TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394579 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 07:55:57 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 [3] 4 5 ... 7 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Pomoć oko ishrane a i treninga  (Pročitano 21656 puta)
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #63 poslato: Decembar 05, 2012, 12:44:38 posle podne »

pa skapirao sam da mora da se unese malo prostih hidrata poslije treninga da se sprijeci ili minimalizuje trosenje misica.
smanjicu na  30 grama onda.


unos prostih šećera posle treninga ima jako važnu ulogu za obnovu glikogena - rezervi ugljenih hidrata u mišićima. Jako je važno obnoviti rezerve što pre nakon treninga. Jako je bitan unos nutrijenata u roku od dva sata nakon treninga.
Prosti šećeri takoĂ°e posle treninga vraćaju nivo šećera u krvi, dovode do lučenja hormona insulina.

Tako da ja glasam za malo suvog voća posle treninga.
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12772


Never give up!

« Odgovor #62 poslato: Decembar 04, 2012, 05:35:18 posle podne »

pa skapirao sam da mora da se unese malo prostih hidrata poslije treninga da se sprijeci ili minimalizuje trosenje misica.
smanjicu na  30 grama onda.

zoltane ,steta sto necu trenirati za masu da se probamo u obaranju ruka.tu sam genetski talentovan izgleda :)


Za obaramje ruke nikada nije kasno.Kad budes zeleo kod nas u klub možeš doći ;)
Sačuvana
gorky
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 15


« Odgovor #61 poslato: Decembar 04, 2012, 05:10:55 posle podne »

pa skapirao sam da mora da se unese malo prostih hidrata poslije treninga da se sprijeci ili minimalizuje trosenje misica.
smanjicu na  30 grama onda.

zoltane ,steta sto necu trenirati za masu da se probamo u obaranju ruka.tu sam genetski talentovan izgleda :)
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #60 poslato: Decembar 02, 2012, 06:33:31 posle podne »

Ako si u toku dana uneo dovoljno uglenih hidrata onda je to dovoljno,ali ipak sve zavisi od tvog bazalnog metabolizma,od inteziteta treninga od unosa proteina...
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12772


Never give up!

« Odgovor #59 poslato: Decembar 02, 2012, 04:21:25 posle podne »

ja praktikujem poslije treninga koji je oko 7,8 uveče da pojedem 50gr suvog grožĂ°a.i onda poslije pola sata sat samo proteini.da li je to dovoljno?


50gr može biti mnogo a i ne mora jer zavisi od unosa uh u toku dana.Možeš i malo kvalitetnih hidrata uneti.
Sačuvana
gorky
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 15


« Odgovor #58 poslato: Decembar 01, 2012, 03:47:36 posle podne »

ja praktikujem poslije treninga koji je oko 7,8 uveče da pojedem 50gr suvog grožĂ°a.i onda poslije pola sata sat samo proteini.da li je to dovoljno?
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #57 poslato: Decembar 01, 2012, 02:33:06 posle podne »

Ako ne preteratemsa dnevnim unosom hidrata do samog treninga ,onda je potrebno i pozeljno uneti nakon treninga i malo prostog secera a onda i slozenih hidrata.Koliko,to je vec induvidualno za svakoga.
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #56 poslato: Decembar 01, 2012, 12:33:42 pre podne »

ja sam malo odstupio od dijete ibtreninga jer sam bio na putovanju.
ali nisam se ugoio.ostao sam na 74kg.zbog toga me nije bilo na forumu.

imam pitanje za krompir.on bi trebao da sadrži kvalitetne uh.ali sam citao da se tesko vari?
sta to znaci tacno?milim naravno da znam sta je proces varenja.nego da li je to loše što se sporo vari?
i koliko ga jesti?kuvan naravno bez ulja.

U svakom slucaju, kuvani krompir je nabolja solucija ( i za varenje i za pripremu ) i treba ga imati u ishrani. E sada, koliko ces krompira jesti zavisi od tvog dnevnog unosa.
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12772


Never give up!

« Odgovor #55 poslato: Novembar 30, 2012, 06:03:04 posle podne »

AKo je trening zaista bio jak onda prvo malo prostih šećera i naravno kvalitetnih hidrata.Opet to sve zavisi o kakvom se vežbaču radi,koliko je jak bio trening,njegovi ciljevi itd...
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #54 poslato: Novembar 30, 2012, 03:05:43 posle podne »

izgleda da imamo iste probleme :) ja se stalno raspitujem sta ,kad i kako jesti. za krompir i pirinac vise njih su mi rekli da treba da se jedu jer imaju te kvalitetne UH ali najkasnije da to bude za rucak. Nikako u kasnim popodnevnim satima ili posle popodnevnog treninga.Kvalitetne UH treba unositi ali samo dok smo aktvini nikako popodne ili kasno uvece...ja prktikujem da mi krompir bude u drugom ili trecem obroku.Popodne samo ,posle teretane samo proteinska hrana i salata bez UH...

Velika je greska posle treninga ne ici sa ugljohidratima,jer si imao ^opak^ trening,i moras nadoknaditi secere ,kao sto kaze Phil nebitno kada je bio mora u tom obroku biti UH
« Poslednja izmena: Novembar 30, 2012, 03:10:04 posle podne od strane pedjoni986 » Sačuvana
P. Heath
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1967


NO PAIN - NO GAIN

« Odgovor #53 poslato: Novembar 30, 2012, 03:02:08 posle podne »

Ako imate jake treninge morate obavezno da unosite ugljene hidrate i posle treninga, makar on bio u 23:00.

