok        oko 18h                              150g piletina, junetina, tuna sa salatom.     
5obrok                                                  150g ellla ili megle sir,malo maslinovog ulja i aleve paprike +  saka badema
                                                                   lesnija ili dijet kikirikija.

koristim ja i musli,i nemasni jogurt,i jos svasta nesto samo sam ovo naveo kao primer. pijem izmedju 2 i 4 l vode,  ..                                           
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #44 poslato: Novembar 28, 2012, 07:38:41 posle podne »

Ma ne, to su male vrednosti, a i inace je ta prica oko aspartama malo prenaglasena...
Sačuvana
Galleryst
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2140


Today is my future!

« Odgovor #43 poslato: Novembar 28, 2012, 06:47:56 posle podne »

Ceo aspartam koji unosim je taj u 2 merice proteina? Koliko do moze biti stetno? Ne verujem da je nesto bitno, totalno zanemarljiva kolicina.
Sačuvana
Ko ne zna, a misli da zna - Kloni ga se. Ko ne zna, a zna da ne zna - Nauci ga. Ko zna, a misli da ne zna - Uputi ga. Ko zna i zna da zna - Sledi ga.
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #42 poslato: Novembar 28, 2012, 06:41:34 posle podne »

Ipak nije lose skrenuti paznju, pre svega ljudima koji ne vezbaju, zato sto ce sve "stetne" namirnice imati vece posledice po njih nego po ljude koji vezbaju i sportiste. Telo jednog sportiste je spremnije da se izbori sa losim stranama konzumiranja tih namirnica.
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12773


Never give up!

« Odgovor #41 poslato: Novembar 27, 2012, 07:43:06 posle podne »

U globalu rečeno oko dosta stvari se bespotrebno diže frka a zaista nema potrebe.
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #40 poslato: Novembar 26, 2012, 10:34:13 posle podne »

Ljudi previse beze od obicnog secera,neke minimalne doze mogu biti samo od koristi.ne razumem st moze kasika secera sa kafom ili cajem poremetiti ukoliko se pridrzavate dnevnog menija koji vama odgovara !
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #39 poslato: Novembar 26, 2012, 10:08:12 posle podne »

Uvek ima nekih novina! :-) Poslednjih godina dosta se prica o stetnosti aspartama, i bas se radi na tome da se naglasi da ga nema u proizvodima, mada, po mom misljenju, i dalje je veci broj studija koje su prethodno radjene i nisu potvrdile njegovu stetnost. Pitanje je cime ce njega zameniti. Kako god, ne valja preterivati.
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12773


Never give up!

« Odgovor #38 poslato: Novembar 26, 2012, 03:59:33 posle podne »

A i da nije ne vidim zbog čega je tolika frka?

Pa odjednom aspartam je otrov i umrecemo, a do juce je to bio secer kristal :D Sta li ce sutra biti nov otrov koji nam salju sa zapada,hm

Pa baš tako.
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #37 poslato: Novembar 26, 2012, 03:39:37 posle podne »

A i da nije ne vidim zbog čega je tolika frka?

Pa odjednom aspartam je otrov i umrecemo, a do juce je to bio secer kristal :D Sta li ce sutra biti nov otrov koji nam salju sa zapada,hm
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12773


Never give up!

« Odgovor #36 poslato: Novembar 26, 2012, 03:37:02 posle podne »

A i da nije ne vidim zbog čega je tolika frka?
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #35 poslato: Novembar 25, 2012, 11:10:18 posle podne »

na nekim proteinima pise ''aspartam free'' ,nadam se da je to stvarno tako :)

Jeste tako, kada je bas naglaseno da je "aspartam free".
Sačuvana
Miraa
PANSPORT TEAM
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2390


« Odgovor #34 poslato: Novembar 25, 2012, 11:01:47 posle podne »

Pa ako pise verovatno je tako....
Sačuvana
Stranice: 1 2 3 [4] 5 6 7 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.091 sekundi sa 18 upita.