TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394998 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 19, 2024, 06:28:16 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] 3 4 5 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Mleko posle treninga  (Pročitano 15870 puta)
Vandal
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 208

« Odgovor #55 poslato: April 04, 2013, 06:51:57 posle podne »

Pa ne znam Vandal sto se tako nerviras,ti si mi rekao da citam forume i da se edukujem,pa sam pronasao...mene zanima tvoje misljenje...ako ide whey sa mlekom,sa cime ide winstrol? Probiotic jogurt ili punomasni? ...msm ja se iskreno u hemiju ne razumem,ali ljubazni gospodin koji me je uputio na tvoje poznavanje materije sa ostalih foruma mi kaze da si od toga toliko napredovao...daj bre da se lepo druzimo ovde...  :)

Poenta?

Slika je uopste nebitna :)

Ali vidim da nemamo o cemu da raspravljamo jer ti si stvarno nov u ovome ipak ti nastavi da citas jos
« Poslednja izmena: April 04, 2013, 07:00:24 posle podne od strane Vandal » Sačuvana
"scientia est potentia"
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #54 poslato: April 04, 2013, 06:41:13 posle podne »

UPDATE: Ti jos koristis sliku iz 2oo9??  :-[
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #53 poslato: April 04, 2013, 06:40:27 posle podne »

Pa ne znam Vandal sto se tako nerviras,ti si mi rekao da citam forume i da se edukujem,pa sam pronasao...mene zanima tvoje misljenje...ako ide whey sa mlekom,sa cime ide winstrol? Probiotic jogurt ili punomasni? ...msm ja se iskreno u hemiju ne razumem,ali ljubazni gospodin koji me je uputio na tvoje poznavanje materije sa ostalih foruma mi kaze da si od toga toliko napredovao...daj bre da se lepo druzimo ovde...  :)
Sačuvana
Vandal
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 208

« Odgovor #52 poslato: April 04, 2013, 05:52:58 posle podne »

http://www.yu-fitness.com/forum/bodybuilding/mlijeko-poslije-treninga/
Ako mi admin ne obrise post,videcete ovde misljenje jednog naseg eminentnog strucnjaka o tome kada se uzima mleko. Da ne bude da ja ne bacam linkove. Prepoznacete ga sigurno.  ;)
August 30, 2009, 07:07:03 AM jesi uopste video datum i da li si temu procitao do kraja?

Kako vreme prolazi tako saznajes nove stvari lepo samo napisao u jednom postu kako sam pre radio i mislio da je tako najbolje alii sam sada vise stvari naucio, dobio iskustva, procitao knjjiga, itd. Isto kao kad vecina momaka pocinje cuje u teretani kako uz kreatin dobijes 10kg a nakon prestanka ispisas i ostale price. Sto nisi citirao moj sledeci post, ja nisam poceo da kenjam nebuloze kao ti nego sam lepo rekao "Nisam razmisljao na taj nacin , posto ja nemam problema sa varenjem laktoze najbolje mi prija uvece a pogotovu zbog kazeina ga uvece pijem i to pred spavanje uglavnom." Slusao sam iskusnije od sebe, probao i dalje se edukovao

Zamisli sad da ja uzmem da citiram tamo one tvoje prve postove nasao bih milion gluposti ali je to tako glup i idiotski potez da to ne bih nikad uradio.

Prvo vidim i da si se skoro registrovao sigurno si i nov u ovim vodama a mozda ces tvrditi drugacije mada tvoje znanje ne potvrdjuje to

Ti nemoj spominjati nauku posto ocigledno je da nemas blage veze, koja to nauka kaze da je sa vodom bolje? Daj molim te nadji mi to ali ja vec znam odgovor to si procitao tamo na tarabi ili ti je rekao drugar iz teretane al je on nabildovan

Nigde nisam naveo da sam "strucnjak" nego pokusavam da objasnim neke stvari. Neko ko je duze u ovome moze shvatiti da ono sto pricam ima smisla ali to ocigledno nisi ti. Ti da si edukovan ne bih se svadjao sa mnom i vredjao nego bi pokusao da mi objasnis zasto je bolje sa vodom i zasto tamo pocetnike savetujes da piju obavezno sa vodom. Ponavljam citaj od Alana Aragona kako objasnjava ako vec hoces pravog strucnjaka. Procitaj sta pise u The Protein Book od Lyle McDonald isto veliki strucnjak.

