TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394579 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 10:46:33 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 121 122 [123] 124 125 ... 192 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Brza pitanja!  (Pročitano 602519 puta)
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #1041 poslato: Novembar 08, 2014, 10:23:32 posle podne »

Nemoj me shvatiti pogrešno, ali "ubrzano disanje" može biti izazvano i psihogenim uzrocima...panika, anksioznost, konstantan stres...

Kada si primetio te promene vezane za ubrzano disanje i ubrzan rad srca?

Imaš li "preskoke"( lupanje srca)? Neki problem, stresovi...

Znam da privikavanje na studentski život, obaveze i sl. može biti stres...svako drugačije reaguje na sve to...

Ako si u Bg svrati do "studenstke poliklinke", uradi jedan lab. nalaz, ekg...

Imaš li problema sa spavanjem?
Sačuvana
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #1040 poslato: Novembar 08, 2014, 10:15:07 posle podne »

Nikakve lab. analize nisam radio ima sigurno minimum godinu dana. A veruj mi da se kanim sve da proverim krv i urin. Razmisljao sam i da uradim ekg. Cim ugrabim malo vremena odradicu sve. Danas sam koristo kofein u pola 10 ujutru 200mg, a ono pitanje sam postavio u skoro pola 19h.
Jos uvek nista ilegalno nisam koristio, da jesam nesto kao klen bar bih znao od cega je... Nikakav sagorevac dugo nisam koristio.
Sačuvana
Panta rei, panta res.
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #1039 poslato: Novembar 08, 2014, 10:02:17 posle podne »

Do skoro sam radio redovno kardio 2 do 3 puta nedeljno niskoh intenziteta 45 min. I da budem iskren, nema sanse da ga radim opet do proleca. Inace, ovo za sta sam pitao mi je nekako vrlo cudno. Od skoro mi se to dogadja. Ok to za srce, ali kako je moguce da u potpunom mirovanju- sedenju na stolici imam broj udaha vise nego duplo vise od normalnog ? To su onako ''sitniji a brzi'', slicno onom kada radimo kardio.

Moj savet je da broj "disajnih ciklusa" prebrojiš u stanju potpunog mirovanja, tj. ležeći položaj...bar 10 min...

Ne uzimaš li guaranu( teofilin), veće doze kofeina?

Metil-ksantini( kofein, teofilin, teobromin) su jaki stimulatori "centra za disanje", tako da pored bronhodilatacije mogu da dovedu i do "ubrzanog disanja"...koristiš li neke sagorevače?

Nadam se da ne koristiš beta2-agoniste(salbutamol, klenbuterol, salmeterol...)? Nisi astmatičar?

Jesi li radio skoro lab. pregled krvi i urina? Ekg?
Sačuvana
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #1038 poslato: Novembar 08, 2014, 09:54:35 posle podne »

Do skoro sam radio redovno kardio 2 do 3 puta nedeljno niskoh intenziteta 45 min. I da budem iskren, nema sanse da ga radim opet do proleca. Inace, ovo za sta sam pitao mi je nekako vrlo cudno. Od skoro mi se to dogadja. Ok to za srce, ali kako je moguce da u potpunom mirovanju- sedenju na stolici imam broj udaha vise nego duplo vise od normalnog ? To su onako ''sitniji a brzi'', slicno onom kada radimo kardio.
Sačuvana
Panta rei, panta res.
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #1037 poslato: Novembar 08, 2014, 09:39:06 posle podne »

Slavisa koji su normalne vrednosti broja udisaja i otkucaja srca u mirovanju na 60sec ? Cini mi se da imam dosta ubrzano disanje, a pri malo brzem hodu bas se dosta zadisem. Svaki put kada predjem rastojanje nekih 500m od stanice do faxa strasno se zadisem, bukvalno ono udah za udahom. Ajde da sam neki koji nista ne radi, samo da lezim i jedem pa da razumem. Ali ovako mi stvarno nije jasno, a pocinje i da me jako nervira. Sada sam merio u potpunom mirovanju- sedim za kompom malo duze, broj udisaja je 32 i broj srcanih otkucaja 80 u 60sec.

Marko je to lepo objasnio...ali treba staviti akcenat na varijabilnost vezanu za termine sportista i nesportista...tj. stepen utreniranosti...

