TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394566 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 10:36:19 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 113 114 [115] 116 117 ... 192 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Brza pitanja!  (Pročitano 600980 puta)
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #1161 poslato: Novembar 25, 2014, 09:51:37 pre podne »

Istina je ovo što Pecha kaže da preterano razmišljanje o istom, planiranje šta jesti tog dana i slično dovodi čestih ispada sa jelom, prejedanjem, opsesijom.
Eh you've got the point... nekad kad sam jela sve sto sam htela, a sem slatkog u manjoj kolicini ostalih junkova nije bilo, jela sam mnogo manje. Otkad pazim, mnogo sam gladnija i to me strasno nervira. Povecan skrob u ishrani me provereno masti, posebno nakon 15h, dok prirodni seceri, pa i zdrave masti ne toliko... u sustini nista slatko sto u sebi ne sadrzi bilo sta od zitarica me nikad nije umastilo!
A šta misliš o IIFYM?
Sačuvana
Fitnes trkacica
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 194

« Odgovor #1160 poslato: Novembar 25, 2014, 09:37:44 pre podne »

Istina je ovo što Pecha kaže da preterano razmišljanje o istom, planiranje šta jesti tog dana i slično dovodi čestih ispada sa jelom, prejedanjem, opsesijom.
Eh you've got the point... nekad kad sam jela sve sto sam htela, a sem slatkog u manjoj kolicini ostalih junkova nije bilo, jela sam mnogo manje. Otkad pazim, mnogo sam gladnija i to me strasno nervira. Povecan skrob u ishrani me provereno masti, posebno nakon 15h, dok prirodni seceri, pa i zdrave masti ne toliko... u sustini nista slatko sto u sebi ne sadrzi bilo sta od zitarica me nikad nije umastilo!
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #1159 poslato: Novembar 25, 2014, 09:14:16 pre podne »

i slušati svoje telo, pored svega... ne natrpavati se hranom ali ako osetiš potrebu za odreĂ°enom hranom - dozvoli sebi jednom nedeljno. Uvek se setim drugarice takmičarke u fitnesu koja nakon takmičenja poludi za  slanim masnim krofnama - i to sa eurokremom.... i slano i masno i slatko, sve :)

a cheat obrok 1 nedeljno za rekreativce ima odličan psihološki efekat...  kao nagrada za trud u toku cele nedelje.  Manja je verovatnoća da će varati u toku nedelje ako zna da jednom nedeljno može "uz dozvolu"  da pojede i nešto sa "zabranjene" liste. 


Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #1158 poslato: Novembar 25, 2014, 07:44:06 pre podne »

Moj glas ide jednom obroku a ne celom danu. Istina je ovo što Pecha kaže da preterano razmišljanje o istom, planiranje šta jesti tog dana i slično dovodi čestih ispada sa jelom, prejedanjem, opsesijom. Meni lično više prija unos mnogo većih količina kompleksnih hidrata nego klasičan junk, valjda mi se telo odviklo pa tako reagujem. Ali i dok sam za cheat jeo klasične slatkiše nije mi se odražavalo na formu.
Sačuvana
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #1157 poslato: Novembar 25, 2014, 12:43:55 pre podne »

Čim se javlja tolika želja za cheatom, problem je u "nerešenom pitanju zavisnosti od junka"...dok god i pored kvalitetnog( dovoljnog) unosa kalorija imate potrebu za junkom, još uvek ste na početku puta i borite se "početničkim iskušenjima"...
Ne hranite vašu zavisnost junkom...ako baš mora...jedan obrok, jednom nedeljno...  ;)
Skroz se slazem !!! Ja sam cist primer toga. Ranije bas bio bas zavistan od junka, sada mogu bez njega i mesec dana bez problema... Ranije je to bio tabu. Jos cu samo da napomenem da uvodjenje cheat-a i stalno razmisljanje o istom (''sta da pojedem, kada da pojedem, koliko da pojedem'') samo vode u zacarani krug. Ja sada cheat ostavljam za nepredvidjene situacije kao sto je bila moja slava u petak. S tim da pre toga 3 nedelje nisam junkovao. Junko jednostavno nije potreban, sve je u psihi.
« Poslednja izmena: Novembar 25, 2014, 12:45:28 pre podne od strane Pecha » Sačuvana
Panta rei, panta res.
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #1156 poslato: Novembar 25, 2014, 12:38:07 pre podne »

