TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395144 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 26, 2024, 02:35:50 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 3 4 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: l-karnitin  (Pročitano 16707 puta)
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #54 poslato: Avgust 25, 2014, 07:15:06 posle podne »

Hvala vam dragi ljudi :)

Mogu li negde na forumu da pisem dnevnik ishrane i pa da neko ako zeli sugerise :) sada cu ja procackati po forumu imali tako neka tema.

Vazi gledacu da ne prelazm 1400kcal kada vezbam, a sada dok ne vezbam da unosim oko 1200kalorija...Je l' to ok?

I ad li imate preporuku za neki sajt gde mogu malo citati o kalorijam koliko sta ima da je proveren
Prosecan bazalni metabolizam za devojke je 1400 cal,na 1200 ces biti u deficitu iako ne vezbas ,stim da tada moze dolaziti do atrofije misica.Zato je potrebna fizicka aktivnost,trening hipertrofija i izdrzljivost(anaerobni trening) kao i aerobni trening u zoni topljenja masti dugog obima niskog inteziteta.
Sačuvana
Nenad Zaga
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 742


« Odgovor #53 poslato: Avgust 25, 2014, 06:20:19 posle podne »

Au, odlican sajt, hvala mnogo na ovome!
Sačuvana
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #52 poslato: Avgust 25, 2014, 04:22:00 posle podne »

keepitfit.net
Ana tu imas i svoj dnevnik kada se registrujes i unosis sta si jela i koliko. Sajt ti onda sam pokazuje koliko si cega pojela P, M, UH i naravno ukupno kalorija kada kliknes na ''moj dnevnik''. A imas i aktivnosti da uneses i onda ti sajt oduzima sam kalorije i pokazuje sta koliko trosi kcal. Vise od godinu dana ga koristim. Nadam se da sam pomogao. :)
Sačuvana
Panta rei, panta res.
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #51 poslato: Avgust 25, 2014, 03:07:41 posle podne »

Možeš otvoriti temu ovde u okviru  Suplementacije za pripadnice lepšeg pola...  :) 

evo jednog dobrog sajta, na engleskom:

http://nutritiondata.self.com/
Sačuvana
annaBG
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 6


« Odgovor #50 poslato: Avgust 25, 2014, 01:21:37 posle podne »

Hvala vam dragi ljudi :)

Mogu li negde na forumu da pisem dnevnik ishrane i pa da neko ako zeli sugerise :) sada cu ja procackati po forumu imali tako neka tema.

Vazi gledacu da ne prelazm 1400kcal kada vezbam, a sada dok ne vezbam da unosim oko 1200kalorija...Je l' to ok?

I ad li imate preporuku za neki sajt gde mogu malo citati o kalorijam koliko sta ima da je proveren
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #49 poslato: Avgust 23, 2014, 10:14:16 posle podne »

Hvala vam bas mi znacite i pomazete :)

Ok vazi dodacu uz dorucak ili uz uzinu 50g badema, indijskog.

Ja sam mislila dok ne vezbam da unosim 1200kcal, a onda malo da pojacam ishranu kada krenem u teretanu.
Mogu da okacim i ovaj test intolerancije sta mi je dozvoljeno sta nije, da vidite pa da isplaniramo jelovnik :)


Tecnosti popijem vode pa jedno sigurno 4 solje (one za jogurt/mleko), nekada i 5,6...i limunadu bez secera ili grejp ili mix :)
Nemoj unositi preko 1400 cal !
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #48 poslato: Avgust 23, 2014, 10:44:32 pre podne »

Povećaj još unos tečnosti, minimum 3 litre sada kad su veće vrućine.  Pijuckaj izmeĂ°u obroka, možeš iscediti grejp ili limun da ti bude ukusnije, a takoĂ°e obe voćke su plus kad je mršavljenje i detoksikacija u pitanju.  Znam da treba stvoriti naviku, ali malo po malo, pijuckaj izmeĂ°u obroka i uvek imaj flašicu sa sobom. TakoĂ°e ćeš biti manje gladna.

Javljaj kako ide :)
Sačuvana
annaBG
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 6


« Odgovor #47 poslato: Avgust 23, 2014, 10:30:13 pre podne »

Hvala vam bas mi znacite i pomazete :)

Ok vazi dodacu uz dorucak ili uz uzinu 50g badema, indijskog.

Ja sam mislila dok ne vezbam da unosim 1200kcal, a onda malo da pojacam ishranu kada krenem u teretanu.
Mogu da okacim i ovaj test intolerancije sta mi je dozvoljeno sta nije, da vidite pa da isplaniramo jelovnik :)


Tecnosti popijem vode pa jedno sigurno 4 solje (one za jogurt/mleko), nekada i 5,6...i limunadu bez secera ili grejp ili mix :)
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #46 poslato: Avgust 23, 2014, 10:03:40 pre podne »

Da li ćeš izgubiti težinu i koliko ćeš izgubiti - čim si u deficitu kalorija, da izgubićeš na težini. Samo ne smeš da praviš preveliki deficit jer kao što već rekoh organizam se jako brzo prilagoĂ°ava, dolazi do usporavanja metabolizma, jo -jo efekat.  Mnogo je pametnije da deo tog deficita kalorija praviš i kroz fizičku aktivnost, koja ima mnogo pozitivnih strana pored toga što sagoreva kalorije.

