TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394582 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 02:06:27 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 3 [4] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Pomoc  (Pročitano 8770 puta)
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12773


Never give up!

« Odgovor #8 poslato: Januar 23, 2013, 10:49:43 pre podne »

S obzirom da treniraš borilačku veštinu,tvoj način ishrane kao i suplementacija treba da ide u tom smeru.Bez kvalitetne ishrane i suplementa nema šanse da dobiješ mišiće već naprotiv ima da doĂ°e do razgradnje.
Veruj mi znam o čemu pričam pošto sam dugo godina ranije trenirao kik boks sa tegovima i bilo je poprilično teško održavati veću mišićnu masu.
Moja kombinacija suplemenata se tada uglavnom svodila na liquid speed pre kik boksa jer zaista mi je davao energije maksimalno.U pauzama rundi imao sam rastvoren purple wraath ili kombinacijz bcaa sa glutaminom koju sam po malo pijuckao tokom treninga,kao i na samome kraju uz whey.
Ono što želim da ti kažem je da tu mora mnogo novca da
se uloži ako želiš mišićnu masu a da treniraš dva sporta.

Za čučnjeve te razumem,nemoj raditi pogotovu sa težinama to može da ti bude kasnije problem ako preferiraš borilački sport gde je brzina rada nogu prioritet.
« Poslednja izmena: Januar 23, 2013, 10:52:32 pre podne od strane Zoltan Kozma » Sačuvana
Daki1694
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 15

« Odgovor #7 poslato: Januar 22, 2013, 10:52:54 posle podne »

Imam 18 godina, 187 sam visok, ako nije problem neki detaljniji plan ishrane, tipa, ponedeljak: dorucak musli 150 gr. i mleko 100 ml...

Ili dajte neki link gde mogu da procitam nesto na tu foru, kad ga ovako sam sastavljam sve mislim da sam nesto izostavio, i cini mi se kao da nema nikakvog efekta, inace grickalice i sokove ne konzumiram uopste... :)
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #6 poslato: Januar 22, 2013, 09:43:34 posle podne »

Pozdrav,

Na osnovu ovoga sto si napisao, dobro je isto ces izbaciti slatkise ( ili bar svesti na minimum ), izbaci i grickalice, gazirane sokove, a ugljene hidrate mozes unositi iz kvalitetnih izvora ( ovsene, krompir, pirinac, voce... ).
Proteine unosis iz mesa ( iz crvenog manje masnog i belog mesa ), jaja, mlecnih proizvoda, ribe, a zdravih masti imas u kostunjavom vocu - bademima, lesniku, orasima...Dobro je sto imas voca i povrca u ishrani, unosi min 2 - 3 litre tecnosti, i vise, shodno treninzima i znojenju, jedi cesce a manje kolicinski...To su neke osnovne stvari sto se ishrane tice.

Koliko imas godina? Koliko si visok?
Sačuvana
Daki1694
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 15

« Odgovor #5 poslato: Januar 22, 2013, 07:25:59 posle podne »

Moja greska, sto nisam napisao prethodno sta je cilj...

@P. health ne trebaju mi noge u programu, zato treniram taekwondo, i nije mi preporucljivo da ih treniram u teretani jer mogu da ih dosta usporim, sto nije pogodno za ovaj sport, inace hvala na preporuci za amino :)

E ovako, cilj mi je da se izdefinisem, da odstranim sto vise telesne mase, a ako je moguce da nabacim misicnu :)
Trenutno se hranim raznovrsno pokusavam da izbacim slatkise sto vise, a da vise unosim vitamine, preko voca, povrca, sumecih tableta...
Od suplementacije nemam nista trenutno, ni amino, ali planiram da uzmem amino, koristio sam ranije, l-karnitin, izolate surutke i jos neku smesu.





« Poslednja izmena: Januar 22, 2013, 07:29:10 posle podne od strane Daki1694 » Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #4 poslato: Januar 22, 2013, 05:44:05 posle podne »

Ako nije problem, da li moze neko da mi napise program ishrane i vezbanja, imam 87 kg, idem oko 2 i po godine u teretanu, ali pored toga treniram taekwondo, od skoro sam poceo sa taekwondom, oko 3-4 meseca, i zbog obaveza u skoli prestao sam sa teretanom, tako da sad planiram ozbiljno da krenem, program vezbanja ne mora da sadrzi noge, a planiram da uzmem neke amino kiseline, pa mozete da mi preporucite koje... :)

Šta je tvoj cilj, šta želiš da postigneš?  Kako se trenutno hraniš?   Da li imaš još nešto od suplementacije?

Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #3 poslato: Januar 22, 2013, 04:02:13 posle podne »

Zasto program ne mora da sadrzi noge?
Od aminokiselina bih ti preporucio dymatize amino liquid.

Pa verovatno ima jake noge od fudbala ili trcanja :D
Sačuvana
P. Heath
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1967


NO PAIN - NO GAIN

« Odgovor #2 poslato: Januar 22, 2013, 03:10:33 posle podne »

Zasto program ne mora da sadrzi noge?
Od aminokiselina bih ti preporucio dymatize amino liquid.
Sačuvana
Daki1694
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 15

« Odgovor #1 poslato: Januar 22, 2013, 02:51:32 posle podne »

Ako nije problem, da li moze neko da mi napise program ishrane i vezbanja, imam 87 kg, idem oko 2 i po godine u teretanu, ali pored toga treniram taekwondo, od skoro sam poceo sa taekwondom, oko 3-4 meseca, i zbog obaveza u skoli prestao sam sa teretanom, tako da sad planiram ozbiljno da krenem, program vezbanja ne mora da sadrzi noge, a planiram da uzmem neke amino kiseline, pa mozete da mi preporucite koje... :)
Sačuvana
Stranice: 1 2 3 [4] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.077 sekundi sa 17 upita.