Ja sam pre za cheat meal nego za cheat day nedeljno. Ne zaboravi da ti bilo cheat meal/day nije potreban, i da ga uvodis zbog svoje psihe.

Baš tako...lepo i sažeto rečeno...

Moja preporuka bi bila, da se tokom jednog dana u nedelji poveća unos hidrata( i malo prekobrojnih zdravih masti, tj. kvalitetno povećanje, preduslov je da se tokom nedelje "maksimalno pazilo" ili da je u pitanju bio deficit na račun hidrata), a ne da se tokom celog dana telo "kljuka" nezdravim kalorijama, prostim šećerima i sl.

Čim se javlja tolika želja za cheatom, problem je u "nerešenom pitanju zavisnosti od junka"...dok god i pored kvalitetnog( dovoljnog) unosa kalorija imate potrebu za junkom, još uvek ste na početku puta i borite se "početničkim iskušenjima"...

Zanimljiva je i činjenica da se u nekim istraživanjima govorilo i o zavisnicima od insulinskih skokova uzrokovanih prostim hidratima i "junkom"( osećaj euforije i uživanja)...stanite na put vašoj zavisnosti, dok još nije kasno..u vašem je interesu...

Ne hranite vašu zavisnost junkom...ako baš mora...jedan obrok, jednom nedeljno...  ;)
Sačuvana
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #1155 poslato: Novembar 25, 2014, 12:26:07 pre podne »

Ja sam pre za cheat meal nego za cheat day nedeljno. Ne zaboravi da ti bilo cheat meal/day nije potreban, i da ga uvodis zbog svoje psihe.
Sačuvana
Panta rei, panta res.
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #1154 poslato: Novembar 24, 2014, 11:58:13 posle podne »

Jel zna neko konkretno zasto je bolje npr pojesti 100g belog mesa nego popiti jednu mericu wheya? Jel u pitanju brzina varenja proteina(tj treba protein sto duze da bude u krvotoku) ili bioloska apsorpcija koju whey ima najvecu?

Misliš na biološku vrednost?

Biološke vrednosti proteina:

Whey Protein Isolate (WPI) – izolat proteina surutke - 159

Whey Protein Concentrate (WPC) – koncentrat proteina surutke - 104

Jaje - 100

Mleko - 91

Belance jajeta - 88

Piletina - 79

Kazein( mlečni protein) - 77

Soja - 74

(Izvor: E. Renner "Milk and Dairy Products in Human Nutrition")

A najprostije rečeno...Biološka vrijednost (BV) proteina je sposobnost unesenog proteina, koji se razlaže na aminokiseline( u digestivnom traktu), da se ugradi u tkivne proteine( iskoristi se)...

Što je veća biološka vrednost proteina to je bolja apsorpcija proteina koji omogućuju više aminokiselina za potrebe našeg "tela"( mišića)...

Ali...tu je i brzina svarljivosti proteina, tj. stalnost dotoka amino kiselina do mišića, tako da tu "donekle" preimućstvo imaju proteini visoke biološke vrednosti iz hrane( sporije varenje, naravno tu su "obraĂ°ene" varijante kazeina-proteina mleka i ovoalbumina-proteina belanceta u nekim blendovima)...

Kombinuj i izvuci najbolje iz dostupne kvalitetne ishrane i bazične suplementacije( naravno, da su tu i ograničenja materijalne prirode)...ne opterećuj se detaljima...whey čuvaj za period posle treninga, sve ostalo baziraj na ishrani i eventualno blendovima...preporuka 40-60 gr "dodatnih veštačkih proteina", sve ostalo baziraj na izvorima iz ishrane...

