TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394579 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 06:55:40 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 115 116 [117] 118 119 ... 192 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Brza pitanja!  (Pročitano 602084 puta)
Funtunjerović Ivan
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1246


Say no to racism!

« Odgovor #1131 poslato: Novembar 19, 2014, 07:08:59 posle podne »

Mozda su ti slabiji trbušnjaci ili taj donji deo leĂ°a a možda baš i ne radiš kako treba.Najbolje bi bilo da snimiš i okačiš snimak pa da vidimo da li je problem do tehnike ili je nešto drugo u pitanju.
Siguran si da nije zato sto nemam kais? Trbusnjaci su mi dosta jaki, radim ih od kad znam za sebe... Videcu da snimim sledece srede kad mi je trening nogu.
Sačuvana
-Some people are so poor, all they have is money.
-If you don't live for something, you'll die for nothing.
-Life is hard, but so beautiful.
-Sometimes the hardest thing and the right thing are the same.
-Believe in yourself.
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #1130 poslato: Novembar 19, 2014, 07:05:35 posle podne »

Mozda su ti slabiji trbušnjaci ili taj donji deo leĂ°a a možda baš i ne radiš kako treba.Najbolje bi bilo da snimiš i okačiš snimak pa da vidimo da li je problem do tehnike ili je nešto drugo u pitanju.
Sačuvana
Funtunjerović Ivan
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1246


Say no to racism!

« Odgovor #1129 poslato: Novembar 19, 2014, 07:00:49 posle podne »

Skontao sam da me od cucnjeva bole ledja, donji deo. Trener u teretani u koju idem mi je rekao da radim pravilno. Ne boli dok radim, pocne da boli nekoliko sati nakon treninga i traje par dana. Da nije zbog velikih tezina, a nemam kais? Vec sam postavio pitanje, ali nisam bas dobio odgovor.
Sačuvana
-Some people are so poor, all they have is money.
-If you don't live for something, you'll die for nothing.
-Life is hard, but so beautiful.
-Sometimes the hardest thing and the right thing are the same.
-Believe in yourself.
Funtunjerović Ivan
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1246


Say no to racism!

« Odgovor #1128 poslato: Novembar 19, 2014, 06:31:24 posle podne »

Pogledacu opet, jos pazljivije, hvala!  :D
Sačuvana
-Some people are so poor, all they have is money.
-If you don't live for something, you'll die for nothing.
-Life is hard, but so beautiful.
-Sometimes the hardest thing and the right thing are the same.
-Believe in yourself.
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #1127 poslato: Novembar 19, 2014, 05:38:11 posle podne »

uglavnom imaju duži rok, konkretno Natrol Omega koju imamo u radnji - rok je 03-2016.  Pogledaj pažljivo bočicu, mora da piše EXP date :)   
Sačuvana
Funtunjerović Ivan
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1246


Say no to racism!

« Odgovor #1126 poslato: Novembar 19, 2014, 05:30:54 posle podne »

Procitao sam negde da zdrave masti ne bi trabali da unosimo sa ugljenim hidratima. Kada je najbolje vreme za zdrave masti, da li je dobro uzeti saku kostunjicavog voca pred spavanje sa sirom ili je ipak bolje preko dana posle nekog obroka?
Ja licno mislim da je sve pitanje KOLICINE i TAJMINGA... i sta je tebi cilj? Nekad moze biti pozeljno pred duzi trening da se uspori apsorpcija hrane i obezbedi kontinuiran pritok energije... licno znam i BB koji uz svaki obrok unose nesto zdrave masti uz UH +P.
Svakako ne treba sa prostim secerima nikakvu mast da mesas, vlaknasti hidrati + masti su naprotiv bas pozeljni, a i malo orasastih za dorucak uz ovsene ti svakako nece ubiti formu ;)
Ja bih licno pred spavanje radije uzela Ellu i kasiku cistog ulja - jer ne zaboravi da i ti orasasti ipak imaju umerenu dozu UH na 100g... a uostalom i sami predstavljaju kombinaciju P, UH i M kad malo bolje razmislis ;) U svakom slucaju ne preterivati ni sa kakvim mastima - to je do sada bila moja osnovna greska pa iz iskustva kazem...

Funta, slažem se sa svima koji su ti do sada dali savet...

Gledaj ti ukupan unos masti bude na nivou od 15% od TDEE( ukupna dnevna potreba za energijom= dnevna energetska potrošnja u skladu sa nivoom fizičke aktovnosti)...neka osnovna preporuka bi bila 0,5-0,6 gr (zdravih) masti po kg...

Po pitanju tajminga, zdrave masti, tj.pre svega izvori omega-3 su poželjni u svakom obroku, daće mali "boost" resorpciji mikro i makro nutrijenata na dva nivoa, tj. i na nivou digestivnog trakta, a i na "ćelijskom" nivou...

