TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394576 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 04:28:06 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 [3] 4 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: l-karnitin  (Pročitano 16671 puta)
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #24 poslato: Avgust 02, 2013, 09:18:59 posle podne »

Za jednog rekreativca je najbolje da nadje sredinu i umerenost u svemu,nikakvi nagli rezovi u ishrani ivliki I obimni treninzi nece ubrzati procese mrsavljenja.Na prvom mestu je promena losih zivotnih navika i planiran trenin i ishrana koji nece remetiti ostale svakodnevne aktivnosti.
Sačuvana
stefolinhoo
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 572

« Odgovor #23 poslato: Avgust 02, 2013, 07:07:58 posle podne »

Velika je razlika izmedju hemije i suplemenata,tako da to dvoje nikad nemoj mesati!
Sačuvana
Ima tres tresu, ima naj najke i ramena siroka ko regal
škemi
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 423


« Odgovor #22 poslato: Avgust 01, 2013, 02:50:03 posle podne »

Zamisli, ti zelis nesto sto zeli 95% nas ovde... Moras da imas kontinuitet, jaku volju i karakter, mnogo kvalitetnu ishranu i dobar trening. A o genetici i metabolizmu da ne pricam.. Citaj forum, postuj pravila, vezbaj, pa izbaci fotke za jedno god dana da vidimo kakva si mačka.  :D
Sačuvana
ticvi-licvi
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 44


« Odgovor #21 poslato: Avgust 01, 2013, 02:14:26 posle podne »

Znam za kreatin i glutamin ali svi mikazu da to ubacuje vodu u misice taj neki fazon i uglavnom kada prestanem da pijem sve s evraca na staro i da je sve to hemija da je najbolje ovako bez icega eventualno protein, ja hocu samo istu kilazu sve isto ali da se jace ocrtavaju misici na listovima i butinama  eto to je u principu to ruke su mi dovoljno zategnute samo mi treba misici jace da se ocrtavaju definicija samo. Hvala vam oboma
Sačuvana
ticvi-licvi
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 44


« Odgovor #20 poslato: Avgust 01, 2013, 02:11:11 posle podne »

Tebra nisam mislila bukvalno, nego u fazonu da cu raditi bas ono maximum, pa necu vise da se gojjim samo da zategnem celo telo ali da bas budu izrazeni misici
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #19 poslato: Avgust 01, 2013, 12:15:30 posle podne »

Vozili sam bicikl malo i od juce sam pocela zdravo da se hranim ali sam sada ozbiljno odlucila, razmisljam da li da uzmem neke proteine posto hocu samo da treniram po ceo dan necu da izlazim uopste. Brat mi kaze da ne uzimam kreatin i glutamin posto sam i o tome citala, hocu skroz noge da nabildujem ?

Nisam bas razumela da li se bojis da ces nabildovati noge ili to zelis, uglavnom, niti jedna promena se nece desiti preko noci, i pre svega ce zavisiti od tvog treninga i ishrane. Suplementi imaju svoju ulogu ( kreatin povecava snagu i izdrzljivost, glutamin je odlican u oporavku ), ali, nece raditi sami od sebe.

Sto se proteina tice, ja smatram da je pozeljan u gotovo svakoj kombinaciji, ali, u tvom slucaju mislim da treba da sacekas malo, da se ustalis u treningu i ishrani, pa kroz neki period uzmes protein nakon treninga, kad je i najvazniji.

Sačuvana
škemi
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 423


« Odgovor #18 poslato: Avgust 01, 2013, 11:45:46 pre podne »

Jao, kako me nasmejao tvoj post sada.. Ne mozes da treniras po celi dan, jer to ne rade ni profesionalci. Dovoljno ti je do 4x nedeljno, da pametno treniras, od 45 min do max sat i 15 min jedes kako treba, spavas 8 sati, i imaces rezultate. I trenira se celo telo, a ako ti noge zaostaju za drugim delovima, posveti im vise paznje, ubaci cucanj ako nisi do sad.. I odluci se sta zelis. Jer ne mozes da radis masu na nogama, a definiciju na rukama. Ustvari, to pre svega zavisi od ishrane.. Ako zelis vece noge, moras da jedes vise, ali ces i cela da se gojis...
Sačuvana
ticvi-licvi
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 44


« Odgovor #17 poslato: Avgust 01, 2013, 11:34:03 pre podne »

Vozili sam bicikl malo i od juce sam pocela zdravo da se hranim ali sam sada ozbiljno odlucila, razmisljam da li da uzmem neke proteine posto hocu samo da treniram po ceo dan necu da izlazim uopste. Brat mi kaze da ne uzimam kreatin i glutamin posto sam i o tome citala, hocu skroz noge da nabildujem ?
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #16 poslato: Jul 20, 2013, 09:38:34 pre podne »