Mada ,realno gledano...da bi se unela potrebna količina proteina, npr. muškarac težak 120 kg, trebalo bi mu oko 240 gr proteina dnevno, dakle, bilo bi neophodno uneti ogromne, gotovo nezamislive količine mesa, mleka i drugih životinjskih proteina iz hrane, što naš digestivni trakt ne podnosi baš lako, jer su tu i brojne toksične i štetne materije, kao i neželjene kalorije.

To je jedan od razloga zbog kog ''veštački'' proteini mogu biti koliko-toliko dobra zamena i što su veoma zastupljeni u ishrani svih onih koji teže maksimalnom razvoju mišićne mase i snage...ali bez krajnosti i preterivanja!

UMERENOST JE MAJKA USPEHA...

« Poslednja izmena: Novembar 25, 2014, 12:00:17 pre podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Funtunjerović Ivan
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1246


Say no to racism!

« Odgovor #1153 poslato: Novembar 24, 2014, 11:22:50 posle podne »

Pa ako si na dijeti, gledaj što reĂ°e da radiš cheat day. Kada radim dijetu, ja jednom nedeljno imam cheat meal, ali ispoštujem kalorijski deficit.
A ako si mislila na punjenje hidratima, na dijeti radim 2 puta nedeljno, npr. sreda i nedelja, ali to budu npr. 300gr složenih hidrata.
To su neka moja iskustva, valjda sam pomogao.


Nesho, ako si ovo ti prvo da kazem da bih ubila da imam ovakve noge... :D Kakav ti je trening za ovaj deo tela? Sta od kardia radis?

Inace koliki ti je unos hidrata ostalim danima kada ne radis punjenje?

Nisam mislila na cheatovanje vezano za dijetu, vec uopste... cele godine isto, zdravo jedem, nemam potrebu za nekim junk-om. Sem meda i ponekad tamne cokolade nista me ne privlaci. Naravno da mislim jedan obrok dnevno kao cheat, malo li je? :D Veci mi je problem nekad da ogranicim kolicinu hrane za obrok -  na pr. krenem i pojedem 200g kikiriki putera iz cuga i paradoksalno primetim da se metabolizam ubrza. Zato me zanima da li je ok nekad jesti puno ako imamo potrebu, ili to ipak sve na kraju dodje na naplatu ako smo u suficitu..
Pojedi slobodno, kad imas potrebu, bez ikakve krivice i brige.
Sačuvana
-Some people are so poor, all they have is money.
-If you don't live for something, you'll die for nothing.
-Life is hard, but so beautiful.
-Sometimes the hardest thing and the right thing are the same.
-Believe in yourself.
Nenad Zaga
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 742


« Odgovor #1152 poslato: Novembar 24, 2014, 11:17:36 posle podne »

Nisu ovo moje noge. Noge su prebrutalne.
Kada ne radim punjenje, hidrati mi variraju od 50-100 grama.
Kardio radim na prazan stomak čim ustanem, lagan tempo oko sat vremena.
Sačuvana
Fitnes trkacica
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 194

« Odgovor #1151 poslato: Novembar 24, 2014, 11:16:25 posle podne »

Pa nisu ovo njegove noge lol
Sve jedno, lepo je za gledanje a i motivaciju ;)
Sačuvana
Fitnes trkacica
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 194

« Odgovor #1150 poslato: Novembar 24, 2014, 11:13:39 posle podne »

Pa ako si na dijeti, gledaj što reĂ°e da radiš cheat day. Kada radim dijetu, ja jednom nedeljno imam cheat meal, ali ispoštujem kalorijski deficit.
A ako si mislila na punjenje hidratima, na dijeti radim 2 puta nedeljno, npr. sreda i nedelja, ali to budu npr. 300gr složenih hidrata.
To su neka moja iskustva, valjda sam pomogao.


