TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394571 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 01:54:11 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 174 175 [176] 177 178 ... 192 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Brza pitanja!  (Pročitano 601525 puta)
stefolinhoo
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 572

« Odgovor #246 poslato: Decembar 23, 2013, 07:04:56 posle podne »

Gde nadje med? :D
Stavi dekstrozu i uzivaj!
Sačuvana
Ima tres tresu, ima naj najke i ramena siroka ko regal
TheRestricted
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 83

« Odgovor #245 poslato: Decembar 23, 2013, 06:40:48 posle podne »

Da li je oko 20/30 gr meda zajedno sa whey proteinom dobro posle treninga u toku nabacivanja mase?
Sačuvana
eXe GYM - Novi Sad
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 911


eXe GYM - Novi Sad
« Odgovor #244 poslato: Decembar 23, 2013, 06:30:50 posle podne »

sto vise misica mozes i vise hrane da jedes a da ne dobijas na mastima :) pa ti vidi koliko ti je u interesu da zadrzis tezinu :) inace ovo je jedini razlog zasto sam ja na ~100kga a ne 90 :) neda mi se biti na ispod 3500kcal :)
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #243 poslato: Decembar 23, 2013, 05:29:11 posle podne »

A koliko to kg odrzavas i koliko si ono visoka ?
Sačuvana
Fitnes trkacica
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 194

« Odgovor #242 poslato: Decembar 23, 2013, 05:23:11 posle podne »

ne treba ti nikakva vaga na difu ujtru na prazan stomak nakon nuzde daje najrelevantnije informacije... ta vaga ima odsupanje od 2.5% znaci 1.25% gore i dole na svaki parametar!!!... tako da vrlo lako mozes da zavrsis sa negativnim psiholoskih efektom iako sve ide kako treba... ili obratno...
Merim se na kucnoj vagi da se razumemo vec godinama, ali ako cu opet da se merim na bio impedance vagi najbolje je da to uradim pod istim uslovima kao prosli put, a to je bilo na DIF-u. Moja vaga ne pokazuje telesni sastav, meni je ok za kontorlu tezine... a na ovim specijalizovanim nema smisla meriti se cesce od jednom mesecno

@pedjoni - u cemu je problem odrzavati godinama istu telesnu tezinu i sastav? uspela sam da se pokvarim za dva meseca na jednom rezimu ishrane, prihvatila ovaj vas i zelim da ustalim TM na starom a ne da seta gore dole i da steknem utisak da ova ishrana nije za mene... a fobiju imam samo kada se poklopi brojka na vagi sa slikom u ogledalu, ali posto nisi zena teze ces to razumeti :D
Sačuvana
eXe GYM - Novi Sad
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 911


eXe GYM - Novi Sad
« Odgovor #241 poslato: Decembar 23, 2013, 04:37:58 posle podne »

ne treba ti nikakva vaga na difu ujtru na prazan stomak nakon nuzde daje najrelevantnije informacije... ta vaga ima odsupanje od 2.5% znaci 1.25% gore i dole na svaki parametar!!!... tako da vrlo lako mozes da zavrsis sa negativnim psiholoskih efektom iako sve ide kako treba... ili obratno...
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #240 poslato: Decembar 23, 2013, 03:50:16 posle podne »

Ja mislim da ti samo imas fobiju od vage i kilograma.
Sačuvana
Fitnes trkacica
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 194

« Odgovor #239 poslato: Decembar 23, 2013, 02:55:51 posle podne »

Posto jedem za veceru UH posle treninga, verujem da glikogen povlaci vodu - ali prosle nedelje kad sam se merila u to vreme bilo je 1 kg manje :/ Plus sam duplirala kardio ove nedelje, drasticno redukovala kalorije, smanjila i zdrave masnoce... ne znam, ali kad god dobijem na kilazi to je uvek jer krenem da jedem uvece! Cim prekinem, to se nekako samo spusti, makar jela i dzank tokom dana. Inace merilo koliko sam oslabila mi je pre svega lice, jer je to poslednje mesto sa koga se nesto povuce (nazalost), kao i butine. I mislim da vaga ne laze. E sad, da li su to misici, masti ili i jedno i drugo ne znam... merenje sam imala pre 3 nedelje, planiram u januaru da se opet merim na istoj vagi na DIF-u, jer me zanima koliko mi se popravio/pokvario telesni sastav od kada se hranim po vasim principima  :) Inace radim 5-6 puta nedeljno tegove, konstantno povecavam opterecenje za po malo kad osetim da postaje lako... jel whey sa secerom sigurno ne goji posle treninga? Meni je cilj ova 2 kg da istopim, pa cu posle da vidim ukoliko resim da se takmicim i sl. da li cu ici na nabacivanje misica... trenutno bih samo da naviknem telo na novu ishranu i da mi se tezina ustali na starom, pa onda krecemo od nule  ;D
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #238 poslato: Decembar 23, 2013, 01:02:48 posle podne »

Zanima me sta radim pogresno... merim se svakog ponedeljka i u odnosu na prethodni imam 1, 1-5 kg vise :/ Kontrolisem kalorijski unos i nemoguce je da sam u suficitu. Poslednjih 10 dana redovno pijem whey posle vecernjeg treninga, a obrok uvece mi je obicno kutija Ella sira sa malo lanenog, salata i 2-3 kriske Tonus-a ili pirincanih galeta... meni se metabolizam inace potpuno promenio kada sam po vasim savetima uvela 3 obroka i 2 uzine, tako da sam uvece bas gladna posle treninga i nema sanse da preskocim veceru sto sam ranije redovno radila... e sad zasto to ne daje rezultate ako je ishrana pravilna?  :-[

A kakva je slika u ogledalu? Kako se ti osecas? Kao sto kaze Monika stanje na vagi nije najrealnije, narocito zenama. Uskoro ces imati merenje, jel tako?