Ocigledno je da ili ne razumes o cemu se radi ili ti neces da razumes pa su ti postovi upuceni da pokusas da me uvredis ali to samo govori o tebi ;).

Sledeca stvar, zasto kreatin bas MORA da bude u pwm ako vec neko pije sa mlekom? Neka popije na prazan stomak totalno nebitna stvar

Ako ti pijes sa vodom ne znaci da je to bolja opcija i nemoj druge da savetujes nesto u cemu se ne razumes bolje ti je napisi da pije ili sa vodom ili sa mlekom a ne iskljucivo sa vodom jer ne znas sta se uopste i desava u organizmu. Oba izbora su ok za vecinu rekreativaca ali ce sa mlekom generalno biti bolji izbor (vise proteina, vise kalorija itd)

Da li uopste citas moje postove ili samo onako piskaras sta ti padne na pamet?
« Poslednja izmena: April 04, 2013, 06:28:04 posle podne od strane Vandal » Sačuvana
"scientia est potentia"
Nikola Najdanovic
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 825


Personalni trener FISAF International

Fitness Portal
« Odgovor #51 poslato: April 04, 2013, 05:49:32 posle podne »

Dobra vecina nas bi se slozila da je cokoladno mleko posle treninga ok a sigurno svi bi podrzali i bananu uz njega, ali ako mu dodamo mericu whey-a onda kao to nije dobar pwm... Stvarno nemam vise komentara za ovu temu!
Sačuvana
Terror
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1800


terroristes

« Odgovor #50 poslato: April 04, 2013, 05:40:03 posle podne »

sorka.... :o ::) :P ;D ;) :D
Sačuvana
Nase ce sjene hodati po Becu ,lutati po dvoru , plasiti gospodu...
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #49 poslato: April 04, 2013, 05:31:52 posle podne »

http://www.yu-fitness.com/forum/bodybuilding/mlijeko-poslije-treninga/
Ako mi admin ne obrise post,videcete ovde misljenje jednog naseg eminentnog strucnjaka o tome kada se uzima mleko. Da ne bude da ja ne bacam linkove. Prepoznacete ga sigurno.  ;)
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #48 poslato: April 04, 2013, 05:02:40 posle podne »

Citam sad sve sto ste pisali i samo jedna stvar mi nije jasna u vezi ovih sto piju mleko. Cemu to? Pretpostavljam da jedno sat vremena nakon PWM-a dodjete sednete i jedete neko meso, sir, povrce, pirinac, testenine...sta god. E sad, cemu onda to mleko u PWM-u zbog caseina i sporijeg razlaganja...kada cete kroz sad vremena dodati jos novih, sporo varivih 30g proteina? Ako je zbog ekstra proteina i svega, sto onda prosto ne popijete to mleko uz obrok posle PWM-a, a u PWM ubacite jos jednu merkicu proteina.
Osnovno pravilo sto se tice PWM-a jeste sto brzi protein i brzi hidrati (tj sa visokim glikemijskim indeksom), a u obroku posle toga proteini koji se malo sporije vare sa sporijim hidratima (nizak glikemijski indeks). Idem u teretanu vec nzm ni ja koliko...da kazem 10 godina...i nikad, ali NIKAD nisam video nekog da pije protein sa mlekom posle treninga. Cokoladna mleko, obicno mleko sa jos necim....naravno...ali PWM sa mlekom...ama bas nikad.

Tesko je to biohemicarima objasniti na ovom forumu. ;)

@Vandal
A sta ocekujes da kaze? Pa nije on neki svetski strucnjak za tu oblast, samo radi onako kako je nauka dokazala i kako radi celi svet.

