TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394580 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 01:25:39 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 [3] 4 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Dorucak pre treninga  (Pročitano 13527 puta)
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #23 poslato: Decembar 20, 2013, 01:36:04 pre podne »

Zasto da se pretrpas? Obrok pre treninga i treba da bude laganiji, da bi mogla kvalitetno da odradis trening. U stvari, svi obroci treba da budu balansirani, nikakva korist od prejedanja koji god obrok da je u pitanju.

U svakom slucaju, ti sigurno mozes proceniti sta tvom organizmu najvise odgovara.
Sačuvana
Fitnes trkacica
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 194

« Odgovor #22 poslato: Decembar 19, 2013, 09:08:45 pre podne »

Prosti uh inace daju tu brzu energiju, dovode do naglog skoka secera u krvi, kao posledica toga se luci insulun koji dovodi do pada secera tj hipoglikemije. Ujedno se pojacava osecaj gladi, i sprecava efikasno iskoriscavanje masti kao izvora energije. To je ukratko prica sa prostim hidratima. Slozeni uh ne treba da ometaju trening, bas naprotiv, a to ti verovatno ne osecas jer odmah krenes da vezbas, bez pauze.
Znam cinjenice vezano za proste UH, ali umesto da se pretrpam UH i proteinima za rucak pa da posle 3 sata odem na trening polusvarenog obroka, mnogo mi je lakse da taj obrok bude manji da bi se bolje svarilo, a ovo nesto malo pred trening sto uzmem sa kafom me uopste ne remeti... kardio u poslednje vreme i ne radim u zoni lipolize vec neki intervalni itd te mi UH definitivno trebaju da bih 'zivnula' posle sna :) Dug mi je kardio i da ne uzimam nista pred trening na pola bih izgubila energiju pa bih morala svakako nesto u sred treninga da uzimam, sto je mnogo gora opcija po meni... a u tom slucaju bi i vecara posle treninga oko 21h bila mnogo obimnija, a ja sam ipak za to da se ne preteruje u to doba, makar bio obrok posle treninga.
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #21 poslato: Decembar 19, 2013, 12:03:33 pre podne »

Prosti uh inace daju tu brzu energiju, dovode do naglog skoka secera u krvi, kao posledica toga se luci insulun koji dovodi do pada secera tj hipoglikemije. Ujedno se pojacava osecaj gladi, i sprecava efikasno iskoriscavanje masti kao izvora energije. To je ukratko prica sa prostim hidratima. Slozeni uh ne treba da ometaju trening, bas naprotiv, a to ti verovatno ne osecas jer odmah krenes da vezbas, bez pauze.
Sačuvana
Fitnes trkacica
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 194

« Odgovor #20 poslato: Decembar 18, 2013, 11:29:14 posle podne »

Znas da se ne savetuje naglo dizanje secera u krvi pre treninga. Kako odradis trening nakon takvih obroka? Pirincane galete su dobre, mozes ih uzeti sa medom, a od voca banana, jabuka, narandza..
Ja tako funkcionisem godinama. Treba mi nesto sto se lako svari i predje u krv, jer inace brzo varim proste UH... dakle nesto sto nece da ometa trening poput slozenih UH koje ako neposredno pre treninga konzumiram, osecam se naduto... s tim sto ne cekam da prodje pola sata pa da dobijem hipoglikemiju na pocetku treninga, vec 10-ak minuta pre konzumiram i nemam problema... ovo se odnosi na kardio koji je kod mene dugotrajan. Kad radim tegove, naravno da mi ne treba ovako nesto...
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #19 poslato: Decembar 18, 2013, 10:30:09 posle podne »

Znas da se ne savetuje naglo dizanje secera u krvi pre treninga. Kako odradis trening nakon takvih obroka? Pirincane galete su dobre, mozes ih uzeti sa medom, a od voca banana, jabuka, narandza..
Sačuvana
Fitnes trkacica
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 194

« Odgovor #18 poslato: Decembar 18, 2013, 10:13:12 posle podne »

Primetila sam da mi pred popodnevni trening treba nesto sto ce mi naglo dici secer u krvi, posto trening radim posle dremke :) U skladu sa tim, da li je ok kombinacija ekspandirani pirinac/galete sa medom i neka vocka? Imate li neki drugi predlog? Samo da nisu kostunjavi i semenke, vec su mi se smucili jer sam jedno vreme bas preterivala i resila sam da masti (pa i zdrave) svedem na minimum... ionako jednom dnevno jedem morsku ribu i za rucak obavezno maslinovo...
Sačuvana
Tranda90
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 161