Nesho, ako si ovo ti prvo da kazem da bih ubila da imam ovakve noge... :D Kakav ti je trening za ovaj deo tela? Sta od kardia radis?

Inace koliki ti je unos hidrata ostalim danima kada ne radis punjenje?

Nisam mislila na cheatovanje vezano za dijetu, vec uopste... cele godine isto, zdravo jedem, nemam potrebu za nekim junk-om. Sem meda i ponekad tamne cokolade nista me ne privlaci. Naravno da mislim jedan obrok dnevno kao cheat, malo li je? :D Veci mi je problem nekad da ogranicim kolicinu hrane za obrok -  na pr. krenem i pojedem 200g kikiriki putera iz cuga i paradoksalno primetim da se metabolizam ubrza. Zato me zanima da li je ok nekad jesti puno ako imamo potrebu, ili to ipak sve na kraju dodje na naplatu ako smo u suficitu..
Sačuvana
Funtunjerović Ivan
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1246


Say no to racism!

« Odgovor #1149 poslato: Novembar 24, 2014, 10:53:26 posle podne »

Da li treba jedan dan nedeljno ili redje odrediti za "cheat day" (pre svega mislim na boost sa prostim hidratima) ili to treba raditi samo na low carb-u i keto? I da li uopste veci efekat ima ako taj dan jedemo ono sto inace izbegavamo (ali postujuci dnevni kalorijski unos) ili na metabolizam bolje deluje ako unosimo jako velike kolicine hrane, ali da je clean ishrana u pitanju? Rekla bih da se organizam brzo adaptira na sve, bas kao i na jednolican trening, pa me interesuje da li je neko sa ovim eksperimentisao ;)
Ja sam experimentisao. Pod cheat day ti smatras ceo dan cheat? Ja sam neko vreme jeo clean skroz i nije bilo nikakve razlike od onog kada sam jednom nedeljno citovao (za jedan obrok, recimo rucak), ostatak dana takodje clean. Damo sam se mnogo boljw osecao kada sam jednom nedeljno citivao, nego kada sam jeo clean. Bolji osecaj i psihicki i fizicki, kao neko gorivo za dalje i zasluzeni obrok na kraju trening nedelje i zdrave ishrane. Inace preporucuje se taj cheat obrok...
Sačuvana
-Some people are so poor, all they have is money.
-If you don't live for something, you'll die for nothing.
-Life is hard, but so beautiful.
-Sometimes the hardest thing and the right thing are the same.
-Believe in yourself.
Nenad Zaga
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 742


« Odgovor #1148 poslato: Novembar 24, 2014, 10:51:29 posle podne »

Pa ako si na dijeti, gledaj što reĂ°e da radiš cheat day. Kada radim dijetu, ja jednom nedeljno imam cheat meal, ali ispoštujem kalorijski deficit.
A ako si mislila na punjenje hidratima, na dijeti radim 2 puta nedeljno, npr. sreda i nedelja, ali to budu npr. 300gr složenih hidrata.
To su neka moja iskustva, valjda sam pomogao.
Sačuvana
Fitnes trkacica
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 194

« Odgovor #1147 poslato: Novembar 24, 2014, 10:28:07 posle podne »

Da li treba jedan dan nedeljno ili redje odrediti za "cheat day" (pre svega mislim na boost sa prostim hidratima) ili to treba raditi samo na low carb-u i keto? I da li uopste veci efekat ima ako taj dan jedemo ono sto inace izbegavamo (ali postujuci dnevni kalorijski unos) ili na metabolizam bolje deluje ako unosimo jako velike kolicine hrane, ali da je clean ishrana u pitanju? Rekla bih da se organizam brzo adaptira na sve, bas kao i na jednolican trening, pa me interesuje da li je neko sa ovim eksperimentisao ;)
Sačuvana
Stranice: 1 ... 113 114 [115] 116 117 ... 192 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.077 sekundi sa 18 upita.