TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395021 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 20, 2024, 02:30:02 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 3 4 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Pomoc  (Pročitano 8780 puta)
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #53 poslato: Decembar 04, 2013, 10:39:35 posle podne »

Do sada sam u toku dana imala dva ili tri obroka, stim sto nekad doruckujem tek oko 14h. Radim kardio vezbe 3nedeljno po pola sata. Sada trenutno sam zamenila veceru sa vasim sejkom i nadam se da ce uskoro biti nekih rezultata.

Pa to oko 14 nije vise dorucak, tako preskaces jedan od najbitnijih obroka. A sada, kad si veceru zamenila sejkom, prakticno imas samo jedan cvrst obrok u toku dana, a ni to nije poenta. Kad tad ces krenuti da jedes normalno pa ce biti problema.

Napisi malo detaljnije sta od namirnica najcesce jedes, da vidim da li u tom delu mozes nesto promeniti.
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #52 poslato: Decembar 04, 2013, 09:32:32 posle podne »

Do sada sam u toku dana imala dva ili tri obroka, stim sto nekad doruckujem tek oko 14h. Radim kardio vezbe 3nedeljno po pola sata. Sada trenutno sam zamenila veceru sa vasim sejkom i nadam se da ce uskoro biti nekih rezultata.
Nazalost na taj nacin nece biti rezultata!Moras imati 3 obroka i 2 uzine ,dnevni unos kalorijski okvirno treba da ti bude oko 1400 cal i da pravis deficit kalorijski kroz trening minimum 300cal po treningu.Potrebno ti je malo vise od 3 treninga nedeljno,bar ubaci jos 2 treninga kardio program u trajanju od 60 min 65% od max srcanog ritma.
Sačuvana
stefolinhoo
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 572

« Odgovor #51 poslato: Decembar 04, 2013, 09:17:11 posle podne »

Do sada sam u toku dana imala dva ili tri obroka, stim sto nekad doruckujem tek oko 14h. Radim kardio vezbe 3nedeljno po pola sata. Sada trenutno sam zamenila veceru sa vasim sejkom i nadam se da ce uskoro biti nekih rezultata.
Malo je tri obroka,ubaci jos bar dva i ustani ranije! :)

Koji si sejk uzela?
Sačuvana
Ima tres tresu, ima naj najke i ramena siroka ko regal
zade
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 2

« Odgovor #50 poslato: Decembar 04, 2013, 09:12:01 posle podne »

Do sada sam u toku dana imala dva ili tri obroka, stim sto nekad doruckujem tek oko 14h. Radim kardio vezbe 3nedeljno po pola sata. Sada trenutno sam zamenila veceru sa vasim sejkom i nadam se da ce uskoro biti nekih rezultata.
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #49 poslato: Decembar 01, 2013, 10:53:41 posle podne »

Dobrodosla na forum,

ja ti mogu ispisati koji su kvalitetni izvori namirnica, ali je nezahvalno bas napraviti jelovnik ovako napamet. Dobro bi bilo da ti napises kako ti ishrana trenutno izgleda, sta kombinujes u obrocima, pa da na samom primeru pokusamo da napravimo korekcije. Takodje, napisi i kakav ti je trening, da li ubacujes kardio? Sto se tice krvne grupe koju si navela, jesi li ocekivala ishranu prema krvnoj grupi?
Sačuvana
zade
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 2

« Odgovor #48 poslato: Decembar 01, 2013, 10:12:32 posle podne »

Ovako: Visoka sam sam oko 166 cm, teska 79kg, krvna grupa A+. Od prosle nedelje sam krenula u teretanu, idem 3 puta nedeljno. Narucila sam i vas sejk. Bila bih vam zahvalna za predlog jelovnika.
Sačuvana
stefolinhoo
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 572

« Odgovor #47 poslato: Februar 04, 2013, 06:58:25 posle podne »

Naravno to pokusavam da uradim,posto trenutno odrzavam ovu tezinu..Ali sam dosta tokom dana aktivan (skola,teretana...) pa mi tdee broj iznosi 2600 kcal sto nije lako preci...
Sačuvana
Ima tres tresu, ima naj najke i ramena siroka ko regal
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #46 poslato: Februar 04, 2013, 12:02:54 posle podne »

A smem li ja ako u toku dana unesem dovoljnu kolicinu kcal,jel smem da za veceru uzmem meso+salata,posto su u tom slucaju to dodatne kalorije?