I trkačica je dala odličan savet...dok god u svakom obroku imate i dovoljno dijetnih vlakana( složenih ugljenih hidrata), (zdrave)masti se ne treba plašiti...

U obroku pred spavanje samo proteini visoke biološke vrednosti i zdrave masti, su poželjni...orašasti plodovi takoĂ°e imaju hidrate, ali ja bih rekao u zanemarljivoj količini, a tu si dijetna vlakna...tako da je npr. 250 gr ella sira i 30 gr badema je dobar izbor...
Hvala svima. Hvala na malo detaljnijem odgovoru, sve lepo objasnjeno kao i uvek. Zna neko mozda da li riblje omega3 kapsule imaju rok trajanja? Posto imam kuci jedno pakovanje od roditelja koje stoji tamo na polici par godina, pa ne znam da li valja...
Sačuvana
-Some people are so poor, all they have is money.
-If you don't live for something, you'll die for nothing.
-Life is hard, but so beautiful.
-Sometimes the hardest thing and the right thing are the same.
-Believe in yourself.
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #1125 poslato: Novembar 18, 2014, 11:42:49 posle podne »

Procitao sam negde da zdrave masti ne bi trabali da unosimo sa ugljenim hidratima. Kada je najbolje vreme za zdrave masti, da li je dobro uzeti saku kostunjicavog voca pred spavanje sa sirom ili je ipak bolje preko dana posle nekog obroka?
Ja licno mislim da je sve pitanje KOLICINE i TAJMINGA... i sta je tebi cilj? Nekad moze biti pozeljno pred duzi trening da se uspori apsorpcija hrane i obezbedi kontinuiran pritok energije... licno znam i BB koji uz svaki obrok unose nesto zdrave masti uz UH +P.
Svakako ne treba sa prostim secerima nikakvu mast da mesas, vlaknasti hidrati + masti su naprotiv bas pozeljni, a i malo orasastih za dorucak uz ovsene ti svakako nece ubiti formu ;)
Ja bih licno pred spavanje radije uzela Ellu i kasiku cistog ulja - jer ne zaboravi da i ti orasasti ipak imaju umerenu dozu UH na 100g... a uostalom i sami predstavljaju kombinaciju P, UH i M kad malo bolje razmislis ;) U svakom slucaju ne preterivati ni sa kakvim mastima - to je do sada bila moja osnovna greska pa iz iskustva kazem...

Funta, slažem se sa svima koji su ti do sada dali savet...

Gledaj ti ukupan unos masti bude na nivou od 15% od TDEE( ukupna dnevna potreba za energijom= dnevna energetska potrošnja u skladu sa nivoom fizičke aktovnosti)...neka osnovna preporuka bi bila 0,5-0,6 gr (zdravih) masti po kg...

Po pitanju tajminga, zdrave masti, tj.pre svega izvori omega-3 su poželjni u svakom obroku, daće mali "boost" resorpciji mikro i makro nutrijenata na dva nivoa, tj. i na nivou digestivnog trakta, a i na "ćelijskom" nivou...

I trkačica je dala odličan savet...dok god u svakom obroku imate i dovoljno dijetnih vlakana( složenih ugljenih hidrata), (zdrave)masti se ne treba plašiti...

U obroku pred spavanje samo proteini visoke biološke vrednosti i zdrave masti, su poželjni...orašasti plodovi takoĂ°e imaju hidrate, ali ja bih rekao u zanemarljivoj količini, a tu si dijetna vlakna...tako da je npr. 250 gr ella sira i 30 gr badema je dobar izbor...
Sačuvana
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #1124 poslato: Novembar 18, 2014, 11:11:41 posle podne »

Ma moze kad oces zdravi masti, sta preterujere. Po vama ispada da njih treba jesti samo uvece. Ako ih jedem sad na masi skoro u svakom obroku.
Sačuvana
Panta rei, panta res.
Funtunjerović Ivan
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1246


Say no to racism!

« Odgovor #1123 poslato: Novembar 18, 2014, 10:23:19 posle podne »

Uz ovsene za dorucak jedem suvo voce. Hvala na odgovoru. Ne preterujem sa mastima, spremam bez ulja, saku orasastih pojedem dnevno i zanimalo me kada je najbolje vreme. Salate pravim sa maslinovim uljem.
Masti je najbolje uveče uz neki dobar izvor proteina :)
Mislis pred spavanje ili za veceru?
Sačuvana
-Some people are so poor, all they have is money.
-If you don't live for something, you'll die for nothing.
-Life is hard, but so beautiful.
-Sometimes the hardest thing and the right thing are the same.
-Believe in yourself.
Funtunjerović Ivan
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1246


Say no to racism!