@Starfucker
Tih 30 proteina iz litre mleka mogu samo da koriste, ali je problem u kolicini nepotrebnih hidrata i masti koje uneses iz litre mleka. Ako tebi ne raste stomak od toga, ja bi cak povecao na litru ipo :D ali meni buja kao pecurke posle kise...

Ne vredi objasnjavati. Nisam ja to izmislio vec procitao toliko puta,samo ne crtam ovde neke grafikone da bih ispao pametniji. Za sada cu se drzati pwm-a sa vodom,a ako budem hteo da ih dostignem u formi probacu sa mlekom. Trebace mi savet cije mleko,kako da ga iskombinujem sa kreatinom i koja kolicina je u pitanju. Ali lepo si ovo napisao :"KAko je nauka dokazala i kako radi celi svet''. :)
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #47 poslato: April 04, 2013, 03:38:24 posle podne »

u mom slučaju, whey sa mlekom ili whey sa vodom je velika razlika, whey sa mlekom mi je kao obrok i nisam gladna... nekako mi ga je "žao" kvariti ga sa mlekom
Sačuvana
Vandal
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 208

« Odgovor #46 poslato: April 04, 2013, 02:49:07 posle podne »

@Stef ocigledno si samo proleteo kroz moje postove i nisi protumacio sta sam napisao. Evo opet da napisem, whey sa mlekom ce istom brzinom doprineti aminokiseline kao whey sa vodom ali ce whey sa vodom imati vecu kolicinu aminokiselina nego whey sa mlekom u tom periodu ali whey sa mlekom ce duzi vremenski period dolivati aminokiseline a whey sa vodom posle kratkog vremena nema vise doliv aminokiselina. Anabolizam i katabolizam se desavaju neprekidno. Posle anabolizma dolazi katabolizam ako telo nema odredjene stvari da pocne ponovo proces anabolizma. Obrok posle treninga treba vreme da se svari da bi poceo PONOVO doliv aminokiselina. Taj period ce biti manji ako koristis whey sa mlekom nego sa vodom. Pogledaj tamo gde sam linkovao kako objasnjava Alan Aragon covek koji je ekspert u ovoj oblasti ako zelis bas duboko da udjes u ovu temu.
Sačuvana
"scientia est potentia"
Nikola Najdanovic
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 825


Personalni trener FISAF International

Fitness Portal
« Odgovor #45 poslato: April 04, 2013, 02:37:30 posle podne »

A kada bi nosio obrok u teretanu, ne razumem poentu onda whey-a...obrok i whey 100g proteina da se unese 150g UH da se unese u periodu od 5 minuta, tako da stoga taj razmak od sat vremena nakon PWM i cvrstog obroka, koji nikako nije glupost, ako cemo iskreno glupost je doci kuci i popiti whey sa mlekom...znaci vec si potrosio pola sata...

Dobar deo nas ne brine za vreme apsorpcije i za tajming proteina! I moram ti reci, zivot je postao mnogo jednostavniji. A whey nam sluzi da bi lakse dosli do one imaginarne brojke proteina na dan jer znas i sam da nema covek apetit svaki dan a ni volju da sprema hranu..
Sačuvana
Stef
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 194


« Odgovor #44 poslato: April 04, 2013, 02:15:21 posle podne »

@ Vadal haha...dobra poenta :) Ne, nego ozbiljno pitam, ne vidim koja je prednost (sem eto ukusa) kada pijes protein sa mlekom, a vidim par stvari koji su protiv toga (usporava apsorbciju whey-a npr jedna od).