Inače, dobro utrenirani sportisti mogu imati znatno "sporiji" puls od prosečnih ljudi. Sportisti mogu imati izmeĂ°u 40 i 60 otkucaja u minuti u mirovanju.
Ne-sportisti obično imaju puls u mirovanju izmeĂ°u 60 i 90 otkucaja u minuti. Pravilo je da što je niži puls u miru, naše srce je u boljoj "formi" i efikasnije(ekonomičnije) funkcioniše, iako je veliki broj spoljnih faktora pored utreniranosti koji utiču na ovaj broj( konzumacija kofeina, vremenske prilike, izloženost stresu, hormoni, anemija, lekovi, pušenje...).

Po pitanju "disajnih ciklusa", normalan broj udisaja je od 12-14 i minuti...a zapremina udahnutog vazduha je 500 ml...a minutni volumen disanja oko 6 litara u minuti...

Dakle, bitno pitanje je da li radiš kardio? Mnogo puta smo i Marko i ja ponovili važnost redovnog "kardia", koji ne samo da je pomoćno sredstvo u fazi "rada na definiciji", već put do zdravog srca, razvoja jake vaskularne mreže miokarda( srčanog mišića)...

Poslušaj Markov savet...

Zadihanost je glavni znak neutreniranosti...elem, kombinovanje anaerobnog i aerobnog treninga( zona kardio treninga , dužina i obim)...

« Poslednja izmena: Novembar 08, 2014, 09:42:07 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #1036 poslato: Novembar 08, 2014, 06:56:30 posle podne »

Srcani ritam meris kada se probudis pre nego sto ustanes iz kreveta,a normalan broj otkucaja je od 60 do 70 u minutu,kod utreniranih sportista ide i oko 45.Tvoj subjektivni osecaj zadisanosti ima vise veze sa kondicijom i potrebno je da radis kardio trening koji ce poboljsati to.30 minuta trcanja intezitetom 80% od srcanog ritma ili intervalni treninzi.Najbolje da odes na neko testiranje spirometrije i ergospirometrije i uz pulsmetar da radis trening.
Sačuvana
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #1035 poslato: Novembar 08, 2014, 06:18:17 posle podne »

Slavisa koji su normalne vrednosti broja udisaja i otkucaja srca u mirovanju na 60sec ? Cini mi se da imam dosta ubrzano disanje, a pri malo brzem hodu bas se dosta zadisem. Svaki put kada predjem rastojanje nekih 500m od stanice do faxa strasno se zadisem, bukvalno ono udah za udahom. Ajde da sam neki koji nista ne radi, samo da lezim i jedem pa da razumem. Ali ovako mi stvarno nije jasno, a pocinje i da me jako nervira. Sada sam merio u potpunom mirovanju- sedim za kompom malo duze, broj udisaja je 32 i broj srcanih otkucaja 80 u 60sec.
Sačuvana
Panta rei, panta res.
Funtunjerović Ivan
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1246


Say no to racism!

« Odgovor #1034 poslato: Novembar 08, 2014, 03:09:57 posle podne »

Nisam pri parama trenutno. Nasao sam neku solju. :D
« Poslednja izmena: Novembar 08, 2014, 03:20:47 posle podne od strane Funta92 » Sačuvana
-Some people are so poor, all they have is money.
-If you don't live for something, you'll die for nothing.
-Life is hard, but so beautiful.
-Sometimes the hardest thing and the right thing are the same.
-Believe in yourself.
Nenad Zaga
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 742


« Odgovor #1033 poslato: Novembar 08, 2014, 02:35:16 posle podne »

Eh, nemaš šolju za kafuuu
Sačuvana
Miki91
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 658


« Odgovor #1032 poslato: Novembar 08, 2014, 02:29:13 posle podne »

Haha, hvala! :D Ali odakle mi solja za grand kafu?  ;D
Brate, kupi vagu, za nekih 1000 dinara mislim da ima da se nadje, ovako je sve relevantno. Ili sam izmeri negde, pa ces da imas meru :)
Sačuvana
"Put the victim to bad, and wake the hero instead."
Funtunjerović Ivan
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1246


Say no to racism!