Sada je već bolje što se tiče ishrane. Orašaste plodove nemoj izbacivati, oni su jako zdravi, kalorični jesu tako da treba biti obazriv sa količinom - 50-ak grama po obroku je ok, sadrže zdrave masnoće, vitamine, minerale, jako su dobri i za kožu, kosu, nokte...

Od masnoća ubaci i laneno seme, možeš ga samleti pa ubaciti u ovsenu kašu, avokado ako možeš da priuštitš takoĂ°e, maslinovo ulje - kašiku jednu dodaj u salatu....  semenke takoĂ°e

Koliko tečnosti piješ u toku dana? 
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #45 poslato: Avgust 22, 2014, 07:18:07 posle podne »

Ishrana je dobra,samo moras pratiti koliko kalorija ukupno unosis.Minimum 3 treninga sa opterecenjem,cak mozes podeliti po misicnim partijama ,tako da svaku grupu bar jednom nedeljno odradis.Kardio radi kada mozes,ali takodje minimum 3 x nedeljno,okvirno puls ne sme da ti prelazi 125 i da konstantno bude isti intezitet tokom celog treninga do sat vremena.
Sačuvana
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #44 poslato: Avgust 22, 2014, 05:20:03 posle podne »

Ako krenes redovno u teretanu nekoliko meseci i vidis na sebi prvi veci napredak, vise nikada neces dovoditi teretanu u pitanje i ona ce ti postati primarna stvar u zivotu. Vremenom ce ti preci u naviku i bice ti ono ''must do it'' ako me razumes.
Od UH mozes i integralni hleb (ali pravi od 100% crnog brasna, mozes i sama da pravis). To je mali hleb, tamno braon boje, tezak i ima blag miris na budj kada ga preseces i pomirises. Sad ce sezona i slatkog krompira (batata) on je super. Inace on nema nikakve veze sa nasim krompirom cist oda znas jer njega ne smes da jedes po tvom rezimu. Indijski orah jedi ali ne preteruj, inace on ima supstancu koja govori mozgu da si sita i koja deluje u malim kolicinama. Npr. za uzinu.
Meso samo krtinu.
E sad da li ces bez fizicke aktivnosti gubiti mast uz tvoju ishranu, to uzmi pa izracunaj ukupne kalorije koje uneses.
Mozes i npr. 30 min tegove (ali brzo radi i jaci intenzitet) i posle 30 min bajs. Tako ces sacuvati vreme a 4 puta nedeljno po 1h verujem da svako moze da izdvoji na sebe, svoje zdravlje i izgled.
Posto kazes da se osecas umorno, da li si razmisljala o nekim stimulatorima ? Npr. dobro poznati kofein ? Bas je jeftin, a evo mene 200mg (1 tab.) bas dobro radi, a inace sam uvek pospan. Topla preporuka. :)
Sačuvana
Panta rei, panta res.
annaBG
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 6


« Odgovor #43 poslato: Avgust 22, 2014, 04:54:48 posle podne »

Hvala puno! Ja cu gledati da idem i u gym, ali sam tako mrtva bila kada sam isla, da sam ubrzo odustala.
Pa gledam malo da udjem u ritam da imam bilo kakvu aktivnost, zdravu ishranu, pa lagano sebe da prevarim i oteram u gym :)
Jer ja fakticki 13god-14god nisam imala fizicku aktivnost, volim da klopam....pa da ne krenem sve, znajuci sebe da stvorim pritisak i odustanem... :) Vodim rat sama sa sobom :)


i ja sam malo skepticna iskrena da budem, ali rekoh jednom mi je pomogla, mozda je to samo psihicki, da znas da si na nekom rezimu, ali mi je pomogla da skinem kilazu, sa 72kg na 54kg, a da ne poremetim krvnu sliku, ni da se osecam lose ili da gladujem....Jedini vid ishrane koji sam ja ispostovala ludacki :) Nisam htela da prevarim pa nema sanse, a nije mi bilo zamorno.
To sam pocela od avgusta 2011. pazila sta znam 6 meseci sigurno, i kada sam dosla do zeljene kilaze brljala, prezderavala se, bas bas. I eto 63kg. Moram da se vratim na 55kg-56kg...Jer imam i koleno povredjeno meniskus, i diskusherniju, pa kada imam tu kilazu meni super :)


Ok, znaci da ove moje dozvoljene ugljene hidrate raz, jecam, proso idu za dorucak, za rucak cu meso i neutralno povrce (brokoli, karfiol, blitva, prokelj), nekada grasak, pasulj, punjene paprike sa junetinom i prosom, takve tikvice, ribu...
A za veceru salata sa tunjevinom ili pilece belo, batak bez kozice, junetinu uz isto neutralno povrce ili salatu...
a uzine: vocke...i i i ponekad cu ubaciti badem recimo, idijski....Ali ja to taman pa izbegavam iskrena da budem :)