Kao sto ti kaze Nikola90, kalorije ti se racunaju na dnevnom nivou, svaka namirnica koju uneses ima odredjenu kalorijsku vrednost. Proteinski obrok sa salatom je odlican izbor za veceru, i ali i on ima kalorije. Pokusaj da korigujes dnevni unos tako da ti se ukolope i te kalorije, zato sto ne valja da se preskacu obroci.
Sačuvana
Nikola Najdanovic
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 825


Personalni trener FISAF International

Fitness Portal
« Odgovor #45 poslato: Februar 04, 2013, 11:46:21 pre podne »

A smem li ja ako u toku dana unesem dovoljnu kolicinu kcal,jel smem da za veceru uzmem meso+salata,posto su u tom slucaju to dodatne kalorije?

Kalorije se racunaju od trenutka kad se probudis do trenutka kada zaspis. Nije bitno da li ces sve u jedan obrok (sto je tesko izvodljivo) ili ces imati 6 obroka. BMR ne mozes da promenis sa brojem obroka. A ako na kraju dana uneses vise od TDEE - masa!
Sačuvana
stefolinhoo
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 572

« Odgovor #44 poslato: Februar 04, 2013, 11:09:11 pre podne »

A smem li ja ako u toku dana unesem dovoljnu kolicinu kcal,jel smem da za veceru uzmem meso+salata,posto su u tom slucaju to dodatne kalorije?
Sačuvana
Ima tres tresu, ima naj najke i ramena siroka ko regal
Nikola Najdanovic
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 825


Personalni trener FISAF International

Fitness Portal
« Odgovor #43 poslato: Februar 04, 2013, 09:35:19 pre podne »

Hvala. :)
A sta je preporucljivo od ugljenih hidrata, a da je lako dostupno(market, prodavnica..)?

Bonzita <3
Sačuvana
Onix
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 39


« Odgovor #42 poslato: Februar 04, 2013, 02:32:39 pre podne »

Hvala. :)
A sta je preporucljivo od ugljenih hidrata, a da je lako dostupno(market, prodavnica..)?
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #41 poslato: Februar 03, 2013, 10:20:39 posle podne »

Posle treninga obavezno unosis proteine, i pozeljni su ugljeni hidrati. Najbolje da posle treninga pojedes neko meso, sa salatom i maslinovim uljem npr, tako pored proteina unosis i vitamine, minerale koji su neophodni. Kolika ce ti biti porcija to ces morati sam da procenis, koliko ti je dovoljno, a da ne opteretis organizam.
Sačuvana
Onix
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 39


« Odgovor #40 poslato: Februar 03, 2013, 10:07:41 posle podne »

Kako da znam sta i koliko od hrane da unosim posle treninga?? :D uopste mi nije jasno :/
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #39 poslato: Januar 30, 2013, 03:10:26 posle podne »

Evo mene opet :)

Uzeo sam malopre amino, i u vasim postovima sam video da ste vise za amino u tabletama, tako da sam te uzeo inace to su ove

---> http://www.pansport.rs/Aminokiseline/Aminokiseline-u-tabletama/SI041-Amino-4-Hour-%E2%84%A2.html

Radnik u pansportu mi je reko da uzimam 4 pre treninga, 4 posle treninga i 3 pre spavanja, pa bih hteo da se malo konsultujem sa vama, da li je to u redu, da li ne stvara preveliko opterecenje na neki organ ova kolicina, itd... :)

Gutaju se i po 10-15 komata odjednom,tako da ne brini se,to je doza za trudnice ,nista ti od toga nece biti :D
Sačuvana
Stranice: [1] 2 3 4 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.061 sekundi sa 17 upita.