« Odgovor #1031 poslato: Novembar 08, 2014, 02:27:18 posle podne »

Haha, hvala! :D Ali odakle mi solja za grand kafu?  ;D
Sačuvana
-Some people are so poor, all they have is money.
-If you don't live for something, you'll die for nothing.
-Life is hard, but so beautiful.
-Sometimes the hardest thing and the right thing are the same.
-Believe in yourself.
Nenad Zaga
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 742


« Odgovor #1030 poslato: Novembar 08, 2014, 02:15:04 posle podne »

Puna šolja za grand kafu ima 200gr pirinča, i ista ta puna šolja ima 100gr ovsenih. :)
Sačuvana
Funtunjerović Ivan
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1246


Say no to racism!

« Odgovor #1029 poslato: Novembar 08, 2014, 02:11:47 posle podne »

Kako da izmerim 100g ovsenih ,100g pirinca ? Ja do sada to od oka, ali voleo bih malo preciznije, nemam onu vagu malu.
Sačuvana
-Some people are so poor, all they have is money.
-If you don't live for something, you'll die for nothing.
-Life is hard, but so beautiful.
-Sometimes the hardest thing and the right thing are the same.
-Believe in yourself.
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #1028 poslato: Novembar 07, 2014, 10:01:18 posle podne »

Pozdrav...imam problem oko nabacivanja mase..tacnije ne mogu nikako da nabacim masu. visok sam 176cm i imam 74 kg i preko toga vec 5 meseca ne mogu da predjem....ishrana mi je sl:
obr1
120g ovsenh
4 jajeta
3dl mleka
30g kikirikija
obr2
150g belog mesa
100g integralnog pirinca
70g sira
obr3
150g belog mesa
120g integralnog pirinca
80g sira
obr4
500g krompira
200g konjetine/ tunjevine
obr5
100g ovsenih
250g ella sira
30g kikirikija

od suplementacije pre treninga koristim monohidrat i glutamin a u
pwm whey, glutamin,monohidrat i dex i glut pred spavanje...treniram 5 puta nedeljno do 45-60min..i bukvalno ne znam sta da radim i postajem polako isfrustriran...

Ti si ocigledno ektomorf ko ja... nece tebe zdravi hidrati mnogo udebljati. Ja ti predlazem da pojacas dobre masti, po 150-200g kikiriki butera (cistog) dnevno uz dobar integralni hleb, i pij posle treninga punomasno mleko sa kakaom oko 1l. Razumem da ce neko sad ovde da se buni jer bi ovo vecinu ljudi umastilo, ja ti kazem iz iskusta kako sam se onomad "zdravo" ugojila i to bukvalno sam dobila samo stotinak grama sala. E sad ako si zesci slucaj, onda ti preostaje samo da navalis na junk, a kod nekih cak i to nazalost ne upali. Jesi proverio stitnu zlezdu i stolicu na parazite?

Ishrana mi deluje ok...

Ako nečim treba da manipulišeš to su ( složeni)ugljeni hidrati...predlog za masu je 3-5 gr po kg hidrata, neki će reći povećavaj ih do granice "zamašćivanja"...postepeno...

Unos proteina i zdravih masti drži konstantnim...tj. 2-2,5 gr po kg za proteine...i 0,5-0,6 gr po kg za masti...

Od suplementacije bih preporučio dodatak nekog kvalitetnijeg vitaminsko-mineralnog kompleksa i omega-3 masnih kiselina...smatram da su prioritetniji od kreatina i glutamina( koga već imaš u whey)...

Ako je trening korektan, smatram da moraš da razmotriš i druge uzroke izostanka napretka?

Unosiš li voće i povrće? Noćni san? Odmor? Treninraš li još nešto? Koliko vode unosiš u toku dana?

Da li si radio skoro neki lab. nalaz( krv, urin)?

Astma? Dijabetes? Piješ li neke lekove? Neki drugi zdravstveni problem? Povreda?
« Poslednja izmena: Novembar 07, 2014, 10:08:36 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #1027 poslato: Novembar 07, 2014, 08:15:29 posle podne »

470g Uh iz pirinca, krompira i ovsenih
Ocigledno da je malo. Dizi za 100g.
Sačuvana
Panta rei, panta res.
Stranice: 1 ... 121 122 [123] 124 125 ... 192 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.077 sekundi sa 19 upita.