« Odgovor #17 poslato: Novembar 24, 2013, 11:35:41 pre podne »

Bravo za odgovor :)
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #16 poslato: Novembar 24, 2013, 09:59:07 pre podne »

Probaj da razmišljaš o tome na ovaj način. Doručak je bitan, ali ne treba praviti preveliku graju oko toga. Priče o tome kako ćeš izgubiti mišiće zbog jutarnjeg treninga treninga na prazan stomak su previše naduvane i mislim da se zbog prevelikog širenja tih priča po medijima stvorila neka vrsta paranoje kod ljudi koji vežbaju u teretani.

Ja ne verujem da ćeš imati loš trening ukoliko za doručak pojedeš samo voće i proteinski šejk i da ti nije potrebno da se natrpavaš jakom hranom i da treniraš tako brzo posle doručka. Trening će ti trajati sat - sat i po i ješćeš kad ga odradiš. U stvari većina tvrdi da ćeš bolje skidati salo ako treniraš na prazan stomak. Postoji ceo sistem ishrane koji se pokazuje kao dosta efikasan pod nazivom "Intermitent fasting" i zasniva se na 10 - 20 sati dnevno bez hrane i samo jednom do dva jaka obroka. Isto tako nije istina da se ne može trenirati bez UH, jer se na keto ili drugim low car dijetama trenira stalno bez UH...

Pojedeš nešto lagano pre treninga što ti neće opteretiti probavu i posle treninga jedeš koliko hoćeš i šta hoćeš. Ukoliko ti jedeš kvalitetno tokom celog dana i ako ne jedeš previše hrane i treniraš odgovarajućim intenzitetom imaćeš odline rezultate bez obzira na tajming obroka.
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Tranda90
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 161

« Odgovor #15 poslato: Novembar 23, 2013, 07:06:08 posle podne »

Nismo se razumeli, skidam ja kile, ali mi ne treba neki mnogo jak dorucak, iako nemam 20 kg viska, vec dosta manje
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #14 poslato: Novembar 23, 2013, 04:11:03 posle podne »

Ukoliko je trenign lagan i nema velikih težina onda je svejedno, ali ako se trenira ozbiljno onda će doručak ionako da izaĂ°e iz stomaka...

Ako ne skidaš kile što će ti onda Unydine?
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Tranda90
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 161

« Odgovor #13 poslato: Novembar 23, 2013, 03:54:36 posle podne »

Pa i ja isto nema teorije da ne doruckujem pre treninga, zato sam i pitao...

Hvala na odgovoru! :-)
Sačuvana
jekka
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 302


« Odgovor #12 poslato: Novembar 23, 2013, 11:03:42 pre podne »

ja vec godinu i nesto dana ustajem u 6 a treniram u 7 i isprobala sam sve i svasta
za mene ne dolazi u obzir da ne jedem pre treninga, jednostavno mi ne prija i bude mi muka
a dorucak mi ne smeta ni u kom obliku
1. jaja i orasasti
2. parce mesa i orasasti
3. protein i ovsene

ove prve dve varijante sam peglala dugo vremena i odgovarale su mi ali ovo trece iako je klasika je za mene najbolji moguci obrok pre jutarnjeg treninga, ne opterecuje stomak, nema onog 'vracanja', drzi sitost x vremena  itd

moje iskustvo :)
Sačuvana
you could make a wish or you could make it happen
Tranda90
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 161

« Odgovor #11 poslato: Novembar 23, 2013, 10:52:32 pre podne »

Nije za skidanje kila, vise ovo drugo
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #10 poslato: Novembar 23, 2013, 09:31:11 pre podne »

Ček malo, da li je sada tvoje pitanje vezano za skidanje kila ili specifično za doručak u tako kratkom vremenskom periodu?
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Tranda90
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 161

« Odgovor #9 poslato: Novembar 22, 2013, 09:03:29 posle podne »

Pa tipa ustanem u 9, popijem Unidyne u pola 10, zatim doruckujem i krenem polako do teretane, trening mi pocinje oko 10... Moze tako?
Sačuvana
Stranice: 1 2 [3] 4 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.058 sekundi sa 17 upita.