« Odgovor #1122 poslato: Novembar 18, 2014, 10:14:54 posle podne »

Uz ovsene za dorucak jedem suvo voce. Hvala na odgovoru. Ne preterujem sa mastima, spremam bez ulja, saku orasastih pojedem dnevno i zanimalo me kada je najbolje vreme. Salate pravim sa maslinovim uljem.
Sačuvana
-Some people are so poor, all they have is money.
-If you don't live for something, you'll die for nothing.
-Life is hard, but so beautiful.
-Sometimes the hardest thing and the right thing are the same.
-Believe in yourself.
Fitnes trkacica
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 194

« Odgovor #1121 poslato: Novembar 18, 2014, 10:06:57 posle podne »

Procitao sam negde da zdrave masti ne bi trabali da unosimo sa ugljenim hidratima. Kada je najbolje vreme za zdrave masti, da li je dobro uzeti saku kostunjicavog voca pred spavanje sa sirom ili je ipak bolje preko dana posle nekog obroka?
Ja licno mislim da je sve pitanje KOLICINE i TAJMINGA... i sta je tebi cilj? Nekad moze biti pozeljno pred duzi trening da se uspori apsorpcija hrane i obezbedi kontinuiran pritok energije... licno znam i BB koji uz svaki obrok unose nesto zdrave masti uz UH +P.
Svakako ne treba sa prostim secerima nikakvu mast da mesas, vlaknasti hidrati + masti su naprotiv bas pozeljni, a i malo orasastih za dorucak uz ovsene ti svakako nece ubiti formu ;)
Ja bih licno pred spavanje radije uzela Ellu i kasiku cistog ulja - jer ne zaboravi da i ti orasasti ipak imaju umerenu dozu UH na 100g... a uostalom i sami predstavljaju kombinaciju P, UH i M kad malo bolje razmislis ;) U svakom slucaju ne preterivati ni sa kakvim mastima - to je do sada bila moja osnovna greska pa iz iskustva kazem...
Sačuvana
Funtunjerović Ivan
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1246


Say no to racism!

« Odgovor #1120 poslato: Novembar 18, 2014, 09:23:14 posle podne »

Procitao sam negde da zdrave masti ne bi trabali da unosimo sa ugljenim hidratima. Kada je najbolje vreme za zdrave masti, da li je dobro uzeti saku kostunjicavog voca pred spavanje sa sirom ili je ipak bolje preko dana posle nekog obroka?
Sačuvana
-Some people are so poor, all they have is money.
-If you don't live for something, you'll die for nothing.
-Life is hard, but so beautiful.
-Sometimes the hardest thing and the right thing are the same.
-Believe in yourself.
Nenad Zaga
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 742


« Odgovor #1119 poslato: Novembar 17, 2014, 11:28:44 posle podne »

Ne javlja se bol kada podignem nogu, obratiću se dr Tutorovu, pa ćemo videti šta kaže.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #1118 poslato: Novembar 17, 2014, 11:23:01 posle podne »

Kada čučnem ili se savijem na desnu stranu, javlja se bol sa desne strane leĂ°a, kao da me nešto probode nožem, jak i oštar bol, i imam osećaj kao da u tom trenutku ne mogu da izdahnem, šta može biti?

Uh postoji jedan koristan neurološki test - Lazarevićev test...tzv. straight-leg raising test...taj se test izvodi tako da "bolesnik" leži na leĂ°ima, a lekar pokušava njegovu ispruženu nogu podignuti od podloge. Normalno nogu dižemo bezbolno do 90 °, osećajući samo napetost ispod kolena.
MeĂ°utim, pri "ishijasu"( lumboishialgia) dizanje noge izaziva bol u leĂ°ima i u nozi duž ishijadičkog nerva. Pri jednostranom "ishijasu" bol je najviše ograničena na pogoĂ°enu nogu. Kad je pritisak na koren živca veliki, bol se na pogoĂ°enoj strani može još povećati odignemo li i zdravu nogu.



Mislim da si nepravilnim izvoĂ°enjem vežbe "pogodio" i živac...preporučijem da se obratiš kolegi, dr Tutorovu u odeljku foruma o sportskim povredama...neurolog i fizijatar su najkompetentniji za takve "stvari"...ne čekaj mnogo, nego pravac uput...i ubuduće, "pamet u glavu", pravilna forma izvoĂ°enja pokreta, pun radijus pokreta bez "tovarenja" težinama i "ego" manijaštva...NIŠTA PREKO GRANICE SVOJIH MOGUĆNOSTI!
Sačuvana
Nenad Zaga
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 742


« Odgovor #1117 poslato: Novembar 17, 2014, 10:45:14 posle podne »

Neka dva dana možda, ali danas se baš pogoršalo. Ne sumnjam, nisam čak ni trenirao 3 dana
Sačuvana
Stranice: 1 ... 115 116 [117] 118 119 ... 192 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.056 sekundi sa 19 upita.