Evo recimo, da li je ok ovaj jelovnik, a da NEMA, BEZ fizicke aktivnosti:

D: koziji jogurt (1%mlecne masti, 180gr=doncafe solja+ dve kasike razanih pahuljica + kasika ovsenih + voce Kupine/maline/borovnice/ananas/breskva/suva sljiva bez secera)
U: vocka= grodje, breskva 1-2, banana, borovnice, maline, kupine itd
R: riba (recimo 1 skusa350gr ta velicina) + salata ili pilece meso 200gr+neutralno povrce (brokoli) ili kuvano jelo + salata
U: vocka ili badem
V: zelena salata, ceri, tunjevina ili pilece meso (200gr), salata ili povrce....


Evo samo da se konsultujem oko ovog jelovnika, da li je ok ovako jesti?
I da ne vezbam uopste, da nemam fizicku aktivnost, molim vas mi kazite da li cu uz ovakav jelovnik izgubiti kilograme?
Samo me to zanima, cisto da znam...da provalim prvo ishranu, BEZ fizicke aktivnosti, pa cu posle lakse da udjem u stos sta treba dodati ishrani kada se vezba...da idemo korak po korak...
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #42 poslato: Avgust 22, 2014, 02:54:59 posle podne »

Da li će se videti rezultati i kad će se videti rezultati zavisi od puno faktora, nažalost to niko ne može predvideti... :) 
ako ti je bajs jedina aktivnost, ako tako mora trenutno - mora, iako svi glasamo za teretanu iz gore navedenih razloga, onda ubaci još koju vožnju u toku nedelje - bar 4-5 puta nedeljno.  Dakle što duže, sat vremena bar, ali je bitno da ne ostaješ bez daha, kao da možeš da govoriš u isto vreme... ne treba da budeš isrcpljena posle takvog treninga. Uradi i istezanje nakon treninga.

što se tiče intolerancije, ja sam jako skeptična oko te priče, ali ako si rešila toga da se pridržavaš imaš par alternativa - ovo što si navela je ok, raž, ječam, ovas su ugljeni hidrati - sve to možeš za doručak, uveče izbegavaj hidrate, možeš jesti nemasno meso sa nekom salatom ili barenim povrćem. 
Sačuvana
annaBG
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 6


« Odgovor #41 poslato: Avgust 22, 2014, 12:47:12 posle podne »

Aha aha kapiram polako...Joj bas ste divni sto mi objasnjavate :) Ja zaista imam sirok krug interesovanja, i u sve se koliko toliko razumem, ali u vezbanje, kalorije, bas nista. Ali sam voljna da budem dobar djak i da pazljivo slusam i ucim.
Evo ovako da odgovorim...

Ishrana:

Odmah sam vas poslusala, pa sam sinoc vecerala batak bez kozice sa Carskom Frikom mesavinom, pola kesice iskoristila.
Ja na zalost sam radila ovu intoleranciju, pa sam odlucila da je se pridrzavam, pa mi je tu kravlji mlecni proizvodi zabranjeni, ali smem kozije, zatim pirinac i krompir ne smem, ali smem raz, jecam, proso, ovas soja...da li je to ok zamena?


Fizicka aktivnost:

1) teretana: aha znaci ipak da se vratim u teretanu...Ja sam isla i uglavnom radila kruzni trening, tako mi tamo rekli, kao dok ne steknem kondiciju ili sta vec, pa me iskreno smaralo malo...Jer sam sama sebi izgledalakao da nemam plan nikakav.

2) kardio: nisam znal ada treba da bude lagan tempo...hvala vam na korisnom savetu. Znaci bajs recimo do/oko 17kh/h, necu brze od toga, ALI da je duza ruta...recimo oko 10km, ako sam razumela....



Da vas pitam, ako recimo mesec dana samo bajs vozim, recimo 3 puta nedeljno, da li cu imati rezultata? Mnogo mi gust raspored za teretanu, pokusavam da diplomiram :) pa po ceo dan citaonica i budem mrtva posle, bezvoljna, pa zato teretanu odlazem malo....Pa gledam malo bajsa da li ce mi znaciti i malo da dodam kod kuce neke trbusnjake...

drugarica je 4kg skinula, setala svaki dan i kod kuce neke vezbice za stomak i ishranu promenila. Sto sada devojka lepo izgleda, smrsala taman, nekkao mi zategnutija, cak ima i dve crtice na stomaku...
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #40 poslato: Avgust 21, 2014, 07:10:06 posle podne »

Ishrana treba da bude 50% Uh 35% p,15% masti ukupan broj kalorija da ne bude ispod 1200 cal a kalorijski deficit da bude dnevno 500 cal,pola kroz ishranu pola kroz trening.Bilo koja kardio aktivnost mora biti niskog inteziteta dugog obima do sat vremena!takodje preporuka je da bar 3x nedeljno ubacis trening sa opterecenjem.
Sačuvana
Stranice: [1] 2 3 4 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.103 sekundi sa 17 upita.