Ne pitajte me taman sam uhvatila dobar ritam i naravno vec ned. dana kad god izadjem cigara, pivo i kajmak jedem i gazirano opet se vracam na starno resila sam da od sutra ne izlazim sa drustvom uopste narednih mesec dana, samo trening jer drugacije nema sanse da pocnem da vezbam

Eh, nema tu trajnog resenja jer ti neces biti zadovoljna ako se moras odreci izlazaka, jer, normalno je da izlazis i druzis se sa ljudima. Samo ti treba dobra motivacija da uklopis sve to, a moguce je, jer smo, manje vise, svi u nekom periodu prosli kroz to! :-)

Kreni jedno po jedno da resavas, zavisno od tvojih afiniteta, da li ce to biti cigarete, alkohol, ili ishrana ( prosto ni sama ne znam kako bi se posavetovala, sta je od toga najprece menjati ), ali, i pored svega obavezno kreni da treniras, onda ce ostalo ici lakse!
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #15 poslato: Jul 18, 2013, 07:22:11 pre podne »

nema potrebe da se odričeš bilo čega i da ideš iz krajnosti u krajnost, mlada si...  sve je samo stvar odluke, da razjasniš sebi šta tačno želiš i kad to želiš da postigneš i zašto...  veruj mi, jedino tako možeš da imaš jasan cilj i da kreneš u akciju :)
Sačuvana
ticvi-licvi
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 44


« Odgovor #14 poslato: Jul 18, 2013, 01:14:08 pre podne »

Ne pitajte me taman sam uhvatila dobar ritam i naravno vec ned. dana kad god izadjem cigara, pivo i kajmak jedem i gazirano opet se vracam na starno resila sam da od sutra ne izlazim sa drustvom uopste narednih mesec dana, samo trening jer drugacije nema sanse da pocnem da vezbam
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #13 poslato: Jul 18, 2013, 12:14:54 pre podne »

To obavezno, piletina bez kožice, ona je dobrim delom kriva za holesterol. Nista strasno sto si pojela pljeskavicu, ali, kad ti bude krenuo fakultet i kad budes imala jako malo vremena tu treba napraviti dobar plan kako da se sto bolje hranis. Pa cak i zamene za obrok mogu u takvim situacijama biti od koristi.
Sačuvana
ticvi-licvi
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 44


« Odgovor #12 poslato: Jul 08, 2013, 05:45:03 posle podne »

Vazi,hvala vam obema , pa da i ja mislim da treba da krenem u teretanu malo samo da radim
Hvala puno P.s jela sam salate i povrce sa malo piletine bez kozice ,cisto belo meso, samo sam danas po ceo dan bila van kuce i morala sam pljeskavicu da pojedem posto sam isla da jurim dokumenta za fax i to ali od sutra vracam se na rezim ishrane
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #11 poslato: Jul 08, 2013, 02:15:48 posle podne »

Vozila sam bajs na Adi juce do 25 maja i nazad , za pocetak nekad sam znala satima da vozim ali za pocetak mislim da je to dobro. Imam pitanje u vezi ishrane i treninga, kada planiram da treniram da li je bolje jesti pre ili posle i koliko vremena treba da prodje izmedju obroka ? Hvala unapred P.s necu jos uvek da krenem u teretanu zbog kondicije planiram do kraja meseca da vozim bajs , trcim i radim na tegovima kod kuce i redukujem ishranu pa od avgusta teretana, da li smatrate da je to dobar plan?

ne moraš da se forsiraš sa kardio treningom, pogotovo ako si imala dužu pauzu u treningu, samo drži lagani - niži intenzitet i idi na trajanje... sat vremena bi bilo ok, i to više puta nedeljno, 4-5 je ok.  Videćeš kako ćeš brzo napredovati ukoliko se budeš držala ovoga. Prva 2-3 meseca ti uopšte ne trebaju zamarajući visokointenzivni treninzi.

Što se tiče teretane i ja sam za da kreneš u teretanu, sa osnovnim vežbama, neće ti oduzeti puno vremena - ne treba u teretani da ostaneš satima već 45 minuta je sasvim ok...  da ojačaš celo telo. 

Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #10 poslato: Jul 05, 2013, 05:40:03 posle podne »

Najbolje je trenirati dva sata nakon obroka, a ako to nije moguce ispostovati onda barem sat vremena, da ne vezbas sa punim stomakom. Da li se ovo drugo pitanje odnosi na raspored obroka u toku dana? Valjalo bi da obroci budu rasporedjeni na 3 do 4 sata ( obroci i uzine ). Vezano za ishranu, najbolje je da napises kako se trenutno hranis, kako ti izgledaju obroci pa da onda na samom primeru vidimo sta mozes da menjas.

Sto se teretane tice, mozes odmah krenuti bez problema, i te treninge kombinovati sa voznjom bicikla, trcanjem ( aerobnim aktivnostima ), mislim da ces tako najpre videti rezultate.
Sačuvana
Stranice: 1 2 [3] 4 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.056 sekundi sa 17 upita.