@Nikola90 Pazi, nije ogromna glupost zbog sledeceg. Treba da se ode do kuce, da se napravi obrok i eto to je tih sat vremena. A kada bi nosio obrok u teretanu, ne razumem poentu onda whey-a...obrok i whey 100g proteina da se unese 150g UH da se unese u periodu od 5 minuta, tako da stoga taj razmak od sat vremena nakon PWM i cvrstog obroka, koji nikako nije glupost, ako cemo iskreno glupost je doci kuci i popiti whey sa mlekom...znaci vec si potrosio pola sata i onda jos usporis apsorpciju proteina. A ako ti je glikemijski indeks neupotrebljiv u stvarno zivotu...onda nzm sta da ti kazem...rokaj suvo grozdje pred trening a u PWM ubaci pirinac.
Sačuvana
Stefan991
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 308

« Odgovor #43 poslato: April 04, 2013, 02:04:05 posle podne »

Citam sad sve sto ste pisali i samo jedna stvar mi nije jasna u vezi ovih sto piju mleko. Cemu to? Pretpostavljam da jedno sat vremena nakon PWM-a dodjete sednete i jedete neko meso, sir, povrce, pirinac, testenine...sta god. E sad, cemu onda to mleko u PWM-u zbog caseina i sporijeg razlaganja...kada cete kroz sad vremena dodati jos novih, sporo varivih 30g proteina? Ako je zbog ekstra proteina i svega, sto onda prosto ne popijete to mleko uz obrok posle PWM-a, a u PWM ubacite jos jednu merkicu proteina.
Osnovno pravilo sto se tice PWM-a jeste sto brzi protein i brzi hidrati (tj sa visokim glikemijskim indeksom), a u obroku posle toga proteini koji se malo sporije vare sa sporijim hidratima (nizak glikemijski indeks). Idem u teretanu vec nzm ni ja koliko...da kazem 10 godina...i nikad, ali NIKAD nisam video nekog da pije protein sa mlekom posle treninga. Cokoladna mleko, obicno mleko sa jos necim....naravno...ali PWM sa mlekom...ama bas nikad.

Tesko je to biohemicarima objasniti na ovom forumu. ;)

@Vandal
A sta ocekujes da kaze? Pa nije on neki svetski strucnjak za tu oblast, samo radi onako kako je nauka dokazala i kako radi celi svet.

@Starfucker
Tih 30 proteina iz litre mleka mogu samo da koriste, ali je problem u kolicini nepotrebnih hidrata i masti koje uneses iz litre mleka. Ako tebi ne raste stomak od toga, ja bi cak povecao na litru ipo :D ali meni buja kao pecurke posle kise...
« Poslednja izmena: April 04, 2013, 02:11:11 posle podne od strane Stefan991 » Sačuvana
Nikola Najdanovic
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 825


Personalni trener FISAF International

Fitness Portal
« Odgovor #42 poslato: April 04, 2013, 01:42:55 posle podne »

Mislim da je Alen skoro rekao da pre 20ak godina ljudi nisu ni znali za pwm a sad je to 'glavna' stvar...

Ja nekad u teretani umem whey sa vodom a nekad kad dodjem kuci uzmem ga sa mlekom. Zasto? Pa ukusnije je! I ne cekam sat vremena za tvrdi obrok vec jedem odmah ako osecam glad. Ogromna je glupost cekati 1h nakon treninga da bi jeo tvrdji obrok.. ne znam ko je dosao na tu genijalnu ideju!

Inace glikemijski indeks je potpuno neupotrebljiv u stvarnom zivotu, to je potpuno bezvredna informacija.
Sačuvana
Vandal
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 208

« Odgovor #41 poslato: April 04, 2013, 01:36:30 posle podne »

@ kilokilo: To sto si ti citirao je pokusaj decka iz grada da nam pojasni kako se muze krava. Svaka mu cast,nismo do tada znali.
@ Vandal: Smejemo se onda obojica. I meni polako postaju jasnije neke stvari u vezi tebe i jos par nekih strucnjaka ovde (stavio bih navodnike,ali ce se neko i uvrediti jer istina boli)  :)
Sta god ti to znacilo opet ne vidim nista pametno da si napisao ;)

Stef Zato sto je potrebno vreme da se taj obrok svari, nisam ni ja nikad video piramide ali to ne znaci da one ne postoje lol
Sačuvana
"scientia est potentia"
Stranice: 1 [2] 3 4 5 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.093 sekundi sa 17 upita.