Inace, normalno je da ti se metabolizam promenio jer vise ne preskaces obroke, sada organizam zna da ces jesti redovno i onda trosi kalorije, zato si gladna. Dok si preskakala obrok telo je bilo naviknuto da stedi energiju, bez obzira sto se za prethodni obrok dobro najedes.
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #237 poslato: Decembar 23, 2013, 12:06:49 posle podne »

nama devojkama težina zavisi i od toga u kojoj smo fazi ciklusa... tako da moguće da si samo dosta vode povukla, nemoj da se brineš... nemoj se meriti češće od jednom u dve nedelje...

takoĂ°e, ako radiš sa tegovima moguće je da će ti težina u početu ići gore, zbog zadržavanja vode, ali to nije gojenje i nije masnoća...

ovo zna da bude jako frustrirajuće i zato je najbolji savet koji mogu da ti dam - izbaci vagu... surovo ali iskreno ;)
Sačuvana
NIKOLIC>
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 962


« Odgovor #236 poslato: Decembar 23, 2013, 11:35:48 pre podne »

Meri se svaki dan i izracunaj prosek svake nedelje, mozda se bas poklopi da ti ponedeljkom mnogo varira tezina, a mozda i nisi u deficitu kao sto mislis.
Sačuvana
"In the land of the blind, the one-eyed man is king"
Fitnes trkacica
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 194

« Odgovor #235 poslato: Decembar 23, 2013, 08:45:25 pre podne »

Zanima me sta radim pogresno... merim se svakog ponedeljka i u odnosu na prethodni imam 1, 1-5 kg vise :/ Kontrolisem kalorijski unos i nemoguce je da sam u suficitu. Poslednjih 10 dana redovno pijem whey posle vecernjeg treninga, a obrok uvece mi je obicno kutija Ella sira sa malo lanenog, salata i 2-3 kriske Tonus-a ili pirincanih galeta... meni se metabolizam inace potpuno promenio kada sam po vasim savetima uvela 3 obroka i 2 uzine, tako da sam uvece bas gladna posle treninga i nema sanse da preskocim veceru sto sam ranije redovno radila... e sad zasto to ne daje rezultate ako je ishrana pravilna?  :-[
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #234 poslato: Decembar 22, 2013, 11:42:31 posle podne »

ok, moze li saka suvog grozdja umesto dekstroze? i jos nesto, moze li objasnjenje o kolicini UH i kreatinu (ne razumem) i o tome da treba da se pije 3l vode tokom dana? trenutno forsiram proteine (meso, riba, jaja, mleko ponekad) sa sto manje uh (brokoli, kukuruz secerac, karfiol, kucna kuvana hrana), koliko je moguce. popijem 1,5l mivele i tako. ovo mi je prva kupovina suplemenata.

Kvalitetni izvori ugljenih hidrata su ovsene, pirinac ( beli i integralni ), krompir, crni hleb, testenina ( integralna ) i to mozes jesti. Treba izbaciti slatkise, beli hleb, gazirana pica, alkohol, peciva..Najbolje bi bilo da napises kako ti ishrana izgleda, pa da vidimo sta tu treba menjati sada dok si na pocetku. Mozes to da nam napises u nekoj temi koja vec postoji ili da otvoris svoju temu i tu dobijes sve informacije koje te zanimaju.
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #233 poslato: Decembar 22, 2013, 10:51:00 posle podne »

A sta je sa onom teorijom da posle intenzivnog kardia i tegova bazalni metabolizam ostaje povisen i masti se trose tada? Da li to znaci da ako predvece radim na pr. brzi hod 7-8 km/h nekih sat vremena, nema potrebe da uzimam za veceru UH posto ce zalihe glikogena biti pune jer ce se masti prvenstveno trositi?

I ovo drugo pitanje, kako prilagoditi ishranu i trening kada zelimo da istovremeno radimo na misicima i redukciji sala?  ;D
Ako zelis da radis na hipertrofiji ,drzis se 8 do 12 ponavljanja intezitet 70% ,ishrana da bude u blagom suficitu stim da kardio radis u prvoj zoni dugog obima .Intezivan intervalni kardio trosi masti 24h nakon toga ali se radi maksimalno 20 min,nikako sat vremena i trosis i glikogen i nemoguce je odmah preci na rezim potrosnje masti.
Sačuvana
eXe GYM - Novi Sad
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 911


eXe GYM - Novi Sad
« Odgovor #232 poslato: Decembar 22, 2013, 10:50:43 posle podne »

3l vode je mozda dosta nekom ko je ispod 60kg xd za nekog ko je ~100 rekao bi 6l+ sto je pedjoni napisao bio sam merio par dana unos vode prosle nedelje i skontao da i ja tako nesto popijem oko 5-6l + 2l kole zero + 0.2-0.5l mleka xd
Sačuvana
Stranice: 1 ... 174 175 [176] 177 178 ... 192 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.051 sekundi sa 18 upita.