50 grama slozenih u.h. vas nece ugojiti, moze vam samo pomoci.
Sačuvana
markosvilajnac
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 14

« Odgovor #52 poslato: Novembar 29, 2012, 07:56:14 posle podne »

izgleda da imamo iste probleme :) ja se stalno raspitujem sta ,kad i kako jesti. za krompir i pirinac vise njih su mi rekli da treba da se jedu jer imaju te kvalitetne UH ali najkasnije da to bude za rucak. Nikako u kasnim popodnevnim satima ili posle popodnevnog treninga.Kvalitetne UH treba unositi ali samo dok smo aktvini nikako popodne ili kasno uvece...ja prktikujem da mi krompir bude u drugom ili trecem obroku.Popodne samo ,posle teretane samo proteinska hrana i salata bez UH...
Sačuvana
gorky
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 15


« Odgovor #51 poslato: Novembar 29, 2012, 06:16:01 posle podne »

ja sam malo odstupio od dijete ibtreninga jer sam bio na putovanju.
ali nisam se ugoio.ostao sam na 74kg.zbog toga me nije bilo na forumu.

imam pitanje za krompir.on bi trebao da sadrži kvalitetne uh.ali sam citao da se tesko vari?
sta to znaci tacno?milim naravno da znam sta je proces varenja.nego da li je to loše što se sporo vari?
i koliko ga jesti?kuvan naravno bez ulja.
Sačuvana
gorky
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 15


« Odgovor #50 poslato: Novembar 29, 2012, 06:07:55 posle podne »

izvinjavam se Gorky-u  sto ovako upadam ali kad je vec rec oko ishrane i trenninga da vas pitam za misljenje.a mozda se nekom i svidi ovaj nacin . visok sam 168 a imam 77 kg. znaci moram smrsati na 68-70 kg. iako imam dosta sala da skinem ja imam i misica, da se izrazim "nabijen" sam :) vec dve nedelje vezbam i jedem po ovom sistemu (vezbao sam i ranije ali duze vreme nisam zato sam se i ugojio)

 kardio 3-4 puta nedeljno ,60-70% snageu trajanju od 30- 50 minuta na praznom stomaku,kasnije cu podici minutazu. i  teretana svakog popodneva po jedna grupa misica,vezbanje mi traje oko 50 minuta.   
                             Ishrana
1obrok- dorucak-odmah nakom kardia-     50govsenih, 2-3 belanca,jedno zumance,2-3 dl mleka i jedna banana
2obrok                                                 200g piletnie ili junetine,salata, kuvan krompir,riza ....
3obrok (nakon teretane )                      bice tu protein,20g dekstroze i glutamin(suplementi sam narucio jos nisam poceo da koristim)
4obrok        oko 18h                              150g piletina, junetina, tuna sa salatom.     
5obrok                                                  150g ellla ili megle sir,malo maslinovog ulja i aleve paprike +  saka badema
                                                                   lesnija ili dijet kikirikija.

koristim ja i musli,i nemasni jogurt,i jos svasta nesto samo sam ovo naveo kao primer. pijem izmedju 2 i 4 l vode,  ..                                           
izgleda da smo slične graĂ°e pa imamo iste probleme
tako da nemas sta da se izvinjavas.samo raspali;)

Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #49 poslato: Novembar 28, 2012, 10:22:53 posle podne »

izvinjavam se Gorky-u  sto ovako upadam ali kad je vec rec oko ishrane i trenninga da vas pitam za misljenje.a mozda se nekom i svidi ovaj nacin . visok sam 168 a imam 77 kg. znaci moram smrsati na 68-70 kg. iako imam dosta sala da skinem ja imam i misica, da se izrazim "nabijen" sam :) vec dve nedelje vezbam i jedem po ovom sistemu (vezbao sam i ranije ali duze vreme nisam zato sam se i ugojio)

 kardio 3-4 puta nedeljno ,60-70% snageu trajanju od 30- 50 minuta na praznom stomaku,kasnije cu podici minutazu. i  teretana svakog popodneva po jedna grupa misica,vezbanje mi traje oko 50 minuta.   
                             Ishrana
1obrok- dorucak-odmah nakom kardia-     50govsenih, 2-3 belanca,jedno zumance,2-3 dl mleka i jedna banana
2obrok                                                 200g piletnie ili junetine,salata, kuvan krompir,riza ....
3obrok (nakon teretane )                      bice tu protein,20g dekstroze i glutamin(suplementi sam narucio jos nisam poceo da koristim)
4obrok        oko 18h                              150g piletina, junetina, tuna sa salatom.     
5obrok                                                  150g ellla ili megle sir,malo maslinovog ulja i aleve paprike +  saka badema
                                                                   lesnija ili dijet kikirikija.

koristim ja i musli,i nemasni jogurt,i jos svasta nesto samo sam ovo naveo kao primer. pijem izmedju 2 i 4 l vode,  ..                                           

Meni se ne svidja sto si posle 18h samo na ella sir..nece te to drzati ,zavisno i od toga kad lezes,ali ne verujem da lezes u 19 :D.. ubaci jos jedan obrok bar sa 150 gr mesa..a kikiriki i ostale drangulije ti ne trebaju uvece..niti ti ta banana treba ujutru pored ovsenih i zumanca
Sačuvana
Stranice: 1 2 [3] 4 5 ... 7 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.081 sekundi sa 18 upita.